Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a titkod? fórum

Mi a titkod? (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. Szaffi91 (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2014. jún. 14. 21:30
Köszi, megcsinálom!! A leírásod nagyjából fedi az én elveimet, szóval miért ne?!
89. gribedli*** (válaszként erre: 88. - Kriszta773)
2014. jún. 11. 09:36

Nem irtam, hogy nem tartod be, azt irtam, hogy nehezebb betartani, mert ha nem otthon vagy, fel kell kajtatnod a kajat, nem ugyanaz, mint amikor otthon csinalod, es ha etteremben eszel, nem tudod, mibol, mennyit hasznaltak.


Ha otthon vagy, akkor pedig ugye szamolnod kell azzal az idovel, amig megpucolod (vagy ha mar elore megpucoltad), megfo az etel, ezt kivaltkeppen olyankor, amikor borul a program es kesobb ersz haza, nehezebb tartani. Kozben egyidoben a tobbieknek is foznod kell, szoval nem egyszeru. Nekem leegyszerusitette az elore fozes. Eleg jo melyhutonk van, gyorsfagyaszto resszel, es ha azonnal fagyasztom le, epp lehules utan, akkor nincs izbeli kulonbseg, mert mashogy kristalyosodik. De belegondolva, ha van egy adott cel es nincs mas utja, inkabb megennem azzal a kis mellekizzel is minthogy beerjem valami massal.


En altalanossagban irtam es nem erdekel, hogy ki az aki mindennap rendel kajat vagy mindennap van ideje beugrani a zoldsegeshez, henteshez es igy soha nem eszik semmi fagyasztottat, csak 100%frisset, ha mindennap van hus, akkor 2naponta a hentesnel van, stb.


Aki teheti, tegye ugy. De meg mindig az emberek nagy reszenek erre nincs lehetosege. Mar eleve ha azt nezem, nekem mindenhova kocsival kell mennem es en heti 1 bevasarlasra szukitettem a kort+ meg egy a zoldsegeshez, ami kozelebb van, egy masik napon. De a hus nem all el egy hetig, max 2 napig. Nagyon sok anyukat ismerek, aki az egesz csaladjanak heti egyszer foz, nagyban, tobbfelet es lefagyasztja. Maskulonben maradna az elorecsomagolt fevagott, sajt, hideg etelek mert nincs ideje, lehetosege mindennap vagy 2 naponta a boltba beszaladni.

88. kriszta773 (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2014. jún. 10. 19:56

csak kicsavarod a szavaimat :) nálam jobban senki nem tart be diétát, ezt borítékolhatod :))))


én azért főzök mindennap, mert friss alapanyagokat használok, őszintén szólva nem szeretem a lefagyasztott, felengedett cuccokat, valahogy már nem olyan az íze


gyakran látom, hogy aki fogyózik, túlzásba bír esni, mindenféle diétát végigcsinál, számolgat, aztán persze többnyire jojoeffektus lesz a vége, különben mindenki simán lefogyna egyszer és tartaná a súlyát :) részemről teljesen feleslegesnek tartom ilyen menzesz előtti-utáni túlbonyolítgatást, mert soha(!) nem ezen múlik egyetlen diéta sem :))))))) sokkal inkább azon, hogy az ember szeme kívánja a kajákat, nem tud ellenállni vendégségben, vagy szimplán az édességnek, "majd holnaptól" és még lehetne sorolni

87. Szaffi91 (válaszként erre: 86. - Szaffi91)
2014. jún. 10. 19:34
*helyesbítek, egy új látásmódot.
86. Szaffi91 (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2014. jún. 10. 16:23
Jól csinálod! Köszi a segítséget, adtál jó ötleteket.
85. Szaffi91 (válaszként erre: 84. - Chelsey)
2014. jún. 10. 16:21
Ennek örülök, mert az ismerőseim nagyon odavannak a horoszkópokért, ha elolvasom az enyémet, én is azt mondom, hogy jé, ez tök igaz rám. És szabadságvágy, szabályszegés egyértelműen nyilas vonás. Istenem...
84. Chelsey (válaszként erre: 81. - Szaffi91)
2014. jún. 10. 16:02
Nem, de még az aszcendemse az :)
83. Chelsey (válaszként erre: 79. - Gribedli***)
2014. jún. 10. 16:01
Még nem adtam fel a lehetőséget, hogy találok egy olyan sportot, ami nekem is megfelel. Értem ezalatt, hogy várom, hogy már mehessek, csinálhassam :))
82. gribedli*** (válaszként erre: 80. - Kriszta773)
2014. jún. 10. 13:15

Akkor miert irod, hogy annak, aki jobban foglalkozik ezzel, nem marad ideje elni, ha te ugy erzed, hogy neked nem marad idod elni? Ugy ertem, nem mindenkire igaz, en talaltam ra modot, hogy ne zavarjon bele kulonosebben az eletembe, ne vegyen el annyi idot. Mondjuk akinel esetleg el is vesz, ha neki az a celja, hogy tegyen magaert, akkor azt hiszem, nem fogja fel annyira tragediakent.


Miket fozok heti 1x?


Husit, halat elore megfozom, megsutom.Parolt, gozolt zoldsegeket (vagy grillezett zoldseget). A reggelimet egy hetre elore (fitness pancake vagy edes bundaskenyer). Ezeket mindet lefagyasztom es naponta este kiveszem a masnapit, reggelre kiolvad, fogyasztas elott megmelegitem. Ha barnarizs is van, azt is lefagyasztom egyutt a husival, zoldseggel kiadagolva. A nyers dolgokat, pl salatat, 4 napra elore csinalom meg, adagonkent 1-1 befottesuvegbe teszem es mindig kiveszek 1-et, ami az aznapi adagom. Ha gyumolcs salatarol van szo, azt is igy, de kisebb befottesuvegbe es pici citromlevel. A tobbi kajam olyan, hogy feherjeturmix vagy egy marek mandula, dio, szoval ezeket nem kell fozocskezni, vihetem magammal. De a fott etelt is vihetem, ha ugy adodik es meg tudom melegiteni. Ha viszont tudom, hogy melegitesre nincs esely, akkor a salata.


Nem szoktam tulbonyolitani, nekem egy adag kaja az egy adag kaja, nem esik nehezemre ugy enni, hogy nem 5 perccel elotte dontom el, hanem hetvegen. Es nincs semmi, ami kozbejon. Nyilvan, ha neked kozbejon valami, az azt jelenti, hogy ha nincs nalad mar valami kesz kaja, akkor kenytelen leszel felkajtatni, szoval tovabbi idot pazarolsz erre. Esetleg kenytelen leszel olyan dolgok kozul valogatni, ami mondjuk nem a legdietasabb. Mig az elore elkeszitett az mindig full dietas, mert te szamolod ki, te fozod meg, te teszel bele zsiradekot, sot, meg emiatt sem kell aggodnod.

81. Szaffi91 (válaszként erre: 78. - Chelsey)
2014. jún. 10. 12:29
Csak nem Nyilas vagy?
80. kriszta773 (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2014. jún. 10. 11:36

nekem egészen más az életritmusom, én például nem tudok még egy hétre se előre tervezni, mert jövök-megyek, a munkám is olyan, hogy sosem lehet tudni, mikor borít el 24 órára :) főzni pedig mindennap főzök magamra, és külön a családra, ilyen az étrendem sajna, hogy muszáj. egy hétre előre nem is tudom, hogy tudsz főzni, miket főzöl?

mozogni mindennap mozgok, van, hogy késő éjjel, ha úgy marad időm. persze ha beteg vagyok vagy más esetben, nem. ennél többet biztos nem feccölnék bele semmiféle diétába vagy mozgásba, számolgatásba, úgyhogy mindenkinek annyi fér bele, amennyit az életébe belefér :)

79. gribedli*** (válaszként erre: 78. - Chelsey)
2014. jún. 10. 11:23

Ne igy allj hozza! Lehet, hogy te jobb vagy masban! Egyebkent se nagyon lehet eroltetni egy bizonyos dolgot, ha te nem szereted. Lehet valogatni a kedvenc edzesformaidbol is. Van egy baratnom, aki barmennyit kepes mozogni csak ne legyen edzes szagu a dolog, ugy ertem, kepes volt annak idejen, mikor a gyerekei kicsik voltak, napi 3 orakat setalni a babakocsival dimbes-dombos helyeken, de nem tudtam ravenni, hogy eljojjon velem egy feloras aquagymre:DDD Mert az olyan kotott...


De ha azt vesszuk, barmilyen celzott edzes nemcsak az esztetikara megy, hanem arra is, hogy a mindennapi eletben ne tortenjenek balesetek, pl ha elbirsz egy nehezebb bevasarloszatyrot 70 evesen, vagy ugyanennyi idosen ki tudod takaritani a hazat segitseg nelkul, ha egy hirtelen mozdulattol nem megy ki a terded mert korulveszi egy jo kis parnas izomzat, ezek a sport elonyei hosszutavon. Vagy ha megis elesel nem torik el a combod, mert a sulyzos edzesnek koszonhetoen tomorebb a csont:)))


Ha neked tul kotott az, hogy hagyomanyos modon csinald az edzest, akkor valassz olyan szabadidotevekenyseget, amiben nem vagy annyira korlatozva! Van kutyad pl? Nekunk van 2, na veluk is lehet egy csomot mozogni, megizzasztanak:D

78. Chelsey (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2014. jún. 10. 10:59
Csodállak is érte. Nekem a tervezés része még csak menne is, időnként be is lelkesítettem már magam annyira, hogy megtervezzem ezeket, de aztán a végrehajtás fázisát már nem tudom magamra erőltetni. Túl ad hoc vagyok ehhez vagy mit tudom én. Egyszerűen ha keretem van, muszáj kitörnöm belőle, még akkor is, ha én állítottam fel a szabályokat. Nem veszem eléggé komolyan magamat ilyen téren legalábbis.
77. gribedli*** (válaszként erre: 76. - Kriszta773)
2014. jún. 10. 10:47

Nem kerul tobb idobe, vagy tobb odafigyelesbe mint egyebkent. En heti egyszer fozok magamra, 2 orat szanok erre, ezzel nemhogy kevesebb idom marad "elni" de tobb is:)


Es estenkent a csaladra ugy is tobb idom van, mert mar ugy alakitottam, hogy nem kell mindig szanaszet fozni 5 emberre es nincs plusz mosogatas, plusz pakolas, vacsi utan tobb idonk van egymasra.


Edzes szinten, nem edzem orakat, havonta megtervezem elore es ezt csak egyszer kell leirnom. Belekalkulalom azt is, hogy melyik nap hova esik az edzesem, hogy ne zavarja a tobbi programot. Meg lehet szokni, sot, eleve egy ido utan osztonosen is kivanja az ember, hogy legyen benne egy olyan rendszer, ami a nap tobbi reszet nem forgatja fel, igyekszik ugy megcsinalni a dolgokat, hogy minel jobban hasznositsa az ures perceket es ne a tobbiektol vegye el az idot.

76. kriszta773 (válaszként erre: 75. - Gribedli***)
2014. jún. 10. 10:32

nekem ez már túl macerás hozzáállás, mert az sem jó, ha valakinek az egész élete csak a megfelelő kajálás és edzés ellenőrzéséről szól, elfelejt mellette élni :)

én például észrevettem magamon, sokkal több kaját kívánok, ha hűvös az idő, vagy másnaposan, vagy szex után, melegben meg jobban visszatartja a szervezetem a vizet, szóval ha mindezeket tényezőként nézem és ahhoz igazítom az étkezést, edzést, akkor tényleg nem marad időm élni is :) így egyszerűen csak odafigyelek a kajára, rendszeresen mozgok és rendszeresen mérlegre is állok, hogy lássam, ha vissza kell fognom magam :)

75. gribedli*** (válaszként erre: 73. - Kriszta773)
2014. jún. 10. 10:18

Persze, azt senki sem irta, hogy edzes vagy jol kajalas nelkul megvalosithato.


De ha mar ugyis edzunk, es ugyis figyelunk a kajara, ez a kicsi plusz meg egy adag tudatossagot visz bele. Ami jelentos, szerintem az, hogy ha figyelembe veszi egy no ezeket a tenyezoket, nem fogja frusztraciokent megelni azt, hogy mondjuk egyik napon nem tud annyit es olyan erobedobassal edzeni, mint esetleg 4-5 nappal elotte. Tisztaban lesz vele, hogy azon a napon is teljesitette talan a maximumot, amit abbol a napbol ki tudott hozni. Ez mar eleve nagyon megnyugtato erzes. De termeszetesen nem mondtam egy szoval sem, hogy nem kell edzeni vagy nem kell odafigyelni arra, amit eszunk, ez a 2 dolog azert kulcsfontossagu:)

74. gribedli*** (válaszként erre: 69. - 6b006fc769)
2014. jún. 10. 10:14

:)))


Ez igaz.

73. kriszta773 (válaszként erre: 70. - Gribedli***)
2014. jún. 10. 10:08

szerintem ciklustól függetlenül is az az ideál egy fogyókúrában, hogy többféle mozgást és változatos diétát követni :) a ciklus mellett még annyi minden befolyásolja az éppen aktuális napi állapotot, hogy szerintem kár elveszni ebben :) egyszerűen kevesebbet kell enni, megválogatni, hogy mit és többet mozogni, rendszeresen, akkor lesz eredmény :) ha valaki betartja, menstruálhatna hetente is, akkor is fogyna ;)

biztos sokaknak segíthet, ha figyel arra, előtte, közben, utána mit eszik és miket mozog, de őszintén szólva egyszerűen életmódot kell váltani és ennyi

72. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Hajnalka39)
2014. jún. 10. 10:06
Ez most hogy jön ide?
71. gribedli*** (válaszként erre: 45. - Chelsey)
2014. jún. 10. 10:00
:D
70. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Kriszta773)
2014. jún. 10. 09:57

En nem ugy ertettem, hogy ezt csak egy honapig kell csinalni vagy hogy egy honap alatt le kell fogyni. Inkabb egy olyan korforgas, ahol 2 lepes elore, 1 lepes hatra, de amit a cilkus zsiregeto fazisaban lefogytal, azt nem fogod visszahizni, tehat egy biztosabb fogyasrol van szo. Menzesz elott eleg a tudat, hogy azert zabalna az ember tobb ch-t mert ez a hormonok mellekhatasa es maris konnyebb az onmegtartoztatas. Plusz nem esik ketsegbe az ember, ha tudja, hogy az csak vizvisszatartas es nem plusz kg.


Ezzel szemben a menzesz elotti stagnalas sokakat el tud keseriteni. Pedig ezt az idoszakot nagyon jol ki lehet hasznalni edzes szempontjabol is: ilyenkor kihagyni a kardiot es csak sulyzos edzessel "atveszelni" (ha az eronlet es faradtsag engedi, esetleg megprobalni a szokasosnal nagyobb sulyzot, ha nem, akkor a szokasosat), mert ilyenkor kedvezobb is a hormonalis kozeg ehhez. Zsirt egetni nem nagyon lehet a menzesz elott mert a szervezet zsirt tartalekol. Menzesz utan pedig fokozatosan inkabb csak glikogent tartalekol es a zsirtol konnyebb megszabadulni mert olyankor ez a fobb energiaforras. Nem nehez, nem is annyira komplikalt a dolog, kell 2 edzesterv es meg elonye is, hogy igy legalabb nem uncsi. Egyik 2 hetben tobb kardio es kevesebb sulyzo, masik 2 hetben tobb sulyzo es minimalis vagy semmi kardio.


28 napos ciklusnal pelda:

Sulyzos napok: 1, 2, 3, 4 majd 20, 21-28-ig

Kardiosabb es sulyzos napok: 5, 6 (leginkabb 6-20, 21. napok)

69. 6b006fc769 (válaszként erre: 62. - 130454e42d)
2014. jún. 10. 09:07
Persze, hiszen minél okosabb valaki, annàl jobban tisztában van vele, hogy mennyi mindent nem tud. ;)
68. Chelsey (válaszként erre: 62. - 130454e42d)
2014. jún. 9. 20:09
Nem akarlak meggyőzni az EQ mérhetőségéről, de azért létezik :)
67. Szaffi91 (válaszként erre: 60. - Hajnalka39)
2014. jún. 9. 19:54

Ha a tudomány és egy jó megfigyelő találkozik, annak magabiztos meggyőzés az eredménye. Hanggal nem szolgálhatok, ezért erről az egyedi azonosításról most lecsúsztam.

Talán azért érdekel mások véleménye, mert nem tudom megfogalmazni a magamról alkotott képet. Visszahúzott a környezetem a pocsolyába és én hagytam, az utóbbi időben még rá is segítettem. Pocsék érzés tudni, hogy többre vagyok képes, én pedig inkább hátramegyek a kertbe cseresznyét enni.

66. 130454e42d (válaszként erre: 63. - Hajnalka39)
2014. jún. 9. 19:44
Gratulálok, ez a boldogság titka, ahogy te csinálod.
2014. jún. 9. 19:42
Melyik szerveren vagy?
2014. jún. 9. 19:40
Rég röhögtem ilyen jót :Dn tényleg szórakoztatóak az idióták :D kösz hajnal :D
63. hajnalka39 (válaszként erre: 61. - 130454e42d)
2014. jún. 9. 19:40
Köszi...ez számomra bók:)
62. 130454e42d (válaszként erre: 55. - Chelsey)
2014. jún. 9. 19:40

Az IQ egy mérőszám, azt mutatja meg, hogy az adott közösség átlagához képest milyen valakinek a logikája, problémamegpldása, IQ-ja, az adott népességre az átlaga mindig 100. Az EQ szerintem egy divatos szóvirág, nem több.

Viszont azok az emberek, akiket valóban okosnak, tájékozottnak tartok érdekes módon nem beképzeltek.

61. 130454e42d (válaszként erre: 51. - Hajnalka39)
2014. jún. 9. 19:38
Az IQ csak egy mérőszám, nem sokat mond rólad. Messze nem biztos, hogy "előrébb jársz" másoknál gondolatban, de beképzeltségben mindenképp.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook