Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kezelnéd, ha a gyerek időhúzásra kitalálja pisilni, kakilni kell? fórum

Hogyan kezelnéd, ha a gyerek időhúzásra kitalálja pisilni, kakilni kell? (beszélgetős fórum)


2014. jún. 3. 11:52

Majd leszokik róla,vagy átszokik másra....

Eddig nálunk is volt ugyanez,ő 20 hónaposan tette le a pelust éjjelre is,de éjjel is többször ébresztett.Aztán ezt abbahagyta jött alvás előtt az éhes vagyok szomjas vagyok..Az is elmaradt,most pedig /3 éves/ addig nem hajlandó lefeküdni míg a babáit nem altatta el.Ez kb fél és 2 óra közötti időhúzás szokott lenni.Én ezen már nem stresszelek,lefekszek aztán ha befejezte ő is!

15. nikletty (válaszként erre: 12. - Dfb934c749)
2014. jún. 3. 10:03

Köszi büszke is vagyok nagyon!



Csak azért egy idő után kellemetlen tud ez lenni...

Valószínűleg valami gondja lehet a kakival, tán tart tőle, hogy nehogy pont akkor kelljen amikor nem jó helyen van (kád,ágy, stb)


Most ma reggel is bepróbálta bölcsibe indulás előtt, 1-2x mindenképp hagyom hogy kicsit üljön a bilin, soha nem tudhatom esetleg, mikor tényleg. Aztán valahogy rávezettem a megszokott menet folytatásához (bilin is öltöztettem és egyszer csak felöltözött totál.)


Estére meg kipróbáljuk, hogy számára valami kedves dolgot kap, ha megvagyunk a fürdéssel, akkor tán kihagyja ezt.

Amúgy 1-2x már ágyba fekvés után is bevetette. Akkor én is a sötét szobába vittem be a bilit, kapott időt, aztán irány az ágy.


Hát, jah, csak elhagyja... csak egy munkás nap után nem mindig van elég türelem a tarsolyban :(

2014. jún. 2. 22:29
Nálunk pont ez volt pár hete :) Alvás előtt az ikrek pisílnek..majd: anyaaaaa pisílnem kell :D és megint.Időhúzás volt csak.Én közőltem velük menjenek wc-re és utána csukják be a szobájuk ajtaját és takarózzanak be.Így abba is hagyták,mert anya nem takarta be őket :)időre van szüksége a picidnek és meg fog oldódni magától a dolog
2014. jún. 2. 21:38
Nekem is csinálta,csak nekem alvás előtt.Én ráültettem majd otthagytam,úgy egyedül annyira nem volt buli.Egyébként sose kellett neki,hiszen alvás előtt mindig elküldtem pisilni,de ha fektetés után akart kijönni,és nem engedtem akkor direkt becsurgott :S Úgyhogy ha azt mondta,hogy kell,akkor bilire ülhetett ha kellett ha nem.Pár hét alatt leszokott róla magától,mert rájött,hogy az alvást így se úgy se kerülheti el :)
12. dfb934c749 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2014. jún. 2. 21:36
Próbálj egy kicsit rugalmasabb és engedékenyebb lenni Vele,hiszen ez is csak egy átmeneti állapot,tudod jól.:) Inkább légy Rá büszke,hogy 28 hónaposan ilyen ügyes,az én Fiam elmúlt 3 éves,amikor szobatiszta lett.:)
2014. jún. 2. 21:30

Közben azon agyaltam, hogy kb ezt azóta kezdte mikor egyszer becsúszott egy kis kaki a vízbe, s egyre ügyesebb volt bilizés terén... s akkor kétségbeesve szállt ki, tudta, hogy az nem jó, hogy bilibe szabad,stb... s akkor másnap is kérte újra a bilit kádba menés előtt, de akkor elhagyta...


szóval lehet attól tart, hogy nehogy bekakiljon a vízbe?

10. nikletty (válaszként erre: 9. - Ekka)
2014. jún. 2. 21:28

:D

ez is igaz, én is tisztában vagyok vele amúgy, csak nem mindig sikerül nem agybajt kapni :D

9. Ekka (válaszként erre: 6. - Nikletty)
2014. jún. 2. 21:25

Akkor fél órával korábban induljon a fürdés!

A lányom fél9-kor fekszik, -7éves-, ha addigra nincs ágyban, feszült leszek, ezt átveszi, sokáig átjárkál, kitalál mindent.

Ha lazábbra veszem, pl. nem kapok agybajt, hogy 3/4 9-kor még matat, simán elalszik 3 perc alatt!

8. nikletty (válaszként erre: 5. - Mmacus)
2014. jún. 2. 21:22

Hát igen én sem merem nem komolyan venni, hisz nem tudhatom én, hogy ő tényleg mi érez...

csak mivel már több napja ez megy, és nem lesz a bilibe semmi, már tudom, hogy nem lehet igaz, főleg hogy pár perce előtte pisilt


Az ötleted köszi, kipróbálom!

7. Ekka
2014. jún. 2. 21:21

Tedd a bilit az ágya mellé! Ha trónolni akar, tegye! ..de csak sötétbe! Majd megunja!

Én lányom is csinálta, napközben beszélgettem vele, hogy ez így nem jó, stb.

Persze, hogy stresszelhet. (egyedül alvás, sötét)

6. nikletty (válaszként erre: 4. - Ekka)
2014. jún. 2. 21:20

Hát igen...

Csak kicsit túl napirend mániás vagyok :S

Hogy menjen időben aludni, reggel munka/bölcsi... s csomó dolgot még fektetés után szoktam elvégezni... attól tartok, ha ez miatt marad fent tovább, mint szokott, továbbra is kihasználja, hogy így fent maradhat ??

5. mmacus (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2014. jún. 2. 21:18
Én erre nem tudok neked jó tanácsot írni, én mindig komolyan vettem, ha azt mondták, kell. Le fog szokni róla, ha tényleg időhúzás, vagy kamu. Esetleg mondhatod, ha fürdés előtt csinálja, hogy ha gyorsan pisil és fürdik, hamarabb olvasod az esti mesét, vagy ilyen kis motivációkkal rövidre zárhatod, ha tényleg időhúzás.
4. Ekka
2014. jún. 2. 21:18
Semmi gond! Engedd, nyugodtan trónoljon, előbb-utóbb nyomja majd a bili a popiját. Leszokik majd róla!:)
3. nikletty (válaszként erre: 2. - 91d4989ab9)
2014. jún. 2. 21:17

Szia lányom nincs 2,5 éves.

Szerinted mi stresszelheti?

Mindig csak akkor csinálja mikor tudja jön a fürdés, aztán fekvés.


De te ekkor már nem voltál nagyobb? Honnan tudod hogy stressztől volt neked, ha még kicsi voltál?

2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2014. jún. 2. 21:13
stressztől is érezheti úgy hogy kell pisilni, én is ilyen voltam, azt hitték kamu de nem volt az
2014. jún. 2. 21:10

Sziasztok

kislányom 28hós, most úgy hónapja kezd szobatisztává válni, nappal szinte mindig szól, alváshoz kap pelust, mert hol így, hogy úgy.


Na és most úgy egy hete elkezdte, hogy fürdés előtt kitalálja - pedig már jó egy éve fürdés előtt mindig van bilizés és pisil is, hogy neki még kell pisilni és kakilni... már első alkalommal is gondoltam, hogy kamu, dehát ok üljön egyet rá, de aztán nem lehet róla leszedni, mert hogy neki kell... akkor bevált az, hogy 10-ig számolunk, ha kell kakilni/pisilni akkor addig tuti sikerül, persze sosincs benne semmi... na a 10-ig számolás után lehetett menni fürdeni, vagy vissza lefeküdni (mert fektetés után is csinálta), de ma már ez sem vált be... végül hisztibe ment át, aztán figyelem eltereléssel megnyugodott és próbáltam elmagyarázni miért nem csinálunk ilyet...


Már nagyon unom... illetve nehéz jól kezelni, nehogy most meg elrontsunk valamit a szobatisztasággal kapcsolatban.


Köszönöm ha van tanács, tapasztalat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook