Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Komplikációk császármetszés után fórum

Komplikációk császármetszés után (beszélgetős fórum)


26. Yaweb
2014. máj. 19. 19:32

Valakinek jo tapasztalata is van :-)


En ma mrgint voltam dokinal, hiszen a penteki visszarendelt. Kaptam meg egy masik fajta antibiotikumot is es vastablettat kell szednem 2x egy nap. Ugyanannyi megint a gyogyszeradagom mint mikor a korhazbol kiengedtek. Tonkre fog menni a gyomrom es a hatsofelem megint :-(

A vereredmenyeim indokoltak az ujabb gyogyszereket :-(

25. fdóri
2014. máj. 18. 21:46
Na hogy legyen itt jó is: két császárom volt, előre láthatólag augusztusban a harmadik. Nem volt a sebemmel semmi gondom, se baci, se semmi. Tejem is volt mire hazajöttünk mindkétszer! Az aneszteziológus 2. Egy hülye volt. Szerinte 20 évesen mwszes volt a gerincem, ezért nem tudta beszúrni a gerincérzéstelenítőt hetedjére sem, ezért 1 hétig nem bírtam mozgatni a fejem-nyakam-hátam. De a heggel azóta sem volt gondom, 7 éve.
24. Yaweb (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2014. máj. 17. 21:31
Koszonom szepen :-)
23. moonlight13 (válaszként erre: 22. - Yaweb)
2014. máj. 17. 20:39
Jobbulást Neked!
22. Yaweb
2014. máj. 17. 20:38
Ma mar jobban ereztem magam es mar nem az a vervoros szinu a pup sem, inkabb rozsaszin. Valoszinu, hogy dolgozik az antibiotikum
21. Yaweb
2014. máj. 17. 20:37

Nem kuldtek a valadekbol sehova semmit :-/

Maga a seb mar be van gyogyulva kb.10 napja. Ez a gyulladas belul van.

20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - 130454e42d)
2014. máj. 17. 20:05
Igazad van, lehet, hogy ez a gond, vagy van olyan baktérium, aminél 10 nap a kezelés ideje, és nem 7, mert a 7 nap után még nem döglik meg a baci.
19. 130454e42d (válaszként erre: 17. - Yaweb)
2014. máj. 17. 19:51
A sebváladékból küldtek tenyésztésre? lehet, egyszerűen arezisztens a kórokozó az AB-re amit szedsz.
18. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Yaweb)
2014. máj. 17. 19:46
Azért ez furcsa! A sebek nem a gyenge immunrendszer miatt szoktak elfertőződni szerintem! Valami történt, ami nem gyógyult meg!
17. Yaweb
2014. máj. 17. 14:04
Fogalmuk sincs miert fertozodik el ujra :-(; most elkuldtek vervetelre is. 3 fiola vert vettek le. Szerintem gyenge az immunrendszerem is, ezert van ez a 2. fertozes :-/
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Yaweb)
2014. máj. 17. 09:41
Szegény! De hogy van az, hogy mindig elfertőznek? Ez már durva! A probiotikumot kérdezd meg, mert utána meg a beleidet fogja kicsinálni a sok gyógyszer!
15. Yaweb
2014. máj. 16. 17:56
Megint fertozesem van :-( ujabb antibiotikum egy hetig. Vervetelre is kuldtek. Heyfon vissza kell mennem a dokihoz. Ha rosszabbodik a hetvegen akkor korhaz :-(
14. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Yaweb)
2014. máj. 16. 17:36
írd meg, mt mondott az orvos!
13. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Yaweb)
2014. máj. 16. 17:35
A joghurtból szerintem nem tudsz annyit enni, mint a probiotikumból. De mondjuk a gyermek miatt kérdezd meg, ha probiotikumot szednél.
12. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Yaweb)
2014. máj. 16. 17:34
Az antibiotikumos tej bekerül a gyerek szervezetébe is. Én akkor hagytam abba a szoptatást, amikor kórházba kerültem, és úgy volt, hogy altatnak. Nem akartam, hogy azt a tejet kapja a gyerek.
11. Yaweb
2014. máj. 16. 14:27
Ma megyek dokihoz a kemeny pup es fajdalom miatt. Nagyon kivancsi vagyok mit mond. Nagyon felek, hogy korhaz lesz belole megint :-(
2014. máj. 16. 14:22
Nekem nem volt fertőzés,de nem engedett el a doki míg ki nem szedte a varratokat,11 napot voltunk bent.Illetve mikor vartak össze ,nagyon sokáig tisztogatták,kb.1-1,5órát pepecseltek rajtam,és autómatikusan 3 napig kaptam antibiotikumot.Ettől függetlenül kegyetlenül nehéz volt felülni stb.De miután itt leírtátok nektek,hogy volt ,befogom a szám.
9. körömvirág (válaszként erre: 1. - Yaweb)
2014. máj. 16. 10:23
én nekem egy szülésem volt, az császárral, én is kaptam streptococcus-t a műtőben :( nekem kétszer nyitották fel a sebet és mosták át először naponta, majd kétnaponta hetekig - minden nap bejártam, mivel nem voltam hajlandó a pár napos babám nélkül befeküdni a kórházba. Mikor mások a 6 hetes kontrollra mentek, én még mindig alig tudtam kiegyenesedve járni, leülni/felállni/kikelni az ágyból...Szóval nem, nem csak te vagy ilyen "szerencsétlen" ...
2014. máj. 16. 08:17

Koszi lanyok. Nem mondtak semmit, hogy szedjek. En eszegettem a joghurtot magamtol.

Szoptatni kombinaltan szoptatok. Anyatej es tapszer. Fejtem a korhazban. Volt is sok, itt van a melyhutoben lefagyasztva, mert nem tudom, hogy odaadjam-e neki azt az antibiotikus morfiumos "valamit", mert olyan feher mint a bolti tej. Elso fiamnal nagyon szep zsiros es sarga volt.

Angliaban szultem mindketszer. Itt felszivodo varrat van, igy nincs varratszedes.

7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Yaweb)
2014. máj. 16. 07:40
Nagyon sajnállak, hogy így jártál! Jobbulást kívánok én is!
6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Yaweb)
2014. máj. 16. 07:39

Nekem nem volt császárom, de a sok antibiotikum szedésénél nem mondták, hogy szedjél valamilyen probiotikumot, mert kikészül a gyomrod?

Erre kérdezz rá az orvosnál (nem tudom, szoptatásnál mi a helyzet vele).

5. Arel
2014. máj. 16. 06:02

3 császárom volt, ebből az utolsó kettő után voltak gondok (ugyanaz az orvos, azóta váltottam).

A 2. után neke is bedurrant a seb, és heteken át jártam az ambulanciára kötözsére, meg persze antibaci is volt. A 3. után viszont belső vérzésem lett, azaz pár nappal később, mikor visszamentem azzal, hogy fáj, akkor kiderült, hogy egy 8 centis vérholyag van bennem, és persze elkezdtem elfertőzödni. Műtét, sok-sok orvosság, de a tejügyet sikerült megmenteni (fejtem bent a kórházban is, még ha akkor ki is kellett dobni), igaz utána már csak üvegből fogta el a picilány, de végül is ez volt a legkevesebb gond. Az életemet mentette meg az a lelkiismeretes doki! Persze, hogy voltak/vannak összenövéseim, nekem se szabad több gyereket vállalni, ezért sterilizáltattam magam.

2014. máj. 16. 04:51

Én januárban szültem, császárral. Amikor kivették a varratot, aznap szétnyílt a sebem, elöntött az a trutyi, a mentő vitt be - ekkor nem kellett bent maradnom, naponta jártam kötözésre, aztán a 8-9. napon belázasodtam (39), akkor ott a vizsgálóasztalon nyílt szét megint a seb, be volt gyulladva (jobban fájt, mint műtét után), na akkor egy hétre be kellett feküdnöm, vénásan kaptam naponta 3x az antibiotikumot, kikezelték, összehúzták (nem varrták újból), azóta nincs panaszom vele (koppkoppkopp). Annyi, h a tejem be se lövellt, nagyon minimális volt, és el is ment.

Most a menzesszel szívok, iszonyat mennyiség, és peteéréskor görcsöltem meg véreztem is pecsételően, de állítólag ez normális. (Előtte soha semmi bajom volt, a menzeszt észre se vettem, nemhogy a peteérést...) Most megvárom a következőt, h az is ilyen fájdalmas lesz-e és elmegyek dokihoz.

2014. máj. 16. 00:44
Egyébként lehet a méhösszehúzódás miatt fáj ,most jut eszembe.Mikor fáj?Nem szoptatás után?
2. Fiúsmami (válaszként erre: 1. - Yaweb)
2014. máj. 16. 00:42
Nem ,nem mindenkinek ilyen de sokaknak.Mellettem feküdt egy nő császár után 1 órával felállt,én 24 órán keresztül oldalra se fordulhattam.Nekem 2 évig randa volt a seb.Ma már nem is látszik.Nekem nem vérzett,de sokáig fájt.Külső varratot gondolom már kivették.Kérj egy UH-t ha gáznak érzed a belsőt.Jobbulást
2014. máj. 16. 00:28

Sziasztok,


Kivancsi lennek, kinek milyen komplikacioi voltak csaszarmetszes utan.

2011 decembereben volt az elso, mert a kisfiam rosszul volt a szulocsatornaban es nem tagultam. Kb.8 honapig fajt belulrol a seb de azt mondta a doki, hogy normalis.

4 hete volt a 2. Csaszarom annak ellenere, hogy VBAC-nek indultunk neki. Mikor felvagtak kiderult, hogy olyan borzaszto osszenoveseim voltak, hogy azt sem tudtak, hogy vegyek ki a babat. A lenyeg, hogy nem lehet tobbe gyermekem. Terhes lehetek de egyszeruen nem tudom megszulni! 2 csaszar utan normal uton sem szulhetek, mert a steptococus bacit is "elkaptam" a mutoasztalon. 2 nappal a hazaengedesubk utan vissza kellett mennem a korhazba meg 4 napra, mivel fertozesem lett ezmiatt a baci miatt. Ezt akkor tudtam meg. Intravenasan kaptam az antibiotikumot es morfiumot is kaptam :-(

Aztan mikor hazajottem masnap lett egy "lyuk" a vagasomon amibol szivargott valami. Arra is kaptam antibiotikumot. Annyira szetment a gyomrom a sok gyogyszer miatt, hogy 6x ment a gyomrom amitol a hatsofelem is kikeszult. Most 4 het elteltevel eszrevettem, hogy megint faj a jobb oldali sebem es kb 5 cmre lent egy kemeny pup is van. Mindez nagyon faj :-(

Bocs, a hosszu sztoriert de kivancsi vagyok, hogy csak en vagyok ilyen "szerencsetlen" a csaszarral vagy vannak sorstarsaim is?! :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook