Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek tényleg ennyire nem volt igazam? fórum

Szerintetek tényleg ennyire nem volt igazam? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
63. nbandus (válaszként erre: 60. - Loch ness)
2014. máj. 28. 14:42
Akkor olvasd el még egyszer, mit írtam! Nem ordibálást írtam az előző hozzászólásban, hanem kiabálást. Mindegy, hogy hirtelen, vagy nem, én nem kiabálok rá más gyerekére.
62. Kubiak (válaszként erre: 58. - F6390e6b9b)
2014. máj. 28. 14:41

Nemszabad csapkodni fiam mert meglegyintelek :D

Tényleg nem értem:D

61. Kubiak (válaszként erre: 57. - Loch ness)
2014. máj. 28. 14:39

De bizony hogy történt ,egy 6 éves kislány rácsapott az 5 hónapos combjára!


Nem egy fórumot olvasunk?

60. loch ness (válaszként erre: 56. - Nbandus)
2014. máj. 28. 14:39
Én is a sajátomat írtam, hogy meglegyintettem volna. És már többedszerre leírtuk többen is, de mintha meg sem hallanád: nem ordibált a gyerekkel, hanem ösztönös reakcióként rákiáltott. Te még sosem kiáltottál fel ijedtedben? Én egyszer a főnökömre is rákiabáltam ijedtemben, mert észre sem vette, és veszélyhelyzetbe hozta magát. Utána persze rögtön bocsánatot is kértem tőle, ő pedig inkább megköszönte, hogy megóvtam a bajtól. Itt mondjuk nem volt mit bocsánatot kérnie a fórumindítónak, mert a hirtelen felkiáltás össze sem hasonlítható súlyban egy kisbaba megütésével - ami akkora erejű volt, hogy ott maradt a nyoma.
59. f6390e6b9b (válaszként erre: 57. - Loch ness)
2014. máj. 28. 14:37
Igazad van!
58. f6390e6b9b (válaszként erre: 55. - Kubiak)
2014. máj. 28. 14:36
Látom nem érted!Egy 6 éves gyerek odacsap az 5 hónaposnak,persze a kicsi sír a 6 éves meg játsza a mártírt.Odalegyintesz a popsijára rájön hogy az fáj és arra is hogy mit tett.Mivel fáj,ez nem jó dolog így remélhetőleg többet nem teszi meg!!Persze ez mellé nem árt ha az ember elbeszélget vele,és megmagyarázza hogy mit miért tett!!
2014. máj. 28. 14:35
Jó, most ne kezdjünk bele, hogy oda lehet-e sózni egyet a gyereknek vagy nem, ez nem ez a fórum, fölösleges egy parttalan vita. Közben meg eltérünk a lényegtől. Itt nem történt odasózás, a fórumindító kérdésére összpontosítsunk. Légyszi!
56. nbandus (válaszként erre: 50. - Loch ness)
2014. máj. 28. 14:34
Az én lányomat és is helyreraktam volna, és rácsapok a kezére, bár valószínűleg eszébe se jutna ilyet csinálni 6 évesen, mert neveljük... De más gyerekét nem legyintenék meg, nem kiabálnék rá, max az anyját osztanám ki. Ennyi. Mint mondtam, a kislány reakciója nem helyes, az anyjáé egyenesen gáz, de akkor sem kiabálok más gyerekével.
55. Kubiak
2014. máj. 28. 14:33
Érdekes a reakció mert felnőtt emberek legyinthetnek hogy a gyerek ne legyintgessen.... vagy akkor most hogy is van ez?
54. Kubiak (válaszként erre: 53. - F6390e6b9b)
2014. máj. 28. 14:30
Húúú mennyi legyezős anyuka :D
53. f6390e6b9b (válaszként erre: 52. - Kubiak)
2014. máj. 28. 14:28

Még én is meglegyintettem volna ha ilyet tesz az enyém!!!!

Nem arról van szó,hogy az ember laposra veri!!MEGLEGYINTI!!

52. Kubiak (válaszként erre: 50. - Loch ness)
2014. máj. 28. 14:27
Meglegyintetted volna a lányodat?
51. 3d787b167a (válaszként erre: 32. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 14:26

Párod reálisan gondolkodik.


Kakáld le őket!

50. loch ness (válaszként erre: 43. - Nbandus)
2014. máj. 28. 14:19

Nem ordította le a fejét, hanem ijedtében rákiabált. Az nem ugyanaz.


Azonkívül meg látod, hogy itt nem azon háborodott fel a jóasszony, hogy őhelyette neveli, hanem hogy "az ő lányára kiabál". Ha az én lányom csinált volna ilyet, lehet, hogy jól meglegyintem, de hogy kiosztom, az biztos. És milyen anya az, aki nem szán meg egy ijedten síró kisbabát, hanem kikéri magának az ijedt szülő ösztönös reakcióját?

49. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 35. - Shanalyl)
2014. máj. 28. 14:18

Helyes!

Néhány sütögetést kihagytok, főleg jó, ha a párod is így látja.

Nem kell itt örök-harag, csak vegyék észre magukat.


Nálam ez sütögetés kihagyása még mindenre bevált.

48. Kilimcs (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 14:17

nyugi nem te vagy a hülye... már egy 3 éves is emgérti, hogy a babák belekaphatnak a hajába... az meg hogy az 5 hónaposra ütött... hát én nagyon csúnyán elküldtem volna a sunyiba.


bár az az igazság, amikor szóltam az anyukának, hogy a kicsi hajmarkolós épp, és arra anyuka nem reagál,eleve a 6 évessel beszéltem volna meg.


amúgy meg.. hát a mindentmegengedő szülőkkel nehéz tartani a kapcsolatot szerintem...

2014. máj. 28. 14:16

Csatlakozom, teljesen igazad volt, semmi helytelent nem tettél. A bocsánatkérést meg a sógornődnek kellene produkálnia, és a kislánya hozhatna fájdalomdíjul ajándékot a te picidnek. Normálisak ezek? Azért, mert ők nem azok, nehogy már te is csatlakozzál hozzájuk! Most arra gondolok, hogy békülni kellene ugyan, de bocsánatot kérni véletlenül sem, hiszen te és a kislányod vagytok a sértett fél. Ne engedd, hogy pincsikutyát csináljanak belőled! A kislánnyal érdemes lenne beszélgetni egyet, de határozottan, kedvesen és FELÜLRŐL, hogy érezze, hogy neki semmi joga nincs sértődöttnek lenni, sőt. Hátha megérti, hogy pici babát nem szabad megütni, inkább neki kell vigyáznia rá. Egy darabig csak úgy engedném a pici közelébe, ha te is ott vagy vele, ha pedig nem ért a szép szóból, akkor sehogy. Aki akar, sértődjön meg, de úgyis el kell kezdeni, hogy kiállj a gyerekedért, mert mi lesz még később, ha nagyobb lesz és nem lesz ilyen egyértelmű a helyzet.


Na, kicsit hosszúra sikerült, de emeld fel a fejed, és éreztesd, hogy neked volt igazad, és elvárod, hogy legalábbis bánják meg, hogy egy pici babát bántottak. Ha nem képesek felfogni, akkor nem is baj, ha minél ritkábban fogtok találkozni.


Agyam elszáll az ilyen szülőkön, hogy "nem fájt nagyon a hajhúzás?" Az így nevelt gyerekekből lesznek az undok, önző kis hárpiák, akikből így is sokkal több van a kelleténél.

46. Érdekes73 (válaszként erre: 43. - Nbandus)
2014. máj. 28. 14:15
Egy 5 hónapos babát meg kell védeni...Nem játékbabáról van szó...
45. f6390e6b9b (válaszként erre: 43. - Nbandus)
2014. máj. 28. 14:14
Tudod ha az én lányomnak nincs annyi önuralma hogy visszafogja magát és ne üssön meg egy babát,az a minimum hogy rákiáltok és elmagyarázom neki a dolgokat,de ha a pici anyja is rákiált,hát tegye,mert igaza van!!!Tök mindegy hány éves,nem ártunk a másiknak!!!Ennyi idős fejjel tudnia kell hogy ha megüt valakit az fáj!!!
44. nbandus (válaszként erre: 43. - Nbandus)
2014. máj. 28. 14:12
Az utolsó mondatomat kiegészíteném, javítanám: A szülő feladata a nevelés, nem másé...
43. nbandus (válaszként erre: 40. - Érdekes73)
2014. máj. 28. 14:11

Nyílván nem is azt mondom, hogy jó dologról van szó, hanem azt, hogy 6 éves gyerek is gyerek, és a szülővel van a probléma leginkább, aki nem neveli meg a 6 éves gyerekét, és ott helyben nem teremtette le.

De én sem örültem volna neki, hogyha más ordítja le a lányom fejét, holott az az én feladatom lett volna… Ha igaza van, ha nem. Erre van a szülő: nevelni.

2014. máj. 28. 14:09
-.-" pff az nagyobb fiamra is rá kell nagyon néznem amikor az ikrekhez nyúl . 6 éves azért milliárdszor nagyobb fájdalmat tud okozni (néha szánt szándékkal pl. ez az eset) mint fordítva..
41. Érdekes73 (válaszként erre: 34. - F6390e6b9b)
2014. máj. 28. 14:07
Kb.
40. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - Nbandus)
2014. máj. 28. 14:06
Még. Bele se merek gondolni hogy milyen kárt okozhat egy ilyen kisbabába egy 6 éves.Még jó hogy csak rácsapott...
39. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - Nbandus)
2014. máj. 28. 14:04
Marandó nyommal ami miatt bocsánatot se kértek ez nem normális ezen nincs mit kimagyarázni.Ez kisbabát a testvére se csapkod...
38. Katinkaboszi (válaszként erre: 35. - Shanalyl)
2014. máj. 28. 14:03

Az a baj ezzel, hogy ha most egy ilyen dologra ennyire kiakadnak,nem fognak semmiben neki és a férjének igazat adni.

A férje pedig egy idő után elfelejti, csak az ő családja és menne, de a gyerekek miatt nem fognak.


Meg kell oldani, nyilván nem ajándékkal, de egy finom beszélgetéssel, feltétlenül.

37. nbandus (válaszként erre: 31. - Érdekes73)
2014. máj. 28. 14:01
Ne misztifikáld azért túl szerintem... Nem csapkodják, meg nem rendszeres, hanem egy 6 éves, valósznűleg rosszul nevelt kislány odasuhintott... Testvérek között is előfordulhat szerintem. Túl van fújva ez az egész... a kisbaba anyukája szerintem már rég elfelejtette volna, ha nem rágja magát az egész család szegény nagylány lelkivilágán...
36. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 14:01

Az a baj, hogy nem tudsz mit tenni, mégha százszor is igazad van, mert a sógornőd és az anyósod csak egyet hajt.

Ha viszont, a kislánnyal, a 6 évessel beszélnél, elmondanád neki, miért is kiabáltál rá, jobban megértené és elnézést kérne.

Nem kell oda semmi ajándék, meg egyebek, sőt, ha a kislány nem érti, baj van az alapokkal, a nevelésével.


Egyébként mindenhol vannak történések :)


A fiunk abban a korban volt, amikor csapkodott a kis kezével, tetszett főleg, ha az arcán a másiknak, csattogott, így rászokott a verekedésre.

Mi ugyan nem hagytuk, le is szokott róla, anyámék sem hagyták, de anyósom mondta,milyen édes.

Közöltem vele, csak addig lesz az, míg téged is el nem kezd erősebben ütögetni.

Mi volt a válasz? Á, ez egy gyerek, nem tud nagyot ütni.

Persze, ott volt az ölében az unokája, nem figyelt rá, hiába volt pici a keze, feldühödött, mert csak mondta anyósom nekem, a gyerek meg, püff két oldalról neki.

Volt nagy felháborodás, hogy miféle nevelést adok én ennek a gyereknek :(

Mondtam, én szóltam, egy szava sem lehet.


Hát ilyenek :D

35. Shanalyl (válaszként erre: 32. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 14:00

Fel kell tenned a kérdést magadnak: mi a fontosabb, h ezek az őrültek mit gondolnak rólam, vagy hogy nekem jó legyen? A magam és a gyerekem érdeke a fontosabb, vagy a másé?


Pukkadjanak meg a családi összejövetelen. >:(

2014. máj. 28. 13:59

És a te lányod nem az unokájuk?Az le van carva ha őt megütik??

Én már csak azért sem mennék el a hétvégi programra....

Menjenek ezek a búsba!

Nem normálisak.

Bár én abban a pillanatban kidobtam volna őket,még nyekkenni sem lett volna idejük,akkor legalább mindenkinek lenne oka hisztizni,de így nincs!!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook