Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Orvosválasztás fórum

Orvosválasztás (beszélgetős fórum)


1 2
41. siba22 (válaszként erre: 39. - Gabica007)
2014. jún. 17. 10:11
Nem lesz gond :) Ha nem is lesz magán dokid még akkor is lehet egy szép élmény a szülésed.Pláne,hogy most már nem görcsölsz az eddigi dokid hülyeségén.Nagy gratula a döntésedhez!!!!!!!!!!!
40. Nyusszmusz (válaszként erre: 39. - Gabica007)
2014. jún. 16. 20:24
akkor nem volt nehéz szerencsére az "elválás".
39. Gabica007 (válaszként erre: 38. - Nyusszmusz)
2014. jún. 12. 20:48
Nem volt semmi kulonos kerdezte mikorra vagyok beirva es kihuzta a nevem a naptarjabol.
38. Nyusszmusz (válaszként erre: 37. - Gabica007)
2014. jún. 12. 18:39
Hogy reagált rá az orvos?
2014. jún. 11. 15:07
Sziasztok! Remelem jol vagytok ebben a kanikulaban. Beszeltem a dokival marmint akihez maszekba jartam es megmondtam h nem tudok hozza jarni a tovabbiakban. A masik dokival nem sikerult beszelni, ugy erzem a sors keze, es ugy dontottem nem megyek magandokihoz. Igazatok van nem azon mulik, hogy valasztok-e orvost. Koszonom mindenkinek a segitseget :-)
36. Gabica007 (válaszként erre: 35. - Nyusszmusz)
2014. jún. 7. 18:25
Koszi szepen feltetlenul irok ha van hir. Koszonom a segitseget es a biztatast :-)
2014. jún. 7. 09:28
Remélem sikerrel jársz. Várom a híreket. :)
2014. jún. 7. 08:57
Hat le vagyok dobbenve es mar ertelek miert voltal ledobbenve a sztorimon.. Itt is vannak jo orvosok, meg igazatok van,max. ugyeletben fogok szulni es kesz. Csak kicsit problemas vagyok meg veszelyeztetett, ezert volt megnyugtato amikor elvallalt a doki. Beszeltem nehany ismerosommel es az alapjan keresem fel az uj dokit. Ami poen hogy regebben hozza jartam csak aztan voltak gondjaim es "visszajaros" beteg voltam a klinikara. Most kiderult hogy ott is van ujbol ugyhogy felkutatom. Szoritsatok! Szerdan megyek majd leirom a fejlemenyeket. Kicsit kinos lesz belevagni a tortenetembe, nem mondok rosszat a masik dokirol, az a kerdes hogy egyaltalan tud -e majd vallalni. A masiktol jovo heten ki kell kerni a papirokat.. Vagy akkor vagy telefonon bedzelek majd vele.
33. Nyusszmusz (válaszként erre: 31. - Gabica007)
2014. jún. 6. 22:00

Igen, lelkiismeretes nagyon.

Az NST-t mindig este csináltuk 8 - 9 között párommal. Még ha ügyelt is, vagy szülése volt is, akkor is a lehető leghamarabb kiértékelte. Az utolsó időben, mikor már nem volt egyértelmű, többször is megcsináltatta egy nap alatt. Két nappal szülés előtt pont ügyelt, amikor téves riasztásom volt. Akkor is mondta, hogy ha úgy gondolom, maradjak bent. Szerinte még van 1-2 napom, de ha úgy nyugodtabb a lelki világom, felvesz osztályra.

32. Nyusszmusz (válaszként erre: 31. - Gabica007)
2014. jún. 6. 21:47

Hát nem tudom.

Nekem ez olyan túlbonyolítottnak tűnik, és kissé túl procedúrásnak is. :)

Úgy látszik teljesen más világ.


A védőnő nálunk is plusz megnéz természetesen, de legalább az orvosi rész nem olyan macerás. Vagy csak az én dokim extra rugalmas.

Személy szerint nagyon elégedett voltam a szülészemmel.

Szülésemkor pont nem volt ügyeletben, de mégis ott volt mikor bementem, több kismamája is szült.

Sok olyat hallottam, hogy az orvos rá se néz a vajúdó kismamájára, mellőlem ehhez képest alig mozdult el. Effektív ugye a szülésznő van ott, gyakorlatilag nekem a doki tartotta az egyik lábam majdnem végig, mert a lábtartó lefittyent (mindez majdnem hajnali háromkor, magánrendelés után, mikor már tízkor tuti bent volt...), illetve amikor tudott rohangált ki a páromhoz és a szüleimhez helyzetjelentést adni.


De tényleg azt mondom, hogy ha máshol nem is, magánban keress másik dokit, vagy inkább az ügyeletes. Mellettem egy nő úgy szült, hogy a fogadott dokija (akihez tíz(!) éve járt), nem volt hajlandó bemenni a szülésre, pedig többször hívták. Végül az ügyeletesnél szült. A markát persze tartotta volna a fogadott orvosa, és még poénkodott is...

31. Gabica007 (válaszként erre: 29. - Nyusszmusz)
2014. jún. 6. 21:32
Bakker el akarok Szegedrol koltozni... Nagyon jo a dokid, es lelkiismeretes. Itt is vannak nagyon jo dokik, de itt korlatozva van hogy milyen papirt ki adhat. Itt a terhesgondozoban egy vedono kiadja a verveteli belgyogyaszati stb. beutalokat. Na most utana at kell ulni egy varoba ahol fogad az ott "kapott" dokim. O megnez plusz alairja a beutalot. Utana mehetek a maganba. A magandoki megnezi minden rendben van- e vagy kell- e gyogyi. Ez igx mukodik itt Szegeden. Aztan elmegyek a korzeti vedonomhoz (tehat tulajdonkeppen itt ketto jut mindenkire) aki szinten kikerdez megnezi a leleteket fenymasol stb. Ezert is gondoltam hogy itt minden majdnem egy helyen lesz, meg talan meg meg is jegyez a dokim ha hozza jarok ide is oda is. Szerintem itt nagy a nyomas es kozrejatszik.. Egyik baratnom szolnoki nem rosszbol de en le szeretnem beszelni hogy ide jarjon Szegedre.. Ertitek mar? Cifra varos Szeged, de vegulis ha ugy nezzuk alaposan meg vagyunk nezve. Meg lehet szokni ezt is..
30. Gabica007 (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2014. jún. 6. 21:17
Igen, ez a celom, nem adom fel, most mellefogtam de meg lesz az igazi doki, nem adom fel :-)
29. Nyusszmusz (válaszként erre: 25. - Gabica007)
2014. jún. 6. 20:03

Egerben. Nekem az ügyeleti idejében adta ki a beutalókat, de ott is úgy csináltuk, hogy egyszerre kiadott többet, jó előre. Szóval nem kellett berohangálnom sztk-ba. Direkt azért is mentem magánba (mindamellett, hogy már előtte is hozzá jártam a kötelezőkre), mert nem volt mindegy, hogy fél nap ott ülök, és lesik ki tudja hányan a vizsgálatot (gondolok az asszisztensekre), hanem nyugodt környezetben csak ketten, max a párom.

Na meg az sem volt utolsó szempont, hogy a doki felfogása olyan, hogy ha valaki háromszor elmegy a magánrendelésre, akkor bejön a szülésre, és nem kell plusz fizetni neki (ettől függetlenül ajándékot kapott). :)

28. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Gabica007)
2014. jún. 6. 20:03
Tudom, de a végén mégis sírva jöttél ki! Hát ezért inkább válts! Pont az lenne a lényeg, hogy ne idegeskedj!
27. Gabica007 (válaszként erre: 24. - Vbrigi333)
2014. jún. 6. 18:49
En is ezzel erveltem paromnak, hogy milyen klasszul "ellazulnek" a szuleskor, plane ha meglatnam a "kedves" dokit. Es igy hogy eltelt par nap mar el is dontottem, hogy nem kerek a munkajabol. Ha csak rolam lenne szo, de azt hiszem mukodni kezd bennem az "anyatigris" osztone :-) Mondtam paromnak, h az a lenyeg hogy o ott legyen velem vagyis velunk legyen! Igaz hogy o elajul ha vert lat :-D
26. Gabica007 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2014. jún. 6. 18:36
Aogy az elejen irtam nem volt a doki ilyen a kezdetben.
25. Gabica007 (válaszként erre: 22. - Nyusszmusz)
2014. jún. 6. 18:32
Merre laksz? Itt kotelezo megjelenni terhesgondozason hiszen itt adjak oda a beutalokat vervetelre. Korzet szerint vagyunk beosztva, akik ott rendelnek dokik azokhoz iranyitanak. Mindig ugyanazok vannak es akihez kezdetben iranyitanak ahhoz kerul az ember lanya. Nekem is kozel van ez a rendelo es jonak tunt minden a kezdetben. Jovo heten beszelek egy dokival, eddig csak jokat hallottam rola, nagyon kivancsi vagyok, aztan beszelek a masikkal hogy nem fogok jarni hozza. Igazad van a diktafonnal kapcsolatban, parom is hulyesegbol mondta :-)
24. vbrigi333 (válaszként erre: 1. - Gabica007)
2014. jún. 6. 06:41
Mindenképp olyan dokit kellene választani,akiben teljességgel megbízol, és fontos,hogy kedveljétek egymást.Mi lesz akkor,ha szülésnél is rosszul bánik veled,a fájdalmas kiszolgáltatott helyzetedben?
23. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Gabica007)
2014. jún. 6. 06:20
Tudod ki járna olyan dokihoz, akitől sírv jön ki az ember?!
22. Nyusszmusz (válaszként erre: 18. - Gabica007)
2014. jún. 5. 21:30

Terhesgondozást nem vállalnak a dokik?

Az sztk-ban nekünk is csak egy helyen van, de még ott is szabad orvosválasztás. (én kétszer voltam bent 9 hónap, de csak azért, mert lusta voltam felhívni a dokit, hogy hozza el a leleteimet a magánrendelésére, az sztk meg 3 perc itthonról, illetve vérvételi beutalóért kényelmesebb volt oda besétálni). De Uh-ra, NST-re (az elsőre, mert utána kaptam tőle gépet, amin itthon nézhettem minden este, ő meg kiértékelte neten) magánba jártam.


A diktafon nem hülyeség, csak ne vegye észre, mert akkor a "személyiségi jogok". Persze a tieddel nem törődik...

21. Gabica007 (válaszként erre: 15. - Szafaripók)
2014. jún. 5. 20:48
Ezt en is javasoltam paromnak amikor kijottem sirva a dokitol. Marmint hogy menjen el urologushoz ;-)
20. Gabica007 (válaszként erre: 16. - Eszterkee)
2014. jún. 5. 20:45
Maganba nem ad papirt, de olyan mintha ott se lettem volna. Sztk-s doki es gondoltam mivel kevesebb mint az osszes tobbi. Eleinte nagyon preciz volt. Maganban rendes, parommal kulonosen jol elbeszelgetett. Mindenre valaszolt es amig nem szoltam vegig neki mutatta a babankat a monitoron. Kiderult hogy parom is hallotta, hogy az egyik asszisztens lebeszelte az egyik not hogy hozzamenjen, mert a doki ma egy "hiszterika".. Eloszor ez meg nevetseges, de basszus, amit ott neha eload az nem normalis..
19. Gabica007 (válaszként erre: 14. - Nbandus)
2014. jún. 5. 20:05
Ajjaj, ezt jo tudni ;-) Eddig fel sem tunt, de most jobban figyelem a kisgyermekes szuloket, nehol mar pattanasig feszul a helyzet de megis ugyesen kezelik a problemat. Remelem mi is ilyen ugyik leszunk parommal ;-)
18. Gabica007 (válaszként erre: 13. - Nyusszmusz)
2014. jún. 5. 19:44
Parom ma meselte, hogy egyik ismerosenel is uton a baba es a magandokija mindent egy helyen csinal. Itt a genetikai Uh- kat is ket kulon helyen csinaltak.. De a terhesgondozas itt csak egy helyen van. Ismeroseim is igy az ottani dokikhoz kell menjenek, a sajat dokijukhoz meg maganba. Igen en is ezt ereztem hogy meg o tesz nekem szivesseget hogy elvallal! Parom azt mondta vigyek be diktafont legkozelebb.
17. Gabica007 (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2014. jún. 5. 19:33
Hozza tartozok korzetileg is es evidens volt, hogy akkor nala szulok, gondoltam minden egy helyen van. Amugy nem rossz doki.. Csak eleg sokan jarnak hozza, szerintem stresszes. Tavaly nem volt ilyen.. De ugy dontottem hogy nem kiserletezek vele es a tureshatarommal, elmegyek masikhoz. Sajnos nem tudom elkerulni mert a terhesgondozas alkalmaval oda kell menni, legalabbis ugy tudom, de ha lesz mas lehetoseg akkor mashova megyek.
16. Eszterkee (válaszként erre: 8. - Gabica007)
2014. jún. 5. 10:54

Nem értem, a párodnak miért jó, ha ehhez az orvoshoz jársz? Miért ragaszkodik hozzá? Mi az, hogy az orvos nem ad semmi papírt?

Ha nem álltok jól anyagilag, felesleges magánba (ráadásul egy tuskó) orvoshoz járni. Egy elhivatott sztk-s orvos semmivel sem kevesebb. Egyébként én szüléshez sem fogadtam orvost, az ügyeletes végig velem foglalkozott és nagyon kedves volt, a többi épp vajúdó anyukának volt fogadott orvosa... :)

2014. jún. 5. 10:04

Nem tudom, de ha nekem a párom "eröltetné", hogy járjak egy bunkó dokihoz, tuti elküldeném urológushoz, hogy legalább az élmény neki is meglegyen...


Neked kell érezned, hogy ilyen viselkedés mellett is tudsz-e bízni benne, rá akarod-e bízni az életed meg a babáét (mert ugye szülésnél ezt teszi az ember lánya)...

2014. jún. 5. 07:40
Az erzekenyseg meg szules utan is maradni fog, szoptatas idejen...:) legalabbis nalam megvolt.
13. Nyusszmusz (válaszként erre: 8. - Gabica007)
2014. jún. 4. 21:58

Hogyhogy járni kell terhesgondozásra is, meg magánba is?

Minél többet olvasok, annál jobban áldom az orvosom... Nekem nem kellett külön a terhesgondozóba járnom ha magánúton mentem hozzá, sőt. A szülés levezetéséért sem kért plusz pénzt, mert úgy gondolta, elég az, amit a rendelőjében hagytam.

Az orvosodnál pedig a durva viselkedésre nem mentség szerintem, hogy épp szülést vezetett az éjszaka. Ezt a szakmát választotta, tudta hogy terhes nőkkel fog foglalkozni, és nyilván arra is számíthatott, hogy a várandósok érzékenyebbek... Az a minimum, hogy normálisan áll a nőkhöz, hisz belőlük él. Pláne magánrendelőben. Már ne haragudj, de nekem ez az orvos így olyan, mintha úgy gondolná, ő tisztel meg téged azzal, hogy mehetsz hozzá, és fizethetsz neki.

12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Gabica007)
2014. jún. 4. 21:09

Én annakidején 8 hónapos terhesen váltottam orvost. Nem is értelek, eddig hogy bírtad ezt a stílust? Már rég ott kellett volna hagynod ezt a dokit!

Akkor már inkább a körzetedhez tartozó doki, mint ez!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook