Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4, 5 éves gyerkőcöm rendkívül anyás. Normális ez? fórum

4, 5 éves gyerkőcöm rendkívül anyás. Normális ez? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 27. 08:55
A gyerek nem idegbeteg, miért vinnéd pszichológushoz. De egyébként nem az a szeretet hogy "mindent" megadsz a gyereknek vagy elkényezteted. A gyereket életre kell nevelni, és ebbe bizony bele kell hogy férjen a nem szó, ill. a következetesség. Abban hogy ragaszkodik hozzád semmi rossz nincs egyébként, ez a természetes.
2014. máj. 27. 06:04
Szia örülj neki későb hálás leszel érte mert ki alakul egy olyan kötödés ami majd kamaszként kamatoztatni tudja.Bele értve azt hogy akkor is az lesz és mindent el mond majd ,én tudom mert most a 12 éves lányommal élem át.Nekem is nagyon anyás volt sőt még most is ha apa északa dolgozik velem alszik .Mindent el mond mig a vele egy korúak alig beszélenek a szülőkkel otthol ő most is nagyon anyás és fontos neki az én véleményem .Nekem is sokáig még a mamánál sem aludt azt hiszem már olyan hat ées lehetet mikor nyáron egy hetet el volt náluk.
2014. máj. 26. 09:15
Vannak ilyen időszakok, amikor a szokásosnál is jobban igénylik anyát, normális.
2014. máj. 26. 09:12
Szerintem normalis, de probald meg tobbet masra hagyni,nagyszulokre, apara es vard hogy elmulik ez az allapot, szerintem ki fogja noni, idovel.
2014. máj. 26. 08:56
van olyan eset is hogy alvásnál sírva fakad az oviban hogy anya, anya, és engem akar.
2014. máj. 26. 08:50
Normális
2014. máj. 26. 08:48

Ez egy időszak, nálunk 3 évesen jött elő, bár akkor született a kistesó, és én arra fogtam a dolgot.

Nem történt esetleg mostanában valami, ami kiválthatta ezt nála?

Pl. elmentél valahova, és később jöttél, mint ahogy ígérted, vagy hallottam olyat is, hogy a gyerek a felnőttek beszélgetését hallotta, és abban mondta valaki, hogy "Meghalt a Gyula bácsi, a szíve vitte el" És később anyuka mondta a gyereknek, hogy jaj, de fáj a szívem ezért vagy azért... A gyerek meg onnantól kezdve attól rettegett, hogy mikor hal meg az anyja... :(

Nagyon-nagyon érzékenyek ebben a korban...

Próbálj esetleg beszélni vele, kérdezd meg, mi a baj, hátha elmondja.

2014. máj. 26. 08:47
meg kell nevelni, ehez minek kellene pszichologus?? semmilyen psziches gondja nincs neki :)))
2. nbandus (válaszként erre: 1. - Textilbaba)
2014. máj. 26. 08:46
Én nem akarok okoskodni, mert nem vagyok szakember, de az, hogy nagyon ragaszkodik hozzád, szerintem nem feltétlenül jelenti azt, hogy valami baj van. Az én lányom 3 éves. Szerintem ha tehetné, 24 órában bújna hozzám, ami néha zavaró, néha nagyon jól esik, de azt gondolom, hogy ez természtes. Legalábbis az én lányom nagyon érzékeny, nagyon bújós, kis szeretetbomba. Ha ott vagyok, engem akar, ha nem vagyok ott, bárkivel nagyon jól elvan.
2014. máj. 26. 08:40

Sziasztok!

Tapasztalatokat szeretnék kérni.

4,5 éves lánykám az elmúlt hónapok során nagyon anyás lett. Eddig jól elvolt a nagyszülőkkel, de ha most együtt vagyunk és el kell indulnom valahova iszonyatos hisztibe kezd. Hétvégén bementem a szobába telefonálni, nem jöhetett be utánam, mama megfogta hogy menjenek addig játszani amíg anya telefonál, és iszonyatos ordításba kezdett.

Sajnos ott tartunk, hogy nekem alapba nem fogad szót a gyerek, első gyerek, első unoka és igencsak el lett kényeztetve. Tudom, késő bánat, én rontottam el, dehát mégicsak a gyerekem és megadok neki mindent.


Normális ez az állapot, vagy tényleg pszichológushoz kéne vinnem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook