Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nekem Windows XP van és mindig lefagy, most a rendszerrel van a gond vagy vinyót kell vennem? fórum

Nekem Windows XP van és mindig lefagy, most a rendszerrel van a gond vagy vinyót kell vennem? (tudásbázis kérdés)


15. era06 (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2014. jún. 2. 15:45
Lehet, hogy egy paraszti nagytakarítás jót tenne neki :)
2014. jún. 2. 10:39

Az xp-ről:

WinXP, mi lesz vele?

2014 áprilisától a Microsoft megszünteti a Windows XP támogatását. Ez annyit jelent, hogy ezután lesznek olyan programok, amik már nem támogatják, tehát nem futnak XP alatt.

Egy átlagos felhasználó ezt nem fogja azonnal érzékelni, de az újonnan vásárolt gépeket érdemes Windows 7 vagy újabb operációs rendszerrel ellátni, illetve ha más okból szorul a gép komolyabb szervizelésre-fejlesztésre, akkor is javasolt, hogy már ne Windows XP operációs rendszerben gondolkodjuk, hiszen hamarosan problémákba ütközhetünk. Senki sem akar kétszer fizetni.

2.

A Windows XP leáll?

Többen kérdezték a korábbi cikkel kapcsolatban, hogy pontosan mit is takar az, hogy nem fognak futni a programok Windows XP alatt? Hogyan és mikor fog ezzel a hétköznapi felhasználó szembesülni? Az átmenet lassú lesz és egyébként már meg is kezdődött. A Windows XP alatt futó legújabb Internet explorer verziószáma 8-as. Ez egy elég régi bömgésző. Viszont a Microsoft a 9-es és 10-es verziókat már nem adta ki XP-re. Bizonyára ismert sokak számára, hogy a Windows XP alatt futó Internet Explorer már sok oldal által nem támogatott, hibásan jelenik meg a weblap. Az egyik oka az alternatív böngészők (Firefox, Opera, stb.) elterjedésének ez.

A hétköznapi felhasználó akkor fog komolyabb problémával szembesülni, amikor a vírusirtója jelzi: nem érhetőek el frissítések Windows XP alá vagy pl. a facebookot megnyitva a facebook kéri újabb böngésző telepítését. A böngésző (Firefox, Opera, stb.) a frissítési próbálkozásnál azt az üzenetet adja, nem lehetséges frissíteni Windows XP alatt. Ezek után már az egyszerű internetezés is problémákba ütközhet a megfelelőlen friss vírusirtó és böngésző hiányában. Hogy egy átlagos fehasználónál mikor érkezik el az a pillanat, amikor az XP-t futtató gépe teljesen használhatatlan lesz? Ezt nehéz megjósolni. 2014 árprilisától, a hivatalos támogatás megszünésétől számítva ez hónapokat, sőt, akár egy évet is jelenthet. Attól függően, hogy azoknak a szoftvereknek a gyártói, amelyeket használunk (böngésző, vírusirtó, médialejátszó), meddig adnak ki frissítéseket windows XP alá. Sokan azt a rémhírt keltik, hogy 2014 áprilisától nem lehet XP-t használni. Ez tévedés. Még hosszú ideig lehet a fent említetteknek megfelelően. Egyébként érdekességként: A mai napig üzemelnek windows 95-öt futtató számítógépek is. Igaz internetezésre már nem alkalmasak, de ezeknek a ritkaságoknak nem is az a feladatuk, hanem valamely célfeladat futtatása. Ezek a Windows 95-ös gépek köszönik szépen, jól érzik magukat. Bár már fájnak az ízületeik a majd 20 éves szolgálat után.

forrás: [link]

Itt akár kérdezni is lehet szerintem.

2014. jún. 2. 10:30

Esetleg az Adobe frissítésével megpróbálkozhatnál. Ha az nincs rendszeresen frissítve, katasztrofális dolgokat képes produkálni!

Most a 11, vagy 13.sz változatnál jár, nem tudom pontosan.

12. 7e137d638c (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2014. jún. 2. 10:07
Azt biztos, hogy nem vagyok számítógépes szakember, munkám során sokszor volt szükségem rájuk. Persze éppen ezért, azt mondanak, amit akarnak, ill. ami még a tiszta lelki ismeretük szerint belefér. Már ha tiszta!
11. emagdi (válaszként erre: 2. - 7e137d638c)
2014. jún. 2. 09:44

azért ez nem így megy :D

a támogatás megszűnése azt jelenti, hogy nem adnak rá ki frissítéseket. de mivel az emberek döntő hányada amúgy is illegális szoftvert használ, ezért eddig sem frissített. ennyi.

de nem arról van szó, hogy most ettől hirtelen összeomlik a rendszere.


szeritnem az a gép amit a fórumindító ír már több sebből vérzik. (és a kérdésfeltevésből kikövetkeztethető, hogy ő úgysem fogja tudni megoldani, szóval vagy tovább szenved, vagy elviszik valakihez aki megnézi neki)

2014. jún. 2. 09:44
Nem 8-as, hanem 8.1-es (=a 8-as javított változata)
2014. jún. 2. 09:42

Nekem is ezt csinálta, pillanatnyilag igazított rajta az informatikus valamit, de másikat kell telepíttetnem. Most erre várok.

A lányom tanácsára semmi esetre sem az 8-ast, mert az az állandó használatra, pl. munkához katasztrofális. Marad a 7-es, de ezt mindenképp meg kell lépni.

A 8-as több témában is annyira problémás, hogy a lányom törölteti és neki is a 7-es lesz.

2014. jún. 2. 09:29

Amikor már kb. 10-15 percenként lefagyott, akkor telepíttettem újra a gépemet.

Ez attól is függ, hogy kinek milyen egyéb adatai vannak a gépen, és mennyire kell vigyázni azok épségben-maradására!

2014. jún. 2. 09:27
Akkor a winyót kell kicserélnem?
2014. jún. 2. 09:23
Azért nem ennyire tragikus a helyzet, nekem is hibátlanul fut az xp a gépemen.
2014. jún. 2. 09:21
Érdekes mert most mondta az egyik ismerősőm ,hogy ő is x-pt használ és neki megy tökéletesen semmi baja vele.
4. Jázmin1975 (válaszként erre: 2. - 7e137d638c)
2014. jún. 2. 09:19
Hát már egyszer el kellet vinnem szervízbe mert még a képernyőt se adta be.
2014. jún. 2. 09:13

ha esetleg gyengébb a géped, akkor linuxban is gondolkodhatsz, annak kisebb a gépigénye.

Az xp-vel nem fogsz már boldogulni, mint ahogyan inga is mondta, április 8-án a microsoft megszüntette az xp támogatását.

2. 7e137d638c (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2014. jún. 2. 09:11
A Windows-xp-t a Microsoft tovább nem támogatja, sorozatos lefagyás jelzi, hogy vagy nagyon gyorsan feltelepíted helyette a Windows 8.1-et, vagy úgy tönkremegy a géped, hogy már bekapcs. után is csak "négerek az alagútban" c. festményt nézheted, és mindened elveszett ami addig a gépben volt!
2014. jún. 2. 08:59
Nekem x-pm van és mindig lefagy most a rendszerrel van a gond vagy winyót kell vennem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook