Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire kell betartani a hozzátáplálásnál a táblázatokat? fórum

Mennyire kell betartani a hozzátáplálásnál a táblázatokat? (tudásbázis kérdés)


14. Zaya86
2014. máj. 13. 17:04

Kár, hogy ezt a pálinkás sztorit nem lehet lájkolni. :D

Egyébként a Mi babánk is kinézi a szánkból a kaját, mégsem adok Neki pl. 6 hónaposan gombapaprikást.

Szerintem ezek a táblázatok inkább irányvonalat adnak és nem kell kőbe vésett szabályként értelmezni a javasoltakat.

A másik meg, hogy sok "Nagykönyv" van.

2014. máj. 13. 10:25

Én alapelvként azt követtem, hogy mindent kb. két hónappal később kezdtünk mint ahogyan a táblázatokban van. Általában bébiétel formájában, amire 4 hó volt írva, azt fél évesen stb.

Bevált, semmilyen allergiája nem alakult ki, pedig hajlama lenne rá. Lassan 7 éves, makk egészséges. Semmiről nem marad le a gyerek ha nem eszik almát 4 hónaposan, csak fél évesen... minél később, annál kevesebb problémát okoz.

2014. máj. 13. 08:59
Én azért próbáltam a táblázat szerint kezdeni a hozzátáplálást. Aztán voltak dolgok amiket felülírtak a babáim, de az volt az útmutató.
11. Cica86
2014. máj. 13. 08:45
Mi most 4,5 hónaposak vagyunk. Nekem van itthon tejpép, majd abból gondoltam teszek a gyümihez, de csak később, ha már többet eszik belőle.
2014. máj. 13. 08:25
Ja meg őszibarack, tettünk el előző nyáron, így januárban elő tudtam venni:-)
2014. máj. 13. 08:24

Az én gyerekorvosom kért, hogy felejtsem el ezt a "kinézi a gyerek a szánkból a kaját" dolgot. Mivel a férjem nagyon allergiás, ezért pont erre célzott, higyjem el, hogy érdekes neki, de nem igazán tudja mi az.

Mindig délelőtt érdemes az új ételeket, vagy délben kóstoltatni, mert ha valami baja van tőle a picurnak, akkor ne éjjel jöjjön ki.

Én 5 hó egy hetesen kezdtem a hozzátáplálást (akkor fogyott el végleg az anyatej), ezek voltak az első kajái: alma, banán, sütőtök, meggy (igaz én januárban kezdtem). Hat hónapos koráig csak ezeket kapta, utána jött a krumpli almával keverve, majd szépen fokozatosan a többi zöldség, cékla, répa... Glutént én is elkezdtem 6 hós kora után, egy kis babakekszet reszeltem a gyümibe, abból is lehet cukromenteset kapni, vagy van a háztartási keksznek is cukormentes változata.

2014. máj. 13. 07:23
Köszönöm a segítséget. És ha ma almával kezdek mondjuk délelőtt, akkor kb 3-5 napig mindig adok neki.Aztán másik kaját is mindig csak délelőtt adhatok? Vagy később már a délutáni uzsonna előtt is kóstolhat mondjuk zöldséget?
2014. máj. 13. 07:08
Az allergiák kialakulásának elkerülése érdekében érdemes tartani a javaslatokhoz. Nem napra pontosan kell ragaszkodni mindenhez, de nagyjából igen. Amiket én betartottam: almával kezdtem, nem adtam glutén azt előírt korig, akkor viszont adtam. Az allergéneket a javasolt időig kerültem, kivéve a tejet, azt másfél éves korától kap, nem vártuk meg a 3 évet.
2014. máj. 13. 06:39
Soha nem volt nagy könyvem. Ésszerűen próbáltam a gyereket etetni, mivel még szoptatni sem tudtam.
2014. máj. 13. 06:25
Kezd csak nyugodtan almával!Ne tegyél bele semmit!Igy is csak keveset fog enni ilyenkor még csak kóstoltatni kell,hogy szokja az izeket!Ne aggódj én is almával kezdtem és nem volt tőle semmi baja!A babapiskótát a tojásfehérje miatt 1 éves kor alatt nem szabad,allergiás lehet rá.
2014. máj. 13. 06:25

6 hónap alatt nem is muszáj elkezdeni a kóstoltatást, viszont a babapiskótát én nem adtam még utána sem pár hónapig. Érdemes betartani a táblázatot, okosabb emberek írták mint a szomszéd anyuka. Én is ismerek olyat aki 9 hónaposan már odaadta a sült szalonnát, mert olyan vágyakozva nézte... Az én fiam az apja kezében lévő pálinkás poharat is nagyon vágyakozva nézte, mégse fordult meg a fejemben hogy adjak neki.

Nálunk az alma magában nem okozott gondot, ha ettől tartasz, babapiskóta helyett inkább gabonapéppel keverd el, az kevesebb "szemetet" tartalmaz

3. Arel
2014. máj. 13. 06:25

Van olyan, aki tényleg betartja szerinted? Van, akinek nincs is nagykönyve! Persze, a legelején érdemes tényleg kicsi almát adni, és a babapiskóta ráadásul ad neki még édes ízt is. Aztán meg szenvedhetsz azzal, mogy megegye azt, ami nem édes.

Ne félj! Úgyis a baba dönti el, hogy mikor mi ízlik már neki, és elég sok idő kell többször ahhoz, hogy megszokjon egy új ízt. Addig meg nem érdmes másikkal próbálkozni.

2014. máj. 13. 06:11
Úgy értem,hogy mindenki mindent a "Nagy könyv" szerint csinált? Van olyan ismerősöm,aki krumplis tésztával kezdte az etetést,mert annyira nézte a gyerek,adtak neki megette. Akkor itt hol a sorrend:alma,répa,stb?Nekem azt is mondták,almát nem szabad csak magában adni,mert kimarja a kis gyomrát,tegyek bele babapiskótát. De azt meg nem csak 6.hónaptól lehet? ÁÁÁ,teljesen össze vagyok most már zavarodva. Ma kezdeném a kóstoltatást,de komolyan már félek, hogy mit csinálok jól vagy rosszul!
2014. máj. 13. 06:09
Mennyire kell betartani a hozzátáplálásnál a táblázatokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook