Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hova forduljak, ha a kereskedő nem akarja kicserélni a cipőm? fórum

Hova forduljak, ha a kereskedő nem akarja kicserélni a cipőm? (tudásbázis kérdés)

2014. máj. 28. 09:02

Köszönöm a hozzászólásokat.

De,mint már írtam a fogyasztóvédelemnél és a békéltetőtestületnél már jártam..... de hiába ők ajánlást tesznek de nem kötelező elfogadni a boltnak...

Már pontosan utánajártam és bírósági feljelentést kell tennem.Hát meg is teszem legalább kártalanítást is kérek

2014. máj. 28. 06:37
Fogyasztóvédelem
2014. máj. 27. 22:47
2014. máj. 27. 22:46
Tettem fel képeket a rávarrásról..ami egyértelmű.Meg a lyukakrol ami már szakadás azóta..... és ez a cipő hibátlan
11. bdc21e8f3c (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2014. máj. 27. 22:45
probáltam ez sem hat rá..mert a szakvélemény neki ad igazat ezzel védekezik de abban meg más hibát vizsgáltak,mint ami baja
10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Bdc21e8f3c)
2014. máj. 27. 22:42
csúcsforgalomban kell visszavinni, betolakodni a tömeg elé a kasszánál és nem kiabálva de jó hangosan reklamálni... így még a pénzt is visszakapod csak hallgass már el:D
9. bdc21e8f3c (válaszként erre: 8. - Bumburka)
2014. máj. 27. 22:39

Jártam már náluk... békéltetőnél papirom van,hogy jogos a reklamációm... de ennyi a bolt nem köteles ezt elfogadni.

vannak jogaim de nem élhetük velük és át is vágnak

8. bumburka (válaszként erre: 1. - Bdc21e8f3c)
2014. máj. 27. 22:37

Szia!

Békéltető Testület/-Fogyasztóvédelmi Egyesület/.

Fordulj hozzájuk.Nézd meg a honlapjukat.

2014. máj. 27. 22:37

kISKUNFÉLEGYHÁZÁN MÁRKABOLTBAN ....


Nem marad más csak a bíróság,mert az igazamért kiállok hát basszus több ponton megbuknak és mégis keménykednek

2014. máj. 27. 22:36

Ez elképesztő... mekkora pofátlanság. Sajnos már ennél nagyobb összegű terméknél is hallottam hasonló esetről. Mindenki máshoz küldte az embert a problémájával, aztán el is veszett a bürokrácia útvesztőiben valahol a dolog... :S

Milyen üzletben vásároltad?

5. bdc21e8f3c (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2014. máj. 27. 22:31

Igen fordúltam és nekem adtak igazat de hát röhögve mondta a tulaj,hogy nem fogadják el a döntést bár nem tudja mi lett,mert még a postán van a levele...


Békéltetőtestület egy nagy nulla,mert nem köteles elfogadni a döntést...és itt meg is áll a tudomány

4. bdc21e8f3c (válaszként erre: 2. - NomNom)
2014. máj. 27. 22:30

Igen személyesen voltam bent de a törvények alapján nem tudnak mit csinálni,mert ők csak azt vizsgálják,hogy miként foglalkoznak az üggyel.Mikor említettem bent,hogy lehet lopott a termék...nevetve mondták: lehet a kamionrol esett le.

Ez a baj a bolt tisztában van vele,hogy szarhat a fejemre,mert olyan jogai van...

2014. máj. 27. 22:28
A Fogyasztóvédelemhez fordultál már?
2014. máj. 27. 22:26

Itt reklamáltál már?

[link]

Jogi kérdésekről is van szó az oldalon.

2014. máj. 27. 22:23

Problémám a következő.Fél éve vásároltam egy nike cipőt ami 1 hónap után a varrás mellett a cipő felsőrsz elkezdett szakadni.Visszavittem majd megvarrták úgy,hogy vettek be a cipő bőségéből amit nem tehettek volna.De ezt tagadják,hogy varrtak be közben meg érzem és látszik a + rávarrás belűl..meg hova tünhetett a szakadás? :D jeleztem de elutasítottak.Majd 1 hét múlva ismét szakadt ugyanott újbol..visszavittem de hát nem jogos a reklamáció,mert a termék teljesértékű,hibátlan.Közben meg tátonganak a lyukak rajta.Itt nem a jegyzőkönyben szerepelt hibára vizsgálták be bár nem értem,hogy történhetett ez.Cérnabomlásra vizsgálták ami sehol sem szerepel.Elhoztam és békéltetőtestület ahol jogosnak ítélték a reklamációmat..de a bolt nem cserélte ki a cipőm.Majd kértem a javítást megint ,mert több helyen szakad...összes kép meg van rola...de ma kaptam a telefont,hogy a cipőm hibátlan menjek érte...

fél éve vásároltam és nem tudom használni,a bevizsgálással félrevezettek szándékosan mást vizsgáltak,mint ami hibát feltüntettünk.. a bezsgálójuk szakvéleményt nem adhat ki,mert nem szerepel a hivatalos listán, a cipőm még mindig szakadtt több helyen....


Ti mit tanácsoltok ebben az esetben? bíróság? mert a tulaj semmire sem hajlandó,mert kapaszkodik a szakvéleménybe ami nem valós...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook