Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Indított szülés és epidurális érzéstelenítés fórum

Indított szülés és epidurális érzéstelenítés (beszélgetős fórum)


1 2
43. Derya (válaszként erre: 40. - Ntoth)
2014. jún. 20. 19:03
gratulalok! :-)
2014. jún. 20. 17:02
Engem inditottak olyan tablettaval amit a mehszajhoz raknak fel. Ez szepen felpuhitotta a mehszajamat es kitagultam 5-6 cm-re. Nem voltak elviselhetetlen fajasaim de aludni nem tudtam igy kimerultem a masodik ejszaka utana. Aztan burkot repesztettek, kaptam oxytocint is es mar kertem is az epiduralist. En sem ereztem semmit abbol ahogy beadtak. Mivel elsore adnak egy erzestelenito injekciot a bor ala, kb egy karcolast lehet erezni aztan az mar el is kezd hatni. De a szulesi fajasok mellett az nem igazan jut el az agyadig. En a kanul behelyezeset sem ereztem pedig tobbszor is szurtak mert nagyon benazott a csaj.. Aztan kaptam katetert hogy ne pisiljem magam ossze, ezt aztan a szules utan ki is vettek es elmehettem zuhanyozni. Szerintem oxytocin mellett nem szabadna epiduralis nelkul szulni mert iszonyatosan felerositi a fajasokat. Sajnos sok helyen megis megteszik.
41. Cucicsillag (válaszként erre: 40. - Ntoth)
2014. jún. 10. 23:29
:)
40. ntoth
2014. jún. 10. 17:38
Vegul magatol beindult a szules szerda este! Epidurallal vajudtam vegig, a kitolashoz is kaptam, leirhatatlan erzes volt fajdalom nelkul szulni!
39. ntoth (válaszként erre: 38. - Derya)
2014. jún. 3. 10:54
Köszönöm!
38. Derya (válaszként erre: 36. - Ntoth)
2014. jún. 3. 09:58

minden jot kivanok! :-)

gyors, normal szulest, egeszseget neked is es a babanak is. .-)

37. Derya (válaszként erre: 36. - Ntoth)
2014. jún. 3. 09:48
ertem. en is erre gondoltam.
36. ntoth (válaszként erre: 35. - Derya)
2014. jún. 3. 09:47
Mert az elsőt is mikor túlvittem el kezdett fogyni, elhasználódik a méhlepényem, és most nem akarják megvárni.
35. Derya (válaszként erre: 34. - Ntoth)
2014. jún. 3. 09:41
miert inditjak mar most?
34. ntoth (válaszként erre: 33. - BlueJasmine)
2014. jún. 3. 09:40
Rajta vagyok! :)
33. BlueJasmine (válaszként erre: 30. - Ntoth)
2014. jún. 3. 09:39
akkor az elkövetkezendő 3 napban beszéld meg vele, hogy jőjjön! :) lépcsőzz! :)
32. Derya (válaszként erre: 31. - Ntoth)
2014. jún. 3. 09:36
nem tagultam elegge.
31. ntoth (válaszként erre: 29. - Derya)
2014. jún. 3. 09:35
Miért lett császár?
30. ntoth (válaszként erre: 27. - BlueJasmine)
2014. jún. 3. 09:34
39. betöltöttem pénteken.
29. Derya (válaszként erre: 16. - Ntoth)
2014. jún. 3. 09:33
nekem is inditott volt, de csaszar lett a vege.
28. Derya (válaszként erre: 10. - 408020f45e)
2014. jún. 3. 09:32

nem, manapsag ez az altalanos.

felszivodo varrataim voltak. te mikor szultel csaszarral vagy hol, hogy 10 napig bent kellett maradnod?

27. BlueJasmine (válaszként erre: 26. - Ntoth)
2014. jún. 3. 09:29

És hanyadik héten vagy?

Még hátha... :)

Szorítok!

26. ntoth
2014. jún. 3. 08:49
Én most tartok 3cm-nél, fájások nélkül. Na jó egy fél éjszaka azért voltam fent, mert azt hittük lesz valami, de aztán elmúlt. Azt mondta az orvosom, hogy nagyon jó a méhszájam, ha magától indulna 3 óra maximum, és meglenne a baba. Csak az a baj, hogy nem indul, pedig már próbálkoztunk különböző praktikákkal! :)
25. BlueJasmine (válaszként erre: 24. - Ntoth)
2014. jún. 3. 08:46
Nem tudom, nekem talán 3 cm volt... 15 óra alatt ennyi jött össze magától és oxitocinnal...
24. ntoth
2014. jún. 3. 08:40
Mikortól lehet egyébként beadni az EDA-t? Milyen tágnak kell lenni a méhszájnak?
23. ntoth (válaszként erre: 22. - BlueJasmine)
2014. jún. 3. 08:31
Ott ahol én szülök, ott a nődokik adják! Van hozzá joguk! Nekem azt mondta az orvosom, hogy ők jobban tudják a méhszáj állapotából, hogy mikor lehet és a mindig kéznél van. Bár már azt is hallottam, hogy ahol szülök, ott már a portás is be tudja adni, olyan rutinszerűen ajánlják és adják! :) A napokban többször voltam a szülőszobán, többször volt szülés is közben és tök csend volt az egész helyen. Nem ordított senki. Pedig, mikor én szültem minden nélkül én a végét végigordítottam!
22. BlueJasmine (válaszként erre: 20. - Ntoth)
2014. jún. 3. 08:28
A nőgyógyász?? Erre külön vannak szakosodva az orvosok (mivel elég érzékeny az a terület,de lehet hogy Ő ezt is tanulta,passz). A 2-es nőin aneszteziológus adja vagy mi a pontos szakterülete. De nem a nőgyógyász.
21. BlueJasmine (válaszként erre: 18. - Ntoth)
2014. jún. 3. 08:27
Igen az infúzió az lesz,amit írtam. Oxitocin (fájáserősítő), és még jobban fogod kaparni tőle a falat, mint simán... Én is azt kaptam, és nem megijeszteni akarlak, mert az EDA után semmit sem fogsz érezni belőle, csak minél előbb kérd.
20. ntoth (válaszként erre: 17. - BlueJasmine)
2014. jún. 3. 08:19
Nálam a nőgyógyászom fogja adni, amikor már lehet!
19. ntoth
2014. jún. 3. 08:17
De az első szülésemből kiindulva iszonyatosan félek a fájásoktól, főleg, hogy oxi-val kezdődnek majd!
18. ntoth (válaszként erre: 15. - BlueJasmine)
2014. jún. 3. 08:16
Nekem már most mondta az orvosom és a szülésznőm is, hogy EDA-t mindenképpen kérjek, nem muszáj, de jobban járok, mert a burokrepesztés után a falat fogom kaparni. Tudom igazából, hogy mennyire fájdalmas a szülés, mert ez már a 2. babám, az elsőnél is könyörögtem az érzéstelenítésért, de nem kaptam. Nem ebben a kórházban szültem, mint ahol most fogok és nem is ennél az orvosnál. Infúzióval fogják megindítani a fájásokat most csütörtökön, ha addig nem indul be magától. Most 3cm-re vagyok kinyílva, erre fognak az infúzióval rásegíteni, és aztán burokrepesztés. A burokrepesztés előtt már meg fogom kapni az EDA-t, azt mondta a doki.
2014. jún. 3. 08:13
Én értettem, és olyan tapasztalatot is írtam! :) Szóval a lényeg, hogy minél előbb kérd az EDA-t. Na jó,azért nézd meg milyen az az oxitocin, de onnastól kezdve nem nagyon fogsz tudni gondolkozni :D Én sem tudtam, csak néha amikor meg bírtam szólalni mondtam, hogy siessenek (mert az EDA-s orvos műtőben volt)...
16. ntoth
2014. jún. 3. 08:09
Nem császározni fognak, csak infúzióval megindítják a vajjúdást!
15. BlueJasmine (válaszként erre: 14. - Ntoth)
2014. jún. 3. 08:06
Szerintem mindegy ki mit ír. Függetlenül attól, a kérdezőnek lehet jobb is és rosszabb is. De ha ajánlják az EDA-t az csak jó,mert tényleg nagyon sokat segít. Én nem akartam "puhány" lenni, de rájöttem hogy a puhányság nem itt kezdődik :D És ha azt kap, nagyon nem fogja érezni,csak minél előbb kell kérni... Nekem mindenki mondta, csak legyintettem, hogy biztosan nem fog kelleni, pedig úgy javasolták, hogy egyet azonnal kérjek ahogy beérek, egyet meg ha az előző hatása megy ki :D Na azért ennyire szörnyű nem volt a helyzet, de még a varráshoz kaptam egyet,meg kértem helyit is,mert már azt annyira nem érzéstelenítette.
14. ntoth (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2014. jún. 3. 08:04
Szeretem az olyan hozzászólásokat. Ennél jobban beparáztatni valakit nem is lehetne!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook