Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Székrekedéskor a lenmagot hogy érdemes fogyasztani? Egészben vagy darált formában? fórum

Székrekedéskor a lenmagot hogy érdemes fogyasztani? Egészben vagy darált formában? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 4. 15:38

Sziasztok!


Köszönöm a sok tanácsot úgy tűnik beválik ez a lenmagos történet (kop-kop).

Natúr joghurtba kb 1 evőkanálnyit teszek és ezzel indul éhgyomorral mindennapjaim :)

25. AnnaMárta (válaszként erre: 1. - 5674644b5d)
2014. jún. 3. 21:48
A lenmagról olvastam, h. egészben sok vízzel zselészerű anyag lesz belőle, ami nem sérti meg a beleket, és lazítja a székletet, a darált formáról pedig azt, h. ráragad a belekre, és nehéz róla eltávolítani, olyan sárszerűvé válik...Nekem egészben jön be, de a mákos ételek is hajtanak egy kicsit.
2014. jún. 3. 21:40
Hali! Nekem is vannak bélgondjaim, mindig is fújódós voltam, de mostanában még rosszabb lett. Megtükrözték a beleimet, van összenövés,megnyúlás, tágulás, több helyen meg van törve...Na ehhez jött még egy reflux a gyomromban és kész! Csak fájdalomcsillapítót kaptam a hasamra, semmi mást. Ahhoz, hogy legalább másnaponta el tudjam intézni a dolgomat, minden nap eszem élőflórás natúr joghurtot, beleteszek 1 teáskanál lenolajat (hidegen sajtolt/, 1 teáskanál egész lenmagot, amarántot. Soka folyadék naponta /víz, esetleg gyógytea, mentes ásványvíz többnyire/, kb.2,5 l. Sok zöldség,főzelék, zabkása, gyümölcs (az alma lereszelve hajt, elrágva fog!) Semmi fehérliszt, finomított só, cukor, üdítők, és főleg semmi csoki! Aszalt szilva,ha nagyon erős a székreki, akkor Tamarin lekvár átmentileg, szennatea, kúraszerűen,míg be nem áll a bél, ha lehet minden nap azonos időben szoktatni a hasat.Erőlködni nem nagyon ajánlatos.negyedévenként béltisztítás - máriatövis olaj v.kapszula.Nagyjából ennyi.Remélem valamelyik beválik.A lenmagot én egészben eszem, 1 szem a tömegének 25-szöröse vizet képes felszívni.
23. emagdi
2014. máj. 30. 16:18
útifű maghéj!! (bármelyik bio-reform boltban kapható)
2014. máj. 30. 15:41
nálunk a lenmagolaj vált be, napi 1 kanál
2014. máj. 30. 09:23

Lenmagot áztattam már, és zselés szerű lett. Gondolom a pocakba is ezt a folyamatot végzi ;). És ezért könnyebben tud haladni a bélben aminek elfogyasztás után az a dolga, hogy továbbjusson...

Más logika... a csirkéknek is tesznek homokot a kaja mellé. Emésztő gyanánt. Már ahol... Tehát a mi gyomrunkba se baj ha kerül ilyesmi... rost is kell. vegyes táplálkozásra vagyunk kódolva szerintem.

2014. máj. 30. 09:12
Jó az is, a zabpehely is, müzli, lenmag,a lényeg, hogy utána sokat igyon
2014. máj. 30. 09:08
Búzakorpa tablettáról mi a véleményetek?
18. sztolyka (válaszként erre: 16. - Töprengő)
2014. máj. 30. 09:07
most találtam egy oldalt,ahol ingyenes a kiszállítás,Egészségguru címen.
2014. máj. 30. 09:05
Napi egy evőkanál olivaolaj is segíthet a dolgon...
16. töprengő (válaszként erre: 10. - Sztolyka)
2014. máj. 30. 09:04

1 evőkanálnyi..

( gyógynövényesbe megnézem mennyiért vesztegetik a magokat. sp... ba naggyából tudom mi mennyibe van. érdemes megnézni több helyen. ez csak megjegyzés )

2014. máj. 30. 09:01
Reggelire műzli, zabkása. Nekem ez jött be, szerintem gyereket is érdemes ilyen reggelikre szoktatni.
14. e35096da9d (válaszként erre: 10. - Sztolyka)
2014. máj. 30. 08:56
Nyugodtan adhatod neki, 1-2 teásknaállal. Lehet kapni szezámszeletet is. Sokat igyon rá. Baja nem lesz tőle, az tuti.
2014. máj. 30. 08:54

Szerintem legegyszerűbb ha 1 teáskanálnyit kortyonként vízzel lenyelni. ( nekem a mustármag is szépen lekúszott. szezámmag is lazítja a székrekdést. 2 teáskanálnyit is ettem ebből. sőt ha diós, mákos dolog ).

Persze sok vízzel.

Gyanítom bármilyen mag jó. Akár napraforgó is.

Aki szívesen eszi az tetszés szerintieket, 1 evőkanálnyit. De szerintem kefírbe, tejfölbe bekeverve se rossz. Próbáltam már pár dolgot.

Éhgyomorra zöldtea, kevés tejjel is bejött.

Savanyú káposzta hordósból a visszamaradt lé is jó. Igaz sós, de itt se árt a legalább 2 dl - nyi víz.

Azt sejtem hosszú ilyen panaszaimra a viszonylag hosszú gyaloglás se segített.

Muszály volt gyakran változtatnom ezeket a lehetőségeket....

12. 82d45dcd14 (válaszként erre: 10. - Sztolyka)
2014. máj. 30. 08:54
Sajnos nem tudom...
11. sztolyka (válaszként erre: 10. - Sztolyka)
2014. máj. 30. 08:50
11éves
10. sztolyka (válaszként erre: 7. - 82d45dcd14)
2014. máj. 30. 08:50
Szezámmag is jó székrekedésre?ezt nem tudtam,kipróbáljuk,fiam nagyon székrekedéses.gyereknek mennyit lehet?
2014. máj. 30. 08:49
Joghurtba, kefírbe téve , vagy egészben, vagy darálva, sokat kell rá inni.
2014. máj. 30. 08:47
Köszönöm a válaszokat, azért itt is látszik, hogy van aki hol így hol úgy fogyassza. Azt hiszem elkezdem egészben és kísérletezgetek. Remélem hatásos lesz, mert a mozgás, fehér lisztes dolgok elhagyása és zöldség/gyümölcs illetve nagy mennyiségű tiszta folyadék fogyasztása sem segít sajnos és ha nem muszáj akkor nem nyúlnék gyógyszerhez.
7. 82d45dcd14 (válaszként erre: 3. - 5674644b5d)
2014. máj. 30. 08:37

Nekem mindkettőből van itthon...egyik nap egyiket eszem,másnap a másikból..

Nálam nincs különbség,mármint ami a hatásosságát illeti!

Ezért nem kell annyit olvasgatni a neten.

2014. máj. 30. 08:36

A leghatásosabb egészben és sok vizet inni rá. Ja és mindennap.


De ha nagyon székrekedéses vagy, akkor este lefekvés előtt egyél meg pár szem aszalt szilvát és igyál rá langyos tejet (lehet az rizs-kókusztej is, ha nem iszol tehéntejet), de lehet egyszerű langyos viz is. Ez persze pluszban a len vagy szezámmag mellé

2014. máj. 30. 08:35

darálva


és sok vizet igyál hozzá

2014. máj. 30. 08:34
Egeszben vizbe aztatod, majd minden nap eszel belole 1 kanallal. A beaztatott magokat tarold hutoben...
2014. máj. 30. 08:33
Olvasgatok a témában, de hol így hol úgy van leírva. Van aki azt mondja csak egészben, van aki darálva sőt van olyan verzió is, hogy be kell áztatni. Melyik a leghatásosabb ha székrekedéssel küzdünk?
2014. máj. 30. 08:33
Igazából tök mindegy,én mindennap eszem...de az a lényeg,hogy igyál rá sokat(vizet)
2014. máj. 30. 08:32
Székrekedéskor a lenmagot hogy érdemes fogyasztani? Egészben vagy darált formában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook