Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » „Kövér vagyok!” fórum

„Kövér vagyok!” (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: „Kövér vagyok!”

1 2
39. sziapo
2014. nov. 13. 11:04

Ajjaj fagyási sérülések??? Mert ijesztő az ajánlat:

" 60 perces cryolipolízis kezelés bármely 4 tenyérnyi területre."

Ki tud erről valamit???

38. sziapo (válaszként erre: 36. - Zséka198)
2014. nov. 13. 10:54

Túl negatív vagy, ám én pl. kerékpárral kezdtem mindenhová menni, pl. bevásárlás céllal. Kikerestem a legjobb ajánlatokat, és helyeket, ami sajnos naponta és termékenként változó,

Ezért bevásárlási beszélgetések helyett hajtok napi 5-10km-t, néha 25-50-et, és eközben izomerősítő edzés is lefut.

Ezzel napi 1-3 órát töltök, amennyit az utazás amúgyis elvitt. Régebben munkába menet és vissza, most már nyugdíjasként, talán szerencsés vagyok emiatt.

Mindenki saját lehetőségeit kell megtalálja!

37. sziapo
2014. nov. 13. 10:45

Oké a plusz kilók részben Tv nézés közbeni nyugtatás okból léteznek. De a kerékpározás méretes láb izomzattal viszonylag kordában tartja a hájméretet. Lassan kell átállnom kisebb evésmennyiségre... Nálam 3-5cm hasi plussz van kívül, a többi a belső emésztő rendszertől van, ez utóbbira talán a kevesebb evés lenne a megoldás.

De most olvastam

centik/alkalom jelleggel 10 alkalmas Pocak megsemmisítést 12 ezerért,

a 30 alkalmas helyett, ami 100 ezerbe kerülne:

"Izom stimuláció + nyomással elmegy a zsír? + infravörös izzasztás + Elektroporációs kezelés, vagy ha úgy tetszik: tű nélküli mezoterápia + vákuum kezelés"

ISMERI ezt valaki?

2014. júl. 16. 20:20
A legtöbb, aki kövérnek tartja magát, valóban az is. Ennek nem a divat az oka, hanem az, hogy valójában nem a mostani életre, hanem inkább a testmozgásra, a fizikai munkára lettünk kitalálva, régen mindenki mozgott, nehéz fizikai munkát végzett, igen, még a főnök is. És nem voltak irodai munkahelyek. Szóval sokan kongatják az elhízás miatt a vészharangot, és joggal. Mit lehetne tenni? Semmit. Életmódot kell váltani, mert a fogyókúrák semmire se jók, a leadott zsír könyörtelenül visszajön. Csak idő kérdése. De az életmódváltásra a többségnél nincs esély, hiszen a mai munkahelyek 4/5-öd része irodában vagy csarnokokban van, aki szembe akar a társadalom adta lehetőségekkel menni, az éhenhal. Így meg az elhízás miatt hal meg túl korán. Akinek van ereje és nem utolsósorban ideje ebből kitörni, például évtizedekig rá tudja magát bírni a rendszeres munkautáni testmozgásra, vagy szerencsés génjei vannak, az sokáig él, a többi nem. Igen, a többi jogosan mondhatja: "kövér vagyok". Ilyen korban élünk. Régen meg a betegségek és a háborúk vitték el a kevésbé szerencsés többséget. A többségnek igazán sose volt felhőtlen az élet. Gondoljátok, hogy egyszer majd az lesz? Nyakunkon a pénzügyi összeomlás, az elöregedő társadalmak, a bevándorlás miatti totális társadalmi változások, a túlnépesedés, az erőforrások elapadása, vizek és levegő elszennyeződése. Kánaán sose lesz:) Nem is volt.
35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - Zséka198)
2014. jún. 18. 13:21
A cikk arról szól, hogy már egyre unalmasabb, hogy mindenki a súlyával, meg a kövérségével van elfoglalva, ha van oka, ha nem.
34. Zséka198 (válaszként erre: 32. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 17. 18:25
Az nembaj, ha valaki egyszerűen fogalmaz! Inkább csak az, ha hülyeséget:( Egyszerűen vagy bonyolultan, mindegy. A cikk nem szól semmiről, bár ezt nehezen lehet kihámozni belőle.
33. Zséka198 (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2014. jún. 17. 18:24
Ez a cikk főleg a testképzavarról szól, bár a szerzője láthatólag nemigen tudja, mi is az:)
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - Krisz42)
2014. jún. 10. 10:23

Ide laikus, átlagos emberek írhatnak. Ennek az a lényege. Aki nem akarja, nem olvassa el.


Aki meg akarja, kihámozza a mondanivalót az egyszerű ember írásából is.

2014. jún. 10. 09:58
Elszomorító,hogy még mindig van igény-inkább igénytelenség-olyan cikkekre,amik az újságírás,média szégyenei,igénytelenek és sajnos ide is felkerülnek,holott untig elég,hogy aNök lapja,stb.ilyenekkel van tele.Nem csak annak kellene a lényegnek lennie,hogy miröl ír valaki,ugyanannyira fontos a hogyan is.Bár lehet,hogy pont azért került ide fel a cikk,mert újságba nem kerülhetett be.A Netbarátnöt nem kellene eröltetni,mert nincs egyetlen jól megírt cikkük sem.
30. emagdi (válaszként erre: 29. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 7. 17:27

persze. van összefüggés, nyilván azért is jött elő a cikkírónak a téma kapcsán.

csak úgy összemosta ezeket, hogy még saját maga sem tudja talán szétválogatni mikor mire is gondolt, illetve mire akart kilyukadni ezzel az egész cikkel :D :D :D

29. 4c1a787e8f (válaszként erre: 27. - Emagdi)
2014. jún. 7. 15:37
Ez igaz, de azért ezek össze is függenek.
28. emagdi (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2014. jún. 7. 15:00

azt hiszem, hogy a "mit kell tennem, hogy lefogyjak" témában teljesen felesleges új cikket írni, mert akit tényleg érdekel, az kiművelheti magát hiteles forrásokból, és akkor pontosan fogja tudni mikor mit és mennyit kell ennie, mit kell mozognia.

aki meg a csodákban bízik, az vegye csak meg az aktuális fogyiport, meg fogyibogyót, és olvassa a netbarátnőt, vagy a kiskegyedet (ha az még mindig van:))

27. emagdi
2014. jún. 7. 14:54
hú, hát itt aztán jól egybe van mosva a testképzavar, az étkezési gondok, az egészséges vs egészségtelen ételek és a mozgás. a cikkíró fejében sem igazán tisztultak le ezek a dolgok, úgy látom:)
2014. jún. 7. 14:27
Teljesen egyetértek szurikáta111-gyel! Jobban meg sem fogalmazhattam volna! :)
2014. jún. 7. 09:41

Én pontosan értem a cikket, azért tűnik kicsit semmitmondónak, mert nem akart senkit nyíltan megbántani.


Igenis azt gondolom, hogy ez a faramuci súly és egészségmánia sokkal fontosabb dolgok leplezésére szolgál, és egyébként pedig az "egészség"-nek egy roppant vékony kiragadott szelete. Azért beszél mindenki a dekáiról (attól függetlenül, hogy kövér avagy sovány) hogy ne kellejen fontosabb dolgokról. Olyan téma lett ez, mint az angoloknak az időjárás.


Mondjuk a gyorséttermi résszel nem értek egyet, az ilyet ugyanis nagyon károsnak tartom, és nem önmagában a zsíros hambi miatt, hanem pont azért, mert emögött egy lelki-filozófia is van, és ezért már az "egész" sokkal nagyobb szeletét érinti.


Ettől még egy évben szigorúan egyszer elmegyünk a mekibe. Pont azért, hogy a gyerekekne ne legyen egy titokzatos hely, ahova ők be se mehettek, és ha kiszabadulnak a fennhatóságunk alól, akkor évekig az legyen nekik a mérce.


Persze, hogy mindenki tehet az alakjáról, csak az nem mindegy, hogy milyen mértékben. Igenis van, akinek ez egy életen át tartó odafigyelés, esetekben önkínzás, más meg - mint a cikkíró is - akármit ehet, és semmi.. Hát nehogy már egyenlő legyen a kettő dolog, meg a kettő életvitel. Tehát ugyanolyan magatartás mellett igenis nagyon sok múlik a géneken, és nem csak a hízást, hanem az egész világlátást illetően is.


Szerintem viszont úgy lenne szép a világ, hogy sokfélék vagyunk, kövérek, soványak, lusták, nyugisak, pörgősek, stb.. és is nagyon unom már ezt a sablonos egészség és súlymániát, és azt, hogy az embereket ez alapján ítélik meg.


Úgyhogy részemről like a cikknek, még akkor is, ha nem egy Örkény novella.

24. Chelsey (válaszként erre: 23. - Chelsey)
2014. jún. 7. 08:07
Akarom mondani a cikkeD ...
23. Chelsey (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2014. jún. 7. 08:07
Inkább úgy fogalmaznék, hogy a cikkek a többséget nem érinti, azt nem mondanám, hogy nem érdekes. Sokan örülnénk, ha csak azzal kellene már foglalkoznunk pár napon át, hogy az izmaink is jól látszódjanak a bikinis fotókon :)
2014. jún. 6. 21:31
hát egyetlen cikket írtam de még kb annak is nagyobb sikere vót XD
21. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Chelsey)
2014. jún. 6. 19:50

Igazad van, én is erre gondoltam, mert végülis akit érdekel egy cikk (mármint az olyan, amit én írtam, nem túl érdekes sokaknak, de akit érdekel elolvassa), az úgyis azonnal hozzá fog szólni, úgy az első 2 napban megjelenéstől. Utána már lehet helyettesíteni nyugodtan. De arra jutottam, hogy biztos a legnagyobb pangás közepette küldtem be, mert már másnap fent volt, nem kellett kivárnom a 3 hetet és ugye elég sokáig ott is maradt.


Lehet, hogy az első befutó ez a netbarátnős volt, és abból dolgoztak, amiből lehetett:)

20. michelle.r (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2014. jún. 6. 15:04
Én el sem olvasom a netbarátnőtől átvett anyagokat, mert egyik sekélyesebb mint a másik. De ilyenkor szokta azt mondani a házigazda, hogy lehet jobbat írni. Ennél mondjuk nem is nehéz :o))
19. f3000dc5ef (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2014. jún. 6. 14:59
Nem. Nekem tuti még annyira sem :DDDD
2014. jún. 6. 14:51
Tudom sajnálni azt akinek ez a legnagyobb gondja....
17. Chelsey (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2014. jún. 6. 14:34

Szerintem a cikked már kínosan sokáig volt fenn, muszáj volt valamit beújítani.


De pont ezt?! :DDD

2014. jún. 6. 14:19

Latom, mindenkinek pont annyira tetszett, mint nekem...


:DDD

2014. jún. 6. 13:30
A sztárok ráadásul számítógépes manipuláció következményeként olyan tökéletesek, úgyhogy nem fogyókúra kell az utánzásukhoz, hanem photoshop...
2014. jún. 6. 11:45
hűha!
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - Krisztinucika)
2014. jún. 6. 11:28
mint egy fősulis házdoga a semmiről:D
2014. jún. 6. 11:21
valakinek kedve volt írogatni, csak ötlete nem volt hozzá:) Beollózott egy csomó sablont, aztán nesze semmi, fogd meg jól.
11. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2014. jún. 6. 11:04

Én nő vagyok és elégedett vagyok önmagammal.

Ekkora közhelygyűjteményt!

2014. jún. 6. 10:46
Ennek a cikknek semmi mondanivaloja! Kar volt azt a 2 percet erre pazarolnom! :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook