Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek tényleg ennyire nem volt igazam? fórum

Szerintetek tényleg ennyire nem volt igazam? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
123. angelic smile (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. júl. 3. 22:15

Én úgy gondolom, hogy vannak az emberekben reflexek (elnézést, ha nem magyarosan írom, kicsit fáradt vagyok). Ebből a 6 éves kislányból a hajhúzás ezt a reflexet váltotta ki. Lehet, hogy óvodában is húzogatják a haját, ki tudja?

Szerintem te is azért kiabáltál rá hirtelen, mert megijedtél, ez volt a te reflexed a kislány tettére.

Én a kislányt nem bántanám pont az imént említett 2 eset miatt sem. Ha egy felnőtt sem tud uralkodni magán, egy gyerek hogy tudna?

A válaszom: szerintem tényleg nem volt igazad. Az anyját pedig nem jellemezném, mert ezek szerint esze semmi, fogd meg jól, anyósodról pedig már leírtam a véleményemet egy másik fórumban, és érzem, ha most megtenném ezen ügy kapcsán, akkor azzal valószínűleg kizáratnám magam.

2014. jún. 6. 20:23
Igazad volt! Óvónő vagyok,tudom,hogy egy hat éves tudja,mikor mekkora fájdalmat okoz! Szerintem higgadtan állj ki a magad igazáért,ha rákerül a sor. Ne félj se a sógortól,se a sógornőtől ,se az anyóstól! Nincs miért,mert ebben a történetben Neked van igazad!
121. Érdekes73 (válaszként erre: 120. - Simple)
2014. jún. 3. 11:52
Agyrém hogy egy 5 hónapos babáról van szó. 5 hónaposan még ülni se tud egyedül.Fekszik kicsit kalimpászik rúgkapál gőgicsél ha erősebb akkor hason fekve felnyomja magát ....Teljesen kiszolgáltatott még természetes hogy meg kell védeni...
120. simple (válaszként erre: 78. - 1a49ae0064)
2014. jún. 3. 09:57
Jaj ezt csak most olvasom! szimplán debil a család akkor, tipikus teljesen. Ismerem az ilyet, a legjobb megoldás kerülni őket nagy ívben.
119. simple (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. jún. 3. 09:54
Szerintem a nagyobb gyereknek kellett volna észnél lennie, elvégre több esze van már mint egy 5 hónaposnak. Az anyja nem neveli. Utálom az ilyet, az ő gyereknének mindent szabad, ha meg valaki helyre teszi, még neki áll följebb! Szerintem legközelebb el kéne kapnod a gyereket, és elmagyarázni neki, hogyan is bánunk a kisebbel, ha már az anyja ezt nem teszi.
118. Iculi71 (válaszként erre: 19. - 1a49ae0064)
2014. jún. 3. 09:50
Nem olvastam végig a hozzászólásokat. bocsánatot ne kérj! Mindenben teljesen igazad volt. Én a helyedben elmennék a családi összejövetelre akár tetszik másnak akár nem, kiállnék a család elé, és elmondanám a dolgot úgy, ahogy itt nekünk is tetted. Hogy te előre szóltál!!! És bizony amikor bárki (még ha egy kislány is az illető) megüti az ember kisbabáját, akkor bizony megijed és esetleg hirtelen jobban felemeli a hangját. Inkább a kislánynak kellene bocsánatot kérnie, hiszen a kisbaba nem tehet semmiről. Ne hagyd magad, és ne is hagyd hogy elfajuljon ez az egész, hanem zárd rövidre!!! Anyósod pedig a saját dolgával foglalkozzon!
117. Fiúsmami (válaszként erre: 115. - Érdekes73)
2014. máj. 30. 13:42
Ezt sejtettem ,6 évesen már nem kellene csapkodnia,főleg nem egy pici babát.Arról nem beszélve,hogy sógornőd meg nem kért bocsánatot,pffff. Próbáld túltenni magad rajta.De megmondom őszintén én alkalomadtán egy epés megjegyzést odadobnék de olyat amibe nem tud belekötni.Amúgy meg férjednek kellene kézbe venni innen a dolgot.Béküljetek ki ,de ne engedd a gyereked közelébe a kiscsajt,és karácsonyra vegyetek neki egy boxzsákot :)
116. Fiúsmami (válaszként erre: 112. - Kubiak)
2014. máj. 30. 13:37
Valóban túloztam szándékosan.A kisfiam egyszer beütötte az arcát 3 évesen,nem nagyon ,csak neki fordult valaminek,3 hétig lila volt az egész feje,mint akik leütöttek,a doki mondta hogy kicsit gyengébb érfalnál előfordul,de a kiscsaj ennyi erővel a hasát is megnyomhatja stb ha erre nem figyel,oké túloztam,mert marhára gáz,hogy egy hatéves kislányba ilyen indulat van.A nővérem 3 kislánya sose bántotta az én fiaimat,sőt még nevettek is ha meghúzták a hajukat.A baba 5 hónapos ,gondolom nem most látta először
2014. máj. 30. 12:33

Mégiscsak idézem a fórumindítót :


Komolyan úgy csinálnak, mintha megvertem volna a gyereket, pedig csak rákiáltottam, hogy ilyet többet ne csináljon. Elismerem, hogy hiba volt. Nem vagyok kiabálós típus, de annyira megijedtem, mert nagyon keservesen sírt a lányom. És egyszerűen nem tudtam magam türtőztetni, főleg mivel látszott a leányzón, hogy nem hirtelen ijedtében ütött rá, hanem dühből. (Egyébként is csapkodós fajta, az anyjáékat meg a nagyit is csapkodja, ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszik. De ők ezt letudják annyival, hogy jó érdekérvényesítő a gyerek") Velünk is próbálkozott anno, csak párom világosan és erélyesen megmondta neki, hogy velünk ezt nem!

2014. máj. 30. 12:21

Nem olvastam vissza, de átgondoltam alaposan.

Szerintem itt elsősorban a lányka anyukájával van baj, vele kellene beszélni, de ennyi évesen már hiába.

A kislány csak csinálta, amit eddig is engedtek neki otthon, vagy hagyják bármit csinálni.


Sajnos nagyon sok fiatal szülőnél a legkönnyebb, hogy nem nézek a gyerekre,nem látom mit művel, attól nem vagyok ideges.

Ha pedig még látja is, de nem szól, még ő van felháborodva, ha netán egy másik rá mer szólni az ő gyerekére.


Szépen, nyugodtan, el kell intézni a két anyának és ha már a nagymama beleszólt, akkor előtte, mert látnia, hallania kell, mi volt az igazság.

113. sophyca
2014. máj. 30. 12:18
Jézusom, mekkora idióták vannak.. én az ilyeneket könnyedén páromra bízom, és élvezem az életet :D :D :D
112. Kubiak (válaszként erre: 111. - Fiúsmami)
2014. máj. 30. 12:14

Túl sok horror filmet nézel,

Belső vérzés a combra csapástól?

Hova kerülem?

Megyek is mindenkinek további jó vérengzést!

2014. máj. 30. 11:55
Anyóst és sógórnőt is kegyetlenül leosztanám ,a kiscsajt meg megkérdezném,hogy mit szólna ha lenne egy belső vérzése a kicsinek az ütéstől,mert lehet vérzékeny is stb.Ilyen kicsi gyereknél,és ha a gyógyszer sokba fog kerülni felajánlaná e az összes játékát,hogy eladjuk és abból vegyük meg ?Tudom durva vagyok.A fiaim szoktak verekedni pont 2 év van köztük,de amíg a kissebb kicsike volt a nagynak eszébe se jutott bántani,pedig a kicsi még bele is harapott a nagyba.Kizártnak tartom,hogy a kislánynál nem volt előzménye a dolognak,otthon bizonyára hallott valamit.Én nem vagyok rosszmájú ,de tuti szóvolt róla,hogy ha meghúzza a haját akkor ne hagyja magát.Utálom azokat a nagy gyerekes szülőket akik elfelejtik,hogy nekik is volt kicsi a gyerekük és elfeljtik milyen aggódni értük.8 hónapos korukig mindneki aki bejött a házba 1.volt a kézmosás.Mindneki tiszteletbe tartotta.Én házam én váram,nálunk a mi szabályaink játszanak,akinek nem tetszik az mehet.
110. Érdekes73 (válaszként erre: 108. - Kubiak)
2014. máj. 30. 11:17

109-es a válaszom :) Nem idézem .

-----

Nem vagyok olyan szélsőséges csak láttam már sok mindent. Pl egy 6 éves lánykát is aki merő unalomból/ szórakozásból a csúzda tetejéről a felmászos részről lelökdöste a kicsiket . Háttal persze úgy hogy nem voltak rá felkészülve jó hogy nem történt tragédia. Mondanom se kell hogy az ártatlan lányka gondos anyukája sehol se volt. Belökte a játszótérre aztán elment vmerre a lányka csinált amit akart és mire elült a vihar a lánykája körül addigra ment érte és hazavitte...

109. Érdekes73 (válaszként erre: 78. - 1a49ae0064)
2014. máj. 30. 11:12
Ezt olvassad el figyelmesen...
108. Kubiak (válaszként erre: 105. - Érdekes73)
2014. máj. 29. 18:12

Úr ég!


"Azt csinálnak a szülők amit akarnak az ő dolguk"

Nem nem azt csinál egy szülő amit akar hanem felelős mindenki a gyerekéért.Mindenkinek vigyázni kell és akkor nem történik ilyen.


"sőt még bíztatják is hogy ez jó dolog "

Ezt sehol nem olvastam csak hozzáköltötted a történethez a dráma kedvéért :)


Úgy írsz mintha szerinted ezt a kislányt gumiszobába kellene zárni örök életére!


Szerintem túl szélsőségesen gondolkozol!

2014. máj. 29. 10:14

Akkor az óvónőkkel ,sőt jövőre iskolás lesz a tanítónővel is örök hari lesz mert a kedves gyerekét nem engedi hogy a kerítésbe dugja és beszoruljon a gyerek , vagy esetleg torna órán hogy leesen a bordásfalról és ezáltal eltörje a kis kacsóját..

A suliban velünk is kiabált a tanárnő,és nem lettünk lelki sérültek . Van egy pont elég , én sem suttogok a kisfiamnak hogy a motorral álljon meg attól én még imádom őt,és nem tartom magam rossz anyának.

106. Érdekes73 (válaszként erre: 93. - Kriszta773)
2014. máj. 29. 09:20
5 hónapos baba csapkodására nálam nincs mentség...
105. Érdekes73 (válaszként erre: 95. - Andi6020)
2014. máj. 29. 09:19
Azt csinálnak a szülők amit akarnak az ő dolguk de azt gondolom ha egy 6 éves gyerek csapkodhatja az anyját az apját a nagyanyját és az 5 hónapos unokahúgát és ezért rá se szólnak sőt még bíztatják is hogy ez jó dolog annak jó vége nem lesz...Ha egy gyerek bármit megtehet mert sose korlátozzák és hozzá van egy alapvetően erőszakos természete abból sok jó nem fog kisülni...Annyit írtam csak én mit csinálnék a fórumindító meg majd eldönti ő mit csinál...
104. gribedli*** (válaszként erre: 78. - 1a49ae0064)
2014. máj. 29. 08:27
Szerintem itt mar reg nem a ket gyerekrol szol a dolog, mar bocs. Ha jo a viszony, ilyen aprobb csetepatekat hamar megbeszeltek, de ugy gondolom, hogy regebbi a baj, ugy ertem, ha mar ilyeneken kepesek vagytok veszekedni, a ferjed csaladja teged nagyon nem csip, azt meg nem tudhatom, hogy te mennyire szolgaltal ra, es ha nem, miert hagyod, hogy idaig fajuljanak a dolgok?
103. 3d787b167a (válaszként erre: 78. - 1a49ae0064)
2014. máj. 29. 05:44

Pfff!


Egy gonddal kevesebb.


Nekem nem hiányozna ilyen köcsögök társasága.

102. Derya (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. máj. 29. 00:29
nem vagy hulye.
101. egypt
2014. máj. 28. 23:11
Még annyit hozzátennék, hogy egy 6 éves gyerek már nem kicsi, és egyáltalán nem normális és érthető, hogy odacsap. Nekem is van ennyi idős gyerekem, soha nem csapna oda ilyen helyzetben. Volt már hasonló párszor, és akkor még kisebb is volt, mégsem bántotta soha a nála kisebbeket. Konkrétan ilyen is volt, hogy a hajába akaszkodtak, én fejtettem le róla a másik gyerek kezét. Ez a szülők felelőssége, hogy 6 éves korára ilyesmire megtanítsák a gyereket. Plusz ha babalátogatóba megyünk, előtte elmagyarázom neki, hogy egy kisbabával hogyan kell viselkedni, vigyázni kell rá, óvatosan, stb., és nem is engedném, hogy egyedül a közelébe menjen.
100. egypt (válaszként erre: 98. - Kubiak)
2014. máj. 28. 23:06
Nem elmagyarázom, csak megismétlem, amit ő maga írt korábban, mivel olvastam olyat a hozzászólások között, hogy üvöltözött a kislánnyal.
99. Kubiak (válaszként erre: 98. - Kubiak)
2014. máj. 28. 22:40
minom=mondom :D
98. Kubiak (válaszként erre: 96. - Egypt)
2014. máj. 28. 22:39

Ez komolyan minom egyre jobb :D

Nekekem ez már szórakoztató kategória :D


"nem üvöltöztél vele, csak rákiabáltál ijedtedben"


Most elmagyarázod a fórumindítónak hogy mit csinált?:D

97. trapiti (válaszként erre: 96. - Egypt)
2014. máj. 28. 22:35

Nem biztos, hogy jól jár akár ő akár a családja, ha egy ilyen ügy miatt megszakítja a kapcsolatot a férje családjával...

Egy 5 hónaposra meg szerintem minden percben figyelni kell valakinek, akár vendégek vannak, akár nem.

96. egypt (válaszként erre: 78. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 22:33
Én teljesen a te álláspontodon vagyok a leírtak alapján. Megértem abszolút, hogy rákiabáltál a kislányra, szerintem 10-ből 9-en biztos ezt tették volna ebben a helyzetben. Semmi baja nem lesz tőle, nem üvöltöztél vele, csak rákiabáltál ijedtedben. Ha vendégek vannak nálad, nyilván nem tudsz állandóan a babádra figyelni, hogy nehogy valami ilyesmi történjen, abszolút nem vagy felelőtlen, hiszen egy hatéves gyerek volt ott az anyukájával, nem gondolhattad, hogy egy percre sem nézhetsz félre. Túl van reagálva a dolog, jobban járnál, ha ezekkel a rokonokkal többet nem kéne találkoznod. Ennyi erővel te meg cirkuszolhatnál, hogy rácsapott a kislány a babádra, pont ugyanannyi értelme lenne.
95. andi6020 (válaszként erre: 90. - Érdekes73)
2014. máj. 28. 22:28
Javító-nevelő intézetbe nem kellene adni? Vagy legalább elvenni a szülőktől? :O
2014. máj. 28. 22:23

Szerintem itt elsősorban nem a gyerekekkel van a gond. A kicsi anyukája nem figyelt a kicsire, a nagyé meg nem figyelt arra amit kértek tőle. Nem szép dolog odacsapni, ez nyilvánvaló, de az is, hogy ha hirtelen belekapnak valaki hajába, nem feltétlenül fogja uralni a reakcióját. Mit várunk el egy 6 évestől, amikor az mindenkinek természetes, hogy a felnőtt ijedtében ordíthat... a gyerek meg gondolja meg minden mozdulatát.

Nem hiszem, hogy a 6 éves gonoszságból tette volna, hibázott, de nem csak ő, hanem az anyukák is, MINDKETTEN.

Anyós reakciója gáz, nem érdemes belemenni a vitába. Bocsánatot kérni szerintem senkinek nincs miért, normális család nem csinál ebből ekkora cirkuszt.

A kicsi anyukája helyében meg nem kiabálnék a kétségbeesetten síró kisbaba mellett, mert csak még jobban megijed. Mi vagyunk a felnőttek, a mi pélkdánkból tanulnak a legtöbbet a gyerekek. Milyen példát is kapott itt a 6 éves? Indulatból reagált, mire indulatból kiabáltak vele, elvárva hogy uralkodjon az indulatain. Hát... a felnőttek is kb. úgy viselkednek mint az oviban... el kellene gondolkozni, hogy felnőttként hogyan kellene kezelni a konfliktusokat...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook