Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kihúzott fog helyét mivel kezeljem és meddig? fórum

Kihúzott fog helyét mivel kezeljem és meddig? (tudásbázis kérdés)


12. sophyca (válaszként erre: 10. - 82d45dcd14)
2014. máj. 29. 11:15
mert este 8kor sos fogászaton 2 órát foglalkozott velem egy fogorvos, akire amúgy kint vártak az időpontos 'betegei', és ahogy bementem, panoráma röntgen, oké ezt most kihúzzuk nagyon gyorsan, mert ebből baj lesz, oké doki, és már kezdődött is a 2 órás tépés-húzás-fúrás-faragás,csavarás minden. Feldagadt, vérző, zsibbadt gézzel teli szájjal meg nem igazán tudtam beszélni utána :)
11. sophyca (válaszként erre: 8. - 31bc25d879)
2014. máj. 29. 11:13
köszönöm:)
2014. máj. 28. 09:01

Semmivel és semeddig!

De ezt miért nem a fogorvostól kérdezted meg?

9. 31bc25d879 (válaszként erre: 7. - Sophyca)
2014. máj. 27. 21:14

Ne szívd!

Ha kiszívod a "sebdugót" csúnyán elfertőződhet!

Szívni, piszkálni TILOS!!

2014. máj. 27. 21:13

Semmivel! Óvatosan moss fogat, ott a seb körül csak módjával. Képződik rajta egy dugó, ami majd szépen beszürkül és összemegy. A sebágy felől húzódik majd össze. Esetleg valami antibakterális szájvíz. És tejet, tejterméket az első két napba ne fogyassz. Míg teljesen begyógyul lesz az közel 2 hét is.

Ha fáj vagy érzékeny diclac, cataflam, demalgon, algó és kívülről napi 3-4 x 5-10 perc jegelés.

Gyógyulást.

2014. máj. 27. 21:11

köszönöm mindenkinek!

tegnap történt a dolog, jelenleg is vérezget, igaz véletlen jól megszívtam megszokásból :/


remélem azért így is be fog gyógyulni.

6. kisj
2014. máj. 27. 20:57

5 nap nekem soknak tűnik sebgyógyulásra.

Ha meg ekkora sebhelyet csinált, akkor jobb lett volna, ha összevarrja.

Tejes dolgokat abszolút ne egyél és vigyázz, hogy el ne fertőzd a sebet, mert az húzós dolog.

Arra is vigyázz, hogy azt a vérdugót, ami lezárja a sebet ne piszkáld ki.

Öblögess 1-2 nap múlva fertőtlenítő szájöblítővel.

Fura, hogy a puccos hely dokijának nem volt ideje elmondani, hogy mit tegyél.

5. 72497ec515 (válaszként erre: 2. - Sophyca)
2014. máj. 27. 20:56

Szia ! Nekem a bölcsesség fogamat húzták és 10 percig bent volt a tampon de utána már nem vérzett. Én este már mostam persze ahol húzták oda nem vittem olyan hátra a fogkefét. Tejterméket kerüld!! Cigizni sem szabad!


Találtam még neked valamit: [link]


Kitartás!!

4. pepóni (válaszként erre: 2. - Sophyca)
2014. máj. 27. 20:33

Szia! Ha nem piszkálgatod (nyelvecskéddel) akkor nem fog vérezni, egy alvadék darabka lesz rajta. 1.5 hét alatt már egész jól gyógyul. Nekem javasolták a 1000 mg-s c vitamin pezsgőtablettát, azt ittam pár napig. Szád szélére ajakbalzsam vagy körömvirág krém, vagy babakrém is jó.

Jobbulást!

3. c4428d82f5 (válaszként erre: 2. - Sophyca)
2014. máj. 27. 20:29
Szia,lehetőleg került el a seb tisztítást mert hagyni kell azt,hogy a vér megalvadjon és begyógyuljon,persze moshatsz fogat óvatosan de az öblítés kissé körülményes ha nem akarod,hogy az alvadt vért is ki öblögesd teljesen.Én nem tudom hány nap kellett,hogy begyógyuljon teljesen de ha nem piszkálod míg rendesen megalvad akkor rövidebb időt igényel. Nekem nem vérzett napokig, egy darab gézzel a számba mentem haza amit rá kellett szorítanom fél órára, azt kiköptem és annyi. A külső sebekre nem tudok mit ajánlani, ilyen tapasztalatom nekem nem volt.
2014. máj. 27. 20:25

Sziasztok!


Van itt olyan, akinek kihúzták a fogát? Hány napig vérzett utána? Mivel tisztítottátok a sebet, ha sem öblögetni sem megmosni nem szabad 5 napig a fogorvos elmondása szerint? Mikortól tudom majd újra használni azt az oldalát a számnak?

És azt a külső sebet a szám szélén, amit az eszközök bepréselése és a szám szétfeszítése okozott kenhetem valamivel? SOS fogászaton voltam, nagyon puccosnak mondott helyen, jó is volt, még a 2órás szenvedést is megértem a fogam felett, mert nagyon erős volt és ráadásul jó nagy + leghátsó, de nem volt ideje utána ezeket elmondani.

Köszönöm,

Szofi

2014. máj. 27. 20:25
Foghúzás - kérdések

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook