Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő 2015 fórum

Esküvő 2015 (beszélgetős fórum)


2014. szept. 25. 21:08
Sziasztok! Lefoglaltuk a helyszín és a ruhámat. Viszont az önkormányzattal meggyűlt a bajom. Nem tudok időpontot foglalni, csak decemberben. Pedig úgy tudtam, hogy az esküvő tervezett időpontja előtt egy évvel már lehet kérni. :(
2014. szept. 25. 20:34
csak 1 apró megjegyzésem lenne a terveidhez :) attól, hogy drága edényeket veszel, nem lesz finom a főztöd...
2014. szept. 25. 20:30
mindenképp foglald le a helyszínt, vőfélyt zenekart, fotóst és ha szeretnél filmest, ezeket éven belül már csak szerencsével találsz jót. Önkormányzat ha félre is csúszik, még mindig lehet másik napon kimondani az igent 2 tanuval és a nagynapon egy szertartásvezetővel kamu esküvőt játszani (rajtatok meg a tanukon kívül senki se fogja észrevenni)
2014. szept. 25. 20:10

Sziasztok!


Na nekünk is megvan az időpont, lefoglalóztuk az éttermet. Jöhet a többi. :) Tényleg érdemes mihamarabb foglalni, mert eléggé tele vannak, nem maradt sok választási lehetőségünk a hétvégék közül... :) júli 18-án lesz.

63. R_e_G
2014. szept. 25. 15:56

Sziasztok!

Mi is esküvőre készülünk, van már dátum, helyszín, vendéglista.Folyamatban van a zenész és a fotós. Most a sütemények-torták témában keresgélünk.

Amivel kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok az a fodrász és a sminkes. Győr környékén tudnátok ajánlani valakit?

62. Fehértulipán. (válaszként erre: 59. - Sopianae)
2014. szept. 24. 21:12
Székszoknya masnikat, futókat érdemes lehet Kínából rendelni. Az aliexpress.com - on rengeteg színben vannak.
61. asino
2014. szept. 24. 11:45

Sziasztok!


Én most voltam ruhát próbálni, és megis találtam magamnak az igazit, és mellé ajándékba választhattam egy ékszert is:-) Szóval mindenkinek ajánlom figyelmébe, akinek nincs még meg a ruhája, hogy mennyen el. Az ajándékos akció csak szeptemberben érvényes de a szalon szombaton is nyitva van. Mantilla a neve a szalonnak. Az oktogonon van. :-)

2014. szept. 24. 09:36

Sziasztok!

Tegnapi nap folyamán elkezdtünk a párommal zenekart keresni, olyat, ami 3-4 főből áll és van benne dobos, mert a páromnak ez az egyetlen kérése volt az esküvővel kapcsolatosan. Hát kaptunk jó pár visszajelzést, ami 200 ezertől kezdődőt. Esetleg valakinek nincsen valami jó ötlete? Akit ajánlana. Köszi

2014. szept. 22. 12:37

Sziasztok


Én most októberbe leszek menyasszony, szerintem a szülinapomon, mert többet nem tudok csak a hónapot.


Jövőre megyek férjhez. A dátum még nincs meg, de szerintem augusztus környékén, hogy a kisfiam már menjen (remélem 1 évesen már fog) és a 2 kislányom között menjen, akik koszorúslányok lesznek.


Hogy hányan leszünk azt nem tudom. Ha szűk család, akkor 10-en, ha bővebb, akkor 25-30-an.

Lagzi nem lesz, nálunk lesz a háznál és itt szinte mindenkit el is tudunk szállásolni (mert a párom részéről mindenki pest megyei, de részemről somogyiak).

A menü az lesz, mint egy hagyományos lagziba, de a pörkölt az bográcsos lesz.

Fehér ruhába megyek férjez.

Lesz templomink is amikor mind a 3 gyerek meg lesz keresztelve így egy kalap alatt meglesz minden.

Ha a hintó megengedett a városba, akkor lesz, ha nem akkor marad az autó :(

Amihez ragaszkodok az a 2 fehér galamb.


A zenén spórolunk, mert elég jó hang tecnika van és abba nem csalódunk.

Székszoknyát vagy varratok egyik ismerősömmel vagy megvarrom én és a masnit is hozzá. Szeretnék sok-sok lufit, mert ha többen leszünk, akkor ebből 7 gyerek lesz és 7 lesz a legidősebb. Az ugrálóváron gondolkodom még 1 napra.

Rengeteg virág kell majd, de azt beszerzésin meg tudjuk oldani, így az sem kerül majd sokba.

Fotósra nem költünk, mert nagyon jó minőségű gépünk van.

Köszönő ajándék nem tudom még mi lesz.

Így ha mindent összeszámolok fél misi lesz



A másik variáció, hogy Siófokon az aranyparton lesz, mert az egyik meghívottnak van saját szállodája, étterme és pub-ja.

Ha utószezonba lenne, mondjuk szeptember vége fele, akkor lehet van szállás, terem (vagy kerthelyiség), és tóparti esküvő. Ez az amit tuti nem úsznánk meg ennyiből, bár a szállás adott lenne ott is és nem kellene az étellel sem vesződni.

58. Muszogi (válaszként erre: 57. - Babóka88)
2014. szept. 22. 11:58
:D Hát én is remélem, most kezdem el nézegetni a zenekart és a vőfélyt. Várom az ötleteket! :D
57. Babóka88 (válaszként erre: 56. - Muszogi)
2014. szept. 22. 11:43
Szia! Na ennek örülök :) legalább mostmár kicsit nyugibb lesz egy ideig mert az időpont és a hely tuti :) Remélem a többi is könnyen fog menni :)
56. Muszogi (válaszként erre: 54. - Babóka88)
2014. szept. 22. 09:12
Szia, hát sikerült lefoglalni a helyet, 2015.07.11-re :D. Nagyon kedvesek voltak és tényleg igaz a pletyka 1 évre előre lehet foglalni az időpontot. Sőt elég volt a jogosítvány is. :D A lakodalom helyszínét is lefoglaltuk gyorsan, még pénteken. :D Már csak az "apróságok" vannak.
2014. szept. 20. 09:13
Sziasztok! Nekem is jövőre lesz az esküvőm 2015.07.04. ( A függetlenség napján) :) :D . Nekünk szinte már minden megvan, polgári, lakodalom helyszín, vőfély, fotós, azt hittük, hogy a zenekar is megvan, mivel mi hagyományos vidéki esküvőt szeretnénk, mulatós zenével. Kaptunk egy dvd-t a zenekartól, akit egyébként a barátnőm és családja ajánlott, és sajnos megbotránkoztunk. Nem volt olyan rossz, de nem éreztük azt, hogy igen kell. Hamis hangok, ismeretlen lakodalmas zenék. Megmutattam a nagymamámnak aki már megélt jó pár vidéki lakodalmat és ő is azt mondta, hogy ez nem jó. Most ott tartunk nem tudjuk mit csinaljunk, netről választani nehéz, nem akarunk zsákbamacskázni... Family party zenekarról nem tud valaki valamit? Ők szimpatikusak voltak. Jah lányok ha adhatok egy tanácsot facebookon keresőbe írjatok be: Újesküvőiruha Kft. Gyönyörű ruhák, újakat varrnak egyénileg, a ruhák kombinálhatok bàrhogy, akármilyen dìszítéssel, bármilyen szìnben rendelhető. Ezeket a ruhákat senki nem hordja egyénileg teljesen újat varrnak a menyasszonyokra. Bőven 100ezer ft alatt maradtok és a tiétek lesz!
54. Babóka88 (válaszként erre: 53. - Muszogi)
2014. szept. 19. 22:32
Na szia! Mit mondtak? Remélem minden okés volt és sikerrel jártál. :)
53. Muszogi (válaszként erre: 52. - Babóka88)
2014. szept. 18. 15:17
Hát én is remélem, holnap megírom mit mondtak. :D
52. Babóka88 (válaszként erre: 51. - Muszogi)
2014. szept. 18. 13:48
Hát az tényleg nem egy jó indulópont,hogy elérhetetlenek.. Remélem sikerrel jársz és nem kezelik nagyon flegmán a dolgokat. :)
51. Muszogi (válaszként erre: 50. - Babóka88)
2014. szept. 18. 11:03
Babóka88! Köszönöm szépen a választ, mivel megállás nélkül próbálom öket már lassan 2 hete telefonon elérni, sikertelenük. Ezért úgy döntöttem holnap bemegyek megkérdezni személyes... Habár egy kicsit felháborit, hogy nem lehet elérni őket.
50. Babóka88 (válaszként erre: 49. - Muszogi)
2014. szept. 17. 09:33
Muszogi! Már módosították,egy évvel az időpont előtt le lehet foglalni. Menjetek be és beszéljétek meg. Erről nekik is tudni kell.
2014. szept. 16. 10:29

Hát 60-65 fő lenne, most voltunk egy helyet megnézni elég szép is nem olyan drága, és Kerepesen van, szerintem az lesz a befutó.

Viszont olyan gondom van, hogy csak fél évvel a házasságkötés előtt lehet bejelentkezni az anyakönyvvezetőhőz, így viszont elég sok esély van rá hogy a helyett lefoglalják. Vagy fodlaljam le előbb a helyet? Mi van akkor ha nem lesz az anyakönyvvezetőnél akkor időpont?

2014. szept. 11. 21:33
Hozzávetőleg hány főre szeretnél helyszínt? Kerepeshez aránylag közel van Inárcson a Viktória fogadó, dolgoztam már ott, bátran merem ajánlani.
2014. szept. 8. 13:06

Sziasztok!

A mi dátumunk 2015.08.08. sajnos még nem találtam megfelelő lakodalmas helyszínt, pedig már elég sok árajánlatot bekértem. Sajnos elég szűk a költségkeretünk, valószínűleg ezért vagyok válogatós. Esetleg ha valakinek lenne jó ötlete Budapest vagy Kerepes környékén, nagyon megköszönném.

2014. szept. 2. 21:16

A mi dátumunk 2015.06.06. és ha minden jól megy 2015.06.13.Az első dátum a polgári a lányos háznál, a második a templomi a fiús háznál.Az első dátumról már rég tudtunk és elindult a szervezés is, a második dátum még nem biztos(ma derült ki ,hogy a szüleink inkább 2 lagzit szeretnének)Pontosan az anyakönyvvezetőnél még nem egyeztettünk, elég ritkán van itt lagzi, meg akinek kell az már anyáéktól úgyis tud róla.

Az 1. lagzi amit tudunk: kb 280-300 fő, sátras/szerződéskötés a héten lesz/innen lesznek az asztalok , székek(nm padok),tányérok, poharak stb.Orosházi hangulat együttes lesz a zenekar. Lilidekor-t szeretnénk felkérni a dekoráció elkészítéséhez.A virágost tudjuk még, hogy az Edit virágvarázs lesz.Ruhákat már nézegetek, próbálgatok.Már van is 2 szerelmem.Most szombaton megyek KKFházára a Chrysalis szalonba. A neten láttam még csak a ruhákat, de csoda szépek a képek alapján.Vőfélyt még keresünk.Sütik egy részét mi sütjük, másik részét meg a szomszéd faluban lévő hölgy aki naggyon tuti sütiket csinál.Tortát még nem tudom honnan kellene(hallottam egy Vásárhelyi cukrászdáról akik szép és finom tortát csinálnak, de nem tudom a nevét)hidegtál 2 helyről lesz.

2. lagzi ha sikerül és belemegy valamelyik atya, hogy anélkül, hogy meglennék keresztelve összeadjanak akkor sima ügy, ha nem akkor keresztelkednem is kell/szerettem volna ezt későbbre halasztani és nem akarom úgy érezni, hogy emiatt kell/még nagyon friss ez az új elképzelés, szóval csak körvonalazódtak az ötletek.Én Petőfiszállás mellett Szentkúton szeretném tartani.Gyönyörű a környezet, ha jó idő lenne lehetne kint a szabad ég alatt is.Annak a helynek olyan különleges varázsa van.Kedvesek az atyák is.

Maga a lagzi kb100-150 fős lesz , valószínűleg a kultúrházban.Semmi egyéb nincs ezzel kapcsolatban még kitalálva, sem leszervezve.Ez teljes mértékben anyósjelölték szervezése lesz, nem tudom mibe szólhatok bele és mennyire.


Nekem furi volt, hogy 2 lagzit akarnak, ilyenről még nem hallottam. Állítólag régen szokás volt.Ti hallottatok már ilyesmiről, valakinek volt így?Tapasztalatok?

45. Aniko 86 (válaszként erre: 45. - Babóka88)
2014. szept. 2. 19:17
A mi időpontunk: 2015.05.16. Délutàn 4:00 :) Itt 13.000 ft a szomnati esküvő. Jövö héten megyünk megrendelni a gyűrűket, a hèten a lehetséges lagzi helyszíneket akarjuk felmérni... Nàlunk az anyakönyvvezető alig ért rà a polg.mester vàlasztàs miatt... de szerencsére nem ő ad majd minket össze, neki màs jutott màjusra... :) Akkor alakul nâlatok is minden... jó szervezkedést! :)
2014. aug. 31. 11:17

Sziasztok!Holnap megyünk bejelentkezni az anyakönyvvezetőhöz! :) amit már tudunk ezzel kapcsolatban,hogy mivel szombaton lesz kell érte fizetni (kb. 13.000,-) . Màr úgy vàrom. Utàna lehet szervezni tovàbb... kinéztük a gyűrűket is, és màr beszéltünk az ékszerésszel, aki csinàlni fogja!

Szép vasàrnapot mindenkinek! :)

2014. aug. 30. 20:15
Ja és a facebookon is fent vannak és be vannak fotozva a ruhák így otthonról megtekintheted az összes ruhát!! :)
42. Évi1992 (válaszként erre: 41. - P.Petra)
2014. aug. 30. 20:13

Boglárka szalon.

A nyugatitol ár percre...

Én onnan vettem...célszerű ha olyan barátnővel ismerossel mész akinek van diákja...ha neked nincs...mert akkor olcsón meguszod! :)

vagy esetleg jövő év elején Sztem megint lesz kiárusítása az üzletnek..én 35e ftért jutottam hozzá idén év elején a legszebb ruhahoz ami van!! :)

2014. aug. 30. 17:01

Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni, hogy kezdjek neki a menyasszonyi ruha keresésnek? Van elképzelésem, csak azt nem tudom, mikor és hogyan fogjak hozzá. Esetleg tudtok ajánlani kölcsönzőt Budapesten?

Köszi

40. soof87
2014. aug. 29. 14:23

Van egy csodaszép hosszú fehér /krémszínű széllel/ fátylam amit eladnék. Hibátlan állapotbna 14.000 Ft. Tudom , hogy ez nem az a fórum, de gondoltam megosztom:

[link]



És ajánlom a Pinterest és a the Knot oldalokat az esküvőre készülőknek :)

2014. aug. 29. 12:12

Nekünk még idén lesz november végén és én us szívesen veszem az ötleteket...

Nálunk össze jött a babus úgyhogy úgy döntöttünk h még idén jó lenne...van még időnk nagyjából a vendeglistat is össze írtuk és úgy néz ki a helyet is sikerült kinézni...

38. soof87 (válaszként erre: 28. - Kitty1088)
2014. aug. 29. 11:41

A jó fotóst ne bánd mert olyan képeket csinál amit életedd végéig fogsz nézni :)


Ha időben foglalod mindig idei áron számolnak vagy adnak kedvezményt.


A ceremóniamestert pedig nem helyettesiti a zenekar.. Összecsőditi a népet, szórakoztatja, bármiben segít. A templomnál is segít hogy ki merre mi, tényleg hasznos mert hatalmas terhet vesz le a lábadról!!


(Belényi Zoltánt nézd meg, ő a Herendi Gábor tanítványa és nagyon jó, nekünk ő volt!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook