Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a módja, hogy két tulajdonos esetén az egész lakás az én nevemre kerüljön? fórum

Mi a módja, hogy két tulajdonos esetén az egész lakás az én nevemre kerüljön? (tudásbázis kérdés)

2014. jún. 3. 15:32
köszönöm
2014. jún. 3. 15:10

Egyrészt a földhivatal csak ügyvéd által bélyegzett adás-vételit jegyez be.

Másrészt az ügyvédek köteles egy bevallás-szerű nyomtatványt az elkészült adás-vételi jkv-ről a nav részére beküldeni. Ez az ügyvédek kötelezettsége.

10. tedin
2014. jún. 3. 14:44
Persze, csak ügyvéd által ellenjegyzett okirat (adásvételi szerződés) alapján tudják bejegyezni a foldhivatalba a tulajdonjogodat!
2014. jún. 3. 14:32

az egyik tulajdonos én vagyok ,a másik családtagom

vagyis ügyvédhez mindenképpen menni kell?

2014. jún. 3. 12:35

Így ahogy lentebb írták!

Ha viszont te vagy az egyik felére jelenleg is a tulajdonos, akkor megvásárolod a másik felét a tulajtól, vagyis megegyeztek a vételárban, elmentek az ügyvédhez, és attól kezdve ugyanaz, mint az előzőekben.

2014. jún. 3. 12:25

Ugyan az, mintha egy tulajdonostól vennéd meg.


Adásvételi-szerződés, ügyvédi ellenjegyzés, vételár kifizetése, földhivatal...

2014. jún. 3. 12:10
Mindkettotol megveszed és ezt adásvételi szerződésbe foglaljatok!
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Amacska)
2014. jún. 3. 11:53
Megegyeztek, szerződtök, kifizeted. Röviden ennyi.
2014. jún. 3. 11:46
Én is két tulajtól vettem a kertet,mind a kettő ott volt az ügyvédnőnél és aláírta a szerződést és megkapta az árát.Utána oszthatták.Amit mi adtunk el ingatlant az is kettönké volt,s mind a ketten ott voltunk és ott irtuk alá a szerződést.
2014. jún. 3. 11:43
Megveszed
2014. jún. 3. 11:42

Mármint te vagy az egyik? Vagy te veszed két tulajtól?


Egyébként az a módja, hogy köttök egy adásvételi szerződést :)

2014. jún. 3. 11:38
Mi a módja hogy két tulajdonos esetén az egész lakás az én nevemre kerüljön?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook