Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mitől lehet magas a pulzusszámom? Mivel kezelik? fórum

Mitől lehet magas a pulzusszámom? Mivel kezelik? (tudásbázis kérdés)


20. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 19. - Karicabogár)
2014. máj. 25. 08:13

Szia! A gyorsabb szívverés tényleg lehet attól, hogy már stresszes vagy, ha eszel.

Amit mondtam, én is fokozatosan fogytam, és én is ideges voltam miatta, pedig nem fájt semmim.

Ezért is volt, hogy nem akartam elmenni tükrözésre.

Pedig, hidd el, ma már az lenne az első.

A doki ne érdekeljen! A lényeg, hogy ne egyél semmiit előtte este 6 után. Én még vizet sem ittam.

Ez a vacak benne van a szervezetben, csak kinél, mi hozza elő. Nekem vagy az idegesség, de a gasztros doki azt mondta, lehet pont az édesség :))

19. Karicabogár (válaszként erre: 18. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 25. 08:05
Szia! Hát mindig is ilyen soványka voltam,de volt amikor jó súlyba voltam,170-57kg eddig ez a legtöbb aztán ezt a 9 kg nem hirtelen,hanem fokozatosan,évek alatt tűnt el sajnos! :)
18. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 16. - Karicabogár)
2014. máj. 24. 22:23
Nem tudhatom, de el kell menned. Holnap szólj és átbeszéljük. :))
2014. máj. 24. 22:11

Vagy táplálkozási zavar: ha többet eszel, stresszelsz, ezért ver gyorsabban a szíved... Tudat alatt...

Mióta vagy ilyen nagyon sovány?

16. Karicabogár (válaszként erre: 15. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 24. 22:03
Egyszer már ott voltam a gasztro ajtajába,már úgy volt,hogy megcsinálják a tükrözést,gyomor panasz miatt,de olyan tapló volt az orvos,hogy nem engedtem,hogy megcsinálja! Amúgy nagyon keveset eszem,mert ha sokat eszek akkor nagyon gyorsan és erősen ver a szívem,ez lehet ettől is? helicobacter?
2014. máj. 23. 21:21

Bogárka: ez nem ;inkább sovány, hanem kórosan sovány.

Gyomortükrözésen még nem voltál? Mikor én a 164/45 voltam, elküdtek, és helycobcter ( hogy kell írni, nem tudom )okozta. 1 hétig 2 féle gyógyszer, és rendben lett. Én zabáltam szinte, de mindent ez a mocsok hasznosított.

A kardiológus mellett gasztroshoz iss menj el! :))

14. Karicabogár (válaszként erre: 13. - B486c9cf7d)
2014. máj. 23. 21:08
Nem vagyok túlsúlyos 170cm-48kg,inkább sovány vagyok.Rendkívül édes szájú vagyok! Szinte minden éjszaka felkelek,de nem mindig kívánom olyankor az édeset,de napi szinten eszek édességet! Remélem,szerdán kiderül mi bajom,megyek az országos kardiológiai intézetbe! Sokan mondják,hogy a stressztől van,én nem tudom,jobbnak érzem ha még egyszer lát egy kardiológus! Ezt a kortizol-adrenalin,hogy kelehetne megoldani?
13. b486c9cf7d (válaszként erre: 12. - Karicabogár)
2014. máj. 23. 11:32

Tulsulyos vagy?

Ez lehet tobb dologtol, stressz (kortizol-adrenalin, ha kivanod a sot vagy cukrot es ejszakankent hajnalban felebredsz, ez bejatszhat), mozgasszegeny eletmod, rugalmatlan erek..

Ha a vernyomasod rendben van, nem veszelyes.

A sport biztos segitene.

A fej fajhat a hirtelen vernyomasingadozastol!

Meg kellene valahogy merni.

12. Karicabogár (válaszként erre: 7. - B486c9cf7d)
2014. máj. 21. 17:06

Most a neten is megkérdeztem egy kardiológust,amúgy mindig szoktam tőle kérdezni,és mindig rendesen válaszol! Bemásolom,szerintetek?


Kedves Doktornő!

Mitől lehet az,hogy ha fekszek:66 a pulzusom,ha ülök:86,ha felállok:101 ezeket az értékeket most mértem egymás után,és ha hirtelen le guggolok akkor 101-ről leesik a pulzusom 66ra! Most a fejem is nagyon fáj,és gyengének érzem magam,vérnyomásom nem tudom mérni,nincsen gépem! Köszönöm a választ! 22 éves vagyok! Üdvözlettel


tovább Dr. Tarján Zsuzsa adatlapjára


Tisztelt Kérdező!


Ez a vegetatív (nem akaratlagos) idegrendszer beidegzési labilitása, nincs jelentősége, ne foglalkozzék vele. A fejfájásnak sok oka lehet, de látatlanban nem tudom megítélni, igyon egy kávét vagy teát, fogyasszon több folyadékot!


Üdvözlettel

dr Tarján Zsuzsa

2014. máj. 21. 17:03

Most a neten is megkérdeztem egy kardiológust,amúgy mindig szoktam tőle kérdezni,és mindig rendesen válaszol! Bemásolom,szerintetek?



Kedves Doktornő!

Mitől lehet az,hogy ha fekszek:66 a pulzusom,ha ülök:86,ha felállok:101 ezeket az értékeket most mértem egymás után,és ha hirtelen le guggolok akkor 101-ről leesik a pulzusom 66ra! Most a fejem is nagyon fáj,és gyengének érzem magam,vérnyomásom nem tudom mérni,nincsen gépem! Köszönöm a választ! 22 éves vagyok! Üdvözlettel



tovább Dr. Tarján Zsuzsa adatlapjára


Tisztelt Kérdező!


Ez a vegetatív (nem akaratlagos) idegrendszer beidegzési labilitása, nincs jelentősége, ne foglalkozzék vele. A fejfájásnak sok oka lehet, de látatlanban nem tudom megítélni, igyon egy kávét vagy teát, fogyasszon több folyadékot!


Üdvözlettel

dr Tarján Zsuzsa

2014. máj. 21. 16:24
A pajzsmirigyem,rendben van! 7 hónapja voltam,kardiológusnál,de eléggé bunkó volt mindegy megvizsgált. Volt szív uh., ott mitralis prolapsust állapított meg (ez egy enyhe szívbillentyű hiba,lazább csupán az egyik billentyű,és ez állítólag nem okozhatja a szapora pulzust),akkor volt még egy 24h holter rajtam az egész nap a szívritmust figyeli,ott sem találtak elméletileg semmi kórosat így hát feladták! Haza küldtek béta-blokkolóval! De most is megnéztem fekve:66 a pulzusom,ülve:86,állva:101,ez így rögtön egymás után,és ha hirtelen le guggolok akkor vissza esik 100-ról 66-ra! Ez milyen már? Amúgy meg jövőhét szerdán megyek a Budapesti Országos Kardiológiai Intézetbe,hátha ott okosabbak! Mert így nem igazán jók a napjaim,ilyen ingadozó pulzus mellet!
9. b486c9cf7d (válaszként erre: 8. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 21. 15:59
Akkor neked feherkopeny szindromad van, azt nem kell kezelni :D
8. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 7. - B486c9cf7d)
2014. máj. 21. 15:57

Úgy akartam írni, hogy néha magas csak. :))


Főleg a dokinál, azért kérdezett nálam is rá a cigire.

2014. máj. 21. 15:36

A magasabb pulzusszam, ha nem szervi oka van, nem eletrovidito.

Pajzsmirigy nem mukodik tul?

6. Karicabogár (válaszként erre: 5. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 21. 14:31

Én nem kaptam rá semmit, nem is mindíg magas,......:)


nem úgy értetted,hogy "nekem is mindig magas"


Vagy neked nem mindig?

5. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 3. - Karicabogár)
2014. máj. 21. 14:15
Én nem kaptam rá semmit, nem is mindíg magas,........:))
2014. máj. 21. 14:11
Jééé nem is így írtam ki a kérdést,hogy-hogy így adta be? :O
2014. máj. 21. 14:10
Igen sajna már 8 éve,amúgy 22 éves vagyok! :/
2. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Karicabogár)
2014. máj. 21. 14:10
Cigizel? Mert attól állítólag lehet. :))
2014. máj. 21. 14:06
Kíváncsi vagyok,hogy mostanság előfordult-e valakivel,hogy magas a pulzusa,és milyen orvosságot kapott rá,vagy egyáltalán kiderült,hogy mitől van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook