Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hova forduljak, ha a biztosító nem akar fizetni? fórum

Hova forduljak, ha a biztosító nem akar fizetni? (tudásbázis kérdés)

2014. jún. 3. 14:20
1 hete volt a kárbecslö azóta semmi ,hogy történik az utalás értesitenek vagy hogy ill.mennnyi idö,tudja valaki?
2014. máj. 25. 21:22
Megigérte a kárbecslö,hogy szombaton ki jön sehol semmi ma pedig esett az esö:(a tetö lenájlonozva,hát kiváncsi vagyok mikor jönneki és mikor lesz pénz hogy megcsináltasam.
2014. máj. 24. 07:29

Ha van biztosításod, akkor érvényesül a villáncsapás másodlagos hatása.

Mire mennek, hadd tudják, hogy ezzel tisztában vagy. :))

18. csinoska2012 (válaszként erre: 10. - Juca85)
2014. máj. 23. 15:00
köszönöm,de jelentkeztek holnap könnek ki kárt felmérni K&H.-nál vagyok, kiváncsi leszek mi lesz.
17. juca85
2014. máj. 22. 17:03
összekavarodott a 2 történet itt lentebb, azért írtam a napokról,bocsi :)
16. juca85
2014. máj. 22. 17:02
:( így akkor egyértelműen mabisz, hiszen ezek szerint benne volt a bizt. eseményeidben, és hivatalos papírjaid is vannak az időjárásról. Így nem kis összegről van szó gondolom, ne hagyd annyiban
2014. máj. 22. 16:34
Fordulj a mabiszhoz.
2014. máj. 22. 16:28
Leirom pontosan mi történt!Április 14 becsapott hozzánk a villám.Tönrementek a müszaki cikkeim ,villamos vezetékek riasztó rendszer stb.. Bejententettem szóltak 2napra hogy műszaki dolgaim nem voltak külön biztositva igy nem fizetnek.A viilany vezetékekre és a riasztóra talán.Ki jött a kárszakértő megállapitotta a villámcsapást mondta kérjek szakvéleményeket.Megtörtént elküldtem.Erre tegnap előtt irták hogy nem volt itt villámcsapás a meterológia szerint igy nmem fizetnek.A szomszédom már megkapta a pénzt a biztositójától ott elismerték. Küldtem csapadék napőlót amit a jegyző hitelesitett napi szinten vezetik itt nálunk. Nem tudom hol lehetne megnézni a 14-i villámcsapást.A másik hogy sms-t is küldött a biztositó az nap hogy vihar várható de tagadják hogy nem villámcsapás.Az ajtó felett szétégtek a vezeték doboza i és semmir nem reagálnak.
13. juca85
2014. máj. 22. 15:41
Én a másik kék alapon fehér betűs bizt-nál vagyok, de nálunk 2-3 nap után szoktak keresni. Esetleg hívd föl őket h hogy áll a károd, vagy ha van ismid az uniqa-nál, kérd meg nézzen rá a károdra, ő is látja melyik folyamatnál jár a dolog
2014. máj. 22. 14:34
az uniqa biztositó
11. juca85
2014. máj. 22. 14:25
És célszerű online kárt jelenteni, mert arról kapsz vissza dokumentumot.
10. juca85 (válaszként erre: 9. - Csinoska2012)
2014. máj. 22. 14:20
az a szokás h nagyjából 2-3 napon belül felveszik veled a kapcsolatot. melyik bizt-nál vagy? hátha tudok segíteni :P
2014. máj. 22. 08:59
Nekem is van gondom a biztositóval,1 hete hatalmas vihar volt, le esett jó néhány cserép a házunkról és betörte az elöszoba 2 külsö ablakát, jelentetem a biztósitónak, majd ki jönnek,azóta semmi:(
2014. máj. 22. 07:02
Sziasztok. Biztosítónál dolgozom :) háát az ugy működik, h lekérik az omsz adatokat, mely tartalmazza nagyon részletesen, h volt e a környékeden villámcsapás akkor amikor te mndod. Olyan okos rendszer működik, h pár méter pontossággal megállapítják. Így gyanítom h a te környékedre nem jelezte a rendszer, vagy ami nekem valószínűbb, nincs benne a villámcsapáskár az eseményeidben, mert sokan ugy gondolják h 10 éve fizetem, óóó jó az úgy, csak nem mind1 hogy 5 vagy 20 bizt. eseményre fizet. Feljebb menni panasszal nem érdemes, inkább nézd át a kötvényed.
2014. máj. 21. 21:00
Egy biztosítónál dolgozó ismerősöm mondta, hogy kétes esetben a biztosítótársaságok felveszik egymással a kapcsolatot, és ha aznapra a környékről nem érkezett kárbejelentés, akkor a tiédet sem fogadják el. Ügyeskedni nem érdemes, azonnal kilóg a lóláb.
2014. máj. 21. 20:53

közben megnéztem a profilodat:

te már villámcsapás szakértő vagy :)))

2014. máj. 21. 20:50
Villámcsapásra ha jól emlékszem külön ki lehet térni a szerződéskötéskor - elsődleges hatás, másodlagos hatás ?? Nincs itt biztosítós? :)
2014. máj. 21. 20:47

Mindenféleképpen legyen nyoma a biztosítónál, hogy jelezted a kárt, és ne állj le ,érdeklődj, érdeklődj, kérdezz ....ne hagyd magad! Ja és gondold át kétszer is , hogy ha kérnek nyilatkozz valamiről, mit írsz le a kárral kapcsolatban...

Az én biztosítóm amikor vihar közeledik, sms-ben jelzi, szerintem ezt valami meteorológia szolg. -tól kapják... tehát valahol nyoma kell legyen a (mai világban) ...minden rezdülésnek :)))

2014. máj. 21. 20:40
És mi az amidet károsította a villámcsapás?
2. szikmár (válaszként erre: 1. - Totek63)
2014. máj. 21. 09:28

Ha nem akar a biztosító fizetni,először azt nézd meg hogy időben bejelentetted e a kárt (van ahol 48 órán belül kötelező).

Az első lépés mindig az, hogy a biztosítónál kell panasz beadványt tenni.A jogszabályok szerint szóban, írásban (levél, fax, e-mail), és telefonon kell megtenni a panaszt.Le kell írni a problémát,a véleményed. Az elbírálás ideje: 30 nap.Ha a biztosító 30 napon belül nem válaszol,a PSZÁF-hez lehet fordulni.(a kivizsgálás térítésmentes).Ha nem fogadod el a biztosító válaszát, akkor fordulhatsz a Pénzügyi Békéltető Testülethez(PBT),

vagy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez (PSZÁF),vagy a bírósághoz.

2014. máj. 20. 20:46
A biztositó nem akar fizetni mivel azt mondja nem volt villámcsapás akkor a faluba .Hova forduljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook