Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csomót a mellben műteni kell? Más módon hogyan gyógyítható, teljes gyógyulás van-e? fórum

Csomót a mellben műteni kell? Más módon hogyan gyógyítható, teljes gyógyulás van-e? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
127. inf3rno (válaszként erre: 126. - Icuska538)
2015. ápr. 29. 17:42
Tök jó, gratula! :-)
2015. ápr. 29. 15:50
Juhhhé! Minden ok! Bizom hogy igy marad!!!!!!!
125. gizus58 (válaszként erre: 124. - Icuska538)
2015. ápr. 16. 11:21
Tudom hogy félsz, de a vizsgálatok szükségesek, hogy nyugodtabban gyógyulj tovább!
124. Icuska538 (válaszként erre: 123. - Gizus58)
2015. ápr. 16. 11:06
Köszönöm, de annyira nehéz ...pláne mikor jönnek a vizsgálatok ....de gyógyultnak kell lennem.....
123. gizus58 (válaszként erre: 122. - Icuska538)
2015. ápr. 15. 16:07
Drukkolok neked, minden rendben lesz meglátod!!Bízz, mi meg támogatunk!
2015. ápr. 15. 16:02
29-én onkológiai kontroll....bizom ....bizom nagyon.....
121. inf3rno (válaszként erre: 115. - Icuska538)
2015. febr. 15. 05:48

Szvsz. azért lehettek eltérőek a szövetminták, mert ahogy fejlődik a tumor, úgy alakulnak ki benne új mutáns sejtvonalak. Elképzelhető, hogy az egyik mintában egy régebbi sejtvonal volt, a másikban meg már egy veszélyesebb új. Persze ez csak az én elméletem így laikusként. Ha jól tudom maga a szövettan is egy olyan dolog, amiben előfordulhatnak tévedések, szóval az is lehet, hogy valamelyik szövettant elhibázták, és azért kértek be többet, hogy el tudják dönteni, hogy melyik a hiteles a két ellentmondó közül. Teljesen biztosat a témában csak egy átfogó DNS profil tudna mondani, ami elég drága, és semmi értelme kidobni a pénzt az ablakon, ha nem újul ki. Itt van info a témában: [link]


Szerintem jobban jársz, ha inkább a gyógyulásra fordítod az energiáidat, minthogy ezen a szövettanon rágódj. Kis szerencsével még simán összejöhet az a 20 év. :-)

120. gizus58 (válaszként erre: 118. - Icuska538)
2015. febr. 14. 17:59

Ez a protokoll, most még negyed évente, aztán majd fél évente kell járni, 5 év után ha minden rendben akkor lehet csak évente, illetve ha szükségesnek ítéled,mert valami zavar.Valószínű, hogy nagyon az elején sikerült diagnosztizálni!!

Úgy legyen, hogy még vagy 30 évig járj ellenőrzésre:)

119. gizus58 (válaszként erre: 117. - Icuska538)
2015. febr. 14. 17:56
Igen 18 évig.
118. Icuska538 (válaszként erre: 117. - Icuska538)
2015. febr. 14. 16:45
Én is ilyet éreztem a dokik szavaiból, hogy nagyon képlékeny volt a daganat, és pontosan ezért is reménykedem , hogy nagyon elején vettük észre , és szeretnék még min 20-25 évet járni az évenkénti kontrollra,,,most még negyedévente járok....
117. Icuska538 (válaszként erre: 116. - Gizus58)
2015. febr. 14. 16:42
Köszönöm szavaidat. Te ezen a területen dolgoztál?
116. gizus58 (válaszként erre: 115. - Icuska538)
2015. febr. 14. 16:17

Valószínű nem volt egyértelmű a szövettani eredmény sem így nem tudtak egységes álláspontot képviselni a kezelést illetően.Minden orvos másképp értelmezi, van aki kezelést ad, van aki nem. Ahogy mondani szokták nem lehet midenkire ugyan azt a kabátot ráadni mert nem jó rá!Nálad úgy ítélte meg a TEAM hogy nem kell utókezelés, a másik orvos meg adott volna már csak óvatosságból is.

Az jó, ha pozitívan állsz hozzá, nagyon sokan meggyógyulnak belőle!Te is meg fogsz, csak kell egy kis idő!Drukkolok neked!!

2015. febr. 14. 13:59
Szerintem minden kórház más szisztémát alkalmaz. Két kórház érintett a dolgomban de nem egyforma a leirás. Azt tudom én , hogy mekkora volt a daganat, merthogy már nincs.. leirták , mennyire vette ki, nincs nyirok érintettség,és nincs a vizsgálatok alapján -REMÉLEM NINCS-áttét.....csak jól bekevert azzal, hogy hiányolja a kemot....pedig elvileg team dönt a beteg sorsáról . Egyébként nekem kész káosz volt mire döntöttek mi lesz a kezelés menete, hiszen egyik eredmény ilyen , másik olyan volt....maguk az orvosok is csak tétován álltak és mindig újabb szövetmintát hoztak elő , hogy majd az milyen eredményt mutat....reménykedem és bizom .......én nincs betegség tudatom .......
114. gizus58 (válaszként erre: 113. - Ubi pretium)
2015. febr. 13. 19:17

Ez diagnózis.A daganat nagyságát, nyirokcsomó érintettségét, és az esetlegesen látott metastasist jelölik ezzel a 3 betűvel.

Nálad nem volt olyan hogy ST:I, vagy II?Még így szokták jelölni.

2015. febr. 13. 18:48
Nekem nem így volt leírva az eredmény. Sem a műtét után,sem az onkoteam-nél.
112. gizus58 (válaszként erre: 110. - Icuska538)
2015. febr. 13. 16:25

A műtéti leírásban, illetve az onkoteam leírásánál keresd.De előfordul, hogy a szövettani eredménynél is szerepel.

T=tumor nagysága

N=nyirokcsomó

M=metastasis

Ezeknek a szavaknak a rövidítése a T N M.Írhatod priviben is nyugodtan, ha tudok segítek.

111. Icuska538 (válaszként erre: 108. - Inf3rno)
2015. febr. 13. 13:04
Igen értelek, csak bennem van a félsz....a kemo megölte volna a pici beteg sejteket...és más kérdés a mellékhatások tömkelege...bizom abban, hogy rendszeres ellenőrzéssel tudom a betegséget kontrolálni
2015. febr. 13. 13:02
T N M Nem tudom mi az, de jövök később , most mennem kell addigra áttanulmányozom ...mégis melyik tájon keressem ,,,hiszen már mappányi irományom van. A műtéti leirásnál, vagy a szövettani eredmény tájékánh????
109. gizus58
2015. febr. 12. 10:36
Icuska, eddig csak olvasgattam a történéseket veled kapcsolatban a műtéttel.kell lenni a papírodon egy T N M leírásnak.Oda mi van írva?
108. inf3rno (válaszként erre: 105. - Icuska538)
2015. febr. 12. 03:03
Én csak most ismerkedek a témával, de talán utána tudok nézni, hogy mit jelentenek a szövettani eredményeid. Lehet, hogy azok alapján nem volt indokolt, a másik orvos meg átolvasta, aztán egyetértett. Ezen szerintem nem kell kiakadni, inkább örülj neki, hogy nem kell a kemo mellékhatásait is elviselned.
2015. febr. 10. 16:33
Mikroszkóp alatt vizsgálva helyenként igen sejtdús kenetek. Carcinoma Mammae jellegzetes képe ,néhol a daganatsejtek részéről lumenképzés megfigyelhető.Tu mammae I s és vannak még különböző szövettani eredmények. Köszi kedves trillian
2015. febr. 10. 08:38
Nem az volt a papíron, hogy carcinoma in situ?
2015. febr. 10. 08:29
Az én háziorvosom ezekben a dolgokban tovább ad semmi észrevételt nem tesz , gondolom azt gondolja ebben a szakorvos szava a mérvadó.Meg műtve meg lettem még juniusban . utánna a szöveteredmények miatt nem tudtak igazán dönteni mi legyen. Akkor beleéltem magam,mindenképpen kapok,aztán hogy a team úgy döntött nem kell...most meg másik orvos értetlenül kérdi miért igy van? Remélem kezdő stádiumban vették ki és ez volt a jó döntés ....ehhez mit szólsz kedves inf3rno és l.luiselotte. Ti picit járatosak vagytok ebben a témában...????
2015. febr. 10. 06:59
Ha gyulladás, akkor elég valamilyen gyógyszer, antibiotikum.
103. inf3rno (válaszként erre: 101. - Icuska538)
2015. febr. 9. 21:22
A kemo általában hasznosabb műtét előtt (neoadjuváns), bár ezt nem teljes bizonyossággal mondom, biztos vannak olyan szituációk, amikor ez nem igaz. Azt mondják könnyebb úgy operálni, jobban látszanak a daganat szélei, stb... Lehet, hogy a te esetedben valami miatt sietni kellett a műtéttel, passz. Miért nem kérdezed meg a háziorvosod, ha tényleg érti, hogy miért nem kaptál kemot?
102. inf3rno
2015. febr. 9. 21:02

A kezdő hozzászólásra válaszolva. Először általában szövetmintát vesznek, hogy megmondják, hogy mivel van dolgod, tehát elképzelhető, hogy egyáltalán nem is kell műteni, mert nem rossz indulatú.


Ismerősömet sugarazták Gyulán, de azt hiszem neki is műtét volt utána, nem tudom a pontos részleteket. Valószínűleg minden a rák típus függvénye.

2015. febr. 4. 18:28
Ma konrolon voltam , másik dokihoz kerültem igen le van rajta döbbenve, hogy nem kaptam kemot.Az eredményeimért annak idején sokat küzdöttem , kicsit káoszos az eredményem, most már hosszas telefonálás után azt mondja érti miért nem adtak kemot. Engem ez kicsit sem nyugtat meg...de már most nem kaphatok...késő..műtét után 8 héttel adhatták volna...utánna kell járnom melyik a helyes ....de még nem tudom , hogyan.....eredményeim jók ....de nam vagyok nyugodt ....talán újra megkeresem ezt a dokit és átbeszélem vele...annál is inkább mert névjegyet adott ha valami kérésem , gondom van ...
2014. dec. 15. 19:43
Igen , három havonta ellenőrzés , hasi uh, röntgen , labor. Most ugyan holnap is megyek mert a szedendő gyógyszerem izületi fájdalmat okoz , de még milyen fájdalmat, remélem sikerül intéznem , mert , hogy csak ismeretség alapján tudtam időpontot szerezni , remélem nem utasitanak el. Ha igen nagy zajt fogok csapni, merthogy amelyik dr nő segiteni akar az nem változhatja meg a fődoki által felirtat, tehát a fő fő höz kell menjek de az csak időpontos . Hivatkoznom kell valakira ...na mindegy meglátom ....mindenesetre ez a bogyó nekem nagyon nagy fájdalmakast okoz ...legalább is a dr nő szerint is...ő a bünös....
99. rora
2014. dec. 10. 11:14
Icuska! Mit jelent a hogy "jó"? Kell még újra menni?
2014. dec. 1. 15:49
Köszönöm érdeklödő szavaitokat eredményeim jók!!!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook