Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen porszívót érdemes venni 2014-ben? fórum

Milyen porszívót érdemes venni 2014-ben? (beszélgetős fórum)


19. Zsiráff (válaszként erre: 18. - Sonysony)
2014. máj. 26. 18:41
Nekünk is az van. Nem adnám semmi pénzért. :)
2014. máj. 24. 22:56

Nagyon csendeset. :)



(Miele)

17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Elszabadult hold)
2014. máj. 23. 16:26
Olyanom még nem volt!
16. szafaripók (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2014. máj. 23. 12:32
Én közvetlenül a kukába ürítem. (kertes ház) :)
2014. máj. 23. 12:29
Szerintem a vizes porszívók a legjobbak.
14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2014. máj. 22. 23:12
Illetve az enyém egy külön műanyag tartályban gyűjti a kosz nagyobb részét, és van egy másik kis porzsák, amibe már alig kerül valami kis por.
13. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2014. máj. 22. 23:10

Egyetértek! Nekem sem porzsákos van! És sokkal egyszerűb tisztán tartani, mint a porzsákosokat. Egyszerűen beleöntöm egy nylonzacskóba, és kész!

De vigyázni kell a porzsák nélkülivel, mert van amelyiknek nagyon rossz a szívó hatása! Én egyet már kidobtam!

12. szafaripók (válaszként erre: 10. - F3ecdcea82)
2014. máj. 22. 22:36

Pfú, a típusjelzés már lekopott, de majd megkeresem a használatiját...

Amúgy olan típus, amit direkt állattartóknak ajánlottak, külön spéci szőrszedő kefével. A régebbi porszívóinknak is volt szösszedő vége, de ez egész más.:) Én nagyon meg vagyok vele elégedve, megkeresem a papírjait majd neked!

2014. máj. 22. 17:01
Robotot.
10. f3ecdcea82 (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2014. máj. 22. 15:54

Ha jól értettem, neked Russelled van, ugye? Milyen típus?

Ne vedd rossz néven, kérlek, komolyan érdekel. Műszaki áruházban dolgozom, de az ő porszívóikat nem ismerem :)


Egyébként, pont annyi egy elfogadható minőségű és tudású porzsákos, mint egy porzsák nélküli ;)

Kinek mi :)

9. szafaripók (válaszként erre: 7. - F3ecdcea82)
2014. máj. 22. 15:48

Nem. A porszívó 2000-es...

A vásárlók 90%-ának véleményét nem ismerem, de sokan azért veszik a "hagyományos" porzsákosat, mert abból vannak olcsóbbak is...


Igazából a fórumindítónak még azt ajánlom, hogy ha utánaolvasott, menjen el nagyáruházba, ahol ki is tudja őket próbálni, megnézni, kiszedni a tartályt/porzsákot, sokat segíthet a döntésben...

8. f3ecdcea82 (válaszként erre: 6. - Caprica76)
2014. máj. 22. 15:41

Sok hajszál, állatszőr, vagy egyéb hasonló kosz esetén érdemes előszűrőt vásárolni. A legtöbb Samsunghoz van is.

Még a porzsák/tartályba jutás előtt összegyűjti ezeket, így nem csökken a szívóerő, és kevesebbszer kell cserélni/üríteni.

7. f3ecdcea82 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2014. máj. 22. 15:37

Az általad írt szám, a porszívód teljesítményét jelöli, nem? Az nem egyezik meg a szívóerővel (ami biztosan nem lehet olyan nagy szám!), bár azt is wattban adjuk meg :)


Ahány ház, annyi szokás. Én saját tapasztalat alapján is egyszerűbbnek tartom a porzsákost, de a vásárlók 90%-a is inkább azt veszi. Nem vagyunk egyformák :)

6. Caprica76 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2014. máj. 22. 15:35

Köszönöm neked is!

Akkor ezen a porzsàk dolgon mèg gondolkodom:)

Nàlunk nincs macska, de a hajam mindenütt ott van:) így megfontolandò a nagyobb teljesítmèny.

5. Caprica76 (válaszként erre: 3. - F3ecdcea82)
2014. máj. 22. 15:31

Nagyon köszönöm!:)

Nagyon hasznos volt a hozzàszòlàsod!

2014. máj. 22. 15:30

Szerintem butaság, hogy a porzsák cseréje kevésbé piszkos, mint a tartály ürítése. Ha normális tartálya van, egyáltalán nem jár kosszal, csak ha bénázol. ÉN semmiképp nem vennék porzsákosat, már csak a keletkező szemét miatt sem, amit gyakorlatilag a porzsák jelent...

És igen, fontos a szívóerő. Én mondjuk 800 W alá nem adom, de nálunk a macska miatt fontos is. A mostani 1200-as!:)

2014. máj. 22. 15:27

Szia!


A legelapvetőbb és legfontosabb dolog, hogy nagy legyen a szívóereje: 320-400 W.


Porzsákosat választanék, ha én vásárolnék. A porzsáknélkülinél a tartály ürítése és mosása sokkal inkább koszol, és porol, mint egy egyszerű zsákcsere.

Minden porszívótípushoz van már utángyártott mikroszűrős zsák, ami jóval előnyösebb, mint a papír. Gátolja a legapróbb porszemek levegőbejutását, ezzel a motort és a tüdőnket is kímélve.


A vizes porszívó egyéni igény, én teljesen feleslegesnek és macerásnak tartom. Ha esetleg padlószőnyeged van, akkor végképp nem ajánlom.


HEPA szűrő szinte minden porszívóban van, ennek a megléte fontos, hogy biztosan semmi ne jusson vissza a levegőbe.

Ezt a részt tisztán kell tartani, és néha cserélni is kell, de nem egy nagy was ist das.


Megbízható márka tekintetében széles a választék, de a legtutibb három a Samsung, a Dirt Devil és a Bosch.

Az alapvető gyári garanciájuk kettő év, és a tapasztalatok szerint 5-8 évig elmennek, de Murphy, hogy garancia lejárta után történik mindig valami apróság véletlenül.

Ennek elkerülésére van lehetőség plusz garancia vásárlásával a Media Marktban (terméktől függően), +1 év 2 ezer forint. Így nem kell szervizelni, alakatrészért rohangálni, hanem egyszerűen csak bevinni a vevőszolgálatra, ahol intézik a továbbiakat.


Hirtelen így ennyi jutott eszembe... :)

2014. máj. 22. 15:18

Attól függ, mire akarod használni.



Anyukámék ketten vannak, 1 szobában padlószőnyeg, plusz 1-2 kicsi, állatuk nincs.

Nálunk full padlószőnyeg a hálókban, vastag nagyszőnyeg, + macska, és gyerek.

Nekünk egy nagy teljesítményű, porzsák nélküli van, mindenféle szűrőkkel (Russel Hobbs márkájú). Nekik egy sima, egyszerű, olcsó. De egyikünknél sincs kosz.

2014. máj. 22. 15:04

A règi felmondta a szolgàlatot, de fogalmam sincs milyet vegyek helyette.

Porzsàkosat / porzsàknèlkülit?

Szûröset?

Ciklonosat?

Vizeset?

Melyik márkát?

Lègyszi segítsetek! Köszönöm!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook