Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit érdemes tudni a miskolci B.A.Z. Megyei Kórházról? fórum

Mit érdemes tudni a miskolci B.A.Z. Megyei Kórházról? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 10. 13:54
A szülés után rögtön meg lehet nézni a rokonoknak a babát, de akkor is csak ajtón keresztül a csecsemősöknél. Kivétel persze akkor ha a párod bent van a szülésnél. A szülészeten 2 folyosó van, igaz én a másikat nem láttam, mert oda van a kisebbség elszeparálva. Oda állítólag, ahogy itt olvastam a fórumon bemehetnek a látogatók a kórtermekbe is. De amúgy se hiszem hogy őket meg lehetne állítani, ha akarnak úgyis bemennek.
11. esther78 (válaszként erre: 8. - Manó0218)
2014. júl. 10. 13:52
A kórtermek úgy vannak megcsinálva, hogy egy folyosón vannak, a folyosó végén van egy ajtó, az ajtón kívülre nem viheted a babát, és nem is jöhet be senki. Az ajtón kívül van egy "társalgó" oda jöhetnek a látogatók, és oda mehetsz ki, de a picit bent kell hagyni a kórterembe. Az ebéd is ott van kint, akkor is ott kell hagyni a kicsit, mert a kórteremben nem lehet ebédelni.
2014. júl. 9. 17:02
Én 3 és fél éve szültem ott de nekem rossz tapasztalataim voltak: a szülőszobán nem foglalkoztak velem azt sem vették észre h a kicsinek rossz a szívhangja. csak akkor jöttek oda hozzám amikor a férjem bejött.a csecsemősök normálisak voltak. de ha nincs fogadott orvosod sok jóra nem számíthatsz
2014. máj. 21. 16:40
Jajjj... kispapa szettet hol lehet venni a kórházon kívül?
2014. máj. 21. 16:40

" rád szólnak, hogy miért nem szoptatsz."

Rám szólnak? Ez meglepő, hisz általában szülés után még nincsen teje az anyukának. Ritka mikor van. Legalábbis én úgy tudom. Mindenkitől ezt hallom.


"A kórterembe és a babához nem lehet bemennie senkinek"

miért nem lehet? Tudom, kicsit hülye kérdés, de számomra elég felháborító, hogy nem jöhetnek be hozzám, nem lehet velem a párom. Egyébként akkor sem lehet benn velem senki, ha az orvosomat kérem meg rá, hogy engedjenek be?


"Azt mondják, hogy enni nem adnak a babának, nekem nem volt tejem és még tápszert se írtak fel a kórházba,"

Ez iszonyatosan megdöbbentő és felháborító. Hogy hogy nem adnak enni a picinek? Ha tényleg nem lesz tejem és nem írnak fel/adnak tápszert akkor éhen hal a picim? Vagy mégis, hogy gondolták...


Egyébként köszönöm a válaszaidat :)

2014. máj. 15. 20:24
Amit még utáltam, hogy nem lehet pihenni, aludni. Már hajnalban zörgött a takarítónő, reggel 2x is bejött a kukákat kiüríteni meg felmosni, ha gyógyszert szedsz, akkor már azt is hajnalban hozták. Én 3 féle gyógyszert kaptam, amit kétszerre hoztak be. Én azt ajánlom hogy aludd ki magad előtte.
2014. máj. 15. 20:21
Én 2013 januárjában szültem a megyei kórházban. A baba és te is csak kórházi ruhában lehettek. Max 1 pléd vagy ilyesmi lehet még a babán. Se pelenkát se semmi mást nem adtak. Vinni kellett mindent, popsitörlőt, krémet. Annyi pelenkát adtak, hogy amikor elvitték reggel fürdetni tisztába hozták vissza. A babát nem viszik el, csak ha te kéred. Én császáros voltam, és csak nagy nehezen az első éjszaka nem volt velem még a baba, a második éjszaka vitték el, akkor is úgy hogy én kértem, mert nem aludtam előző éjszaka semmit és nagyon fáradt voltam. A nővérek és a csecsemősök aránylag normálisak, de ha nem kérdezel nem mondanak el semmit, csak bejárkálnak naponta többször is és rád szólnak, hogy miért nem szoptatsz. A kórterembe és a babához nem lehet bemennie senkinek és nem is lehet kivinni a babát a látogatókhoz, csak egy ajtón keresztül lehet megmutatni. Hozzám a császár után 5 percre beengedték a férjem, de utána már csak a társalgó-ebédlőben tudtunk beszélni, úgy hogy a babát bent kell hagyni a kórterembe. Azt mondják, hogy enni nem adnak a babának, nekem nem volt tejem és még tápszert se írtak fel a kórházba, úgy engedtek haza szombaton.
2014. máj. 15. 17:02

Sajnos azóta eltelt pár év, gondolom változott sok minden :(

A férjed/páron bent lehetett veled?

4. 2f30d22483 (válaszként erre: 3. - Manó0218)
2014. máj. 14. 18:09
Csak az ottanit igen mellszívót nem adnak neked kell szoptatni cumit és cumis üveget se lehet vinni 2008 ban szültem ott a 3 dik gyerekem.
3. Manó0218 (válaszként erre: 2. - 2f30d22483)
2014. máj. 14. 17:54

Azt megkérdezhetem, hogy mikor szültél?

Mellszívót biztosítanak? CSak az ottani hálóinget lehet viselni vagy vihetek be sajátot?

2. 2f30d22483 (válaszként erre: 1. - Manó0218)
2014. máj. 14. 17:51
Jók a tapasztalataim mikor én szültem nem kellett pelenkát vinni se ruhát a kisbabának mindent adtak és a nővérek is nagyon jó fejek a babát már akár azon a napon megkaphatod magad mellé a szobába ha csak nem császáros leszel és csak akkor viszik el a babát ha te kéred de akkor is csak éjszakára szóval minden ok a szülőszobán is nagyon odafigyelnek a nővérek és ha kell valami csak szólni kell nekik:))
2014. máj. 14. 17:46

Még bő egy hónapom van hátra a szülésig.

Minden információ érdekelne a Megyei kórház szülészetéről.

Mi, hogy működik, mit kell bevinni a babának illetve nekem stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook