Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudom a macskából (és mindenhonnan) kiirtani a bolhát? fórum

Hogyan tudom a macskából (és mindenhonnan) kiirtani a bolhát? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 6. 10:16
Köszönöm a választ. Sajnos a frontlinet már meg se merem venni, mert a legdrágább sampont adta oda a boltos és semmi... De egyenlőre úgy látom, hogy a 95 fokos mosás hatásos volt. a samponra rá van írva, hogy hetente érdemes használni. havonta akartam, mert gondolom nem jó a macskának ha mindig fürdik, de azt hiszem így, hogy jön a nyár nem árt majd neki ha 2 hetente fürdik. Sajnos neki nagyon sűrű bundája van kis pelyhes olyan mint a vatta. Egyedül van a szobában a kinti macskákkal se találkozik, mégis bolhás nem tudom hogyan :/ Volt egy kinti cicám ami sokat töltött bent a szobámba, de negyed ennyire nem volt bolhás :/
15. 65950e3293 (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2014. jún. 6. 10:13
Nem volt régi, mert új nyakörv volt és semmi hatása nem volt.
2014. jún. 5. 20:38

Frontline.

Rácsepegtetni a macsek nyakára,és kész.Anyámnál is az vált csak be.Igaz,neki kutyája van,de úgy tudom,macskára is jó.

2014. jún. 5. 11:04
Biokill spray
2014. jún. 4. 20:43

Darázsirtót gyorsan felejtsd el, a macskában is kárt tesz!!

Nyakörv talán azért nem használ, mert régi.

Nekem hosszúszőrű macskám van, a bolfo és a foresto nyakörvek váltak be, frontline nem igazán.


Legjobb módszer (szerintem, több évtizedes macskatartói tapasztalattal):

- fürdetés neostomosan cseppes vízben

- bolhanyakörv (foresto/bolfo) VAGY spot on a nyakba (Stronghold)

- fekhely, lakás: por vagy permet (pl. protect)

11. Vikyci
2014. jún. 4. 20:08

Nálunk tavaly nyáron volt nagy bolhainvázió, a kinti cicáktól összeszedte a bejáró kutya, így a szobákban is voltak, az ágyon, mindenhol.

Sajnos a nyakba cseppentős cucc nem volt jó, nem tudom milyen fajtát vettem (állatpatikában), elköltöttem rá egy vagyont, mert 3 macska, 2 kutya van, és nem ért semmit az egész.

Végül mezőgazdasági boltban vettem 2 féle szert.

Az egyik Panzi pet Piret mix névre hallgat, ez kültérre való, de közvetlenül az állatra nem szabad fújni, csak a fekhelyére/kedvenc helyére.

A másik a Biotoll nevű permet, ez már mehet beltérre is, mert szagmentes. Ezzel fújtam végig az ágyakat, szőnyegeket, nem hagy foltot semmi textilen.

Kb 2 hét után újra kell kezelni mindent, mert addigra kelnek ki a lerakott peték.

Hamar el is tűntek a bolhák mindenhonnan, pedig baromi sok volt, főleg ott, ahol a kiscicák voltak, elég volt csak bemennem oda, máris a lábszáramon csüngött vagy 15 bolha.

Tavaly 2600 Ft-ból kijött a kétféle szer, és el se fogyott, így ha idén is bolhásodunk, tudom újra használni.

10. Suesue
2014. jún. 4. 18:56
Volt egy kijáró macskám és megfertőzte a bentieket. Az előttem szólókkal értek egyet a Fronline-nal kapcsolatban, csak az működött. Az állatorvos adott másfajta bolhaírtót, de az 2 alkalom után se használt. Azzal pedig befújtam őket, és eltűntek a bolhák.
2014. jún. 4. 18:14

Ha állatpatika nincs, vagy állateledeles, akkor a tacskóban is szokott lenni, kérdezz rá.

Viszont ha nem tudsz ilyen sokat költeni rá, akkor a diófa levelét tedd a helyére, és a lakásban több helyre. Annak bolhairtó hatása van.

Tök jó, mert ha megszárad a levél, az biztos, hogy a cica egész éjjel fészkelődni fog rajta, és zizegteti. :D

2014. jún. 4. 18:08
Nálunk régebben csak a biokill segített, amikor egy bolha befészkelt a faliszőnyegbe...tele volt a szoba bolhákkal, a biokill spray tudta csak kinyírni őket.
2014. jún. 4. 17:53

visszaolvastam, ez most olyan, mintha én forgalmaznám ezt a frontline-t:D sajnos nem:)

csak tényleg ez a lehető legegyszerűbb, és leghatásosabb, a mindenféle bolhairtó nyakörvek, spray-k felejtősek, nagyon sok macska bőre érzékeny rá, kihullik a szőre, stb. valamint a nyakörv balesetveszélyes is (fennakad valamin és megfullad).

szóval csak a sok felesleges kísérletezéstől szeretnélek megóvni :)

2014. jún. 4. 17:50
olyan 2000 forint körül van egy ampulla (egy adag).
2014. jún. 4. 17:49

a frontline combo spot-on kellene szerintem (ez a környezetében levő bolhákat, bolhalárvákat is irtja):


[link]

4. emagdi (válaszként erre: 2. - 65950e3293)
2014. jún. 4. 17:47

ha csak egy macskáról van szó, akkor egy darab ilyen nyakbacseppentő elég.


egyszerű, hatásos, nem irritálja a macska bőrét.

én is ilyet szoktam venni, ha kell.

2014. jún. 4. 17:46

veszel az állatpatikában mindegyik macskára (kutyára) egy-egy frontline cseppet. ezt az állatok nyakára kell cseppenteni, és x ideig (most nem tudom hány hónap) biztosítja a bolhamentességet.


ez a cseppentős módszer a legjobb, leghatékonyabb.

vannak más gyártók is akik gyártanak ilyen cseppet, állatpatikában érdemes megkérdezni milyenek vannak náluk :)

2014. jún. 4. 17:42
Gazdájának nem kellett 5 éves cicus és elhoztam. 8 macskája volt, teli volt bolhával és kutyasamponnal fürdettem meg, mert macskasampon nem volt, de már nagyon vakaródzott szegény. Nyakörve is van, semmit nem használt. Vannak benne is bolhák, és már a szobában is. Potyogtatja ki a bolhákat kicsit "kábák" tehát elkapom összenyomom. Lehet azért, mert darázsírtóval fújtam be a fekhelyét? ( benti ablakpárkányon fekszik vagy a fotelen, ágyon széken.. De a macska magát nem engedi bolhászni bár az se segítene. Ma megfürdettem kimostam az ágyneműm fel porszívoztam a szobát és az ágyat is, ecettel is felszoktam mosni. De megint találtam benne! A biokillt olvastam, hogy az jó. Mit tegyek ellene?
2014. jún. 4. 17:38
Hogyan tudom a macskából ( és mindenhonnan) ki írtani a bolhát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook