Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi történt a hegyi doktorral? fórum

Mi történt a hegyi doktorral? (tudásbázis kérdés)


2017. ápr. 28. 12:21

én csak a szép táj miatt néztem

a Martin hal meg ?

17. ina87
2017. ápr. 25. 16:50
biztos el ment a hegyekbe telelni:)
16. 3d787b167a (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2016. okt. 17. 20:13
Te is nézted?:D
15. f09e2e6b69 (válaszként erre: 2. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 15. 18:23
Vagyis nem akarom elhinni
2014. máj. 15. 14:35

az újabb generációnak nem hogy nem tetszenek ezek az emberi filmek, hanem végig sem bírják nézni, mert lassú nekik a cselekmény. MIndig kell inger, fényhatás, odavaló zene és gyorsan váltakozó képek. Napközben rettenetes filmeket vetítenek a tévében. Romboló hatású dolgok ezek.


De sajnálom, hogy Konrád úr és Pankraz már nem élnek. Tényleg 1937-ben született a doki? Akkor ezért lógott a szemhélya már a sorozat elején.


Az is tetszett a sorozatban, hogy az embereknek életkoruknak megfelelő ráncaik voltak. Senkinek nem volt tökéletesre vasalt arcbőre vagy ívesre szedett szemöldöke :)

13. linksys (válaszként erre: 12. - Levelunda)
2014. máj. 15. 13:16

Jól sikerült a választás a sorozatban, a szereplőket jól válogattták, a személyiségük a kisugárzásuk közel állt a szerepükhöz.


Nem nézném, ha nem késő este lenne,


Sajnos már Pankrasz és Konrad sem él a való életben, de a doki és Franci is megvannak 1937-ben születtek mindketten.


Nem nagyon nézek mostani új készítésű filmeket, az agresszió miatt, az nálam nem elfogadott, de ez úgy van, hogy mindenki válogat a saját elképzelése szerint filmet, amiben azt látja amit a lelke mélyén kíván.


Tisztelet a kivételnek,és nem lehet általánosítani, de az újabb generációnak már ezek a filmek nem tetszenek, más szellemben nevelkedtek fel és mást néznek.

12. Levelunda (válaszként erre: 11. - Linksys)
2014. máj. 15. 13:00

őszintén szólva az első rész egyáltalán nem tetseztt, főleg, hogy a jó Doc Martin után unalmasnak tünt. Aztán rájöttem, hogy én változtam meg. Hiszen ma már egy filmben követelmény, hogy a jelenetek gyorsan váltakozzanak, hogy legyen sok erőszakos hatás, hogy a párbeszédek frappánsak és pörgősek legyenek (például a klassz párbeszédek a Született Feleségek sorozat fő vonzereje és erőssége).


Erre a sorozatra szándékosan szoktam rá. Eleinte nagyon nehéz volt. Utána elkezdtem élvezni a szép tájat, a csendet, a lassú történéseket. Az elején az is furcsa volt, hogy egy haldokló néni esetében a doki teljesen nyugodtan felszívott a fecskendőbe valamit és kimérten szólt az asszisztensének, hogy hívjon mentőt. Egy modern filmben lenne csinandratta, üvöltözés, "vészjosló" zene, helikopter.


Nekem hiányzik Burgner doki. Még ha csak egy filmbeli karakter, akkor is.

11. linksys (válaszként erre: 10. - Levelunda)
2014. máj. 15. 12:55

Nem lehet két embert összehasonlítani, Ez az új doki egy másik személyiség, ahhoz nem értek, hogy jüképű-e, hiszen ahány féle ember annyiféle nézet.


Ha egy sorozatot nagyon hosszúra csinálnak, mint pl. ez is (97 részes, ha jól tudom) akkor ott fennél az a veszély, hogy majd nagyon banális és gyerekes dolgok és megdöbbentő esetlek is lesznek, amelyek már nem annyira szórakoztatóak.


Mert ebben a filben az volt a jó, hogy agresszivitás szinte nem volt, nem úgy mint a mai filmekben, egyszerűség jellemezte, emberekhez közel áll, és van benne humor is,Konrád úrral az élén, szerelem is, szóval szinte minden korosztálynak megfelel.

10. Levelunda (válaszként erre: 9. - Linksys)
2014. máj. 15. 12:49
hogyne, még így is, hogy "csak egy film", nagyon megrázott ez a haláleset. Burgner doktor jó ember volt. Konrád úrral soha nem volt türelmetlen. Az új doki lehet, hogy jóképű, de olyan hideg a tekintete. Nem beszélve az összes többi bonyodalomról, amit beleszőttek: pedofilia gyanú Pankraz esetében, te jó isten, nem elég, hogy a világ olyan, amilyen, miért kellett ezt beleírni?
9. linksys (válaszként erre: 8. - Levelunda)
2014. máj. 15. 12:42

Nem tudom, hogy kell-e az embereknek a mai világban az a drámai hatás.? ok, nem most készült a sorozat 1992-1997 között a most futó részek,


És, hogy mennyire hatásos a néző szempontjából, ha a közkedvelt és pozitív jelzőkkel felruházott főhős meghal egy sorozatban, hiszen azért nézzük,

8. Levelunda (válaszként erre: 3. - Linksys)
2014. máj. 15. 12:34
biztos, hogy nagy drámai hatást értek el azzal, hogy meghalt a két főszereplő, de ezt megtenni szegény Maxl-lal, aki már egyszer elvesztette az anyját? Borzalom. Miért nem költöztek inkább el akárhová?
2014. máj. 13. 21:27
óóóóóóóóóóóóó :( kár érte :(
6. ancsika688 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2014. máj. 13. 21:25
Igen,majd egy fiatal doki lesz.Nekem azok a részek,már nem tetszettek annyira.
2014. máj. 13. 21:23

Én sem akartam tegnap elhinni, hogy ilyen gyorsan kiveszik őket a sorozatból..

Most nagyon ízgat mi lesz a gyerekekkel...????

.

Ez az első sorozat aminek mindegyik részét láttam...

Régen láttam belőle egy-két részt, de nagyon tetszik...

2014. máj. 13. 21:17

igen

nem


:DDD

3. linksys (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2014. máj. 13. 21:13
Szia., Igen meghalt meg a felesége is, egy lavina temette be és új doki lesz, gondolom így írták ki a sorozatból, csinálhatták volna másképpen is, hogy elutazik, vagy áthelyezik valahova, de úgy látszik ez jobb lett nekik...
2. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2014. máj. 13. 21:10
NEM
2014. máj. 13. 21:08
Nem láttam a tegnapi részt, mi történt? meghalt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook