Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi idő után hat a kombucha tea, vesekőre? fórum

Mennyi idő után hat a kombucha tea, vesekőre? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 21. 23:57

Nekem többször is volt kövem, a gyógyszerek nem használtak semmit - csak kiütésem lett tőlük -, ahogy a napi 6-8 liter víz sem.

Egyik kollégám súgta meg: igyak langyos sört. Szobahőmérsékletűt.

Hát nem a legfinomabb dolog, amit el tudok képzelni, de elég volt két doboz és a több napja tartó kínszenvedésnek rögtön vége lett.

A háziorvosom is ajánlotta az alkalomszerű sörözést kőképződés ellen.

Most sem vagyok egy nagy piás, de ha alkalomszerűen lecsúszik egy-egy sör, akkor legalább orvosilag is igazoltan. :D

2014. máj. 20. 13:47
bar 11 evig ittam,de nem volt vesko problemam igy sajnos nem tudom neked ezt megmondani.
19. Fancsika12 (válaszként erre: 17. - Evee88)
2014. máj. 20. 09:24
Igen sajnos most is van:(De mivel nem okoznak panaszt...így nem tesznek vele semmit.Igazából nekem már 3 volt ami elindult.Az első elzárta a húgyutat.Azt a fájdalmat amit abba a 2 napban éltem át...akinek ment már végig vesekő tudja...Aztán zúzták és darabokba távozott.Majd utána még 2 szer volt...Most is van mindegyik vesémben.Én sokat ittam ettem a rovatinexet és a medveszőlőt ittam.De hogy melyik segített??? Kitartást!!!!
18. Evee88
2014. máj. 19. 21:07
most nézem mennyiszer leirtam, bocsi.. :)
17. Evee88 (válaszként erre: 16. - Fancsika12)
2014. máj. 19. 20:57
köszönöm :) 1 honapig kell innom. korábban volt egy zuzásom, egy kövem volt/van.. utána mezei zsurlot ittam, nem oldódott a kö, nem is hajtotta ki, s mondta az orvosom, hogy ismét kellene robbantani, de mondtam neki, hogy ezt még szeretném kiprobálni, és ha nem jön össze, akkor csináljuk csak. (az legyen inkább " b " terv, az " a " helyett :) )tanácstalan vagyok picit, meg izgulok is', hogy mi lehet a hatása.. ezért is irtam ide, hátha van már tapasztalat :) bizony.. sok folyadékot kell inni. neked jelenleg van köved?
16. Fancsika12 (válaszként erre: 13. - Evee88)
2014. máj. 19. 20:39
:( Igen nekem is volt már zúzásom.Sőt a műtétet is éppen úsztam meg.De tényleg a legfontosabb a bő folyadék!!A többi meg egyéni.Kinek tea,kinek ásványvíz...inni,inni!! Én sokat ittam előtte is mégis kialakult vagy nem is tudom mi a helyes szó rá.Jobbulást és kitartást!Egy hónapig kell innod?
15. Petra025 (válaszként erre: 14. - Evee88)
2014. máj. 18. 17:25
Nem próbáltam a teát, több zúzásom is volt, de mind sikeres volt. Egyet kellett csak eltávolítani.
14. Evee88 (válaszként erre: 12. - Petra025)
2014. máj. 18. 08:45
te is próbáltad a kombucha teát? én is voltam zúzáson, de nem volt annyira sikeres. 1 centiről lecsökkent 7*4.. -esre :( örülök, ha neked sikerült elsőre . :)
13. Evee88 (válaszként erre: 7. - Fancsika12)
2014. máj. 18. 08:42

szia, sajnálom.. :(

Nekem volt februárban egy vesekő zuzásom és utána kiderült, hogy calcium - oxalat kövem van. Az a baj, hogy nem tört szét annyira, hogy kibirt volna jönni teljes egészében. Az alsó pólusban volt, és késöbb a zsurló tea fogyasztásának idején (attól, vagy attól független azt nem tudom), de feljebb jött. Ahogy te, meg mások is irták.. a bő folyadék nagyon fontos. De vannak olyan szerek, amik a könek a fajtáját illetően elkerülendő. Mindenesetre most kezdtem el pár napja, egy honapig csinálom, utána uh-ra kell vissza mennem- irok, majd hátha segít valakinek ez az információ. Köszönöm mindenkinek a hozzászólását.

2014. máj. 18. 08:41

Én sem hiszek ebben, és igaza van annak az előttem szólónak, hogy bizony sokféle összetételű lehet. És hogy ez a tea annyira univerzális lenne, hogy mindet oldja?

Az én köveimet nem oldotta semmi, az uh-os kőtörő na az igen:-))

Érdemes lenne egy ilyenre elmenned, aztán utána jobban figyelni a folyadékra és a mozgásra.

11. globus (válaszként erre: 4. - Evee88)
2014. máj. 17. 21:16
A követ semmi nem "oldja". Esetleg megakadályozhatja újabbak képződését, ezt el tudom képzelni.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2014. máj. 17. 21:00

Nem a vesébe ér, hogy érne? A gyomorba ér. A jóóó testhőmérsékletű savba.


De elmélet ide vagy oda, piszok jól tud esni egy forró tea. :D

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2014. máj. 17. 20:58
meleg folyadék? mire az a vesébe ér, pont tök mindegy, jéghidegen vagy tűzforrón ittad-e, mert testhőmérsékletű lesz :)))
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Fancsika12)
2014. máj. 17. 20:56

Sokszor az ajánlott teák inkább csak a meleg folyadék mivoltukkal hatnak, szerintem.


Én nagyon teás vagyok, csészéből nem iszom, befőttes üveg a teás csupor itthon.

Lehet, hogy vesekő esetén a sima, meleg, üres tea is segítene. Sokan csak gyógyteákat isznak, gondosan kimérve a 2-3 dl-t, azon kívül pedig alig visznek be folyadékot. Ez minden szempontból hátrányos lehet.

7. Fancsika12 (válaszként erre: 4. - Evee88)
2014. máj. 17. 20:51
Én sajnos több vesekővel küzdöttem már meg,hol így hol úgy.Teát tényleg ajánlanak de nem feltétlen oldja.Ha kicsit utána olvasol vesekő több mint 36 féle létezik összetételét illetően.És az hogy éppen milyen van most a vesédbe...nem tudni.Tőzegáfonya kapszula,Rovatinex kapszula,medveszőlő tea.Ezekben inkább hiszek...bár ezek se csoda szerek!!!!!!!BŐ FOLYADÉK!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. máj. 17. 20:49
Nálunk a nyírfalevél tea használt pár nap alatt. Előtte a mezei zsurlóval próbálkoztunk, de nem segített. 4 hónap után ajánlották a nyírfalevel teát és tényleg csodát tett.
2014. máj. 17. 20:08

Én nem bízom az ilyesmiben.

A sima víz is elkoptatja a követ, tudod...sok év alatt...

2014. máj. 17. 20:04
sziasztok. vesekövem van, 2 teát ajánlottak rá, az egyik a mezei zsurló a másik a kombucha tea. Utána olvastam ennek a kombucha teának, ahol láttam, hogy oldja a követ, viszont idötartamot nem találtam.. Gondolom mindenkinél másként hat, de gondoltam rákérdezek, hátha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Fancsika12)
2014. máj. 17. 19:59

Épp ezt akartam kérdezni. :)))


Pár esetben jó a kombucha, vesekőnél tudtommal ajánlott a bő folyadékbevitel...ártani nem fog, de csupán csak erre nem bíznám a dolgot.

2. Fancsika12 (válaszként erre: 1. - Evee88)
2014. máj. 17. 19:57
Miért,hat rá?????
2014. máj. 17. 19:46
Tudja valaki, hogy mennyi idö után hat a kombucha tea, vesekőre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook