Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiétel evés 4 hónaposan, tápszeres babának... fórum

Bébiétel evés 4 hónaposan, tápszeres babának... (beszélgetős fórum)


1 2
2014. aug. 13. 09:33
[link] erről mi a véleménye tapasztalt Anyukáknak? Mindenki azt mondja,hogy a tápszer a legrosszabb,de nem fogad el semmi mást szinte. Csak nagyon nyögvenyelősen,és akkor sem mindig. Van hogy az első kanálnál már ordít... Nagy baj,ha a fő táplálék még tápszer marad? 6 és fél hónapos...
57. BlueJasmine (válaszként erre: 56. - Násfa)
2014. aug. 12. 22:44
Az enyém meg 6 és fél hónapos,de a mai napig nem eszik semmit szinte :D :( Max sütőtök meg a jóéjt papi cuccot ette de kiderült hogy tejallergiás... Szóval utóbbinak lőttek...
56. Násfa
2014. aug. 12. 13:47
Mi is 4 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást, most 5.5 hónapos a kisfiam és mindent megeszik. Nincs gond semmivel, a székrekedés hamar elmúlt - ezt a hozzátáplàlás megkezdése okozta.
55. mkriszti81 (válaszként erre: 54. - BlueJasmine)
2014. jún. 20. 23:19

A banan fogja a szekletet, azt ne adj inkabb. Keress ra a neten, milyen zoldseg es gyumolcsoket lehet adni az adott korban, s melyik mit okoz az emesztesben.

Azert az uvegesek kozott is vannak minosegbeli kulonbsegek, nem tudom pontosan, melyik milyen. Nekunk volt anno ismerosunk a hippnel, igy mi csak azt vettuk, azokrol tudom, hogy bio alapanyagokbol vannak. Ja es a Kecskemeti markat is a Hipp gyartja, csak az nem mind bio-bol van, de jok azok is. Es kicsit olcsobbak a hippnel :)

54. BlueJasmine (válaszként erre: 53. - Mkriszti81)
2014. jún. 19. 13:02

De jóó :)

Én is gondolkozok rajta, eddig alma barack ment, egyiktől sem volt olyan könnyen kaki, a banán meg kimondottan bekavart... Szegénykém másnap egész reggel sírt,addig amég ki nem jött belőle... :( De azokat az üvegeseket én is megpróbálnám, főleg mivel hogy ha főzök is neki, max én eszek belőle, a többi kuka lenne,mert se a párom,se a fia nem eszik az ilyesmi "gusztustalanságokat"... Nekik húst hússal :D Szóval kipróbálom, meg nyugodtabb is vagyok, ha megeszi azt, ami biztosan bevizsgált, nem permetezett (ki tudja honnan van) cucc...

2014. jún. 19. 09:50

Nem olvastam el a hozzászólásokat, de az én lányom is tápszeres volt, és mi már 3 hónaposan kezdtük a gyümölcsöket, 4 hónaposan a zöldségeket (főzelék), 5 hónaposan a csirkehúsos főzelékeket, 6 hónaptól pedig fokozatosan mindenféle húsos ételeket.


Próbáltam én is kotyvasztani, de nem igazán jöttek be neki a hazai ízek, így bevallom, üveges bébiételeket evett javarészt és imádta.


És azóta már 3 éves, makkegészséges, jól fejlett gyerek :D

52. BlueJasmine (válaszként erre: 51. - 81móni)
2014. máj. 21. 11:35
A teát annyira nem szereti, sima felforralt lehűtött vizet szoktam neki adni, vagy babavizet. Ugyebár magamból kiindulva, nekem is a víz csillapítja legjobban a szomjamat... Ezért nagyon nem is variáltam. De megvárom a 4 hónapot, most almát sem adtam, ma már normális színe volt a kakának, szóval még várok mindenképp...
2014. máj. 21. 10:37
4 hónaposan bármelyik 4 hónapos bébiételt adhatsz neki, de írtam ,hogy érdemes gyümölccsel kezdeni. Vagy otthon adhatsz neki reszelt almát.Az almához keverhetsz mindig mást,banánt,őszibarackot, sütőtököt,főtt répát, főtt burgonyát,csak jól össze kell turmixolni.Ha sűrű és azért nem eszi meg a gyümölcsöket lehet hígitani 1-2 ek.teával, a burgonyát is pl.főzőlével.Inni is adhatsz baba teát, baba vizet, 100%-os szűrt ivólevet, amiben nincs tartósitószer.Csak a 4 hónapot töltse be mindenképpen, és már adhatod is neki.
50. BlueJasmine (válaszként erre: 49. - Egypt)
2014. máj. 21. 09:30
Úgy lesz :)
49. egypt (válaszként erre: 48. - BlueJasmine)
2014. máj. 21. 09:05
Szerintem a betöltött 4 hónapot minimum várd meg még az almával is, ha mindenképpen el akarod kezdeni a hozzátáplálást. (Persze te tudod.)
48. BlueJasmine (válaszként erre: 47. - 0f332c4ec9)
2014. máj. 20. 23:40
Neked is köszi a választ. Úgy döntöttem várok még, hogy a kaki milyen lesz (még amióta almát kap csak zöldes volt)... Most nem adok pár napig, aztán ha helyreáll,akkor még várok,egy picit, adok megint, vagy megpróbálok mást... gondolom az nem véletlen olyan :/ eddig rendes színe volt.
2014. máj. 20. 22:19
Igaz ez már jó rég volt :) (jó azért annyira nem),de most felidéződött bennem az a korszak :))
2014. máj. 20. 22:18
Imádná :) én 2,5 hónaposan kezdtem mással etetni. Barackal kezdtem és cuppogta :) Én azért kezdtem ilyen korán mert kora volt ,pici és nem mindig akart enni. Igy hát az orvossal és családdal megtanácskozva elkezdtem etetni mással is.
45. BlueJasmine (válaszként erre: 44. - Millimolli)
2014. máj. 20. 15:42
Igen,csak ha én nem adom neki, akkor magától nem fogja. És igazából a kérdés (ami bennem még mindig picit tisztázatlan), hogy mit és mikor... Letöltöttem már mindenféle hozzátáplálási táblázatot, azokban is van 1-2 amiben 4 hónaposnak is vannak dolgok...
44. Millimolli (válaszként erre: 2. - BlueJasmine)
2014. máj. 20. 15:34

Mi a jobb? Igazából a baba dönti el. Mi rákészültünk, hogy majd mindenfélét készítünk a lányunknak, erre nem ette meg sose. A gyümi jöhetett amit reszeltünk, turmixoltunk, de más nem. Az üveges bébikaját imádta, igaz csak 2 márka jött be.


Viszont hamar áttérünk arra, hogy a mi ebédünket kapja, azzal nem volt gond. Az olyan ételt aminek normális íze van azt szerette.

43. BlueJasmine (válaszként erre: 42. - 81móni)
2014. máj. 20. 15:20
De jóó :) Ő is hamar csinál mindent... És már nagyon erőlködik,hogy felüljön... De akkor nem aggódok a súly miatt. :) Viszont a táplálkozásban nem lettem okosabb :D Itt is nagyon megoszlanak a vélemények, hogy adjam-e vagy sem, illetve ha adok, akkor mit és milyet... :( De szerintem várok még inkább. Abból gondolom nem lehet baj.
2014. máj. 20. 13:25
Az csak előny, ha erős és nagy baba. Nekünk 6 hónaposan felállt, és 9 hónaposan meg már el is indult.
41. 81móni (válaszként erre: 32. - BlueJasmine)
2014. máj. 20. 13:20
Szia! Ne aggódj a súlya miatt, mi is eleinte 1 kg-ot híztunk, pedig anyatejes baba, de ez csak vagy féléves koráig lesz, utána már csak ilyen 30-40dkg-ot híztunk havonta. Az enyém is óriás baba már pár hónapja 80-as méretet hordunk,pedig csak most lett 10 hónapos.A doki úgyis látja minden hónapban.Az a lényeg vidám jókedvű baba legyen, és hagy egyen amennyit csak szeretne. Ne aggódj,minden rendben van, szépen fejlődik, és ez a lényeg.
2014. máj. 20. 12:00
Köszönöm a válaszokat! :) Igen, mindenben jól fejlődik, nagyon erős baba. Pörög, forog (nem is lusta), átrendezi a járókát 2 perc alatt :D
2014. máj. 20. 11:14
Később vszi le fog állni a súlygyarapodás! Főleg, ha beindul, azaz elindul :). Ilyen pici korban (nyilván ha egyéb gond nincs, szépen halad a mozgásfejlődéssel, szociális, értelmi fejlődéssel, ahogy kell, stb stb)akkor ezen nem kell aggódnod!
38. Zebra25 (válaszként erre: 30. - BlueJasmine)
2014. máj. 20. 11:04
A fiam 5,5 hónaposan majdnem 9 kiló volt. Szerintem nem baj. Ráadásul Ő anyatejes baba volt. Ne aggódj, ahogy eléri az 1 évet, ez szépen majd lelassul. Szerintem az utóbbi 1 évben nem hízott a fiam 1-2 kilónál többet. Most 2,5 éves lesz.
37. BlueJasmine (válaszként erre: 36. - Nbandus)
2014. máj. 20. 10:52
Ruhában is már fél évesnél járunk, 74-eset hord, mondjuk az annyira nem zavar, mert hosszú is, de azért hurkák is vannak :) Amit imádok, csak megint ilyen megoszló dolog... Hogy miért hagyom annyit enni,meg stb... De valóban nem hülye,mert szól, hogy nem lakott jól :D
36. nbandus (válaszként erre: 35. - BlueJasmine)
2014. máj. 20. 10:47
A dokink szokta mondani, hogy a gyerek nem hülye, tudja miből mennyit egyen... Amúgy az én lányom 3 évesen 4-5 éves méretnek felel meg, mert genetikailag ezt örökölte. ezzel nem tudsz mit csinálni. 4 hónapos gyerkőcöt még nem tudod elhízlalni. ;)
2014. máj. 20. 10:38
És szerencsére nagyon boldog :) Csak rossz,hogy nem lehet hasra tenni evés után másfél óráig, mert akkor bukik... De ha meg kevesebbet kap, akkor éhes. Most 4 óránként eszik tápszerből 180 ml-t. Annyi jó benne, hogy 1 hónapos korától 3 hónapos koráig evett 150 ml-t 3 óránként, most lecsökkent 4 órára, de így meg többet kér. :/ És nem tudom eldönteni, hogy inkább adjak mást, ami laktató, mint hogy 180 ml-t tápszerből...
34. BlueJasmine (válaszként erre: 33. - Nbandus)
2014. máj. 20. 10:37
Dehogynem, mindenkinek szól, aki válaszol! :) És köszönöm! Mindenki azt mondja normális, csak Én vagyok megijedve, mert (tudom nem szabad), de mindig másokhoz hasonlítgatom... Hogy 2x akkora, mint a korabeli babák, sőt.. Akkora, mint a fél évesek.
33. nbandus (válaszként erre: 32. - BlueJasmine)
2014. máj. 20. 10:34
Tudom, hogy nem nekem szól a kérdés, de azért válaszolok én is.:) A lányom fél éves koráig csak szopott, és mégis havonta majdnem 1 kilókat hízott, szóval nem feltétlenül csak a tápszer lehet ludas. Majd ha elkezd igazán mozogni, akkor úgyis kevésbé fog hízni. Amíg boldog baba, addig mással ne is foglalkozz ;)
32. BlueJasmine (válaszként erre: 31. - 81móni)
2014. máj. 20. 10:27
Köszönöm a választ! És szerinted a súlyát ez befolyásolja? Mármint hogy így lehet, hogy nem fog havonta 1 kg-ot hízni? Vagy nem baj, ha ilyen mértékű?
2014. máj. 20. 10:23
Szia!2 gyerekes anyuka vagyok.Ha dátum szerint eltelt már 4 hónap, nyugodtan adhatsz neki 4 hónapos bébiételeket, nem kell a heteket számolni.Nekem 10 hónaposan is szopik, de már 4 hónaposan adtam neki bébiételt.Először érdemes gyümölcsöset adni,alma,banán stb..meg sárgarépás,sütőtökös ételeket.Amit már hónapok szerint ehet, én szoktam venni mindenfélét, mindent hagy kóstoljon meg.Az otthoni főzés ,készítés semmivel sem jobb, csak ha mindenből bio-t veszel,ezek meg ellenörzött minőségek.Ja és neve nincs legolcsóbb bébiételt ne vegyél, inkább kecskeméti, hipp ilyesmit.
30. BlueJasmine (válaszként erre: 29. - Nefaria)
2014. máj. 20. 10:11
Igazából azért is vettem fontolóra, mert nagyon nagy mértékben növekszik a súlya. És gondoltam, ha valamit csempészünk az étrendbe, hátha nem fog ennyire hízni. Mondjuk örülök, hogy nincs baja az evéssel, de konkrétan havonta 1 kg-ot hízik. Ugye említettem, hogy most lesz 4 hónapos, és 7,5 kg :/ Ez nem baj? Mindenki azt mondja, hogy nem. De gondolom ez a tápszernek köszönhető. Voltunk védőnőnél, még 3 hónaposan, és akkora volt, mint a fél éves :O
2014. máj. 20. 09:36
Én is lassan haladnék (haladtam) a hozzátáplálással, a fő kaja fél éves korig szerintem is maradhat a tej/tápszer. De hozzátáplálni, kóstolgatni szerintem 4-5 hótól már lehet, ha a baba is igényli. Én viszont az üveges ellen szavazok itt (is :) ), hiszen én sem eszek konzervkaját :) Egyébként a gyümis babakaják még ehetőek, amik viszont később jönnek, hát... a húsosak, zöldségesek szerintem undorító ízűek, az enyém sose ette meg. Gyümiset meg akkor adtam, ha utaztunk pl. vagy strandon, ha nem tudtam saját gyümit vinni. Én az "igazi" gyümölcsre, zöldségre szavazok, nem hiszek az üveges biokajákban. De ez persze csak az én véleményem, más meg máshogy gondolja :) te meg majd eldöntöd :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook