Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szomszéd macska fórum

Szomszéd macska (beszélgetős fórum)


27. geridina (válaszként erre: 26. - Rochlitz Szilveszterné)
2011. jan. 18. 10:05

Az oké, de szórjam be az egész udvart őrölt borssal?

Nincs meg a járkálási területe, összevissza mászkál az egész kertben, és mindig máshol jön be.

2011. jan. 14. 13:38
Ide is jön kóbor macska, mert látom a lába nyomát, pedig a férjem mindenhová felerősített deszkákat, mégis bejönnek valahogy (egyébként társasházban lakunk, földszinten). Kitettem lábtörlőt magunknak, de ma láttam, hogy odapisilhettek a cicák. Ki fogom mosni és beveszem a rongyot.Az őrölt bors nagyon jó tanács, megveszem, nekem nincs . De ha elviszi a szél, megint ki kell szórni, gondolom.
25. JDTT (válaszként erre: 6. - Benvik)
2010. ápr. 21. 16:30
Szia,láttál már macskát,mókust,madarat fent akadva szögesdróton,én sajnos igen,segíteni alig tudsz rajta,mert nem hagyja,és állatkínzás is,nem igazán ajánlom,nálam is ide pisiltek a macskák,én borsot szórtam ki,nem tetszett nekik,szerintem az humánusabb!
2008. júl. 27. 17:05
Sajnos,nálunk is az a helyzet,hogy a szomszédban sok a macska,enni meg nem adnak nekik,így mind hozzánk jár lopni.Volt,hogy a mikró tetejére ment,és a mikróból lopta ki a kaját.Nekem is van kettő,de mivel mindkettő ivartalanítva van,és rendesen etetve,így nem járnak sehová.Mindenkinek ajánlanám az ivartalanítást,ezek a macskák nem spriccelnek,és nem szaporodnak,kevesebb a kóbor,éhes,tolvaj macska!
2008. júl. 22. 15:30

Sziasztok.

Végigolvastam minden hozzászólást,most pedig megosztom veletek a saját véleményemet. Nekem per pillanat 3 macskám van,(volt 5 is...), de sosem volt semmi gond velük. Minden csak szoktatás és tartás kérdése. Nálunk csakis az udvaron vannak a cicák, kint van a táljuk és a "pisilő"edényük is, amiben a bolti alom van benne, így nem járnak semerre "termelni", még a szomszédhoz sem. Takarítani és tisztán tartani kell, akkor nem fognak máshová járni. Ez a gazdi feladata, így a szomszédot kellene "elkapni". Egyébként kutyáink is vannak és jól megférnek egymással mindannyian.

2008. júl. 20. 14:50
Mi tömblakásba lakunk, és évek óta az alattunk levő kedves lakónak volt amikor 9 macskája volt, most is van nekik, de nem kivánom senkinek azt a bűzt ami ilyenkor nyáron is árad tőlük felfelé, a szoba és konyha ablakon is. El sem tudom képzelni, hogy lehet így élni a lakásba amikor a cicák egyrésze a fürdőszobai kagylóba végzi a dolgát, a másik az ajtóháta mögötti műa. padlón. Nekem senki ne mondja, hogy ezt fel lehet takarítani, amikor beleivódik a padlóba. Ha véletlenül akkor nyitják a bejárati ajtójukat, amikor megyek le, az a bűz ami onnak árad az iszonyu. Hiába van a városnak állattartási törvénye, és meghatározzák hány állat lehet, ezek biztosan nem tartják be. Anyukáméknál ők kertes házba laknak, ugyanugy elszemtelenedtek a macskák mint alant írta valaki, kutyát vittek a házhoz, macskák mostmár sehol.
2008. júl. 20. 14:33
Tömblakás*
20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 10. - Mh07)
2008. júl. 20. 14:32

A macska nem kutya,nem lehet bezárni a kerten belülre,nem értem a " A gazdáikat annál inkább :)"-ot???

Családi házban élsz,szokj hozzá,hogy vannak növények és vannak állatok is a kertedben,ha nem megy akkor jöhet a töblakás!Oda nem megy be hívatlan vendég.

19. smudlaagi54 (válaszként erre: 14. - Smudlaagi54)
2008. júl. 20. 14:25
De nálam a kutya meg a macska együtt alszanak,a cica a kutya két mellső lába közé bújik,és ott alszik.
18. akác56 (válaszként erre: 17. - Badonyimariaeva)
2008. júl. 19. 20:25
Sajnálom!
17. badonyimariaeva (válaszként erre: 16. - Akác56)
2008. júl. 19. 18:41

Én is szeretem a cicákat is,de arról nem tehetek,hogy a kutyáim mindent ami mozog elpusztítanak.

Legyen az sündisznó,gyík,vakond,egér,stb!

Hidd el,hogy soha sem lettek uszítva,sőt!

Büntetést kapnak,de mindhiába!

2008. júl. 19. 18:18

....hát, nem vagytok állatbarátok, az biztos! Én szeretem a szomszéd cicákat is! - etetem is őket!

Lelketlennek érzem, a kutyát a macskára uszítani! Aki ilyent tesz, büntetést érdemel!

15. badonyimariaeva (válaszként erre: 13. - Sheckler)
2008. júl. 19. 17:20

Szívesen kölcsön adom a kutyáimat,oda biztos,hogy cica nem teszi be a lábát.

De ha mégis,akkor sajnos temetést kell szegény macskának rendezni!

2008. júl. 18. 18:39
Hát a legjobb a kutya.Nálunk a saját macskáinkat szereti nyaggatni ,de a lökött macskám ki is provokálja.Viszont a szomszéd macskákat nem tűri.
2008. máj. 22. 17:56
Segítsen valaki elűzni a szomszéd macskáit!!!
2008. máj. 22. 14:06

Sziasztok!

Most találtam ide, be tud már számolni valaki az ajánlott módszerek hatékonyságáról? Valahol én már olvastam olyat is hogy ecettel kell lemosni a macskapisit és akkor nem spriccel oda többet, kipróbáltam, de hasztalan. szóval az ellenkező hatást értem el, még többet spriccelt:S

Egyszerően utálom a szagukat...

Nappal amikor nincs otthon senki, és éjjel teli a kert a szomszédok macskáival oda pisilnek, az ürüléküknél pedig még a fű is kiszárad, egyszerűen el akarom üldözni öket. Segítsetek!

11. fcf0c655e6 (válaszként erre: 1. - Mh07)
2008. ápr. 9. 15:58

Ahova a cicak jarnak, ablakparkany, viragok kore, ajto ele, stb, szorjal fekete, orolt borsot. Ket harom alkalom utan a cicok elszoknak onnan, es nem karos rajuk egeszsegileg.

A macsek nem szeret tusszenteni allandoan, es egy ido utan elkeruli azokat a helyeket.

10. mh07 (válaszként erre: 9. - Ági28)
2008. ápr. 9. 15:50
Bántani semmiképpen nem bántanám őket. A gazdáikat annál inkább :)
9. Ági28 (válaszként erre: 8. - Mh07)
2008. ápr. 9. 13:40
nincs mit! Ott ahol ahol kiegészítőket lehet kapni, kutyakosár, kutyasampon stb. Ha a törökbálintiba jársz, akkor hátul a kutyahamiknál. Remélem beválik, sajnálnám ha lapáttal csapnád agyon őket! :-)
8. mh07 (válaszként erre: 7. - Ági28)
2008. ápr. 9. 11:49
Köszi a tippet. Hol keressem a zöld zselés valamit? Melyik részlegen?
2008. ápr. 9. 10:52
A többiben nem tudom van-e de a Corában tuti van egy zöld zselé szerű valami, aminek az illatát nem bírják a macskák. Nem is kerül sokba. Próbáld ki.
2008. ápr. 9. 10:30
Húzzál ki a kerítés tetejére szögesdrótot. Ha az alján is van lyuk, akkor oda is.
5. 0c97fbb607 (válaszként erre: 4. - Mh07)
2008. ápr. 9. 10:20

Nálunk is ez van,illetve volt,amíg ki nem könyörgött egy kutyát a lányom.Azóta csak akkor látok macsekot,ha a kutya épp benn van a lakásba.


Talán van még egy megoldás,szerezzetek be egy cicát és próbáld megszeretni őket,ha a tiéd csinálja ,talán nem idegesít majd annyira.

Persze ,csak ha a kutya,mint potenciális "ellenszer" valóban nem megoldható.

4. mh07 (válaszként erre: 3. - 754c7e07c3)
2008. ápr. 9. 10:11

Volt kutyánk, de el kellett ajándékozni. Gyakran utazunk, nincs aki ellássa. A spréket próbáltuk, de hasztalan.

Most növényekkel próbálkozunk.

2008. ápr. 7. 15:08

Vegyél kutyát.

Nálam ez jött be. Hiába fújkáltam.

2008. ápr. 7. 15:02
Van ezekre a problémákra speciális macska távoltartó spray. Állatfelszerelés boltokban beszerezhető, olyat vegyél ami kültéren is használható. Élőlényekre nem káros, de a macskák nem fognak odamenni, ahol befújtad.
1. mh07
2008. ápr. 7. 14:08

Sok-sok munka után eljutottunkoda, hogy idén nyáron már tudnánk a kertünkben pihenni. De! A szomszédainknál macska tenyészet van, sok-sok macskával. Ami lepisilik a teraszt. Sőt, a bejárati ajtót és az ablakpárkányokon sütkéreznek, ezáltal nem csak a párkányról vernek le mindent a lábazat is sáros lábnyomos, az üvegről már nem is beszélve. A virághagymákat több helyen kikaparták, a hátrahagyott ürülékről nem is beszélve.

Mit tehetek? Minden tanácsot szívesen fogadok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook