Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ghána kincse: a sheavaj fórum

Ghána kincse: a sheavaj (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ghána kincse: a sheavaj

1 2
2014. máj. 29. 12:46
Annie igazad van, elírtam. Fél literről van szó, csak peregtek fejemben a receptek és előbbre gondolkoztam.
37. Annie1130 (válaszként erre: 33. - Mandy40)
2014. máj. 28. 14:54

Nem kukacoskodás, de 50 ml a fél deci, 500 ml az pedig fél liter....


A shea vaj egyébként szuper. Én kilószámra rendelem az ebay-en. De csakis a finomítatlan, bio verzióból. Krémeket készítek belőle, illetve a'la natur kenem tetőtől talpig. :)

36. Krisztinke (válaszként erre: 32. - Mandy40)
2014. máj. 28. 14:48
Koszonom a leirast, ezek igy mar egeszen hasznalhato dolgok, nem altalanositasok:)
35. 76b07b3177 (válaszként erre: 34. - Mandy40)
2014. máj. 28. 12:52
Köszi szépen :)
2014. máj. 28. 12:23
A maszázskrémből lett egy liternyi mennyiség. A sheás kencéből pedig, olyan 4 db 75 ml-es tégely lett tele.
2014. máj. 28. 12:21
A kókuszt elírtam, nem 50 ml, hanem 500 ml, vagyis fél devi. A kókuszvaj ha kint hagyjátok, akkor egy-kettőre meolvad olajjá, de én htőben tartom, és csak akkor vezsem elő ha hsználom. Igaz kemény mint kő, de legalább tuti nem avasodik.
2014. máj. 28. 12:18

Ide írom, végül is aki reklámnak veszi, az vegye annak, de mivel többen érdeklődtetek, nekem pedig nem kis időmbe, és kesergésembe került mir megtaláltam, végül is, köszönet érte a bolnak.

A bionom.hu oldalon szoktam rendelni. Azt tudom, hogy ott vásárolni nem lehet, mert internetes áruház, csak aki budapesti, az, hogy ne fizessen postaköltséget, az érte is mehet. A honalpon a cím is ott van, de végül is könnyen megközelíthető helyen.

Nagyjából 2 éve rendelek tőlünk, előtte már rengeteg nagykerben, kiskerben, ilyen - olyan bioboltban vásároltam termékeket, de olyan megbízható forrást mint ők, nem találtam. Jelzem semmi érdekeltségem, mégcsak az eladókat sem ismerem, csak pusztán megérdemlik a jóhírt, hiszen ez idő alatt mindig korrekt terméket és korrekt kiszolgállást tapasztaltam. Pl.: a náluk vásárolt 1 l-es kókuszolaj nem volt avas, de amit Bp. egyik legnagyobb Bioboltjában vettem az igen, ki is kellett öntenem, mert amikor sütni akartam benne olyan büdös volt, hogy nem lehetett megmaradni a lakásban.

Azt azért tudnotok kell, hogy ők nem a legolcsóbbak, hiszen csak bevizsgált termékeket árulnak, így ami a rostán fennakadt, azt ők nem árulják, így többnyire a legdrágább termékek kaphatóak náluk egy-egy fajtából. Amúgy én is szelektálok, mert azért van amit túlzottan drágán árulnak, hiába a sok pozitív vélemény, ha kifizethetetlen, s valami mással pótolható lenne. Szóval nézzetek szét máshol is, de én a kencékhez az alapanyagokat ott szaktam venni.

Kencére visszatérve, a shea legalább 3-4 hónapig elég.

Az adagok nem nagyok, ha jól emlékszek akkor 1 tégely vagyis 100 ml shea vaj, 20 ml jojoba olaj, 20 ml szőlőmag olaj (ezt pl. nem náluk vezsem, mert van ahol sokkal de sokkal olcsóbb, és az is kezeletlen, hidegen sajtolt), 10 ml ligetszépe olaj, 10 csepp levendula és 4 csepp teafaolaj. Volt olyan krém amibe a levendula helyett rózsaszirom olajat tettem 20 ml-t , mert a lányom nem szereti a levendula illatát, a többi ugyan az volt. Az illókat cserélhetitek bármire, én a masszázskrémbe tettem még 50 ml kókuszvajat (ez is hidegesn sajtolt kezeletlen legyen)10 ml makadándió olajat, illók közzül:narancs illóolajat és teafát. A narancs ehető, tehát annyi mehet bele, amennyi szerintetek finom. Olyan 10-20 csepp nyugodtan. A lényeg, hogy a habverővel keverjétek ki.

Amennyiben pattanásos bőrre készítítek, akkor semmiképpen ne felejtsétek ki belőle a makadámdiót és a ligetszépét. Fertőtlenítésre pedig jó a teafa, ehető, és a levendula. Izzadásgátló készítéshez a legjobbak. Ha valakinek felfázása van, akkor egy lavórnyi vízbe tegyen kb fél zacskónyi sót, csepegtessen bele 5 csepp levendulát (én a Tihanyit szoktam vennei) vagy teafát, és ezt tegye meg napi 2x úgy 3 napig, igya mellé a cickafarkfű teát legalább napi 1 litert ízesítés nélkül, és semmi baja nem lesz, egy-kettőtre meggyógyul. Fertőzre ugyan ezt, csak utána natúr sheával kenjétek be magatokat a gomba elleni krém helyett.

Arjatok még ha segíthetek.

2014. máj. 27. 16:42
Nekem is megírnád a beszerzési helyet? Meg, ha lehet, azt is, mennyiért adják, és az a mennyiség mennyi ideig elég?
30. fehérke111 (válaszként erre: 22. - Mandy40)
2014. máj. 27. 16:29

Szeretném én is priviben a beszerzési helyet, örülnék, ha megküldenéd.

cickomcickomkukacgémélpontcom

Köszönöm szépen!

29. 32fcc62d1f (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2014. máj. 27. 16:07

Mamámnak a pikkelysömörre jó volt. Sokat javult, amióta használja. Nem teljesen múlt el, de javult.

Úgy látszik ő kivétel, szerencsére!!!

28. 32fcc62d1f (válaszként erre: 15. - Globus)
2014. máj. 27. 16:06

Nyáron a munkámból adódóan mindig repedezik a bőr a sarkamon.

Este bekenem vastagon tiszta shea vajjal, betekerem fóliával és zoknit húzok rá. /Vigyázat csúszik!!/

Reggel leveszem, lemosom és sarok reszelővel lereszelem. Pár alkalommal meg kell ismételni, de így hatásos.

27. 76b07b3177 (válaszként erre: 26. - Mandy40)
2014. máj. 27. 16:00
Már csak egy kérdés: kb. milyen adagokat használsz, tehát miből mennyit a krémkészítéshez? Mert gondolom ahhoz, hogy gépi habverővel habosítani lehessen, kell egy nagyobb adag a vajból is.
2014. máj. 27. 15:45
Orchidea70. Nem kézi habverőt, hanem gépit használok. próbáltam már habosítóval is, de nem lett jó. Gépivel is verni kell legalább 5 percig. Igen, én is nagyon sok helyre használom, még a hajamra is hajvégápolónak. Töredezett sarokra reszelés után kiváló, senki meg nem mondja, hogy berepedezett vol. legalább 1 hét intenzív kenegetés bőven este az ágyban. Nem hagy foltot. Priviben megy az oldal neve ahol én veszem. megbízhatóak, tőlük még soha nem vettem avasat. Illat nincs, nem kellemes, az igazi olyan füstös. A színe is változó, mivel már írtam, hogy kézzel készül, és nem mindig sikerül ugyan olyanra, de a hatás mindig tökéletes.
25. 76b07b3177 (válaszként erre: 22. - Mandy40)
2014. máj. 27. 15:05
Szia, priviben meg tudnád írni nekem a Konzol féle vaj beszerzési forrását? Rendeltem már pár helyről, volt ami szürke volt, avas szalonna szaga volt, morzsalékos. Amit utoljára rendeltem az sárgás színű, szépen lehet kenni, és nem annyira büdös, bár az "illatát" tényleg meg kell szokni. Én már évek óta használom, mindenhova azt kenem, sminket mosok le vele, hajvégápolónak használom, kézkrém, lábkrém helyett stb. és nagyon szeretem. Így még nem próbáltam, ahogy leírtad, pedig többféle 100 %-ban tiszta illóolajam van otthon, és bázis olajam, kókuszvajam stb., de ki fogom próbálni. Amikor felvered, akkor picike kézi habverőt használsz?
24. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Mandy40)
2014. máj. 27. 14:59

Igen, ehető, Afrikában főzésre, sütésre is használják.


Olyan ez, mint az olívaolal, azt is szokás szappankészítésre, testápolásra használni, de egy konyhai alapanyag. Ahogy ugye otthon annak idején disznózsírból készítették a szappant a nők, a mediterrán nőknek jobban kéznél volt az olívaolaj és ebből készítették a szappant. Sőt, náluk a zsíros kenyér is "olajos kenyér", a szegények eledele:)

2014. máj. 27. 14:51
Lemaradt, hogy amikor kész az olaj, és kész a habverés is, akkor gyógyszertári kis dobozba töltöm és legalább 2 napra hűtőbe teszem. persze használni azonnal lehet, de fontos, hogy teljesen visszakeményedjen. S ég valami: SOHA NE nyúljatok kézzel a dobozkába krémet kivenni, csak spatulával, vagy a dobozka belső védő tetejével, mert a kezünkön folyton vannak bacik. Ilyen melegben, attól függ kinél milyen a hőfok, én 30 fok fölött beteszem a hűtőbe. Ha kérdésetek lenne szívesen válaszolok, már ha tudok. :)
2014. máj. 27. 14:47

Néhány kiegészítés:

Én úgy olvasztom, hogy felforralok egy lábasban vizet, majd a shea vajat beleteszem egy porcelán tálkába (fémbe nem lehet) és folyamatosan kevergetem amig olvadós vaj állaga nem lesz, de nem teszem a vízre, hanem kb 20 cm-rel fölötte, mint amikor inhalálunk. Ekkor teszem bele a bázis olajokat (én jojoba olajat, szőlőmag olajat és kókusz olajat szoktam)és a 100%-ban tiszta (demeter) minőségű illókat. Ha babának kéeszül akkor tehetünk bele rózyaszirom olajat és 1-2 csepp teafát fertőtlenítésnek, ha felnőttnek, akkor csak a fantázia szab határt. Én szoktam ligetszépét, makadámdiót, leveldulát, geániumot és narancsot. A citrusfélékkel vigyázzatok, mert a napon foltos lesz tőle a bőrötök. Szóval amikor benne vannak az olajok és az illók az olvasztott sheában, akkor felverem habverővel, mivel így levegő kerül bele, sokkal könnyebb lesz. Apropó: minél több benne a bázisolaj(én esetemben ez mindig jojoba, szőlőmag)annál kenhetőbb lesz. A kókuszvaj is visszakeményedik a hűtőben, tehát az nem lesz jó kenhetőség javításra. Most fejből nem tudom, de leírom majd este vagy holna a kencéim adagolását, aki szeretné próbálja ki, nekünk nagyon bevált, s se adalék, se tartósító, se vegyszer és ami nagyon fontos se kőolaj, se aluminium. Mert, hogy izzadásgátlót is készítettem már. Fontosnak tartom még megemlíteni, hogy én egyfajta sheát használok, leírom a gyártóját, mert az összes többi nekem sem vált be, fehérített, nem eredeti és nem garantált a tisztasága. A KONZOL féle vajak ezek. Akit érdekel, hogy honnan veszem, hogy biztos forrásból és ne avasat kapjon (mert, hogy a tévhitekkel ellentétben sajnos avasodik, hiszen nincs benne tartósító, sem semmilyen kezelésen nem esik át), annak priviben megírom, hogy NE higgye azt senki, hogy reklám. Semmilyen érdekeltségem nincs, csak a megbízható forrás megtalálása nálam legalább 1 évet vett igénybe és megannyi csalódást kellett ezalatt tapasztalnom. Használjátok bátran, és szerintem is csak úgy ha kevertek hozzá legalább bázis, és illatként valami fincsi illót. Még annyit, hogy a demeter minőség azt jelenti, hogy amit meg is lehet enni, vagyis olyan tiszta és vegyszermentes, hogy szájba kerülve a nyálkahártyát sem izgatja, sőt gyógyhatású. én az vallom, "csak azt kenem magamra, amit meg is ehetnék" Amúgy a shea vaj is ehető.

21. Kantara (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2014. máj. 27. 14:07
ez biza igaz.
20. 993dda84ef (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2014. máj. 27. 13:54
Dettó, az enyémek is jéghidegek minden körülmények között. :)Sajnos ez télen meg is nehezíti az olvasztási folyamatot, de megoldjuk, na.:)
19. gribedli*** (válaszként erre: 16. - 993dda84ef)
2014. máj. 27. 13:51
Nekem hideg a kezem:)
2014. máj. 27. 13:50

Apropo dermatitisz es pikkelysomor: mindketto autoimmun betegseg (illetve a dermatitiszbol csak az atopikus), ezert NEM gyogyszer ezekre a sheavaj, nem fogja elmulasztani a tuneteket. Ez igy nem igaz, mert ahhoz, hogy egy atopikus dermatitisz tunetmentes legyen, nagyon sok dolog kell, hogy egyutt legyen: megkeresni a stressz okat, kerulni azokat a kajakat amelyektol rosszabbodik (nem okozzak, de rosszabitjak a tuneteket), megfelelo kremekkel szinten tartani.


Mindossze a krem egymagaban talan meg szintentartasra sem eleg, sot, olyan nincs, hogy az eletben ne jojjon ki tobbet a dermatitiszes tunet.


Ettol fuggetlenul en ezt hasznalom a gyerekeknel, de a tobbire is oda kell figyelni es ettol fuggetlenul is kijohet minimalisan.

17. 993dda84ef (válaszként erre: 15. - Globus)
2014. máj. 27. 13:49
Azért nem, mert ez leginkább belsőleg orvosolható, megfelelő folyadékpótlással, sajnos a tüneti kezelés külsőleg csak korlátozottan lehet sikeres.
16. 993dda84ef (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2014. máj. 27. 13:46

Én önmagában használom arcra és testre is, nekem nagyon bevált, csupán máshogyan kell eldolgozni.

A kéz melegétől szépen folyósság olvad, télen ez egy picit lassabb folyamat, de meleg vízzel átmosott kézzel akkor is gyorsan megvan.

Ha felolvadt a kézben nem szét-, vagy elkenni kell a bőrön, hanem beleütögetni, beletapicskolni, ami már önmagában egy klassz vérkeringés fokozó "masszázs".

Szétkenni nem szabad, ez tény, mert könnyen megtörheti a bőrt, az kiváltott erőteljes ellenállás.


Persze sokan járnak el úgy, mint te, hogy hígítják más olajokkal, nekem így egyszerűbb.:)

15. globus (válaszként erre: 13. - Kantara)
2014. máj. 27. 13:42
Csak tisztán kentem sarokra, ahol nem fontos az illat. Itt nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
14. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Zefex)
2014. máj. 27. 13:40

Ez igaz, nem jol kenheto, ezert kell higitani mas olajokkal. En seavajbol keszitek testapolot, bar en budosnek nem mondanam, mert mar "gyarilag" van benne valamilyen illatosito (az enyemben rozsa illoolaj van), es en teszek meg a sajatombol, rendszerint mandarin/narancs illoolajat.


A higitast ugy kell csinalni, hogy ossze kell melegiteni goz folott a sheavajat pl mandulaolajjal (vagy szolomagolaj vagy barackmagolaj) es lehuleskor egy kenheto masszat kapunk, sot, minel tobb az olaj, annal kenhetobb lesz:))))


Tisztan en sem hasznalnam, mert ilyen kemeny kremet masszirozva mint a sheavaj eredeti allapotban, meg rancokat is masszirozunk a borbe.

13. Kantara (válaszként erre: 11. - Globus)
2014. máj. 27. 13:30
ha keveréket csinálsz és valamilyen tiszta illóolajat cseppentesz bele, akkor nem büdös. Egyébként meg úgyis beszívja a bőr, csak akkor érzed amikor kened.
12. kicsimanóci (válaszként erre: 10. - Kantara)
2014. máj. 27. 13:28
Köszi:)
11. globus (válaszként erre: 7. - Zefex)
2014. máj. 27. 13:18

Mintha az én gondolataimat írtad volna :)

Az illatáról még annyit, hogy az első doboznyit kicsit hanyagoltam, egy idő múltán előkerült, megszagoltam, kidobtam. Vettem újat, hát ugyanolyan!

Jomtom oldalán a vele kapcsolatos hsz-ek enyhén eltúlzottak, vagy csak a negatívokat nem jelentetik meg. Ártani nem árt, aki például allergiás szintetikus szerekre, kockázat nélkül kipróbálhatja.

10. Kantara (válaszként erre: 8. - Kicsimanóci)
2014. máj. 27. 13:10
seavajnak ejtjük. S-sel.
9. Kantara (válaszként erre: 7. - Zefex)
2014. máj. 27. 13:10
én nem így használom, hanem felmelegítem kókuszolajjal, bázisolajjal (oliva vagy makadámdióolaj vagy körömvirág) elkeverem, fagyasztóba teszem kis időre hogy egyenletes maradjon és kész. Könnyen kenhető.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook