Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testkontroll vagy természetes higiénia... fórum

Testkontroll vagy természetes higiénia... (beszélgetős fórum)


19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Fi-fi)
2014. jún. 14. 18:20
Küldtem privit!
18. fi-fi (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2014. jún. 14. 17:35
köszi
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Fi-fi)
2014. jún. 14. 12:46

Szívesen segítek.


Mindjárt átolvasom még egyszer, kicsit később érek majd rá igazán. :D

16. fi-fi (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2014. jún. 14. 06:33

írtad,hogy van még tanácsod a testkontrollra én szívesen olvasnék róla.

Akárhogyan probálkozom nem indul be a fogyás.2kg max lemegy és ott vége is.Már nem tudom mit kellene csinálnom.

15. fi-fi (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2014. jún. 14. 06:30
Nincs ebből semmi probléma és valahol gondoltam,hogy nem azt akartad írni,mert a hsz-ből látszik,hogy nem kezdő vagy a témában ;)
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Chelsey)
2014. jún. 13. 11:08
Szóvá is tette, de nem szólt azóta. :D
13. Chelsey (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2014. jún. 13. 00:27
Biztosan rájött, hogy az ellenkezőjét írtad annak, amit kellett volna. Emiatt ne izgulj :)
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Chelsey)
2014. jún. 12. 22:56

Igen, én sem helyeslem feltétlenül az utólagos szerkesztési lehetőséget.

Inkább igyekszem jobban odafigyelni. Ez a hiba most nagyon kínos, mert pont az ellenkezője maradt egy átfogalmazás után a szövegben annak, amit akartam, de csak az én hibám, átolvashattam volna még figyelmesebben. Ez így sajnos totál marhaság lett éppen. :D


Remélem azért visszajön még a kérdező és legalább elolvassa...ha nem is válaszol egy ilyen "összevissza beszélő"-nek.

11. Chelsey (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2014. jún. 12. 22:36
(off. Így a jó, hogy nem lehet utólag egy-egy hozzászóláson változtatni, egyébként a kommenteken is kellene, különben nem biztos, hogy relevánsak lennének. Persze így se mindig azok ;-))
2014. máj. 28. 18:37

Jaj, most látom, ez hatalmas elírás!!! Köszönöm, hogy figyelmeztettél, ellenkezőjét írtam annak, amit akartam.

Rémes, hogy itt nem lehet utólag javítani.

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Fi-fi)
2014. máj. 28. 18:36

Nem értem, mert nem írtál vesszőt.

A lassú felszívódású szénhidrátok valóban telítenek, emellett sok értékes egyebet is tartalmaznak. (Növényi fehérjék, ásványi anyagok, vitaminok, sók).

Én is éppen ezek fogyasztását ajánlom!

2014. máj. 28. 18:33
köszi a válaszod.Egyben viszont nem értek egyet a lassú felszívódású szénhidrátot kell fogyasztani hisz az tartja a jóllakottság érzetet.
2014. máj. 28. 15:14

Köszönöm! Nagyon örülök, hogy elfogadod a véleményem!

Én ezelőtt, egyben még jóval a net előtti időkben kitapasztaltam (akkor volt 5-6 kg túlsúlyom, és előtte sportoltam), hogy mese nincs, a szükségletet be kell vinni a megfelelő arányokban. Azaz a napi kalóriaszükséglet mellett fehérjéből, zsírból is a megfelelő adagot, a szénhidrátot pedig a lassú felszívódásúak mellőzésével, szintén a magfelelő arányban.

Amikor két évvel ezelőtt végre eljutott a tudatomig, hogy meghíztam, de nagyon, akkor automatikusan ezt a számolgatást kezdtem újra, mozogni pedig amennyit bírtam, naponta pár perceket inkább gyakrabban, és nagyon óvatosan.

Pár hónap után véletlenül szereztem tudomást a Kalóriabázisról, és azóta ott vezetem, mit esze, egy-egy nap, mert nem nekem kell számolni a nap végén.

Már azóta is nagyon sok funkcióval bővült az oldal, a fórumon rengeteg segítséget kap bárki, aki tanácsot kér.

Sajnos az átkapcsolás mikéntjét még nem tudjuk. Valószínűleg mindenkinél más. Engem az motivált a leginkább, hogy láttam a huszonéves fiam szemében az aggódást, és nem akartam, hogy neki kelljen ápolnia, satöbbi. Ha látnád, most mennyire büszkén csillog a szeme!

Enni a saját adataid (kor, nem, magasság, életmód, jelenlegi súly) szerinti mértékben kell, általában napi 1400 Kcal alatt nem szabad enni, annyit még én is eszem a 150 centimmel és most már 50 kilómmal.


Agyalni lehet a napi kaján, de enni ettől még nem kell.

Sokat segítenek az egészséges trükkök a zabpehely és zabkorpa-reggeli, tejjel és gyümölccsel, rá egy jó adag tea...372 kcal volt az enyém ma.


Ezer tanácsom van még. Hogy a testkontroll nem annyira marhaság, mint a többi, de nem szabad egyoldalúan enni, mert a szervezet hiányt észlel, és jó esetben csak bepótolja, de duplán. Rosszabb esetben hiánytünetek jelentkeznek...

6. fi-fi (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2014. máj. 28. 08:19

Elfogadom amit írsz!Te milyen módszert alkalmaztál?Mindenből keveset?

Úgy érzem rengeteget foglalkozom vele és azt veszem észre,hogy reggelinél már azon agyalok mi lesz a következő étkezés.A agyamat kell átállítani.Hogyan?

5. Guruljka (válaszként erre: 2. - Fi-fi)
2014. máj. 28. 00:02

Nincs igazad, de nyilván nem hagyod meggyőzni magad.

Ismételgeted ugyanazokat a fogyókúrákat, amik csak átmeneti sikert hoznak, azaz ezek szerint nem hatnak.

Normális fogyási módszerrel tartós sikert lehet elérni, de azok nem megfelelőek a számodra...

"nem igazán tudok betartani...a megfelelő kcal mennyiség rengetegnek tűnik...muszáj drasztikusabb megoldást alkalmazni"


Maradsz állandó fogyózó. Én leadtam 25 kg-t és maradok az egészséges súlyomnál.

Ha már egyszer visszahíztál utána, akkor miért hiszed sikeresnek a módszert?

2014. máj. 27. 14:03

Hoppácska,ezt nem ide szerettem volna írni:))


Bocs

2014. máj. 27. 13:53
Vagy ezer éve jártam,és nagyon jó volt!
2014. máj. 27. 13:26
Állandó fogyózó vagyok 1x a testkontrollal sikerült de akupunktúra volt mellette.7 hét alatt 10 kg volt az eredmény.Ismét van fölös 12-15kg és mivel mást nem igazán tudok betartani a megfelelő kcal mennyiség nekem rengetegnek tűnik és eleinte muszáj drasztikusabb eljárást alkalmazni így gondoltam a testkontrollra.
2014. máj. 27. 13:24
Tudom a kettő egy azt is tudom,hogy már van ilyen fórum,de mind régi és hallott,szeretnék olyanoktól tapasztalatot aki már fogyott vele és végig is csinálta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook