Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondoltok a régi időkről, amikor ...? fórum

Mit gondoltok a régi időkről, amikor ...? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
67. 130454e42d (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2014. máj. 29. 10:10

A mai 50-es 60-as generáció sem jobb semmivel. Buták, le vannak maradva a 80-as években, szt képzelik, hogy mindenkinek seggre kell esnie a koruk előtt. ha még dolgoznak a furkálódásban élik ki magukat, mert érzik, hogy kb. szánalomból van még munkájuk, vagy mert túl sok végkielégítést kellene fizetni. A pasik minden fiatalabb nőre ráhajtanak, nyálasan bájolognak, és nem veszik észre milyen gusztustalanok. A nők vagy azt képzelik, hogy megállt az idő, vagy elhagyják magukat, nekik már úgyis mindegy jelszóval.

Kórházban dolgozom, gyakran szembesülök a tisztálkodási szokásaikkal, vagy inkább a nem tisztálkodásukkal.

Nem csoda, hogy az ő általuk nevelt generáció olyan amilyen.

2014. máj. 29. 10:05
A hátam borsódzik, ha a régi időkkel kapcsolatosan nosztalgiázik valaki.
2014. máj. 29. 09:57

Én Meggivel egyetértek sok dologban, pl. a fiatalokkal kapcsolatban. Nagyon nehéz a normálisabbnak párt találnia, mégpedig pont azért, ahogy öltöznek, viselkednek.

Mindig ledöbbenek a 160 cm magas:) pasikon, akik térdigérő ülepű, szűkszárú nadrágban, a béna tartásukkal játszák az agyukat. Nagyon menők:D

Vagy a lányok, akik mind egyformák, ugyan az a haj, ugyan az a stílusú szerkó, ugyan az a smink, mellé a beteges viselkedésük. Hát róluk sem a jó nő jut eszembe.

Ráadásul a legtöbb buta is, állandóan sipákolnak.

A kismamák sem épp a férfiak ideáljai, csoda ha elhagyják őket? Ritkán látni olyan kismamát, aki csinos, mert az inkább a jellemző, hogy mind tehénméretűre hízza magát, mert csak zabál, ül a TV és net előtt. Tisztelet a kivételnek, majd este alig várják a párjukat haza a melóból, hogy legyen aki lefoglalja a büdös kölkét, és persze aki elvégezze a házimunkát, mert nekik a gyerekkel kell foglalkozniuk a nap 24 órájában és ez számukra nagyon nehéz, illetve teljes meglepetésként érte őket, hogy a gyerek sír, foglalkozni kellene vele, ráadásul jó lenne, ha a környezet is rendben lenne. Vajon a teherbeesés előtt mit képzeltek az ilyenek?

Aztán itt vannak a mai kisgyerekek, akik nem aranyosak, akikről nem az jut az ember eszébe, hogy de megdögönyözném, hanem az, hogy de felrúgnám a szüleivel együtt. Mind üvölt, lökdös, maszatos, elviselhetetlen. Aztán ha kiszabadul a család, akkor övék a világ, mert mindenkinek kerülgetni kell őket, nehogy már ők lépjenek egy kicsit arrébb hiszen ők gyerekkel vannak. Az már mindegy, hogy elütöttem volna a gyerekét, mert arra nem képesek, hogy figyeljenek rá, hanem nagy pofával ordítanak, hogy figyeljek én, mert ő gyerekkel van. Röhejesek, hogy hova jutottunk....

64. 25800e2d09 (válaszként erre: 53. - Megi04)
2014. máj. 29. 09:40
Hűha, tudod elárulok egy titkot, vannak színárnyalatok is de úgy tűnik te súlyos színvakságban szenvedsz :-/ a dolgok nem csak feketék vagy fehérek és még csak nem is szürkeárnyalatosak. Nézz és LÁSS
63. spinneli (válaszként erre: 53. - Megi04)
2014. máj. 29. 08:43

Ezt a festegetést csak tiniken tapasztaltam, illetve itt a lakhelyemen náluk sem, úgyhogy remélhetőleg nem annyira általános felnőtt férfiak körében.

:)


Az én férjem segít a házimunkában, illetve mióta itthon vagyok GYES-en értelemszerűen kevesebb dolga van. Néha kiporszívózik hétvégén, elpakolja a tiszta edényeket, és leviszi kukát.

Én hiszek abban, hogy ettől nem esik le a nemesebbik része, és nem lesz kevésbé férfias.

(Fát vágni tud, de itt a társasházban nincs rá sok lehetőség.)

:)


Érdekes egyébként, mert én pont attól látom férfiasnak ő, hogy besegít ezekben, és a gyerekkel is, nem pedig attól, hogy hazajön a munkából, felrakja a lábát az asztalra és semmit sem kell csinálnia, maximum egy égőt becsavarnia, mert ő a teremtés koronája.


Én speciel rosszul vagyok az ilyen nagy macsónak kikiáltott nagydarab fickóktól, az utóbbi időben tűn fel, hogy ismeretségi körben is kerülöm az ilyen férfiak társaságát, nemhogy tőlük/általuk érezzem nőiesnek magamat.


Én attól érzem magam nőnek, hogy elfogadják a véleményemet, és szellemileg is egyenrangú félnek tekintenek.

(Jó, az sem baj, ha külsőleg megfelelő a látvány, de ezen folyamatosan dolgozom.)

:)


Summázva:

Nem mindenkinek ugyanattól férfias egy férfi, és nőies egy nő.

62. VendrinerPiroska (válaszként erre: 53. - Megi04)
2014. máj. 29. 00:01

Az, hogy az izlések különbözőek, teljes mértékben igaz. Szerintem már maga a kérdés is hlye, hogy ki mitől érzi magát nőnek. Én nő vagyok. Pont. Ugyanúgy annak érzem magam építkezés közben, vagy mikor éppen az Ikea komódot rakom össze a férjemmel, mint mikor habos ruhácskában romantikázom a kedvessel. Valamint az sem vetődött még fel bennem, hogy nem lennék egyenlő a párommal. Egyformák ugyan nem vagyunk, de mindenképpen egyenlőek.

Ennek jegyében felváltva mosogatunk, mosunk, viszont a takarítani főleg ő szokott, míg főzni kizárólag én szoktam. Nem hinném, hogy egyedül kellen cipelnem a terheket, vagy különösebben lusta lennék. Szerintem inkább az férfiatlan, ha valaki lelketlenül mindent a párjára lőcsöl.


Általánosságban habrolóval értek egyet. Régebben is dolgoztak a nők, még ha nem is voltak mind állásban - persze ez is megesett, mert pld a nagyanyám nővérei bankban dolgoztak a 20as években. Vezették a háztartást, mindenféle háztartási gépek nélkül, dolgoztak a családi üzletben vagy a földeken, vagy cselédként. Szerintem semmivel sem volt jobb dolguk, mint a mai nőknek.

61. 72497ec515 (válaszként erre: 60. - Megi04)
2014. máj. 28. 21:19
;)
60. megi04 (válaszként erre: 59. - 72497ec515)
2014. máj. 28. 21:19
Na igen...valami hasonlóra gondolok.:)
59. 72497ec515 (válaszként erre: 53. - Megi04)
2014. máj. 28. 21:03
Majdnem egyezik a véleményem, de ha mint Panna 33 akar fát vágni és, szeret akkor tegye,és esetleg jól is esik neki az még remekebb ! De én is elvárom,hogy a férjem férfi legyen én meg nő maradhassak. Egyedül egy állandó feladata van a kukát ő viszi le mert korán megy dolgozni,ja és persze a nagy bevásárlásokon ott szokott lenni ,és sosem engedné hogy én cipekedjek.
58. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 45. - Living Dead)
2014. máj. 28. 18:48

Ez komoly?

De most komolyan!

57. pink habroló (válaszként erre: 4. - Kraljevna)
2014. máj. 28. 18:39

Akkor is dolgoztak,csak nem munkahelyen.Etették az állatokat,fejtek,túrót vajat,sajtot készítettek,amit vittek a piacra eladni. Dolgoztak a földeken stb.. Akkor is elő kellett teremteni a pénzt valahogyan,nem volt családipótlék,Gyes,Gyed,Tgyás nyugdíj stb...

Az úri réteg is dolgozott vezette a gazdaságot,vagy tanítottak.Szabó Magda Régimódi történet c regényében nagyon jól l van írva,hogy az úri osztály nőtagjai is dolgoztak,még ha nem is fizikai munkát,de állandó agymunkát igényelt az,hogy elvezessék családi gazdaságot.

56. megi04 (válaszként erre: 54. - 6b006fc769)
2014. máj. 28. 15:27
Öregapád tudott valamit...:D
55. e35096da9d (válaszként erre: 53. - Megi04)
2014. máj. 28. 15:25
Szánalmas,ha vki csak ettől érzi magát nőnek.
54. 6b006fc769 (válaszként erre: 53. - Megi04)
2014. máj. 28. 15:22

"tudjon tekeregni az ágyban,jól sminkel,nem megy a súlya 50 fölé,szexi ruhái legyenek,"

Egy frászt ettől nő a nő.

A nő attól nő, hogy "nem hagyja lecsúszni a terítőt az asztalról" Ezt öregapám mondta, és igaza volt.

(amúgy én szeretek fát vágni, a férjem fel is volt háborodva, mikor megelőztem:D )

53. megi04
2014. máj. 28. 15:11

Oké...megmondom,hogy NEKEM mi undorító.Természetesen,az ízlések különbözőek,tudom.

Szóval..kezdve az öltözködésen...Nem tehetek róla,de nekem valahogy az istennek sem hat férfiasnak a rózsaszín alapon piros-narancs rózsamintás bermuda..FÉRFIAKON..A nőkön,csak elvétve van szoknya..(nadrágban járok...)

A pasik festik a körmüket,a szemüket...(most ne menjünk bele ókori kultúrába)

Szóba kerül a "feminizmus".Nekem kizárólag azért hanzik hülyén,mert nekem röhelyes,ha a pasi a konyhában katicáskodik,a nő meg fát vág,zsákot cipel..Szerintem,az egyenlőség hülyeség.Az életben nem leszünk egyenlőek.A gyereket a nő szüli.A nő,jobban teszi,ha nem végez nehéz,fizikai munkát,mert neki nincs töke,ami leszálljon,van viszont méhe,tele van a medencéje szalagokkal,aztán csodálkozik,ha 30 évesen tüsszent egyet,és bepisil..

Szeretek hinni abban,hogy a nő,nőnek "teremtetett" a pasi meg pasinak.De megyek az utcán,látok kigyúrt,tetkós tüsihajú nőket,(karjukat úgy tartva,mintha 1-1 görögdinnyét cipelnének)és látok "férfiakat" satnyán,görbén,ferde gerincel,és nem azt érzem,hogy:Igen!Ő egy alfahím,hanem undort,és félelmet érzek..:(

És most ezt lehetne sorolni,oldalakon keresztül,mert mindben lehet olyasmit találni,amire azt mondja valaki,hogy:Na és?

Mert valóban..aki lusta,mint a tetü,annak mindig az lesz a "trendi"hogy a pasi igenis mosogasson.Persze,ez mélyen sérti az önérzetét,ha a szemébe mondják.

Én itthon vagyok,de soha nem kérem meg a férjem,semmiféle házimunkára.Pedig Isten a tanum,lusta vagyok,mint a tetü!De akkor sem.A konyha az én dolgom,és kész! De pl.nem állok oda fát vágni.Mert az meg az Ő dolga.Maradi vagyok,tudom.De ez van:)

Néztem a napokban valamilyen műsort,amiben megkérdezték több nőtől,mitől érzi magát nőiesnek?

Szánalmas volt! "tudjon tekeregni az ágyban,jól sminkel,nem megy a súlya 50 fölé,szexi ruhái legyenek,"-ilyen válaszok voltak..VALÓBAN csak ennyi lenne a NŐ?ETTŐL lenne nő,a nő? Igen...manapság,többnyire ettől..:(

52. megi04 (válaszként erre: 50. - Spinneli)
2014. máj. 28. 14:49
Hát te nem...:)De mivel nem csak te olvasod..:)
51. selena78 (válaszként erre: 40. - Érdekes73)
2014. máj. 28. 14:43

Bizony...házvezetőnő, szobalány, dada, szakácsnő...


És ezek is mind-mind asszonyok voltak...abban a korban ahol az asszonyok elvileg nem dolgoztak...

50. spinneli (válaszként erre: 46. - Megi04)
2014. máj. 28. 14:43

Én megígérem, hogy nem kötök bele, ha leírod.

:)

49. 3d787b167a (válaszként erre: 14. - 130454e42d)
2014. máj. 28. 14:35
:DDD
48. 130454e42d (válaszként erre: 46. - Megi04)
2014. máj. 28. 14:19
Ez úgy hülyeség, ahogy van. Az ember nem sablon alapján él jó esetben. Aki igen az megérdemli.
47. 130454e42d (válaszként erre: 37. - Megi04)
2014. máj. 28. 14:18

Már nem kötelező idióta sablonoknak megfelelni szerencsére, de akinek az a vágya megteheti.

Örülök, hogy nem 20-40-100 éve élek.

46. megi04 (válaszként erre: 42. - Spinneli)
2014. máj. 28. 14:17

Sajnos,ez valóban így van,de én nem ilyenekre gondoltam.Azért nem írom le hogy mikre,mert annak minden szavába bele lehet kötni,ha valaki bele akar.

Röviden:A nők,elférfiasodtak,a pasik elnőiesedtek.És persze muszáj leírnom:TISZTELET,AZ ELENYÉSZŐEN KEVÉS KIVÉTELNEK!

2014. máj. 28. 11:10
A jelenlegi társadalmi felállás nekem is nagyon szimpatikus, le nem cserélném.
44. spinneli (válaszként erre: 43. - Érdekes73)
2014. máj. 28. 11:08
Így van, és sztem ez nagyon pozitív.
43. Érdekes73 (válaszként erre: 42. - Spinneli)
2014. máj. 28. 10:17
Ahogy én látom összességében aktívabbak a ffiak a háztartással/ gyerekekkel kapcsolatban csinálnak olyan dolgokat amiket mondjuk 30-40 éve nem igazán...
42. spinneli (válaszként erre: 37. - Megi04)
2014. máj. 28. 10:12

Szerintem túlzás, hogy felcserélődtek, maximum árnyaltabbak lettek.

Nagy átlagban még mindig a ffiak keresnek többet, a nők mennek el GYED-re stb.

41. Érdekes73 (válaszként erre: 28. - 130454e42d)
2014. máj. 28. 10:05
Az asszony kötényének mindent el kellett takarnia mert úgy illett:(
40. Érdekes73 (válaszként erre: 39. - 82d45dcd14)
2014. máj. 28. 10:02

Az régi úri háztartásokba mindenre volt ember:házvezetőnő,inas, szobalány, szakácsnő,konyhai kézilány,kertész,dada,nevelőnő stb...

A szegény asszonyok meg csinálhattak mindent/ a gyerekek is be voltak fogva közbe még szültek is évente egy gyereket...Ha szerencséjük volt túlélték a termékeny éveiket és maradtak életbe gyerekeik is...

2014. máj. 28. 08:59

Jááájj mán megint maga az?:))


Akkor,más idők jártak..ennyi!

De amúgy,nem tök mindegy?

Ezt,ma is megteheti egy nő!

38. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. máj. 28. 08:55
A hideg kiráz tőle.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook