Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Utazás kisbabával - segítsetek praktikus tanácsokkal, kérlek! fórum

Utazás kisbabával - segítsetek praktikus tanácsokkal, kérlek! (beszélgetős fórum)


14. CsillagTM (válaszként erre: 11. - 96e4cb8ca7)
2014. júl. 9. 00:27
hihi, végül muszáj voltam a vonaton pelenkázni, úgy betrottyolt :D de nem volt gond :)
2014. júl. 9. 00:26
köszönök minden tanácsot, nagyon hasznosak voltak! végól minden rendben ment, kendőben utazott a bébike és végigaludta az utat :)
2014. júl. 4. 18:56
Mi babakocsival mentunk es a vonat elotereben hagytuk a babakocsit. Igaz IC-vel mentunk es csak parszor alltunk meg, olankor figyelt a ferjem ra. A babat barhol lehet szoptatni lefedett mellekkel. A tisztaba rakas szerintem sokkal bajosabb mert a vonatok wc-je gusztustalan es nincs is bennuk pelenkazo. Igy marad a babakocsi vagy az ules. Persze ha nyakig be van kakilva a baba akkor a tobbi utasra tekintettel diszkreten kell csinalni. Legyen nalad kulon zacsi a koszos pelusoknak. Arra is figyelj hogy nalad is legyen eleg viz, nehogy a nagy melegben kiszaradj.
11. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2014. júl. 4. 16:22
Az én szüleim is 200 km-re laknak és rengetegszer voltunk a babóval vonaton. Szerintem egy ennyire pici gyerek még leginkább végigalussza az utat, legalábbis a miénk azt csinálta. Érdemes kengurut vinni babakocsi helyett mert a kocsi még összecsukva sem fog elférni a miniatűr csomagtárolóban. Plusz a kenguruban az én kicsim mindig jókat aludt, apa hasán ugye. 3,5 hónaposan repültünk vele a tengerentúlra, gyakorlatilag egész úton az apja hasán a kenguruban szunyált/nézelődött. Érdemes néhány játékot és főleg a megszokott kis párnáját/plédjét vinni. És, akkor is ha kánikula van, valamilyen füleket takaró sapkát mert a légkondi az megy ezerrel. Vonaton sajnos még a pelenkacsere sem kivitelezhető, még hálókocsiban se nagyon, nem hogy a szoptatás. Praktikusabb a cumisüveg. Az ne érdekeljen hogy mit szólnak ha elkezd a pici bömbölni a vonaton, akinek van gyereke, tudja, hogy ez természetes. Engem se idegesit ha a más babája sir/hisztizik, az enyém is szokott. Ha meg valami hazamenős péntek esti vonatot fogtok ki és Őszingliségét zavarja a gyereksirás mert nem tud tőle mp3-azni akkor tehet egy szivességet.
2014. júl. 2. 10:38
Kézfertőtlenítő vagy higikendő szerintem nagyon fontos, vigyétek a kedvenc mackót is, kényelmes rucit(lehetőleg készüljetek fel a hideg légkondira, vagy meleg buszra is) rágókát, cumit, valami színes-kedves dolgot is beraknék... :)
2014. jún. 10. 16:43
Még annyit,hogy vasúttal utazva egy gyerek után is jár a 33%-os családi kedvezmény.
8. Nanda (válaszként erre: 4. - Vbrigi333)
2014. jún. 7. 11:25

Lehet kapni például patikában kézfertőtlenítőt,ha az ember olyan helyre jut ahol nem tud kezetmosni.

eldobható(papír)pelenkázó alátét is jól jöhet ha valahol le kell tenni a babát.

7. Nanda (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2014. jún. 7. 11:22
Nagy feladat babával utazni,de nem lehetetlen,mi 280 km-t szoktunk menni a szülőkhöz,töméntelen átszállással,metrózással,de az is igaz 10 hónapos volt a fiam mikor először mentünk.Mi babakocsiba vittük,ami azért könnyen összecsukható és nem túl nehéz volt,még én is gyerekkel együtt fel tudtam emelni.De mindenképp olyan "hordozóeszközbe" vigyétek amiben ő is szeret lenni és jól érzi magát benne,a kendő meg azért is jó hogy ha magadra kötöd,talán könnyebben megnyugszik.
6. Derya (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2014. jún. 6. 12:52

barhol lehet szoptatni.

egy pelussal eltakarod a melledet es ennyi.


pici babaval konnyebb utazni, mint mar kicsit nagyobbal.

a picit meg csak alaszanak meg esznek.

nincs semmi, ha elkezd bombolni, majd abbahagyja. :-)

2014. jún. 6. 10:42
oh, ezek jó tippek, köszi!!!
4. vbrigi333 (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2014. jún. 6. 04:45
Nedves törlőkendőt is érdemes vinni,hogy a kilincsek után tiszta kézzel tudd megfogni a babát.
3. vbrigi333 (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2014. jún. 6. 04:42
Talán azt vidd amelyik súlya könnyebb.Szoktam Én is 200 km-re kicsivel menni,általában kora reggel,hajnalban,mert akkor alszik a gyerek a vonaton valamennyit.A szopit meg úgy intéztük,hogy oda ültünk ahol kevesen vannak,a kicsi plédjét a vállamról lógattam le,még a babát is teljesen eltakartam.Az emberek csak azt utálják,ha valaki fedetlenül szoptat.Babakocsit viszek,de a széles kocsik nem férnek be az ajtón.Az autót nem szereti,mert nem tudom kivenni az ülésből.Játék kell,ilyen idős korban a bábozást is szeretik és közben a többi utas is jól szórakozik.
2014. jún. 6. 01:46

június végén készülünk hazalátogatni a szüleimhez (kb. 200km oda, 200 vissza). kocsink nincs, így marad a vonat. gyerkőc akkor lesz bő két hónapos. alkalmazkodó gyerek (simán végigaludt egy lagzit:)), de azért izgulok: mi van, ha elkezd bömbölni a teli vonaton? ha nyugtalan lesz vagy nem érzi jól magát?


aki már utazott ilyen kis gyerekkel tömegközlekedésen (buszon, vonaton), tudna esetleg gyakorlati tanácsokkal segíteni?

- miben utazzon a gyerek (babakocsi mózese, babakocsi autósülése - bár ezek nem tudom, hol férnének el... -, hordozókendő)

- mit vigyek konkrétan a vonatos utazás miatt (játék, mittomén)

- szerintetek kivitelezhető-e a szoptatás a vonaton, v hanyagoljam (egyelőre ráz a hideg a gondolattól)

...és ami még eszetekbe jut :)


persze ha autós utazáshoz vannak tippjeitek, azok is jöhetnek, csak az talán kevésbé necces pálya, hiszen nem zavar másokat a babasírás, illetve akkor áll meg az ember (kis túlzással), amikor akar.


előre is köszi minden infót, tanácsot!

2014. jún. 6. 01:41
Utazás kisbabával - segítsetek praktikus tanácsokkal, kérlek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook