Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Félelmek legyőzése, pánikbetegség fórum

Félelmek legyőzése, pánikbetegség (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. júl. 19. 08:36
Sziasztok! Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogyan szerezhetnék papírt arról, hogy pánikbeteg vagyok? Fontos lenne. Írhattok privit is!
83. tündér74 (válaszként erre: 82. - Libcsi)
2014. máj. 20. 09:25
Te hogy vagy?:)
82. Libcsi
2014. máj. 19. 23:04

Nos,igen,ezek tényleg komoly problémák,de remélem,hogy azért Mindenki jól van .

Szép estét:)

81. eb85e22a13 (válaszként erre: 80. - Lace_wing)
2014. máj. 18. 15:30

Senki nem allitotta, h.minden esetben elkerulheto a gyogyszer. Nekem 3 fele hormon hianyom van, ezeket kell potolnom, kulonben nagyon durva kovetkezmenyei lennenek../voltak is,amig nem irtak fel,mert idiota modon nem ismertek fel a betegseget./

De most nem egyeb betegseg volt a tema,hanem egy adott lelki problema. Ill.te irtal a panikbetegsegrol,ill.en az orvosok,pszichiaterek hozzaallasarol. Nem osszetevesztendo a ketto.

Attol,hogy az epilepsziat/tied/,es egy autoimmun betegseget/az enyem/ nem lehet gyogyszer nelkul gyogyitani az nem azt jelenti,hogy mondjuk egy illetonek psziches problemara is kell a gyogyszer.

Szamomra a durva az volt, hogy azt allitottad, hogy at pszichiater a beteg erdekeit nezi, tajekoztat a gyogyszer mellekhatasairol,kovetkezmenyeirol,es legvegso esetben irja fel azt.

Nem igy van, sot.. Lehet,h.a te orvosod nem a legsz.rabb, de hogy tuti nem mondta el,hogy barmilyen pszichere szedett gyogyszer mar par honapos szedes utan is komoly kovetkezmenyekkel jar, az tuti. Max.elmondott par mellekhatast,h.pl.fejfajast,faradsagot,stb-t okoz. De ez semmi.

80. Lace_wing (válaszként erre: 78. - Eb85e22a13)
2014. máj. 18. 08:13

Ebben igazad van. Én sem vagyok egy gyógyszer-fan, aki kapkodja a bogyókat minden apróság miatt. Ha máshogy nem megy, először én is inkább természetes megoldásokban gondolkodom, mint kemikáliákban. De azt gondolom, hogy sajnos, ha valamire csak a gyógyszer a megoldás (most megint csak pl a krónikus betegségekre gondolok elsősorban), akkor nem lehet mit tenni. Pl. epilepsziánál a szedhető gyógyszerek első számú mellékhatása az, hogy epilepsziás rohamokat okozhatnak. E mellett károsítja a kiválasztó-rendszert, meddővé tehet, stb...Ez abszurd, tudom. (Legalábbis, én majdnem felröhögtem "kínomban", mikor először nyomtak a kezembe ilyen gyógyszert.) De pl ha én nem szedném be, nem tudnék kimenni az ajtón, elmenni az iskolába, elmenni dolgozni, elmenni szórakozni a barátaimmal. A neurológusok sem szívesen reklámozzák, hogy milyen következményekkel jár, ha beveszel egy ilyen bogyót. (Az persze már teljesen más kérdés, hogy ez mennyire etikus.) Nekem az a tapasztalatom, hogy ezzel elijesztik a beteget a szedésétől, és nagyobb kockázatot látnak abban, ha egy epis gyszer nélkül él, mint a mellékhatások következményeiben.

(Tudom, hogy ez nem egyenlő azzal, amit Te mondasz, csak próbálom egy másik szempontból megvilágítani a dolgot. Nem szedtem soha fogamzásgátlót, nem ismerem ezeket készítményeket. Nekem elsősorban az antiepileptikumok a "hazai pálya".)

79. Libcsi
2014. máj. 18. 07:13
Axony, ezt orulok,hogy megirtad,hogy a fogamzasgatlo milyen mellekhatassal rendelkezik.
78. eb85e22a13 (válaszként erre: 77. - Lace_wing)
2014. máj. 18. 04:27

Rengeteg tapasztalatom van/sajnos/ eu-i teruleten.

Az elvonasi tuneteket is pontosan tudom,hogy milyenek/ezt nem sajat magamon tapasztaltam/, de legdurvabb dolgokat megis a gyogyszer utohatasakent lattam. Kivetel nelkul minden esetben.

De tudom,h.az orvosok szemtol-pofaba hazudjak azt is,h.a fogamzasgatlo nem mereg. Pedig az endokrin,es egyeb betegsegekben ez teheto felelosse nagy %- ban.

77. Lace_wing (válaszként erre: 76. - Eb85e22a13)
2014. máj. 18. 04:12

Én is pánikbeteg voltam, nagyjából olyan tünetekkel, mint Te is. Gyógyszereket is szedtem és elvonási tünetek is jelentkeztek, igen.

Tudom, hogy sok orvos visszaél a helyzetével és olyan dolgokat ír fel, amik többet ártanak, mint használnak. Félre ne értsétek; nincsenek naív ideáim az ilyesmiről.

Az én orvosom rendes volt velem, mindenről tájékoztatott. Mikor pedig azt mondtam; elnézést, én nem szeretnék több gyógyszert szedni, mert a nélkül szeretném megpróbálni a dolgot, azt mondta, oké. Gyógyszerek nélkül kezelt tovább, de mindig figyelemmel kísérte, hogy biztos megy-e a dolog nélkülük is. Nem voltam tőlük "zombi", szimplán abban segítettek, hogy uralkodni tudjak a félelmeimen. Az elvonási tüneteket pedig - ezt a Többiek miatt mondom - nem úgy kell elképzelni, mint egy drogfüggő állapotát aki próbálja letenni a metet, vagy a heroint, vagy nem tudom, micsodát. Nálam ez hőemelkedésben, ill. fejfájásban merült ki, de gondolom, ez is személyenként változik. Egyszerűen, mivel az epilepsziára is gyógyszereket szedtem, úgy voltam vele, minél kevesebb bogyót szeretnék szedni, mert a hosszú távú következményektől viszont tartottam, igen. Az orvos rendelkezésemre állt, bárhol, bármikor hívhattam, ha szükségét éreztem. Még egyszer szeretném hangsúlyozni; ingyenesen kezeltek. Nem szeretnék sem a gyógyszerek, sem a gyógyszeripar mellett kampányolni. De azt gondolom, az sem jó hozzáállás, hogy a rossz tapasztalatok alapján, vagy akár hallomásból, élből elítéljük az összes, ezen a területen dolgozó orvost.

76. eb85e22a13 (válaszként erre: 19. - Lace_wing)
2014. máj. 18. 03:29

Tobb evig voltam panikbeteg. Tomegkozlekedesi jarmun mindig szarul lettem. De olyan szinten,h.volt,h.elajultam. Kb.3 perc utan mar remegtem,es szedultem,altalaban le kellett szallnom. De a paniktol sokszor nem tudtam egy ideig,h.hol vagyok.

Nagyon nehez volt igy,de jarhatatlan utnak gondoltam mindig is,h.gyogyszereket szedjek ra.

Gyogyszer szedes nelkul gyogyultam meg, sajat erobol.

Annyi maradt vissza, h.nem szeretem a tomeget, es idegesit is a sok ember.

75. eb85e22a13 (válaszként erre: 10. - Lace_wing)
2014. máj. 18. 03:19

Ugyan... Olyat sosem fogsz hallani pszichiatertol, hogy "nem szivesen irok fel ilyen borzaszto karos szert onnek, amitol fuggo lesz, ill.egyeb panaszai lesznek,de kenytelen vagyok".

A gyogyszeripar ma a legnagyobb uzletek egyike, az orvosok min.80% pedig nem a paciens erdekeit nezi.

Borzaszto naivitas ezt gondolni, es veszelyes is.

Persze az nem azt jelenti, h.nem kell orvoshoz menni. Hatha kifog az ember a max.20%- bol egy normalisat. De ha nem,legalabb megprobalhatja ravenni az orvost, hogy ha mar olyan sotet, mint a kut, vagy annyira erdektelen, akkor beutalja a megfelelo diagnosztikara. A gep ritkan teved,es az eredmennyel mar talan tud mit kezdeni egy orvos.De persze alt.nem az elso,kutatni kell azt is.

Persze nem lehet ugyanez az eljaras egy pszichiaternel, hiszen itt lelki betegsegekrol van szo,itt maganak a dokinak kellene "atvilagitani" az illetot, mint egy diagn.gep.

En pszichiatert javasolnak inkabb..

74. eb85e22a13 (válaszként erre: 5. - Lace_wing)
2014. máj. 18. 03:05
Mindegyik fuggoseget okoz. Ha le is tud jonni rola, akkor is visszamaradnak belole egyeb lelki,es fizikai problemak.
73. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 67. - Tündér74)
2014. máj. 17. 21:33
igaz :))
72. bige
2014. máj. 17. 21:25

Kedves Powerlifting! Jézus Mária! Neked soha nem mondta az Anyukád, hogy ne gúnyolj ki olyat, ne ítélkezz olyan dolgok felett, amiben nem voltál benne, amit nem éltél át? Tanultál Te kémiát? Utánaolvastál annak, amiről beszélsz? Tudod értelmezni is az olvasottakat, vagy tipikus "izomagy" vagy? természetesen csak a sport kedvéért.

Nem kívánom Neked, de bizony van olyan ismerősöm, aki szintén így állt hozzá,mint Te, és 1-2 jól irányzott pánikroham bizony megváltoztatta a véleményét.

71. 3ceaf21574 (válaszként erre: 67. - Tündér74)
2014. máj. 17. 14:37

Hát nemszertném elveszíteni a testrészeimet:)

Na léptem ,mert dógoznom köll :(

70. 130454e42d (válaszként erre: 68. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 14:36

Simán lehet, de ha nem zavar a mindennapi életben felesleges vele foglalkozni.

Akkor kell a segítség, ha a mindennapokat ellehetetleníti pl. a depresszió, pánikbetegség. Szar úgy létezni, hogy nem érzed, hogy élsz.

69. tündér74 (válaszként erre: 64. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 14:36

Egy darab pánikroham és a pánikbetegség nem összekeverendő.

A pánikbetegséget kb.pont annyira lehet házilag kezelni, mint egy vakbélgyulladàst!

68. 3ceaf21574 (válaszként erre: 66. - 130454e42d)
2014. máj. 17. 14:34

Pszichologusról aki átakart küldeni egy pszichiáterhez mert szerinte önképzavarom van.

Aztmondta az istenadtta hogy fordított anorexiás vagyok.

67. tündér74 (válaszként erre: 30. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 14:32

Lehet, hogy egyszer neked is szükséged lesz rá. Elég könnyelmű kijelentéseket teszel.

Persze vannak dolgok, amik kezelhetők gyógyszer nélkül, vannak, amik kezeléséhez segítség a gyógyszer és vannak amiken CSAK gyógyszerrel lehet segíteni.

A mai felgyorsult élet, infó-özön,stressz, miegyebek betegítenek.

66. 130454e42d (válaszként erre: 65. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 14:31

Pszichológusról vagy pszichiáterről beszélsz?

Sose állítottam, hogy mindenkinek szüksége van segítségre, de az is hülyeség, hogy soha, senkinek nincs.

65. 3ceaf21574 (válaszként erre: 62. - 130454e42d)
2014. máj. 17. 14:27

Egyszer voltam dilidokinál,jól kiröhögtem,mert egyszerű vagyok mint a főd.

Nemtudtam komolyan venni azt a hókuszpókusz:)

64. 3ceaf21574 (válaszként erre: 60. - Lace_wing)
2014. máj. 17. 14:22
ha megerőszakolnak valakit ,vagy teszemazt balasetet szenved,és elveszíti a kezét lábát,akkor persze hogy kőll a pszichómókus ,de egy szimpla pániknál nem kell mert csak megzavarja az emberfiát.
63. 130454e42d (válaszként erre: 60. - Lace_wing)
2014. máj. 17. 14:21
Jó az, ártani nem fog.
62. 130454e42d (válaszként erre: 59. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 14:21

Igen, mert jól csinálod, megérdemled, akinek kellett az meg szerencsétlen hülye.

Miért érzel kényszert, hogy olyanba beszélj bele amiről se tapasztalatod, se tudásod?

61. tündér74 (válaszként erre: 1. - Libcsi)
2014. máj. 17. 14:18

Szia!:)

Javaslatom: menj orvoshoz, ő diagnosztizál, ha ír gyógyszert, azt betartani, ha nincs mit diagnosztizálni (halleluja!) gyógynövény, amennyiben szükséges.

Laikusokra ne hallgass!!!

60. Lace_wing (válaszként erre: 59. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 14:17
Majd ajánlom Neki a sültcsülköt.
59. 3ceaf21574 (válaszként erre: 58. - 130454e42d)
2014. máj. 17. 14:16
Valóban nincs talán mert én csak a sülcsülökben meg az edzésben hiszek,oszt nemkölött sose semmi:)
58. 130454e42d (válaszként erre: 56. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 14:14

Ebből látszik, hogy csak hallottál ezekről a dolgokról, lövésed sincs róla.

Poszttraumatikus stressz mond valamit?

57. Lace_wing (válaszként erre: 56. - 3ceaf21574)
2014. máj. 17. 14:13
Úgy, hogy bizonyos esetekben szükséges az ilyesmi, pl. ennél a konkrét helyzetnél (szerintem).
56. 3ceaf21574 (válaszként erre: 52. - Lace_wing)
2014. máj. 17. 14:12
Igen mégpedig az hogy én ellenzem a gyógyszereket,főleg az egész pszichiátriai cirkuszt,de az hogy valakit megerőszakoltak az nemtudom hogy jön a képbe?
55. Lace_wing (válaszként erre: 54. - 130454e42d)
2014. máj. 17. 14:11

Nem is volt célom:) Csak azoknak a véleménye érdekelt, akik elítélik az ilyesfajta segítségkérést.

Én is ugyanígy vagyok ezzel.:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook