Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehezen csökkenő láz esetén mit érdemes adni egy kisgyereknek? fórum

Nehezen csökkenő láz esetén mit érdemes adni egy kisgyereknek? (tudásbázis kérdés)


11. eandi78 (válaszként erre: 10. - Fiúsmami)
2014. máj. 16. 06:41
Pedig a hűtés és a "fűtés" is jó módszer. Mindkettő csökkenti a testhőt. Nem is emlékszem gyerekkoromból hűtőfürdőre, csak a sok, takaró alatti izzadásra.
10. Fiúsmami (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2014. máj. 16. 00:27
Jaj ne is mond ,az én férjemnek is ez a mániája :),feszt takargatja -ná
9. Baby0309 (válaszként erre: 6. - Fiúsmami)
2014. máj. 14. 23:11

Igen így csinálom,itatom is...na levitte a kúp szerencsére.

A párommal szoktam ezen vitatkozni,mert ő megvan róla győződve,hogy jól be kell takarni had izzadjon....szóval nem egyszerű elmagyarázni neki,hogy így nem megy a hőleadás. Érdekes felnőtteknél meg hatasos?Legalábbis nálam bevált.

2014. máj. 14. 23:05

15-16 kiló.A gyerekorvos még nem említette az algopirynt. Letudjak nyelni? Bár már kezdek pipa lenni,mert szerintem nem jó antibiotikumot kap,már harmadik napja kapja a sumamedet és mégis lázas.Reggel viszem vissza az orvoshoz.Fura,hogy azt mondta neki nem tuszosmandulaja van,én viszont full elkaptam a kicsitől,sőt egynapon lazasodtunk be a nagyobbikkal. Szóval véleményem szerint egy augmentin már hatott volna,de csak sejtem.A kicsinél is a gyógyszer szedés 5. napján maradt el a láz(már megvolt a beutaló a kh-ba). Nem szeretnék most is ilyet.

Áhh,szóval már nagyon kivagyok...

7. Fiúsmami (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2014. máj. 14. 22:57
Bizony,meg a priznic.
2014. máj. 14. 22:56
Mindenképpen ki kell takarni max lepedővel takard be,elég egy vékony poló kisgatya rá,de mikor korházban voltunk nekem mondta a nővérke,hogy még a zoknit is vegyem le róla,és ha majd 3-4 órája látalan akkor adjam vissza rá,és mindig felébresztette inni minimum 2 óránként.Minél többet iszik a vírus a vérében annál kisebb koncentrációban van jelen.És minden lázcsillapító után kapta a normaflort is.
5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2014. máj. 14. 22:56
A legjobb a hűtőfürdő, ha tudod hogy kell csinálni.
2014. máj. 14. 22:53
Én különböző hatóanyagúakat adtam be egyszerre. Konkrétan Panadolt és Nurofent. Együtt a kettő mindig működött. Az én gyerekeimnél.
2014. máj. 14. 22:50
hány kg.A négyévesem algopirin tablettát kap felet ha lázas,mexalen neki nem vitte le
2014. máj. 14. 22:45
Jav:nem viszi le.
2014. máj. 14. 22:43

Sziasztok! Kissebbik fiam(2,5 éves) most gyógyult meg tüszösmandula gyull.-ból és nagyon nehezen tudtam levinni a lázát.Van itthon nurofen,panadol szirup,amidazophenes kúp,cataflam csep.Ebből,ami bevált az szinte csak a cataflam csepp,mert ha azt adom akkor 5-6 óra lázmentes. Nurofen szirup 3 órát bír. Panadol szirup és a kúp sajnos nem viszi fel,főleg ha alszik,mert akkor semmit nem hat,sőt feljebb megy. Most a 4 éves fiam lázas,nála ugyanez a helyzet. Most vettem Mexalen 250 kúpot,remélem ez hat,mert nem szeretném cataflammal se tömni.

Ha a panadol 10ml nem hat,a Mexalen attól lehet hatásos?Ugye mindkettő paracetamol tartalmú.

Most alszik és úgy adtam egy órája pont és úgy érzem,hogy már nem olyan meleg.

Már nagyon kivagyok,két hete csak lázat csillapítok(egy hétig a kicsi,most a nagy),plusz én is elkaptam,de az nem gond csak gyogyuljon meg végre Ő is.

Meddig szokott hatni a Mexalen kb? Ha esetleg felmegy 3 óra múlva cataflam mehet?Remélem nem kell majd.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook