Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy ki lehessen mondani a pánikbetegséget? fórum

Milyen vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy ki lehessen mondani a pánikbetegséget? (tudásbázis kérdés)


30. Karicabogár (válaszként erre: 28. - Regin_a)
2014. máj. 21. 17:05
sziasztok! Képzeljétek,sikerült bejutnom a Budapesti kardiológiára,jövő hét szerdán megyek! Dr. Borbola József Professzor fog vizsgálni! Nagyon örülök neki! :)
2014. máj. 18. 20:27
Igen igazad van! Most írtam emailt a beteg felvételisnek,ne kelljen már potyára felutazzak Pestre,ezt persze nem írtam,de megírtam,hogy a háziorvos nem hajlandó beutalót adni stb... :) Köszi még egyszer!
28. Regin_a (válaszként erre: 27. - Karicabogár)
2014. máj. 18. 20:12

Tudod hogy gyógyítják a fájós lábú lovat?


Elmondom!



Erősen megcsavarják a fülét és elfelejti hogy fáj a lába

:))


Azért csak felálltál, mozogtál. Egy 24 órásbol sokminden leszűrhető

De értelek!


Kedj el utánajárni

Én azt csinálnám és csináltam is, amit írtam

2014. máj. 18. 19:51
Globus: Pest megyében lakom: Monorierdőn 2 éve,előtte Budapesten laktam 20 évig 9.kerületbe! Regina: Igen raktak rám 24h holtert,de pont el volt törve a lábujjam,és nem tudtam úgy csinálni a napomat ahogy szoktam,pont előtte 2 nappal tört el és iszonyatosan fáj,voltam vele orvosnál is! Na és csak a fájdalomra koncentráltam és feküdtem egész nap,így van rajta összesen kb 500-600 ritmuszavar,ami állítólag nem veszélyes,és azt írta még a papíron,hogy aktív szakaszban frekverensebb sinus ütem,a legmagasabb pulzus 157 volt a legalacsonyabb 49 az átlag 83,és télen volt rajtam,a panaszaim meg inkább nyáron vannak! Mozgáskor amiket írtam!
26. globus (válaszként erre: 20. - Karicabogár)
2014. máj. 18. 19:28
Beszélni biztosan tudsz, de vizsgálat csak beutaló ellenében. Budapesti vagy?
25. Regin_a (válaszként erre: 24. - Karicabogár)
2014. máj. 18. 19:27

Azért lássuk be, 22 éves korban nagyon kicsi az esélye egy komoly szívbetegségnek, különösen hogy nem infarktus tüneteket produkál

Amellett élhetetlenné teszi a mindennapokat

Fiatal sportolók hirtelen halálát mr nem is emlitem


24 órás szív Holtert nem raktak rád még? Az lenne a minimum

2014. máj. 18. 19:18
Jó ez jó ötlet! De komolyan mondom ennyit kell harcolni a saját egészségemért! Hihetetlen,mikor mindig mindenhol azt papolják,hogy mindenki menjen ilyen olyan szűrő vizsgálatra,mert a szív-ér rendszer stb... Engem meg tuti azért ráznak le mert 22 éves vagyok,azt hiszik ez egy védett kor! Nem is értem,nem is tudom,hogy bírom én ezt már! Köszönöm a tippeket/segítséget,nagyon kedves vagy! :)
23. Regin_a (válaszként erre: 22. - Karicabogár)
2014. máj. 18. 19:10

Ne mond azt, mert esetleg kérheti a befogadást papíron

Még egy 5let

Bemész személyesen és a recepción +próbálsz egy ilyen papirt kérni

Elmondod, hogy akkor ad a körzeti, ha ők befogadnak

2014. máj. 18. 19:06

Ezt válaszolták! Mi lenne,ha azt mondanám a háziorvosomnak,hogy május 29-re kaptam időpontot a kórházba,és adjon beutalót mert kérték,hogy vigyek! Adna így vajon? Tisztelt Kiss Katalin!



Kórházunkban nincs magánrendelés, állami intézmény vagyunk. Éppen ezért rendelkeznie kell intézetünk nevére kiállított háziorvosi beutalóval.

Amennyiben a beutaló már megvan, akkor a 299-8100/140, 286-os telefonszámon 11-15 óra között tud időpontot egyeztetni.


Üdvözlettel:

Betegfelvételi Iroda

21. Regin_a (válaszként erre: 20. - Karicabogár)
2014. máj. 18. 18:58

Nem valószínű, de nem tudom


Nekem régen volt oda baráti kapcsolatom, de akkor még nem volt ilyen erőszakos "betegirányítás"

Akkor még oda és akkor rohant az ember ahova akart


Aztán pár éve úgy jutottam be ahogy irtam

Írtam egy emilt nekik és válaszoltak hogy "befogadnak"

Erre adott a körzetim beutalót

Az én körzetim nagyon rendes, nem akadékoskodik, pedig évtizedek óta tudja hogy "csak pánik"

20. Karicabogár (válaszként erre: 19. - Regin_a)
2014. máj. 18. 18:44
Köszi Regina nagyon aranyos vagy! De képzeld,hogy kb 2hete írtam A Gottsegen György kórháznak,betegfelvételi osztályra és ők is azt válaszolták,hogy a háziorvostól az ő címükre kiállított beutalóval tudnak fogadni. Ha be megyek a kórházba,beutaló nélkül is tudnék beszélni valami orvossal?
19. Regin_a (válaszként erre: 18. - Karicabogár)
2014. máj. 18. 18:08

Írtad, hogy "csak" pulzus változás, helyváltoztatás miatt


Én mint tapasatlt pánikos :)

nem mondanám mégse pánikosságnak

A pániknak egész más és több tünete van


De hogy megnyugodjál , adok egy tanácsot, saját tapasztalat

Elmész a Gottségen szívkórházba

[link]

és kérsz egy befogadó nyilatkozatot a recepción

Ez után, lobogtatva a papírt, kierőszakolod a háziorvostol hogy adjon egy beutalót oda

Elöször ambulancia, tehát elmondod az éppen soros orvosnak a gondodat és aztán meglátod mi a véleménye, további kivizsgálás.

Javallom a szerdai napot ambulante bemenni, mert akkor az ig.főorvos, dr.Offner Péter/is/, legalább is anno régen


Ha itt negatív a vizsgálat/vélemény, mindegy mit érzel, a szived rendben

2014. máj. 18. 16:56
Amúgy köszi,hogy írtok nekem és beszélhetek erről valakinek végre!! :)
17. Karicabogár (válaszként erre: 15. - Globus)
2014. máj. 18. 16:55
Igazad van! Bizoprololt szedek,és ez nem annyira hatékony nekem,mindenki más,azon gondolkoztam,hogy lehet ki kellene próbálnom a betaloc-ot,mert az meg metroprolol hatóanyagú,de ennyire sem képes a háziorvos,hogy másik gyógyszerrel próbálkozzunk,pedig a bizoprolol volt az első béta-blokkoló amit szedtem és az orvos nem hajlandó változtatni,pedig a vérnyomi csökkentőkkel is próbálkozni szokott az ember kinek-mi a jó! Egyébként ezt sem értem a tachycardia nem egy külön álló betegség!? A pszichés dolgokba nem hiszek!
16. grizus
2014. máj. 18. 01:33
Én tizenvalahány évvel ezelőtt megkaptam azt, hogy pánikbetegség nincs, nem létezik. Úgyhogy ma se csodálkozom.
15. globus (válaszként erre: 12. - Karicabogár)
2014. máj. 17. 23:14
Sinus ritmus jó, tachycardiára pedig megfelelő gyógyszert felírták, a Betalocot. Terheléses ekg-t talán nem is csinálnának, nem érdeke senkinek, hogy 160-as frekvenciáig hajkurásszanak. Megteheted, hogy nem szeded az antidepit, de úgy tűnik, hogy kardiológiai szempontból korrektül láttak el. Esetleg Betaloc helyett más hatóanyagú fékezőt írhatnának, ha ez nem eléggé hatékony.
2014. máj. 17. 21:50
Nem tudtok valami jó háziorvost? Pesten?
13. e9aa9b40a3 (válaszként erre: 12. - Karicabogár)
2014. máj. 17. 20:40
Cseréld le a dokie,és legyél erőszakos?a magad érdekében!
2014. máj. 17. 20:08
Volt már nekem sima ekg-m vagy sinus ritmust,vagy sinus tachycardiát mutatott. A háziorvos nem ad beutalót,márpedig kardiológiára nem lehet beutaló nélkül menni! Ő úgy van vele,hogy 7 hónapja voltam,az bőven elég,és akkor is pánikról van szó,meg szorongásról,meg stresszről! Már 4szer kellett mentőt hívni az elmúlt 2 hónapba olyan szarul voltam,nem nagyon tudtak mit csinálni,mert mire kijöttek enyhült a panaszom,de volt egy aki ráírta a papíromra,hogy megint javasolt a kardiológiai vizsgálat,ezt megmutattam a háziorvosnak nem érdekli! Amikor kardiológiára mentem,akkor Pesten laktam albiba és átjelentkeztem az ottani orvoshoz és ő küldött el kardiológiára! Most megint vidéken lakunk,és itt csak egy háziorvos van az meg direkt a pszichiáterhez akar küldözgetni,meg állandóan antidepit akar felírni,múltkor fel is írta!Már azon gondolkozom,hogy elmegyek a betegjogi képviselőhöz panaszt tenni!
11. globus (válaszként erre: 9. - Karicabogár)
2014. máj. 17. 19:23
Ha így van, ezt még egy sima EKG is kimutatja. Amíg odamész, levetkőzöl, felfekszel, el kell hogy kapják a szapora frekvenciát.
10. e9aa9b40a3 (válaszként erre: 9. - Karicabogár)
2014. máj. 17. 19:02
Vizsgáltasd ki magad belgyógyásszal,v kardiológussal.A pánikbetegség teljesen más.
2014. máj. 17. 18:56
Én nem tudom elfogadni,hogy pánikbeteg lennék! Nekem semmi más bajom nincsen,minthogy nyugalmi helyzetbe szapora a szívverésem 90-100,illetve ha mozgok vagy csak ülő helyzetből felállok,még gyorsabb lesz a szívverésem,melegbe meg pláne! Illetve minden reggel amikor ki kelek az ágyból 120 a pulzusom,ahogy felülök az ágyba,amikor még fekszek akkor 60-70,ha felülök 120 visszafekszek megint jó,de szívdobogás érzetem van folyamatosan! Van,hogy ülök 60 a pulzusom felállok 105! Azért ezek érdekes dolgok! Nekem ne mondja már senki,hogy ülök 60 pulzusom van és ahogy felállok akkor már 100-110 körül... miért állva ideges vagyok,be pánikolok? vissza ülök megnyugszom? Eszek egy finom ebédet nyáron a 40fokba és 130ra emelkedik a pulzusom? Miért evés után pánikolok? :D Szerintem biztos nem vagyok pánik beteg! Tudatmódosító szert nem vagyok hajlandó szedni ez alatt értem az antidepit,értem az összes ilyen pszichés szert! Tegyük fel kezdem szedni az antidepit,nem tudok aludni,kapok altatót,akkor az altatónak úgyszintén lesz valamilyen mellékhatása,mondjuk vizesedek tőle,kapok vízhajtót...stb... és így folytatódna mellékhatásokra többi gyógyszer! Nem hagyom,hogy az agyam tudatát az idegrendszeremet vegyszerekkel bombázzák,és elhülyüljek!
8. e9aa9b40a3 (válaszként erre: 6. - Regin_a)
2014. máj. 17. 18:21
Nem.Csak amelyik már belehülyült a szakmájába.
7. Regin_a (válaszként erre: 3. - Karicabogár)
2014. máj. 17. 18:16

99% pánikbeteg vagy, persze a a panaszaidat nem irtad le

Kivizsgáltak rendesen, fogadd el és járd a pánikosok golgotáját

Tapasztalatbol mondom!

6. Regin_a (válaszként erre: 5. - E9aa9b40a3)
2014. máj. 17. 18:14
Az még egy lábtöréssel is pánikosnak nyilvánitja :)
2014. máj. 17. 15:27
Elég egy pszichiáterrel való elbeszélgetés
2014. máj. 17. 13:17
Nem tudok a problémádhoz érdemben szólni, de kísértetiesen hasonlít ahhoz, ahogy mostanában az orvosok kezelik az embert. :(
3. Karicabogár (válaszként erre: 2. - Globus)
2014. máj. 17. 11:53
Ki vizsgálás történt,elvétve.Mivel olyan orvost fogtam ki aki rám nézett és mogorván közölte,hogy:"Maga biztos nem szívbeteg,miért nem megy inkább ortopédiára,nagyon ferde a háta!" Aztán,nagy kegyesen elvégezte a szív uh-t, úgy,hogy közbe az asszisztens telefonált,s az orvos úgy diktálta neki a "paramétereket",majd jött a 24h holter ekg,megyek vissza sz orvoshoz,leszedik a kütyüt,megszólal az orvos: "ja ezt ki kéne értékeljem" 10 perc után vissza jön kezembe nyomja a papírt,és ott hagy,az asszisztens nő elképedve néz rám,azt mondja :"hát ez" és akkor egy asszisztens nő mondott nekem,annyit,hogy mitralis prolapszuszon kívül,ami nem szervi szívbetegség,semmit nem találtak,mehetek haza. Ezen kívül történt egy teljes vérkép amibe a pajzsmirigyet, vesét, cukrot is néztek. Ja és beutalóért a kardiológiára egy évnyi könyörgés után kaptam. Előtte a háziorvos önkényesen,frontin meg béta-blokkolót írt ki. Szóval a panaszaim nem múltak,annak ellenére,hogy látott egy kardiológus,s ennyi vizsgálattal megelégedett a háziorvos és így lettem pánik beteg!
2014. máj. 17. 11:34
A szívpanaszokat ki lehet objektíven vizsgálni.
2014. máj. 17. 11:26
Úgy gondolom,hogy sok orvos nem csinálja végig a vizsgálatokat,sőt valaki meg sem vizsgál különösebben,csak már rögtön írja az antidepit,nyugtatót! Van olyan köztetek,akit pánikbetegséggel kezeltek és kiderült,hogy mégsem az? Én magamról,nem hiszem el,és mégis antidepi,nyugtató,béta-blokkoló-t kell szednem.Az antidepiből tegnap szedtem be egyet,hát és többet nem nagyon akarok,nagyon sok mellékhatást lehet olvasni mindenütt! Szerintetek mivel ártok többet,ha szedem,vagy ha nem? Egyébként szívpanaszaim vannak,amit pániknak,szorongásnak titulálnak,én nem hiszem ezt el! Mindenkinek a hozzászólását várom,tanácsokat,tapasztalatokat az antidepi-pánik-szorongásos-pszichés betegségekkel kapcsolatban! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook