Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapestieket kérdezem lakóhelyükkel kapcsolatban ...? fórum

Budapestieket kérdezem lakóhelyükkel kapcsolatban ...? (beszélgetős fórum)


1 2
60. feketebárány74 (válaszként erre: 59. - 3f3949edc4)
2014. máj. 20. 09:28
Nem Budapest Rózsadomb részére gondoltam, hanem Pécs Rózsadombjára. :)
59. 3f3949edc4 (válaszként erre: 58. - Feketebárány74)
2014. máj. 20. 09:19

A II.ker rózsadombi szakaszának a belvárosi része egyáltalán nem rossz környék; talán az egyetlen hely, ahol vennék ingatlant Bp.-en (bíznék - legalább - az értéktartásban). A Rómer Flóris / Gülbaba / Szemlőhegy környékére gondolok.


Lepukkantabb helyek a II.kerben is vannak, de közel sem képviselnek olyan rizikófaktort, mint pl. a Keleti környéke. Plusz majd rehabilitálni sem lesz olyan elvetélt ötlet, mint az Andrássy környékét, vagy a 8.ker.-t. Ha van elég lé, akkor nem is lehet kérdés, hogy hol vegyél...

2014. máj. 20. 09:05
Hmm, pedig én Pécsre szerettem volna költözni, de sajnos nem akaródzik összejönni. Amúgy a Rózsadomb, a Gadó utca környéke is olyan rossz környék? Vagy inkább csak a belváros?
57. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 56. - Picilanykamarnagylany:()
2014. máj. 18. 16:39
pedig igaza van.
2014. máj. 16. 14:23
Hát Pécshez képest barátságos ;)F.sz sz.ppantó szociológia tanárom Pécsett az egyetemen minden órán azzal fárasztott, hogy mekkora fertő Bp.:) Persze pont akkor lövöldözött ott az egyik diák, és közben egy párocska baltával szeletelte kint az embereket.. :)
55. trapiti (válaszként erre: 54. - 0f332c4ec9)
2014. máj. 15. 19:15
Sajnos a város képe és az emberek az utcán ezt a benyomást keltik. Nem mindenki természetesen, de sokan. Amúgy én is bp-i vagyok, szerintem lehet véleményem a városról és lakóiról, akinek nem inge nem veszi magára ;)
54. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2014. máj. 15. 19:11
Akkor boldog vagy. Szuper. Örülj neki. De nem kell ledegradálni a budapesti embereket. Mert kb folyamatosan ezt csinálod.
53. trapiti (válaszként erre: 52. - 0f332c4ec9)
2014. máj. 15. 19:04

Pécsett és Szombathelyen éltem hosszabb ideig. Ugyanúgy megvoltak az emberek között az igényesek, sőt... lényegesen kevesebb volt a lepusztult, koszos, büdös ember. Kevesebb volt a mocsok az utcán, tisztábbak voltak a járművek stb. Nem tudom, te kiket ismersz meg, vagy kikről hiszed azt hogy megismerted... miről ismerszik meg aki vidéki???

Szombathelyen kezdtem dolgozni, ott az volt a megszokott, hogy aki bekerült a műtőbe, annak frissen fürdött illata volt. Budapesten? Sokszor azt sem tudom hogyan tartsam vissza a hányingert... akkoriban Szhelyen, vagy előtte Pécsett simán kezet fogtam a betegekkel, vagy nyugodtan hozzájuk nyúltam kesztyű nélkül... Bp-en az átlagember bőréhez se szívesen érek hozzá... koszos a város, és a lakói is sajnos egyre inkább :( A város akkor élhető, ha az ember messzire elkerüli a mocskos, lepusztult részeket, nem használja a tömegközlekedést. Persze szuper, hogy van egy csomó program, színház stb. de ettől még a mindennapi élet egy lepusztult, koszos városban, ápolatlan emberek között zajlik. Én örülök, hogy már nem élek Bp-en.

52. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2014. máj. 15. 17:48
Elvárások...nyilván én is azt szeretném látni,hogy tisztaság legyen mindenhol. Ne ömöljön ki a kukákból a szemét,ne legyen eldobálva semmi,tiszták legyenek az aluljárók stb stb. Nem ez van. Sokkal sokkal szebb lenne Budapest ha tiszta lenne. Igen az emberek is lepukkantak,de ez vidéken sincs másképp. Sőt itt van azért igényes ember,de vidéken mindenki kb ugyanaz,egy sablon. Én ,de már fiam is egyből megismerjük a vidékieket. És ezt NEM ledegradálóan irom. De tény. Mindettől függetlenül én szeretem a várost,szeretek itt élni szerintem igenis élhető és bár ha muszáj lenne valószinü tudnék vidéken élni,de csak muszájból. Mert egyébként biztosan nem. Sokan szeretik a vidéki csendet,nyugalmat és nem is baj az,mindenki más. Én unatkoznék. Nekem fontos,hogy ha délután,este kedvem szottyan el tudok ugrani bárhová mert nyitva van minden tovább. Fontos az is,hogy van egy csomó szórakozási lehetőség a hét minden estéjén(nem mintha minden este járnék)és vidéken ez nincs.
2014. máj. 14. 12:33
Csodálkozom, hogy a 11. kerületet nem sokan említették, pedig egyes részei szép zöld környezetben, csendes helyen vannak, hajléktalanok elenyésző számban és a közlekedés nagyon jó (pláne most a 4-es metróval).
2014. máj. 14. 12:06
Ha az emberek egymást is köpködik, hogy várjuk el, hogy a környezetükre, házakra vigyázzanak. :((
2014. máj. 14. 10:19

Pesten az "alvóvárosok" úgy-ahogy rendben vannak (Zuglóban az Őrs környéke és a patak vonala körüli kertvárosok, a 16. kerület nagy része...).

A belső kerületek rehab részei viccesek; a lepukkant utca közepén áll egy új bérlakás... de a környék ettől még nem lett jobb és biztonságosabb.

48. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 43. - Trapiti)
2014. máj. 14. 10:07

Na, ez a méreg. 10 éves háznak szinte új állapotban kellene lenni, azt hinnénk, örülnek nemcsak a lakók, de a környéken élők is új épületnek. És vigyáznak rá.

Mikor utoljára Pesten voltam, lehangoló volt a rengeteg üres kirakat, bevackolt hajléktalan, ott, ahol 34 éve szinte megtiszteltetés, öröm volt sétálni.

47. feketebárány74 (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2014. máj. 14. 09:18
Igen Újpalotában nekem is az tetszett, hogy a 7-es buszokkal könnyen elérhetőek a fő csomópontok, ill. a belváros. A Pólus Center ill. benne a Tesco is fontos szempont szerintem. Ha valaha innen Kispestről elköltözöm, akkor lehet, hogy Újpalota lesz nálam a befutó... :)
46. Guruljka (válaszként erre: 45. - Feketebárány74)
2014. máj. 14. 09:08

Igen, a "nyócker" is tartogat pár szép helyet.

Egy barátnőm, aki a hetedik kerületben lakott születése óta, nagyon sokáig még felnőtt korában is, most nagyon szereti az újpesti lakótelepi környezetet.

A lányomék, hiába szeretik Budát, feladják az önkormányzatit és alighanem egy metró-közeli, nyugodtabb albérletbe költöznek. Ismerősük adja ki a lakást, azaz valószínűleg azt választják, de alaposan körülnéznek költözés előtt.

45. feketebárány74 (válaszként erre: 1. - Kraljevna)
2014. máj. 14. 09:01

Minden kerületben vannak jó helyek, még a "Nyóckerben" is. :)

Nekem fontos volt, hogy a lakóhely környékén legyen viszonylag jó tömegközlekedés, üzletek, és a környezet is azért rendezett legyen. Újbuda, Újpalota és Kispest tetszett leginkább, és végül Kispestre költöztem. Közel van a Köki Terminál, az Europark és a metró is, ezek is fontos szempontok voltak a számomra. Előtte sokáig Csepel külső részén laktam, de ott nem volt szinte semmi, folyton be kellett buszozni még egy vásárláshoz is, pláne hivatalos ügyeket intézni. Itt viszont sokszor elég csak gyalog elsétálni ilyen helyekre, mert a közelben vannak általában. Ami pedig még szintén fontos volt a számomra, hogy a lakásom ablaka ne utcafrontra nézzen, na attól frászt kaptam volna. :S Az enyém kertre néz szerencsére, így nyugalom van közlekedés szempontjából.

44. Guruljka (válaszként erre: 34. - Regin_a)
2014. máj. 14. 08:48

25 éve falun élek. Pfff...ugye?


Budán az ember bekalkulálta azt az egy buszjáratot, ami levitt a csomópontba, slussz. Vagy leszaladtunk gyalog.

Volt viszont olyan munkahelyem, ahová nem volt jó a metró, és a reggeli csúcsban bedugult Lánchídon átbuszozni szerintem ma sem leányálom.


Ma ugyanott élve a hatalmas autóforgalom nem tetszene.


Mondhatnék mást is, miért nem szerettem Budapesten lakni, de senkit nem akartam megbántani.

Imádd csak Budapestet, a közlekedésével együtt, nyugodtan. :-D

43. trapiti (válaszként erre: 42. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 14. 07:39
És sajnos ez nagyon sok esetben nem is pénz kérdése... mert szappanra meg vízre telik azért a legtöbb embernek, és mégse... Ugyanúgy ahogyan az is csak rajtunk múlik, hogy a szemetet elengedjük az utcán vagy lépünk vele párat egy szemetesig... Nekünk pl. egy viszonylag új, 10 év épült házban van a lakásunk. Az környékbeliek simán szemétlerakót csinálnak a rézsüből, és 10 év alatt leomlott a ház lábazata mert mindenki úgy érzi, az a megfelelő hely a kutyája megpisiltetésére... a heti rendszerességgel szétvert kaputelefonról, vagy összehányt feljáróról már ne is beszéljünk... és ez még egy viszonylag normális rész. Egyszerűen valahogy annyira meghatározóvá vált a lepusztult, igénytelen emberek tömege, hogy lassan ez határozza meg a várost - persze a kirakat, amit a tévében lehet mutogatni az szép (esti fényekben, messziről...)
42. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2014. máj. 14. 07:17
Ez zavart engem is Bp.-ben, hogy egy fagyit nem tudtam elnyalni anélkül, hogy rosszul ne lettem volna. Pedig 34 éve még közel se volt ilyen lerobbant a sok ember.
41. trapiti (válaszként erre: 39. - 0f332c4ec9)
2014. máj. 14. 07:12

Hát, attól függ persze mik az elvárások... és biztosan van rosszabb is. Korábban évekig éltem két vidéki városban, mindkettő százszor normálisabb, kellemesebb mint Bp, élhetőbbek.

Az utóbbi időben nekem már tele volt a hócipőm azzal, hogy mindenhol szemét, kosz van, hogy minden pusztul, ami jó lenne azt tönkreteszik, ellopják, az emberek ápolatlanok, büdösek, hogy felszállsz a buszra és a hányinger kerülget az emberszagtól... és ez sokat romlott az elmúlt évtizedek alatt :( Ha most választanék bp-i lakóhelyet, akkor mindenképpen a lakókörnyezetet és az iskolát-óvodát venném figyelembe, ill. azt hogy autóval mennyire könnyen megközelíthető csúcsforgalomban... pl. Budaörs vagy Budakeszi egész jó, de csak akkor ha a munkahely is ott van, mert csúcsforgalomban járhatatlan. A XV. kerület az M3 bevezető miatt ilyen szempontból jó volt (ha korán idnul az ember) de más szempontokból nem igazán.

2014. máj. 13. 23:14
Budai rész jónak mondható, Móricz Zsigmond és Kosztolányi tér környéke, Albertfalvai rész, 3. ker, 2. ker, 11.ker. Pesten a nyírpalotai rész talán.
39. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2014. máj. 13. 23:05
Az túlzás,hogy élhetetlen Budapest,de tény,hogy vannak borzalmas részei ahová magamtól nem megyek csak ha muszáj ha arra van dolgom,de igyekszem nem pusztulat helyeken intézni a dolgaimat. A külső kerületeket én nem szeretem. Csúnyák,unalmasak ,semmilyenek. Vagyis de az elöbb irtam,hogy csúnyák. Buda és belváros nekem ezek a kedvenceim. Budán lakom és a belvárosban mozgolódok,szórakozok stb. Nagyrészt. Ha máshová kell mennem,hát megyek,de mint irtam nem szivesen. És igen lehet azt mondani a fővárosra,hogy koszos. Sajnos. És dühitő mert ezt nagyon egyszerüen lehetne "kezelni".
2014. máj. 13. 22:57
Meg kell védenem Budát. Itt lakom,imádom és a közlekedés sem olyan rossz. Egy buszjárat van a környékemen ami nem jó,de a többi nem.
37. Bcicus (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2014. máj. 13. 22:13
XV. ker a legjobb. 31 éve lakom ott, eddig panelban most fogunk házat venni szintén itt, nem megyek innen sehova.
36. trapiti (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2014. máj. 13. 20:20

Budapesten vannak nagyon jó közlekedésű és nagyon nehezen megközelíthető külső városrészek is, és ez nem csak a budai részekre igaz. A belváros nagyjából mindenhonnét jól megközelíthető, inkább a külső kerületek közötti közlekedés nehéz sokszor.

Rákospalotáról pl. a belváros vagy egy busszal közelíthető meg kb. 45 perc alatt, vagy busz-metró két átszállással szintén minimum ennyi... Újpalotáról talán jobb a helyzet. De pl. nevetséges, hogy Rákospalotáról a Pólusba nem lehet normálisan eljutni busszal, pedig egy kerület...


Sokszor nem is azzal van a baj, hogy messze van egyik hely a másiktól, hanem közlekedésszervezési problémák vannak...

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Regin_a)
2014. máj. 13. 18:33

Ebben igazad van:D

Én 3 perc alatt a metróban vagyok, ami elég sűrűn jár, ha buszozni akarok, akkor az is jön elég sűrűn. Persze a külső kerületekben, iletve egyes Budai részeken valóban ritkán jár a BKV. Gondolom azért, mert az ott lakókra jellemzőbb az autós közlekedés.

Újpalotáról 20 perc alatt a belvárosba lehet lenni, bár azt sem értem, hogy miért akar mindenki a belvárosba lenni pillanatok alatt. Nekem az a fontos, hogy hamar átérjek a 15. vagy a 14. kerületbe:)

34. Regin_a (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2014. máj. 13. 18:08

Én sem szerettem Budapesten lakni, de elsősorban a rossz közlekedés miatt."


Pfff

Miféle rossz közlekedés?

HA a Budai hegyekben laksz persze semmi nincs közel és ritka buszjárat

De csak az, nem Bp.! Kicsit lejebb jösz és 5 percenként jön valami járat jó csatlakozásokkal

Méghogy rossz közlekedés!

33. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2014. máj. 13. 18:05

Én is így gondolom.

A régi bérházak nyomasztóak. Persze az klassz bennük, hogy hatalmas terek vannak, de ha kinézek az ablakon, akkor max. 1-2 fát látok, a parkhoz el kell menni, és a gyereket sem túl egyszerű ilyen helyen egyedül elengedni.

32. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2014. máj. 13. 18:00
Igen, az a környék elég gáz...
31. Madonna13 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2014. máj. 13. 11:12
nem sajna nem ott lakom :)de jó nekem itt a 13ban
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook