Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Piros popsi: mivel kenjem, hogy elmúljon? fórum

Piros popsi: mivel kenjem, hogy elmúljon? (tudásbázis kérdés)


20. szila5 (válaszként erre: 16. - Ókidli)
2014. máj. 19. 23:10
Szia! Nekem megírod a csodakrémeket, mert nekem pl. ekcémám is van a kezemen. Meg később is jól jöhet az infó. Köszönöm szépen!
19. szila5
2014. máj. 19. 23:07

Tök érdekes, mert az én kislányom is 4,5 hónapos, de pár hetes kora óta hagytuk el a gyógyszertári boraxos krémet, mert nálunk az kevésnek bizonyult. Nem gyógyította a kis bőrét. A gyógyszertári fürdető viszont beválik. A popsitörlőt is elhagytam, vízzel mossuk csap alatt vagy kis dolognál kis vödörrel, mosdókesztyűvel. Dokinál vagy utazáshoz használunk csak popsitörlőt. A bepanthen, a sudocrem nagyon jó nekünk. A neogranormon is jó, de csak ha szép a bőre. Időnként előjön ez a piros popsi dolog. Ami még jó volt a Rossm..-os popsikrém, az is egy nap alatt gyógyította neki. Levegőztetés is kell, én is sűrűn cserélem a pelusát. Ja, mi is babapúderezzük a kis hajlatait, néha a popsit is. Fürdés előtt a hajlatokat, a füle mögött és a nuniját olajozzuk, nemrég tettem félre a JandJ-osat, mert piros pöttyök lettek rajta ezen helyeken, és most olívaolajat használunk. Pelusból még mindig csak a L. és a Pp. van, még nem merek váltani. Bár... azt mondják a L..l-is és az A..i-s is nagyon jó.

Annyi minden befolyásolja ezt a dolgot, mindenre kell figyelnünk - meg, hogy mi kerül az anyatejbe is pl. A fogát várjuk mi is a napokban, de lehet, hogy ez ügyben még tévedek (első csemete).

2014. máj. 13. 20:17
Én amikor piros volt a popója, kamillával lemostam és hagytam, hogy magától száradjon meg. Illetve kamillás fürdővizet csináltam Neki. Nekünk ez nagyon bevált. Egyébként gyógyszertári popsikenőccsel kentem.
2014. máj. 12. 14:10
Baba púder.Napokban küzdöttünk mi is ezzel és én is használtam már minden kenceficét,de a leghatékonyabb a baba púder volt!A harmadik nap után helyre is jött!
2014. máj. 12. 13:10

Sziasztok!


Most láttam ezt a témát. Az én kislányom már nem baba, de amikor az volt, nagyon megkínlódtunk vele. Volt egy időszak amikor szinte olyan volt a kis feneke, mintha megégett volna...Hónapokig jártunk bőrgyógyászhoz a Heim Pálba, de semmi sem segített. Persze lőször azoket a krémeket próbáltuk,amiket reklámoznak. Szinte mindent kipróbáltunk, utána orvosi cuccok, már-már szteroidot akartak adni rá. Iszonyú csúnya volt, hólyagos, vörös, stb. Ekkor hallottunk egy doki néniről aki a Bőrklinikán dolgozott és hozzá elmentünk és ő írt ki két krémet a kislányomnak. Egyiket erre a bajra, a másikat pedig normál popsikenőcsnek. Mindkettő filléres és gyógyszertári. 1 hét alatt rendbe tette a popóját és utána csak a normál krémét használtuk. Azóta is használjuk ezeket, kisebb nagyobb gondokra, a mai napig. Nem csak a gyereknek tökéletes, akár kisebb fokú ekcémára is jó volt a gyógyító kenőcse. Más ismerős gyerekek is használják és minednki el van ájulva tőle. Szóval, ha valakinek kell megvan a receptje és gyerekorvos doki fel tudja írni, de anélkül is megvehető, csak drágább kicsit.


Üdv Ildikó

15. anya4005 (válaszként erre: 10. - 1a49ae0064)
2014. máj. 12. 13:04

Hát,lehet,h nem szellőzik rendesen,talán váltani kéne pelust. Amíg piros a feneke, addig semmiképp nem használnék popsitörlőt,inkább lemosnám minden peluscserénél alulról,és hagynám picit szabadon.

Persze,tutit csak a doki mondhat,ha látja is!

14. 1a49ae0064 (válaszként erre: 13. - 3da8f53e4a)
2014. máj. 12. 12:46

Nem piros nagyon, inkább olyan, mint amikor összeér és beizzad két bőrfelület (nem tudom máshogy írni).

Egyáltalán nem fáj neki, ha hozzáérek, akkor sem.

Pelenka nélkül is szokott lenni, fürdés előtt mindig kb fél-egy órát, de peluscserénél is szoktam kicsit hagyni levegőzni a popsiját, mert azt imádja.

Most 4,5 hónapos. Lehet néha megpróbálom kamillával mosni neki.

13. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. máj. 12. 12:24

...viszont ha nagyon piros/ég és fáj neki!!/ javaslom a kamillateás ülőfürdőt és egy pár perces pelenka nélküliséget. (nem tudom mekkora gyermekről van szó)


Anno az én kisfiam egy gyógyszerre lett allergiás, amitől egy erős hasmenést kapott. Szó szerint kicsípte a popsiját. Kenhettem bármivel.... a fenti megoldás maradt, ami rendbe tette/csillapította a "pirosságot".

2014. máj. 12. 12:15
Sudokrém
11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. máj. 12. 12:02
Neogranormon! :)
2014. máj. 12. 11:47

Igen, neki is nagyon szárítja a sudocrem. Hámlott a kis bőre tőle, azzal nem szívesen kenem. Főleg, hogy éjszakára és reggel kentem, de semmi változás azon kívül, hogy szárította.

Még nem fogzik, hasmenése nincs, általában 2-3 naponta van széklete és 5 percnél tovább sosincs kakis pelusban. Először csak kis területen volt, de ahogy egyre nagyobb a popója és egyre nagyobb felületen ér neki össze, kicsit nagyobb a pirosabb rész.

Nem váltottunk sem pelust, sem popsitörlőt.

2014. máj. 12. 11:42
Nekunk fogzasnal volt nem kis gond ez,es a sheavaj valt be. Masfel nap alatt gyonyoru lett a kisfiam popsija. Mivel most uj foga jon,estenkent sheaval kenem,es picit sem pirosodik. A sudocrem jo,de szarit,es nem mindenre hasznalhato.
2014. máj. 12. 11:33
Sudocrem
7. 92e42a55b3 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. máj. 12. 11:20
nekünk is gyógyszertári vált be
6. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 4. - 1a49ae0064)
2014. máj. 12. 11:11
Ha egyfolytában kened neki a gyógyszertárival szerintem pár nap és elmúlik.Kisfiamnak 2 hetes hasmenés után rettenes volt a popsija,meggyógyult és 2 nap után rendbehozta a krém a pirosságot
2014. máj. 12. 11:10
Nekem mindkét gyereknél a Sudocrem vált be. Bármi mással kentem be nem múlt el a pirosodás, ettől meg egy éjszaka alatt rengeteget gyógyult a bőrük.
2014. máj. 12. 11:06

Kislányom popsija jó ideje piros a popsinyílásnál, ahol összeérnek a farpofák. Mivel ezt a területet leszámítva mindenhol gyönyörű a bőre, neki pedig nem okoz kellemetlenséget, nem érzékeny, nem fáj, nem tulajdonítottam kiemelt jelentőséget neki, ugyanúgy kentem gyógyszertári popsikrémmel, mint a popsija többi részét. Viszont most ismerős szóvá tette, hogy milyen nagyon piros a feneke. Bekentem kétszer sudocreme-mel, amitől ugyan a pirosság nem múlt el, viszont kicsit elkezdett hámlani neki ott a bőr. Most megint a patikaival kenem, de nem tudom mit tegyek, hogy ne legyen piros.

Pelust sűrűn cserélek, nincs egész nap pisiben, kakit pedig azonnal meghallom és rögtön cserélem is.

2014. máj. 12. 11:05
Egyetértek gyógyszertári popsikrémnél nincs jobb
2014. máj. 12. 11:03

Attól is függ, mi az oka a pirosságnak.

Nálunk csak a fogzásnál volt piros a popsi, de akkor nagyon - és akkor CSAK a bóraxos gyógyszertári használt, semmi más (se sudokrém, neogranormon, bepanthen...)

2014. máj. 12. 11:01
Piros popsi: mivel kenjem, hogy elmúljon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook