Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Külön élő vagy elvált szülőknél az anya halála esetén kire száll a gyermek nevelési joga? fórum

Külön élő vagy elvált szülőknél az anya halála esetén kire száll a gyermek nevelési joga? (tudásbázis kérdés)


2015. jún. 4. 04:43
Kiegészíteném még azzal, hogy ez nem olyan jog, ami meghatározható és valakire átszáll. Nem vagyontárgy a gyermek, amit örökölni lehet. Minden eset más és más.
2015. jún. 4. 04:40

Jó egy éves ez a fórum. Csak most jött fel.


Nekem fura, hogy mind abból indultok ki, hogy az elvált apa a közelben él valahol.


Én inkább el tudom képzelni azt a helyzetet, hogy az egyedül élő anya eleve nagyszülők segítségével neveli a gyerekeit, és ha akár hirtelen, akár betegségben hal meg, eleve a nagyszülők veszik magukhoz a gyerekeket, és nem is kerül sor bírósági intézkedésre.

Ritka eset az, hogy az elhunyt édesanya teljesen egyedül állna a világban.

Ha mégis, és baleset éri, akkor a hatóságok intézkednek, de ha a gyerek és az apa között nincs kapcsolat, akkor szerintem nagyon alaposan megnézik a helyzetet, mielőtt az apára hagyják a gyerek(ek)et.

Ha az anya betegségben hal meg, és nem is váratlanul, akkor tud még intézkedni.


Amikor én elváltam, a volt férjemmel teljesen megszakadt a kapcsolat. El nem tudom képzelni, hogy halálom esetén előkotorták volna és rálőcsölik a két lányát, akiket nem kívánt még látogatni sem.

12. Regin_a (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2014. máj. 29. 20:52

Bocsánat, ez nagyon férement

Elnézést!

2014. máj. 29. 20:38
Kristóf becserkészi a kis milliomos csajt és kiszedi a pénzecskéjét
2014. máj. 29. 20:34
Mi is ezen gondolkodtunk nemrég a férjemmel. Ő 4 éves kora óta neveli velem együtt a lányomat. De ha velem történne valami, akkor valószínűleg az igazi apja kapná meg.
2014. máj. 29. 14:25
Nem mindig az apára,példa rá a Szellö ikrek este,mivel elhunyt az édesanyjuk a keresztszülök nevelik a gyerekeket.
2014. máj. 29. 14:23
Elsősorban az Apára, ha alkalmas rá, illetve vállalja is. Ha nem, akkor következnek a nagyszülők, ha még alkalmasak vagy képesek rá.
2014. máj. 29. 12:08
Szerintem ez egyértelmű.Az apára.
2014. máj. 28. 14:13
Az édesapára !
2014. máj. 28. 12:41
Én úgy gondolom, hogy elsősorban az apára. Amennyiben ő alkalmatlan vagy nem vállalja, a legközelebbi hozzátartozók jöhetnek szóba.
2014. máj. 28. 12:34

Az édesapára.

Ha ő alkalmatlan, akkor nagyszülő, testvér, sorba veszik a rokonságot.

Ha végrendeletben megnevezett valakit, akkor természetesen az az első lépés, hogy az illető vállalja-e.

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Zsofromaberdeen)
2014. máj. 28. 12:33

Amennyiben az elvált apa vállalja, akkor ő fogja, ha nincs végrendelet erről.

Ha nem, akkor előbb a családban, főleg a két nagyszülőt keresik meg.

2. mimy63 (válaszként erre: 1. - Zsofromaberdeen)
2014. máj. 28. 12:29
Az édesapjára. Hacsak nem nyílvánítják az apát alkalmatlan szülőnek.
2014. máj. 28. 12:25

Sziasztok, mit tudtok arról, hogy külön élő vagy elvált szülők esetén, az anya halála esetén kire száll a gyermek nevelési joga?

Van egy szabály erre? Vagy a volt férj? Vagy végrendeletet kell hagyni az anyának, hogy kit kíván gyámként megnevezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook