Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit takar az a tételcím, hogy a statisztika szerepe a gazdasági elemzésekben, az ismert mikro- és makroszintű statisztikai elemzések? fórum

Mit takar az a tételcím, hogy a statisztika szerepe a gazdasági elemzésekben, az ismert mikro- és makroszintű statisztikai elemzések? (tudásbázis kérdés)

7. adry1992 (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2014. máj. 22. 15:27
Ez a veszély mindegyik tételnél megvan. :/ Amúgy nem tudom, melyik tanárhoz fordulhatnék, elég gyakran cserélődnek.
2014. máj. 22. 15:22

Az bizony baj. Viszont attól, hogy itt mi mit gondolunk bele a tételedbe, lehet, hogy a vizsgáztató mást is belegondol majd.

Nem tudsz konzultálni a tanároddal??

5. adry1992 (válaszként erre: 4. - Adry1992)
2014. máj. 22. 15:20
Elnézést, *erre azt veszem észre, hogy *a tételek feléről szó sem volt... kimaradt.
4. adry1992 (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2014. máj. 22. 15:19
Nem veséztünk ki semmit, az egész képzés semmit sem ért. Végig jól tanultam, erre az államvizsga tételekben szereplő dolgok feléről szó sem volt órákon. Ezért is vagyok bajban.
2014. máj. 22. 15:17
Gazdasági irányban tanulok, államvizsga tétel. A kapott, kidolgozott tétel tíz oldalas,van benne minden: két oldalnyi statisztika rizsa a statisztikai alapfogalmakról, majd három oldalnyi szöveg a gazdasági elemzés órán tanult dolgokról,vagyis jövedelmezőség elemzése, hatékonyság vizsgálata, az összes képlet... stb., majd jön a GO, GDP. GNI...stb., mint makroszint. Ez nekem kicsit soknak tűnik, a többi tétel csak 3-4 oldal átlagban, ebbe tényleg mindez beletartozna, amit felsoroltam? És ezek miért statisztikai elemzések? Én inkább gazdaságinak mondanám őket.
2014. máj. 22. 15:16

Most várod az egész tételt???

Gondolom órán kiveséztétek a dolgot...

2014. máj. 22. 15:13
Mit takar az a tételcím, hogy a statisztika szerepe a gazdasági elemzésekben, az ismert mikro- és makroszintű statisztikai elemzések?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook