Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen beosztású ház tekinthető jó tájolásúnak? fórum

Milyen beosztású ház tekinthető jó tájolásúnak? (tudásbázis kérdés)


10. syria (válaszként erre: 1. - Monstro)
2014. jún. 21. 14:59
Hálószobák kelet, konyha-étkező nyugat, nappali déli-nyugati, fürdőszoba, kamra, háztartási helyiség észak. Szerintem ez a legpraktikusabb.
2014. jún. 18. 22:28
koszi mindenkinek!!! -:)
2014. máj. 23. 08:28
Azt mondják , ha az ember már a sokadikat építi , akkor az már tökéletes lesz ! Lehet , de van olyan mekk-elek , aki sokadjára se tanul a hibákból ! Valamikor a sváb házakban viszonylag nagy konyha volt , én hajdanán egy picinek is nagyon tudtam örülni , sajnos az a konyha azóta se nőtt meg ! de amikor a lányom építkezett az ő pici konyhája is sokkal nagyobbnak tűnik , mint a mienk , pedig annak még a teljes házikó alapterülete is kisebb . A mienk 6x8 , illetve a belső 30-as falat is leszámolva csak 6x7,70-es , ezért az egyetlen nagyszoba is hosszú és keskeny , a fenti 2 gyerekszoba még keskenyebb , a konyha + icipici ! Ha ma teljesen tapasztalatlanul kezdenék , akkor megnéznék néhány házat , tervet , jó alaposan körüljárnám mielőtt belevágnék ! Sok helyen a nappaliba beleférne a házunk szőröstül-bőröstül , csakhát azt be is kéne rendezni , fenn is kéne majd tartani ! takarítani + egyebek . Van , aki szereti a padlófűtést , van , aki szidja . Nálunk nincs , nem tudom milyen . Amit a legjobban szeretek nálunk az egy nagy terasz a házunkhoz biggyesztve , kb 20-22 m2 , tavasztól őszig tökéletesen kihasználható , télire a tüzelő tető alatt van , télen a terasz hűtőpótlékként is használható , mosás utáni teregetést is klasszul meg lehet oldani télen-nyáron , van felhegesztve egy vascső a terasz hosszában , amin elfér akár 50 válfa is , aztán a szél teheti a dolgát ! / Megint hosszú voltam ! de több szem , többet lát ! /
2014. máj. 23. 07:41
A legjobb, ha forog :) Nyáron északnak, télen délnek :))) Tényleg van ilyen.
6. andi6020 (válaszként erre: 2. - Monstro)
2014. máj. 23. 07:03
Legfontosabb (nálam), hogy a hálószoba ne legyen nyugati fekvésű.
2014. máj. 23. 04:45
Hálószoba szerintem is a legjobb a keleti oldalon , nálunk a konyha - spejz az északin van , fürdőszoba nyugati , egy kolleganőmék nagyon jól oldották + a wc elhelyezést , rögtön a külső bejáratnál első ajtó a mosdó , abból nyílik a wc , nem is gondolná az ember milyen sokat számít , ha hazaér egy hosszabb útról , milyen messze tud lenni , ha beljebb v hátrébb van a legkisebb helység ! Aztán jön csak a belső bejárati ajtó , nem kevés ez ajtóból , de szerintem így nagyon jól le van szeparálva ez a sarok és legalább az udvar felé szellőzik , nem befelé bűzölög a lakásfelé . Azután , ha ma építkeznénk mindenképpen 2 wc-t csinálnánk ! v a fürdőbe is egyet , v a tetőtérbe is , mert onnan lerohangálni se a legjobb ! valamikor felhívták erre a figyelmünket de , nem volt rá eszünk , pedig tudhattuk volna , ha nem halunk + fiatalon , akkor megöregszünk ! a férjem , ma már , nem csinálna tetőtér beépítést , én akkor úgy voltam vele , h ha már nem tudunk felmászni , akkor majd lent maradunk ! Ami még fontos szerintem , h a fürdőszobából kizúduló víz jöjjön messzebbről , mert jobban elsöpri a wc-papírt , és talán nem lesz sokszor dugulás az összetömörödő papír miatt ! Ha ma építkeznénk , eleve többféle fűtéslehetőséget csinálnánk , ne érhessen olyan meglepetés , h pl január elsején bedöglött a sógoromék kazánja , pár hónapos kisbaba volt náluk , mázlijuk volt , h nem volt akkor éppen -15 fok körüli a tél ! Rakatnék rögtön 1 kandallót is , v még klasszabb egy olyan lehetőség , amivel 2-3 helység is fűthető , mint egyik kolleganőméknél volt h a kandallóból minden szobába ment egy vastag csövön keresztül a meleg . A melegvízhez tetetnék a tetőre néhány napkollektort is . Lehet , h álmodik a nyomor ! de ma átgondoltabban építkeznénk ! A falunkban sokan építettek nagy házat , h majd a gyerekeknek is ! hát a gyerekek sehol nem akartak együtt lakni a szülőkkel , anyósékkal + pláne nem !!! még akkor se , ha egyébként jó a kapcsolatuk egymással , könnyebb egymást messziről szeretni , mint közelről elviselni ! / jó hosszú voltam ! /
2014. máj. 23. 00:58
A nappali lehetőleg legyen déli, délnyugati, vagy nyugati tájolású, a hálószobák keletiek, a vizesblokkok meg oda, ahol van még hely. :) De egyébként jó amit írtál! Jó lesz! :)
3. Regin_a (válaszként erre: 2. - Monstro)
2014. máj. 22. 22:50
Feng shui szerint
2014. máj. 22. 22:17
kerdesem lenne hogy milyen beosztasu haz tekintheto jo tajolasnak? Delnyugati fekvesu nappali mennyire meleg? ha a szobak eszak keletre neznek? delkeleten pedig a vizesblokk ?
2014. máj. 22. 22:15
Épülő ház tájolása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook