Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A TB-t visszamenőleg is ki kell fizetni? Ha igen, akkor hány évre visszamenőleg, és kamatot számolnak fel? fórum

A TB-t visszamenőleg is ki kell fizetni? Ha igen, akkor hány évre visszamenőleg, és kamatot számolnak fel? (tudásbázis kérdés)

2014. máj. 30. 08:18

Valóban max 12 hó = 1 évre adnak törlesztési lehetőséget, de elengedni nem fognak belőle semmit, vagy legalábbis nem valószínű.

A részletfizetési kérelmet viszont valóban célszerű beadni, a késedelmi pótlékot pedig külön fogják számolni. A mindenkori jegybanki alapkamat 2x-ese. Az jelenleg évi 2 % körül mozog, tehát az nem lesz megerőltető összeg.

2014. máj. 30. 07:38

Szia!


Adnak részletfizetést, és nem 2-3 hónapra! Nekem egy évi elmaradásom van, jött is róla a levél, illetve a csekkek. Szépen írtam nekik levelet, és kértem, hogy engedjék a részletfizetést, engedélyezték is 12 hónapra elosztva. Szerintem kérheti azt is, hogy bizonyos részét elengedjék, veszteni nem veszít vele semmit.

2014. máj. 30. 07:31

Mindet meg kell fizetni visszamenőleg. A jegybanki alapkamatnak megfelelő összeget számítanak fel és mindezt utólag minden évre meg kell fizetni.

Mi így jártunk, iskola után nem fizettünk a gyerek után.

13. éva1951 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2014. máj. 30. 07:29
TB-ét nem engednek még méltányosságból sem.
2014. máj. 30. 07:03
Én 1 évig nem fizettem és nem érdekelte őket, hogy nem volt munkám, visszamenőleg bekellett fizetnem és még fenyegetőztek is az ügyfélszolgálaton, hogy majd jól megbüntetnek mit képzelek én, hogy 0 jövedelemből nem tudtam fizetni.Szóval baromi nem érdekli őket semmi csak az, hogy legyen befizetve.A kamat 2-3 ezer forint volt csak szerencsére.Részletfizetést lehet kérni azt nekem is mondták.
11. Mimy... (válaszként erre: 1. - Shanta)
2014. máj. 30. 06:49
Nekem fél évem volt hátralékként, részletre kértem meg. Minimális kamatot számolnak csak fel.
10. emi1206 (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2014. máj. 29. 23:53
Ezt mondjuk tényleg meg lehet próbálni. Nekem csak azt javasolták, hogy a részletfizetést ne kérvényezzem, arról nem esett szó, hogy méltányossági alapon töröljék a hátralékom.
2014. máj. 29. 23:45

én több embert is ismerek, aki évek óta nem fizette, méltányossági alapon kérte, hogy tekintsenek el a hátralék megfizetésétől, és eltörölték neki.

ennyi.

nincs rá garancia, de szerintem egy próbát megér.

8. shanta (válaszként erre: 7. - Emi1206)
2014. máj. 29. 23:31
Köszönöm szépen,mindenképpen fizetni fog,csak egyszerre sok lenne neki kifizetni.Ápolásin volt előtte,az megszűnt,és nem tudta,hogy ha nem megy orvoshoz ,akkor is fizetnie kell.
7. emi1206 (válaszként erre: 1. - Shanta)
2014. máj. 29. 23:26

Igen, visszamenőleg is kérik és kamatot is számolnak fel, de az valami nagyon minimális összeg. Nekem tavaly azt ajánlotta az ügyintéző, hogy ne kérjek részletfizetést, mert azt max. 2-3 hónapra adják meg, inkább adott üres csekkeket meg a postán is küldtek és azon adtam fel, mindig többet, mint ami a havi díj volt. Mondta azt is az ügyintéző, hogy ilyen kicsi összegért (nekem 45e volt a hátralékom) nem szoktak eljárást indítani, mert nem nagyon érné meg nekik, bár elméletileg megtörténhet, viszont ha látják, hogy törlesztem a tartozásom is, akkor nem lesz probléma. Nem is lett. Persze ezeket az infókat csak úgy halkan mondta az ügyintéző, mert hivatalosan ilyet nem mondhatnának.

Szóval mindenképp be kell mennie az ismerősödnek szerződést kötni, ott az ügyintéző levezeti neki, hogy melyik évből mennyi a hátraléka és mennyi összesen kamattal együtt. Nekem ha jól emlékszem, bár közel sem biztos, hogy jól emlékszem, de úgy rémlik valami 1100 ft körüli volt a kamat a hátralékomra. Abba biztos vagyok, hogy valami minimális összeg.

6. shanta (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2014. máj. 29. 23:00
Nincs jövedelme.
5. shanta (válaszként erre: 4. - Nyuff)
2014. máj. 29. 22:59
Kamatot számoltak fel?
2014. máj. 29. 22:56
Biztos kell visszamenőleg, páromnak munkája nem volt, forintra pontosan kérték tőle az összeget. Azt tudom, hogy részletet is lehet kérni, de neki pl kiküldték az üres sárga csekkeket annyit amennyi hónappal tartozott, és maga adogatta fel, mikor, hogy volt rá keret.
2014. máj. 29. 22:53

igen, elvileg visszamenőleg is.


de: próbálja meg, írjon szeretett adóhatóságunknak, és kérje, hogy méltányosságból engedjék el neki a tartozását (vagy legalább egy részét). erre nagy esélye van, hacsak közben nem valami grandiózus összegekről adott le szja bevallást :)

2014. máj. 29. 22:37
Sziasztok!Az ismerősöm nem fizetett TB-t,három éve.Most szeretné fizetni,de nem tudja,hogy visszamenőleg is ki kell fizetnie?
2014. máj. 29. 22:35
A TB visszamenőleg is ki kell fizetni?Ha igen akkor hány évre visszamenőleg, és kamatot számolnak -e fel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook