Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 7 éves, vagy annál idősebb kutyáitoknak mit adtok enni vacsorára? fórum

7 éves, vagy annál idősebb kutyáitoknak mit adtok enni vacsorára? (tudásbázis kérdés)


28. Ata06 (válaszként erre: 25. - Csipkerózsika)
2014. jún. 5. 09:29

A 7 éves kutya mérettől függően idősnek számíthat. A közepes testű és kistestű kutyák később öregszenek. Ennek sem ártana utána nézni.

Függ a testsúlytól, hogy melyik csoportba sorolandó. A labrador a nagytestű kutyák közé, így 7 éves kortól már idős, de a nagytestű kutyáknál, már 5-6 éves korban elkezdődik a korral járó öregedés. Attól hogy ő nem mondja ,hogy fáj valamije, attól még lehetnek panaszai. A kutyáknak nagy a fájdalom türő képességük és az ösztöneikben benne van, hogy ne adják ki a gyengeségeiket.

Ilyenkor az orvos a szűrő vizsgálatokon, ugyan úgy megnézi az egészségi állapotát, mint az embereknél. A fajta betegésgek, pedig rendszeres ellenőrzés alatt kellene, hogy legyenek.

A gazdiknak meg kellene tanulniuk, hogy a kutya nem csont evő, hanem ragadozó. Az hogy adsz neki csontot nem jelenti azt, hogy jót teszel vele. A csont átlyukaszthatja a gyomrokat, beleket és bélezáródást okozhat. Az hogy eddig nem történt meg szerencse.

Ha már ott a baj, akkor nem hiába a bánat.

A csontban semmilyen olyan összetevő nincs amit ne lehetne mással pótolni, így kár kockáztatni.

Ha már csont, akkor csak nagy méretűt, amit szinte csak morzsolni tud és nem törik.

Így sokat sem tud enni belőle, mert elfárad mielőtt túl sok kerülne az emésztőrendszerébe.

A csont különben is inkább nasinak számít,mint kajának, mert lehet, hogy telít, de haszna nem sok van, csak probléma lehet belőle.

27. Ata06 (válaszként erre: 24. - Csipkerózsika)
2014. jún. 5. 09:15

Honnan szedem? :/ Rengeteg kutyás könyvből!

Egyáltalán végig olvastad a fórumot?

Ha elolvastad volna a recepteket, akkor láttad volna, hogy nem csak rizst ír a recept. Senki nem mondta, hogy CSAK rizzsel kell egy kutyát etetni.

Amiket leírtam Dr. Fodor Kinga állította össze. Ő állatorvos, aki az állatorvosi egyetemen is tanít-mint már írtam az egyik hozzászólásomban.

"Már ne is haragudj, de a kutya HÚSEVŐ ÁLLAT?":O :/ Ha nem tudsz valamit ,legalább ne így írd le amit gondolsz. A kutya NEM CSAK húsevő! A csak húst adsz neki , akkor hússzindrómája lesz!

Mielőtt valamit írsz, talán nézz utána és ne több évtizeddel ezelőtti dolgokat szajkózd!

Zöldégre sincs szüksége? Hogyne lenne, a vitaminokat mit gondolsz miből fedezi? A farkas annak idején a növényevők félig megemésztett gyomor tartalmát ette meg. Szóval a hiányosságokat itt lenne az ideje pótolni.

Vegyél a kezedbe egy pár tanulmányt,amit etológusk írtak, orvosi kutatást és állatorvosi könyvet , hogy meg tudd mennyit változott a kutyák étkeztetése és nevelése is. Az orvostudomány is változik. Te se ugyanazokata gyógyszereket kapod, mint 20 évvel ezelőtt!

26. labi
2014. máj. 22. 20:54
10 éves labrador kutyám reggel senior tápot kap,a napi adag kb.1/3-át. Most Hill's Adult7+ bárány és rizst. Vacsorára húst,rizst és klf.zöldséget főzök só nélkül pár napi adagot egyszerre.Csontot és krumplit nem kap.A rizst gyakran helyettesítem kölessel,hajdinával,kukorica darával.
2014. máj. 22. 00:18

7 éves kutya szerintem még nem számít idősnek, én nem állítanám le neki a csontot, míg egészséges, épek a fogai és eleget mozog.

Nem értem, hogy a kor előrehaladtával mért kéne hirtelen teljesen megvonni a csontot. Inkább csökkenteni kell idővel a mennyiséget az adaghoz képest, meg odafigyelni, hogy milyen csontot kapjon. Mert egy jól átfőtt farhát meg egy nagy marhalábszár csont között van különbség.

De ahogy írtam, én 7 éves kutyánál még egyáltalán nem aggódnék ezen. A mi vizslánk 10 évesen vígan falja a főtt farhátat, ami kb. a napi kajája fele. Igaz, mozog is rendesen.

A konzervtáp ugyan könnyen emészthető (?), de őszintén, mi tápanyag van abban? Csak kényszerhelyzetben adunk neki.

24. Csipkerózsika (válaszként erre: 10. - Ata06)
2014. máj. 22. 00:10

Ezeket meg honnan szeded???

Rizs és zöldség a kutyának?

Már ne is haragudj, de a kutya HÚSEVŐ ÁLLAT. A keményítőt (rizs, krumpli) szinte alig tudja megemészteni, ha valaki csak rizzsel etet egy kutyát, egy hónapon belül elpusztul. Kaphat néha keveset, de csak tiszta ragaccsá főzve. A zöldségre sok szüksége nincs, csak jó sok, bűzös széklete lesz tőle.

2014. máj. 13. 04:57

A mi kutyáinknak ment a hasa régen a krumplitól, ezért kérdeztem. De lehet hogy csak ők allergiásak rá, más kutyák nem!

De a neten is mintha azt olvastam volna valahol hogy rizst nem ehet. De lehet hogy a "nem" szót csak odaképzeltem. :D

22. bnedora (válaszként erre: 17. - Cukilányka)
2014. máj. 12. 21:34
Rizst ehet és burgonyát is, csak a burgonyát pürésíteni kell. Nekem legalábbis ezt mondta az állatorvosom.
21. 82d45dcd14 (válaszként erre: 5. - Cukilányka)
2014. máj. 12. 20:58

Nem,nem a csont miatt!

De,emiatt áztatom a száraztápot.

20. Ata06 (válaszként erre: 18. - Cukilányka)
2014. máj. 12. 19:20
igen.
19. Ata06 (válaszként erre: 17. - Cukilányka)
2014. máj. 12. 19:20

Roszzul. A rizs az egyik legjobb szénhidrát forrás és könnyen emészthető. A krumpli pedig csak nyersen nem adható, bár hogy más hogy igen.

Nagyon jól tísztítja a bélfalakat és laktat. Különösen hízásra hajlamos kutyáknak ajánlott. Ma már nagyon sok táp is felhasználja, mert kevés rá az allergia. Sok húst nem szabd adni, mert hús szindróma léphet fel. Vitamin hiány és tönkre vágja a vesét a sok fehérje+ a májat is leterheli. Viszont energia kell , így valamilyen plusz dolgot bele kell tenni, hogy fedezni tudják az energia felhasználásukat és ne legyenek éhesek.

2014. máj. 12. 19:06
Száraz(abb) kenyeret kaphat a főtt kajába?
17. cukilányka (válaszként erre: 11. - Ata06)
2014. máj. 12. 19:05
Én úgy tudom burgonyát, rizst nem ehet a kutya. Rosszul tudnám?
16. Ata06 (válaszként erre: 13. - Bnedora)
2014. máj. 12. 19:02

Akkor nem olvastad el amit írtam.

Nem kell többet adni, mert a napi adagot két részre osztva kapja meg. Gondold csak el, hogy megduzzad a kaja ,ha víz éri.

Így nem olyan veszélyes, mint ha egyszerre kapja meg. A kutya addig tud enni, amig föl nem borul. Utána ráiszik és kap egy gyomorrepedést. Vagy... a tengelye körül megfordul a gyomra és bele is hal. Ha dokihoz kerül időben,akkor sem biztos, hogy megmarad. Szerintem megéri kétszer vacakolni vele, mint hogy baj történjen.

15. cukilányka (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2014. máj. 12. 18:56

Mi is far-hátat adunk nekik (csak csonttal), répával, és más zöldséggel amit ehetnek.

De ez eszembe sem jutott hogy megveszem ugyanúgy és leszedem a húst a csontról. Nagyon jó ötlet.

Igazából nem vagyok híve az előre elkészített kajáknak (se konzerv, se kutyatáp).

Kérdés hogy az otthon főzött kajákkal megkapja-e azokat a dolgokat amikre szüksége van.

Hála a jó Istennek, egyik kutyánk sem volt még beteg, csak az egyikbe egyszer belement egy kullancs, és az utolsó pillanatban segített rajta az állatorvos.

14. bnedora (válaszként erre: 8. - Cukilányka)
2014. máj. 12. 18:22
Általában far-hátat főztem neki, de leszedtem a csontról a húst. Csak puha csontot és cupákot kapott. Élt 15 évig.
13. bnedora (válaszként erre: 9. - Ata06)
2014. máj. 12. 18:18
Persze, a legújabb kutatás, csak azért, hogy minél több kész kaja fogyjon.
12. cukilányka (válaszként erre: 11. - Ata06)
2014. máj. 12. 17:26
Hú köszönöm szépen! :)
11. Ata06
2014. máj. 12. 17:14

Ezeket a recepteket Dr. Fodor Kinga állította össze. Ő állatorvos, aki az állatorvosi egyetemen is tanít.

Ez idős kutyáknak van összeállítva. Talán tudsz ötleteket csipegetni belőle.


1.recept

300gr. főtt vagy sült hús, 100 gramm sült csirkemáj, 300gr. főtt barna rizs vagy teljes kiőrlésű lisztből készült főtt tészta, 250 gr. főtt vegyes zöldség keverék (mirelit is lehet), 1 darab nyers alma lereszelve, 2 evőkanál búzacsíra, 1 csipet só


2. recept

300gr főtt húsdarálék¸100gr. sovány tehéntúró, 1 db, főtt tyúktojás, 250gr. főtt rizs, vagy burgonya vagy köles vagy tészta, 50gr. főtt zabpehely, 250gr. főtt répa vagy vegyes mirelit zöldségkeverék, 1-2 evőkanál búzacsíra, 1 mokkáskanál só


3. recept

300 gr. sült vagy főtt szálkamentes halhús (maradék is lehet) , 100gr. hal konzerv ( lehetőleg vizes lében ne olajban), 400gr. főtt rizs vagy tészta vagy köles, vagy kukorica puffancs vagy szikkadt kenyér, 1 db, főtt tyúktojás, 150gr. főtt répa, vagy vegyes mirelit zöldségkeverék, pici só, 2-3 evőkanál búzakorpa

Egy kilónyi mennyiségre vannak vonatkoztatva. érdemes napi kétszeri elosztásban kapnia (reggel és este) a gyomorcsavarodás veszélye miatt!


30 kilóra 950-1300 gramm kell egy nap házikosztból.

10. Ata06 (válaszként erre: 8. - Cukilányka)
2014. máj. 12. 17:09

Csonott ne adj! A csontban semmi olyan összetevő nincs amit ne lehetne másból pótolni. Viszont a csont bélelzáródást, bélcsavarodást okozhat. Sőt, kiszúrhatja a gyomrot és a beleket is.

Zöldség lehet benne, az nagyon jó. Tészta is, rizs is. Ha száraztápot adsz ne keverd bele a főtt kaját. Először is nem fogják megenni a szárazat, ha muszáj azt adnod, kettő már nem jó az összetétel. Főleg a labiknál kel vigyázni, mert könnyen híznak.

9. Ata06 (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2014. máj. 12. 17:06

A kutyáknak a legujabb kutaás és felfogás szerint napi kétszer kell kapnia enni. Ez nem azt jelenti, hogy dupla adag kell, hanem a napi adagot két részletben kell odaadni.

Így elkerülhető a gyomor csavarodás és a gyomor repedés.

8. cukilányka (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2014. máj. 12. 17:05

1x kapnak csak enni a kutyáink, vacsorára. Azért így tettem fel a kérdést mert vannak biztos akik többször is adnak nekik, reggelit is, de én csak a vacsorára vagyok kíváncsi :)

Főzött kajába volt csont is vagy csak zöldségek?

Én is erre gondoltam, hogy vagy konzerv - vagy száraztáp + főzött kaja, benne zöldség!

2014. máj. 12. 17:05
Csak szuperprémium száraz tápot. Abban minden benne van. A konyhában soha nem tudsz olyan minőséget összeállítani, amilyen a fajtájuknak, méretűknek ,koruknak kell.
2014. máj. 12. 17:02
A címből arra következtetek, hogy nemcsak vacsorát kap. Én úgy tudom, hogy ennyi idős kutyának elég naponta egyszer adni, azt is az esti órákban. Amikor volt közepes testű kutyám, akkor konzervet, száraz tápot és főzött kaját kapott, amibe minden zöldségfélét belefőztem.
5. cukilányka (válaszként erre: 4. - 82d45dcd14)
2014. máj. 12. 17:00
Mármint miért hiányzik az egyik foga a kutyádnak? A csont miatt?
4. 82d45dcd14 (válaszként erre: 3. - Cukilányka)
2014. máj. 12. 16:58

Általában igen.

Nemrég vettük észre,hogy egy foga hiányzik.Ezért.

A konzervet nem szerettem soha(igaz,nem is én fogyasztottam)de mindig ment a hasuk tőle!

2014. máj. 12. 16:54

Mi néha adtunk nekik konzervet is, de akkor látszott rajtuk olyan "muszáj ezt megenni??" fejük volt.

Most már le akarjuk szoktatni őket a csontozásról, csak nem nagyon tudom hogy mi lenne jó nekik. Mindenképpen szeretnénk ha egészségesen ennének.

De csak a konzerv a megoldás, vagy pedig a száraztáp. Száraztápot hogy adod neki? Vízzel?

2014. máj. 12. 16:50

Csontot,soha nem adtam egyik kutyámnak sem.

Száraztáp a vacsi.

2014. máj. 12. 16:47

Kutyusaink 7 évesek lettek, szeretném tudni hogy ti mivel etetitek őket. Hallottam róla, hogy csontot nem szabad már adni nekik idősebb korban.

Mi kutyáink labradorok, de nem nagy testűek, középtermetűek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook