Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerinc stabilizáció fórum

Gerinc stabilizáció (beszélgetős fórum)


4. libuska11 (válaszként erre: 2. - Szücsi)
2014. máj. 17. 15:53
Most meg az jutott eszembe, hogy pl. biciklizni fogok tudni?
3. libuska11 (válaszként erre: 2. - Szücsi)
2014. máj. 17. 15:21
Szia! Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál! Engem is Pécsen fog műteni Dr. Tunyogi-Csapó Miklós. Szót fogok neki fogadni :)Nem kis időbe telt, amíg egy hozzáértő, jó orvost találtam.(270km-re) Azt hittem, hogy emelni pont fogok tudni, mivel most egy 2 kg-os tárgy felemelése is fájdalmat okoz, most is kímélem magam, lehajolni nem szoktam, leguggolok, ha kell és a mozgásom is lassú, úgyhogy ezzel nem lesz szerintem gond.A doki mondta, h pl. futni nem fogok tudni.(1 évvel ezelőttig rendszeresen futottam, ezzel hozzájárultam a porckorongjaim teljes kinyírásához)Jelenleg sok mindent nem tudok csinálni, regglente 1 órába telik, amig ki tudok egyenesedni, a drága férjem segít hála mindenben , próbálja tartani bennem a lelket, na meg a házban a rendet.Neked miért volt szükség ilyen műtétre, hány csigolyádat érinti, mennyi idős vagy? Én 36.Hogyan lehet így pl. ülni autóban?Szerintem az a mozgásforma fog hiányozni amikor a csípődet előre -hátra billented. Nem olyan érzés, mintha a tested foglya lennél? Egy csomó kérdés merül fel, amit a dokinál persze elfelejtettem megkérdezni.Mondjuk ezeket a dolgokat nem ő éli át, ő "csak" átrakosgatja a csigolyáimat.
2014. máj. 17. 09:04

Szia! Nekem 1994-ben csináltak ilyen műtétet Pécsen. Az Illés doki. Ahogy Te írod, "bevasalt" derékkal élek, mindent meg tudok csinálni, de vannak korlátaim. Emelni például nem szabad. És mindent lassan kell csinálni, nem kapkodni, nem siettet senki. Előre le tudok hajolni, de sem balra, sem jobbra nem hajlik a gerincem. De hát az iskolai tornaórától eltekintve, ki az aki jobbra és balra akar dőlni? :)

Kicsit lassú a felépülés, de mindent be kell tartani. Én nem tartottam be az előírásokat, nagyot emeltem, eltörtem a csavart és fémeltávolításom volt. Utána fél évig kemény fűzőt kellett hordanom. Szóval szót kell fogadni a dokinak. Szorítok Neked, ha kérdésed van, megtalálsz!

2014. máj. 17. 08:13
Sziasztok. Néhány hónap múlva egy degeneratív gerincbetegség miatt a gerincem teljes alsó szakasza 10 vagy 12 csigolyám el lesz merevítve.A műtétet A legalsó porckorongom ki is lesz véve és karbon távtartó lesz behelyezve, lesz olyan csigolyám, amelyikbe egy ék alakot vág a doki, titánrudakkal és csavarokkal rögzít.Olyan embereket keresek, akik ilyen "bevasalt" derékkal ének, tudom, hogy korlátozni fog a mozgásban és mindent másképp kell majd csinálnom, de kíváncsi lennék, hogy mégis milyen lesz így az élet?!Most mondjuk a fájdalom miatt vagyok mozgásomban korlátozott, bízom benne, hogy a műtét után idővel ezek megszűnnek, mert jelenleg sokat szenvedek. Megköszönném, ha írna valaki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook