Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi baja lehet a mosogatógépemnek? fórum

Mi baja lehet a mosogatógépemnek? (tudásbázis kérdés)


13. toro32
2023. aug. 7. 20:11
Megcsináltam 😂😂 alul egy cső levolt ugorva, az kiengedte a vizet, a Hungarica meg érzékelte. Tiszta trutyi volt a belseje. Pedig úgy mosogatok vele, hogy előtte átmosok mindent. Tiszta vízzel, de a kaja lejön róla. Volt benne egy nagyobb fehér tartály. Azt le lehet szedni kitakarítani?
12. toro32
2023. aug. 7. 18:57
Ja! És leszedtem elölről az alulról a motorhoz nyíló burkolatot, víz van az aljában. Segítsetek kérlek!
11. toro32
2023. aug. 7. 18:55

Sziasztok!

Tudom régi a fórum, de hátha olvassa valaki!!

Mosogatógépemnek ugyanez a hiba van, mint amit fentebb említettetek. Folyamatosan szivattyúz. Ha reset-elem a programot, a program törlődik, de a szivattyú nem áll le.

Szerintetek ez vezérlő hiba lehet? Vagy ha felakad az érzékelő, akkor sem áll le?? Megköszönném, ha valaki segítene.

Meg lehet még menteni, vagy nézzek új gépet?

10. gne2 (válaszként erre: 8. - Mattek)
2014. máj. 22. 20:34

Igen, az amit az alján el kell fordítani normál állapotban, azt is kitakarítottam, átmostam, és valahol ott van egy úszó, ami felakadt (vagy ilyesmi). Ezt követően szivattyúzott folyamatosan!

Persze lehet, hogy szerencsénk volt, hogy segített a felfordítás, de nekünk tényleg ennyi volt a megoldás.

2014. máj. 22. 12:56
A program kapcsoló nem tárolja a kért parancsot
2014. máj. 22. 12:22

gne2


Ami szűrőt említessz az a mosótérben lévő szűrő (amit el kell kicsit fordítani és akkor egy kerek műanyag ház kijön egy téglalap alakú lemezzel együtt) vagy a felfordított gép alján lévő szűrő, és úszó?

7. yoya
2014. máj. 22. 12:13

Egy másik fórumban olvastam és igaz, hogy másfajta géped van, de próbáld meg hátha...


Sajnos egy hónap sem telt el, és ezt a fránya gép megint bedöglött! Még mindig a Candy CDF 625A típusú csodáról van szó. Mostani produkciója:Elindítom, és elkezd szivattyúzni, ami nem áll le. már próbáltam a szűrőt kipucolni, öntöttem bele vizet is, amit ki is nyomott, de csak nem bír leállni. Egyszerűen nem indul el egy program sem, mert csak szivattyúz, és szivattyúz. Ha van tanácsotok, szívesen fogadom!


valószínű,hogy felakadt a túlfolyás kapcsoló az alján.egy nikecel darab kapcsolja.


Valószínűleg a keringető szivattyú lesz a hibás mert ereszti a vizet és a gép aljában lévő úszó ahogy ezermester1 is írta aktiválódott.

Ezt nevezik vész üzemmódnak. Meg kell döntögetni a gépet oldal irányba hogy kifollyón a víz alóla.


Csak ismételni tudom magam. Szuperek vagytok! Simán kihívtam volna a szerelőt . Pár ezerért megdöntögette volna a gépet helyettem. Minden oké, működik a masina! ezer köszi mindenkinek!

Üdv! Juli

2014. máj. 22. 12:09

Nekem is ez a tipus van, ahogy leírtad, kb 8 éves.

Én rendszeresen csinálok benne mosogatást ecettel, hogy a vízkövet leoldja. Szerintem esetleg ezt próbáld még meg, hátha valahol eldugította a vízkő.Az alsó rácsra szoktam tenni egy nagyobb edénybe kb. 2 dl. 15 5-os ecetet és elindítom az 1-essel. Ha sikerülne és menne egy darabig, akkor az öblítés előtt szódabikarbónát kéne önteni az aljába min. 2 zacsival, ha boltit veszel.

5. gne2
2014. máj. 22. 12:08

Nem takarítottad ki véletlenül az alján lévő szűrőt?

A mienk ugyanezt csinálta egy alapos takarítás után (szintén Bosch). Kaptam egy tippet, hogy valahogy felakadt a szűrő alatti úszó, úgy érzékelte, h tele van vízzel, ezért szivattyúzott állandóan!


Nekünk az vált be, hogy a feje tetejére fordítottuk a gépet. Kifolyt belőle elég sok víz, és az úszó is felszabadult, szabadon mozoghatott. Visszafordítás után kicsit vártunk, mielőtt újra kipróbáltuk.

Azóta is jól működik! :)

Egy próbát megér. :)

2014. máj. 22. 11:50
Szerintem is!
2014. máj. 22. 11:40
Szerintem ide szerelő kell...
2014. máj. 22. 11:16

Sziasztok!


Hátha valaki tud segíteni?

Bosch mosogatógépem a a program elindítása után szivattyúz (ahogy normálisan is kell) kb 2-3 liter vizet, majd abbahagyja a szivattyúzást és leengedi a lefolyóba. Ezt ismételgeti amíg ki nem kapcsolom. nincs valakinek valami ötlete hogy mi baja lehet?? A készülék beépített nincs kijelzője idő visszaszámlálója, só adagolás beállítója semmi, csak 3 programválasztó és egy bekapcsoló gombja.


Amit eddig megnéztem:

-kitakarítottam a belsejében lévő szűrőt

-ellenőriztem a csövet amin keresztül kapja a vizet

-próbáltam az összes programot, mindegyiknél ez a tünet

-felborítottam

-kihúztam a konektorból


Előre is köszönöm az ötleteket.

2014. máj. 22. 11:15
Mi baja lehet a mosogatógépemnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook