Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Attól félek, hogy méhnyakrákom van. Mi lesz a kislányommal nélkülem? fórum

Attól félek, hogy méhnyakrákom van. Mi lesz a kislányommal nélkülem? (beszélgetős fórum)


1 2
32. moonlight13 (válaszként erre: 31. - VendrinerPiroska)
2014. jún. 6. 06:18
Erre szerintem most nem elég, legfeljebb megelőzésre.
31. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 22:46
Nagy valószínűséggel bakteriális vaginosisod van. Rendszeres nőgyógyászati kontroll biztosan a javadra válik hosszú távon. Ajánlom, hogy használj Lactacyd Feminát a mosakodáshoz, egyeseknél ez is elég a probléma rendezésésre.
30. vecus (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 21:56

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Ez inkább valamilyen fertőzés mint rák.


A másik hogy a méhnyakrákba nem szoktak belehalni.

Kezelhető akár műtéttel is.

Anyósomnak az volt megműtötték és azóta sincs semmi baja és ez már több mint tíz éve volt.

29. Csigusz 79 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 21:54
Ez lehet stressztől is (pl.az egyik fórum téma amit indítottál).
2014. jún. 5. 21:52

Szia!

Kérlek, ne idegeskedj!

És ne fesd az ördögöt a falra...

Nagy valószínűséggel nincs méhnyakrákod.A neten összehordanak hetet-havat.Nyugodj meg szépen, és menj el orvoshoz.Rendbe fogsz jönni, és pár hét múlva nem is emlékszel erre az egészre.Fogadunk?

Mi lesz a kislányoddal nélküled? Semmi,mert Te fogod felnevelni. Ott leszel végig mellette.Elhiszed nekem?

Nagyon sok boldog napotok lesz együtt.

Tudom,hogy meg vagy ijedve és ideges vagy,de nincs miért. Nincs ilyen bajod...és még ha lenne is,ez nem halálos ítélet! Ki lehet gyógyulni belőle.

Megnyugodtál?

Kívánok hosszú és boldog életet Neked és a kislányodnak!

27. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Ildi992)
2014. jún. 5. 21:39
Inkább nyugtasd meg, hogy ne agyaljon már ezen ennyit, hanem menjen a dokihoz, és kikezeli!
2014. jún. 5. 21:31

Miért kell a lehető legrosszabbra gondolni?

Hiszen a gondolatainkkal teremtünk.

Legyen az akaratod szerint... Biztos hallottál már róla...

[link]

2014. jún. 5. 21:17

Én óriási hipochonder vagyok,de ennyiből még én sem gondolnék a legrosszabbra.Biztos a terhesség alatt voltál vizsgálatokon,látott orvos-ilyen gyorsan nem tud kialakulni nagy baj.Gondolom a szülés,gyermekágy egy csomó hormonális változással jár,az is megbolygatja ott a dolgokat.Szóval ne aggódj,biztos hogy valami egyszerűbb gond.

Én P3 leletnél aggódtam nagyon,de javult,itt vagyok,azóta a leleteim jók voltak pedig gyakran van mindenféle színű,állagú folyásom vagy akár pecsételő vérzésem,barnázásom is./Bocsánat a vulgaritásért,azért írtam hogy nem kell pánikba esni ezektől a dolgoktó./

24. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 21:03
Nemrég szültél, ennyi idő alatt nem valószínű, hogy kialakult volna a méhnyakrák. Valószínűleg valami bakteriális fertőzést szedtél össze, amit pár kúppal vagy gyógyszerrel simán kikezelnek.
2014. jún. 5. 20:49
A netről való diagnosztizálás veszélyes dolog, sok kellemetlen perceket szerezheztünk magunknak. Szerintem ez lehet enyhe depresszió, mint az általad felemlegetett betegség.
22. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 20:24

Nagyon unatkoznának a nőgyógyászok, ha minden sárgás, bűzös folyás méhnyakrák lenne, nem lenne nagy kunszt diagnosztizálni:) Ne haragudj, szándékosan próbálok humorizálni, mert érzem a soraidból, hogy már-már irreálisan kétségbeestél, próbálj lazítani kicsit, és objektívebb lenni.


Először is: bármi is okozza, minél előbb derül ki,annál jobb, akkor is, ha gyulladás vagy fertőzés, akkor is, ha tényleg nagyobb a baj.

Másodszor: szerintem soha többet ne próbáld magad egy ennyire általános tünet alapján a neten diagnosztizálni. Mert ez most kb. olyan, mintha köhintenél egyet, és rögtön gégerákra vagy TBC-re gyanakodnál.

2014. jún. 5. 19:47

Birom, mikor valaki egybol a legrosszabbra gondol...

A tuneteidet 10000000 dolog okozhatja...

2014. jún. 5. 19:28

Nincs mehnyakrakod!

Angliaban 3 evente jarnak szuresre a nok, terhesseg alatt es a 6 hetes kontrollon se szokas kenetet venni.

A szules utani 6 hetes kontroll annyi, hogy kivulrol raneznek a nemi szervekre.

19. hnora
2014. jún. 5. 19:15

Nem is csinálnak rákszűrést a hat hetes kontrollon, csak fél év múlva. Tehát épp időben mész el rákszűrésre :D


Viszont... ezt komolyan mondom, de ha nem csak méhnyakrák-félelmed van, hanem esetleg más is, beszélgess valakivel róla, leginkább szakemberrel. Nem ciki, és nem vagy gyogyós ettől. Nekem is volt ilyen időszakom a szülés, illetve egy közeli rokon gyors távozása (rák) után, elképesztően megkeseritette az életem! A fő gondolat persze nálam is ez volt, mi lesz a lányommal nélkülem... Talán a hirtelen jött nagy felelősség is okozhatja, ha érzékeny vagy. Én elég nehezen jöttem ki belőle (magamtól), jobban jártam volna ha a dokik és a vizsgálatok helyett egy pszichológusra költök :D

18. ugrilac (válaszként erre: 11. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 18:50
Ez marhaság, orvos, szűrés és ődafigyelés, és főleg pozítívan kell a dolgokat felfogni. Biztos nincs semmi baj.
2014. jún. 5. 18:47
Semmi,felnő.
16. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 18:44
vigasztaljon, hogy a hülyeség határtalan :) menj el dokihoz, megvizsgál és majd megnyugszol. és a folyásodra is ad valamit
15. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 18:42

Szerintem tuti nem vagy az. De a para helyett konnyen kideritheto, hogy mi a problema. Menj el orvoshoz.

Fogadjunk, hogy bakterialis fertozes? Minel kesobb mesz, annal rosszabb..

14. Ficánka5 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 18:41

Na ezzel fogod bevonzani a bajt magadnak, ha nem állsz le ezzel a hüleséggel!! Jó, hogy rögtön nem végrendelkezel !!

Megbocsáss, vén gyakorló rákosnak, de ez nem is pesszimizmus, ez egyenesen butaság!!

Kellemetlen szagú folyás egy sima gombás fertőzéstől is lehet pl, amitől simán kúppal, tablettával meg lehet szabadulni. Megsúgom, anno én sem mentem vissza a 6 hetes kontrollra és nem attól lettem rákos. És máshol, hat évvel ezelőtt az lettem, a sebész azt mondta a műtét után, hogy csurom rák vagyok, az onkológus 50 % esélyt sem adott és én mégis mindig itt vagyok, a körülményekhez képest jól vagyok. Szóval nem eszik olyan forrón azt a kását, hidd el nekem!!

Sürgősen menj orvoshoz, mielőtt temetkeznél és lehet jót fog rajtad kuncogni. De menned kell, pont a picurkád miatt,mert itt nem fog senki meggyógyítani!! Sőőőőt! Ha hajlamos vagy a hypohondriára, estére legalább 5 féle betegséget fognak diagnosztizálni. Tehát holnap tessék szépen megmutatni magad a dokinak, ne várd meg a hosszú hétvégét, amiben végig idegeskednél!! Légy jó!!

13. c6cc1a938e (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 18:19

Nem vagy rákos.

Tünetekkel nem érdemes netre menni,mert ott minden rák.Általában agydaganat.Csak néhány tünetből ezt nehéz lenne kivarázsolni.De dokihoz el kell menni,felír neked valamit.Meg utána majd még szebben süt a Nap.

2014. jún. 5. 18:14
Ne félj... Nem eszik olyan forrón a kását! Még ha az is lenne ( én is inkább azt hiszem, valami fertőzés) nem kell abba sem belehalni.
2014. jún. 5. 18:13
Alapból is sajnos pesszimista vagyok. De barátnőm nővérének szülés után lett méhnyakrákja és azóta ettől félek én is.
10. pink sunrise (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 18:13

Előre nem szabad forgatókönyveket gyártani,ugyanis nagyon lehetséges hogy semmi nem történik meg amin te kétségbeesve agyalsz,és utólag bánni fogod hogy elrontottad a napjaidat a felesleges aggodalommal.

"Minden napnak elég a maga baja",nem kell problémákat kreálni és megoldani ma,hagyd a folyót hogy folyjon !

Lehet egy makacsabb hüvelygomba tünete is amit írsz,nem kell egyből a legrosszabbra gondolni! Ismered gondolom azt a bizonyos mesét a káposztáskőröl......:)

2014. jún. 5. 18:12
Nem raersz ezen szetaggodnod magad, ha kiderul, hogy tenyleg rakos vagy?
2014. jún. 5. 18:11
Minek vársz jövő hétig, az én dokim akut gondokkal akár aznap is szokott fogadni. Amúgy szerintem baci vagy gomba, és ne ess kétségbe. A méhnyakrák nem 5 hónap alatt fejlődik ki, gondolom terhesség előtt, vagy alatt voltál rákszűrésen, szóval felejtős.
2014. jún. 5. 18:10
Apám,az ostobaságnak határa nincs!Mielőtt magadat diagnosztizálod,talán menj orvoshoz!
2014. jún. 5. 18:10
Amikor az ember lányának gyermeke születik tipikusan megfordulnak a fejében ilyen sötét gondolatok..nyugi. Valószínű sima fertőzésed van. Kapsz majd rá gyógyszert, hüvelykúpot és legalább az éves kontrollon is túlleszel. A 6 hetes kontrollon amúgy sem csinálnak rákszűrést, arra várni szoktak még pár hónapot általában. (bár biztosan lesz olyan, akinek egyben csinálták) Úgyhogy elkésve sem vagy vele.
5. Lara1984 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 18:06

És mindössze ennyiböl azt a következtetést vontad le, hogy méhnyakrákod van, amibe biztosan bele fogsz halni.

(És én még azt gondoltam, hogy nálam nagyobb pesszimista nincs e Föld kerekén!)


Irány a doki, ez nem is kérdés. Majd ott kiderül, hogy mi okozza ezt a tünetet. Addig meg, kérlek ne emészd magad ilyen gondolatokkal. (A félelem is pusztít...)

4. katie_rose (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 18:05

"Sima" gombás fertőzés is lehet vagy akár gyulladás!

Most van itt az ideje,hogy visszamenj és megvizsgáltasd magad! Ha esetleg mégis ilyesmi beigazolódna a gyanúd,akkor sincs minden veszve! Időben megkezdett kezeléssel nagyon sok esélyed van!

De nem az a megoldás,hogy itt keseregsz! Most hívd fel az orvosod vagy egyáltalán bármilyen nőgyógyászt és kérj időpontot!

Minden rendben lesz!

3. 72497ec515 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 5. 18:02
Ne gondolj a legrosszabbra :( Más is lehet ,ha fáj a fejed attól még nem vagy agydaganatos :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook