Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fenyegetés esetén, így érdemes feljelentést tenni? fórum

Fenyegetés esetén, így érdemes feljelentést tenni? (tudásbázis kérdés)

6. jstefan (válaszként erre: 4. - E977712348)
2014. máj. 18. 21:47
Ha valaki 2 perc alatt létrehoz egy kamu emailcímet egy idegen routeren keresztül egy ismeretlen net előfizető IP címét felhasználva ,és harminc utcával arrébb egy másik IP címről elküldi az előre megszerkesztett levelet, akkor kinek az IP címét azonosítják??? Egy ismeretlen felhasználóét!!! Az internet bárhonnan elérhető ,kocsiból,padról,étteremből, a lényeg hogy ne a saját internet előfizetését használja, és ne térfigyelő kamera látókörébe netezzen. Teljesen mindegy hogy az idegen net előfizetőnek mikor törli a rendszer az IP címét, a valódi elkövető bemérhetetlen, azonosíthatatlan!!!
5. Regin_a (válaszként erre: 4. - E977712348)
2014. máj. 18. 20:22

Mit töröl kicsoda?


Ha webes felületröl küldi, akkor a szolgálató, freemail és tsai, IP cime van a levélben, ha pc-röl Outlook és társai akkor a küldő IP cime is ott van

Tulajdonságok/részletek/forrásfájl

4. e977712348 (válaszként erre: 3. - Jstefan)
2014. máj. 18. 12:59

Tehát akkor nem sok esély van rá hogy így megszüntette az email címet?

Gmail-os egyébként, én nem láttam az IP címét amikor jött az üzenet.

És azt olvastam a regisztrációs felhasználási feltételekbe hogy IP címet 6 nap után töröl az üzemeltető

3. jstefan (válaszként erre: 1. - E977712348)
2014. máj. 17. 22:59
Ha jól képzett az email küldője akkor soha nem kapják el! Azért mert bármelyik városban egy sűrün lakott területen mindíg van több olyan router ami nincs levédve jelszóval,vagy könnyen feltörhető,és az ismeretlen nethozzáférése felhasználható.Ha nagyon profi lenne a nyomozó akkor az email tartalmából,stílusából,szóhasználatából,az indítékból a te segítségeddel behatárolható lenne az elkövető.De ilyen jól képzett felderítő csak a "Gyilkos elmék" felnőtt mesefilmsorozatba a Garcia nevű szuper zseni található.
2014. máj. 17. 17:51

Ha törlik az e-mail címet,az elküldött levelet akkor is le tudják nyomozni. IP-je ugyanis nem az e-mailnek van, hanem a gépnek. Általánosságban azt mondható, ha valaki bűncselekményt követ el azt proxy mögül is megtalálják ha akarják...

A proxy szerverek is rögzítik a logolásokat és szerver is kioszt egy címet a szerverhez kapcsolódóknak! az alapján visszakereshetik az illetőt.... csak a hatóságok.

2014. máj. 17. 08:01

Sziasztok!

Kaptam az este egy elég durva fenyegető emailt, viszont mikor próbáltam válaszolni, visszajött az üzenet hogy nem tudja elküldeni, tehát megszüntették gondolom utána az email címet.

Érdemes így feljelentést tenni?Megtalálják hogy ki írhatta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook