Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kombinált teszt - Mihez kezdesz az eredményével? fórum

Kombinált teszt - Mihez kezdesz az eredményével? (beszélgetős fórum)


1 2
53. VendrinerPiroska (válaszként erre: 36. - Szafaripók)
2014. máj. 13. 08:58
Azért az idősödő szülők és nagyszülők ellátását nem lehet egy kalap alá venni egy fogyatékos gyerek felnevelésével és későbbi gondozásával. Itt egy eleve potenciálisan beteg embert ítélsz életre, meg arra hogy gondoskodjon róla egész élete folyamán a család és a társadalom, ha akarja, ha nem.
52. Borrdi78 (válaszként erre: 51. - Youlcsi)
2014. máj. 12. 12:40
En ugy tudom, a cukorbetegseg is gyakoribb, csak, h a felsorolashoz hozzategyek. :(
51. youlcsi (válaszként erre: 32. - Szafaripók)
2014. máj. 12. 11:30
még ha nincs is más betegsége, egy down-os ember életkilátásai mások, mint ez egészségesé. tanulási nehézségek, gyakran epilepszia, autizmus, rövidebb várható élettartam...
50. youlcsi (válaszként erre: 49. - Youlcsi)
2014. máj. 12. 11:23
természetesen nem a teszt eredményére gondolok, hanem az utána következő genetikai vizsgálat eredményére (legyen az akár magzatvíz, akár chorionboholy vizsgálat)
49. youlcsi (válaszként erre: 1. - Miryame)
2014. máj. 12. 11:21
igen képes... sokat küzdöttünk a gyermekért, és a tesóért is régóta küzdünk... de én sem tartanék meg egy beteg babát... ez nem feltétlen a szülő kényelme... mert természetesen szereném, gondoznám... de mi van, ha már nem tudom? róhatok a másikra ekkora terhet, hogy egy életen át gondozza a beteg testvért, ha mi már nem vagyunk???
48. Borrdi78 (válaszként erre: 39. - C9f9b53798)
2014. máj. 12. 10:54

Akkor csak masnak is megfordul a fejeben ugyanez. :)

Orulok, h mindannyiotoknak egeszseges babaja van mar kinn, v meg pocakban. :)


En ket terhessegben 3 babat vesztettem el, igaz, en a legelejen, szoval az mas... Nekem genetikai gondjuk valsz nem volt, mehen kivuli terhessegeim voktak, mert silany petevezetokkel szulettem. :( teljesen mas gond, de azert tudom, milyen kuzdeni egy egeszsegesen megszuleto babaert nagyon sokat!

47. szafaripók (válaszként erre: 45. - Derya)
2014. máj. 12. 10:46
Ez mondjuk függ attól is, milyen probléma volt. Mármint mennyiben örökletes, mennyiben fejlődési...
46. c9f9b53798 (válaszként erre: 44. - Hajini)
2014. máj. 12. 10:29

Pumbilla nemrég írt, hogy megszületett az egészséges kislánya, nekem pedig tegnap volt egy hónapos már a kislányom!:)


Örülök, hogy már lassan a finisben vagy, remélem összességében jól telt, telik a várandósságod! Majd írj, hogy mikor született meg a Kisfiad, hogy vagytok... minden érdekel!:) Nagyon örülök, komolyan, hogy Babát vársz, és minden rendben!:)

45. Derya (válaszként erre: 42. - Hajini)
2014. máj. 12. 10:21

hat igen, meg is eszembe jutott, hogy masodszorra ugyanolyan problemnak az eselye igen kicsi.

drukkolok, hogy minden rendben legyen. :-)

44. hajini (válaszként erre: 25. - C9f9b53798)
2014. máj. 12. 09:09
amúgy veletek mizu?
43. hajini (válaszként erre: 25. - C9f9b53798)
2014. máj. 12. 09:09
gondoltam rá, csak láttam senki nem szólt hozzá azóta, így elmaradt. Milán nagyon várja a tesót. elvileg júni legvégén császároznak.
42. hajini (válaszként erre: 22. - Derya)
2014. máj. 12. 09:06

köszi :) 32. hét, kisfiam lesz ismét.

az a vicces, h a genetikai tanácsadó nrm tanácsolta a mintavételt...mert olyan kicsi volt az esély, hogy megint baj lesz, nagyobb volt a szúrás általi vetélés kockázata.

41. c9f9b53798 (válaszként erre: 29. - Anyagi)
2014. máj. 12. 08:54
Sajnálom, hogy nem olvastad el az összes hozzászólásomat.
2014. máj. 12. 08:52
Egyébként valaki írta, hogy beszélni Down szindrómás gyereket, felnőttet nevelő, gondozó szülővel. Én megtettem. A sok szépség mellett bizony, mégha teljesen egészséges is a gyerek (sajnos sokszor súlyos testi fogyatékosságok is társulnak hozzá), olyan 30 éves Down-os gyereket gondozó tanárnőmmel beszéltem, aki elmesélte, hogy nagyfokú csontritkulása van már most a fiának, folyton kezelésekre járnak emiatt... és borzasztó fájdalmai vannak állandóan. Pedig egy "egészséges" Down-szindrómás felnőttről van szó.
39. c9f9b53798 (válaszként erre: 33. - Borrdi78)
2014. máj. 12. 08:49

Nah igen, pont ezért írtam, hogy a környezetünknek nem volt kérdés, rossz eredmény esetén a döntés, mindenkinek az volt az egyetlen "feloldozó" válasza (mármint a gyilkosságra), hogy gondoljunk a nagyobbik Lányunkra.

Én pedig azért imádkoztam, hogy adjon az Úr a Lányuknak egy társat, akire számíthat, olyan babát adjon, hogy tudják végig támogatni egymást az életben.

38. c9f9b53798 (válaszként erre: 29. - Anyagi)
2014. máj. 12. 08:44

Nem olvastad el az összes hozzászólását, nincs nagy baja a barátnőjének, még el sem végeztette, csak érdeklődik, hogy van-e értelme!!!


Először jobb lenne az összes hozzászólást végigolvasni, és nem gondolnám, hogy hülyeségeket írok, csak leírtam amit akkor átéreztem, végigmentem, hogy az Úrhoz imádkoztam, és ezt Te hülyeségnek tartod, szerintem nem engem minősít.

37. Borrdi78 (válaszként erre: 36. - Szafaripók)
2014. máj. 11. 23:21
En nem emlitettem felelost. :)
36. szafaripók (válaszként erre: 35. - Borrdi78)
2014. máj. 11. 22:03

Ez biztos nevelés kérdése is. Meg a családé. Nálunk sose volt kérdés, amikor valamelyik nagyszülőről gondoskodni kellett, hogy a gyerekei (a szüleim és nagybácsik/nénik) vállalják-e, és hogy melyik. Nem hallotta egyiküket se panaszkodni, vagy okolni bárkit is. Megoldották, beosztották, ha kellett. Pedig a nagymamám az én emlékezetem szerint sose volt egészséges, sőt járni nem is láttam. 17 voltam, amikor meghalt (ő csak az egyikük). Szóval azért róluk is elég sokáig kellett gondoskodni.

Talán ezért is van bennem, hogy nem gondolkoznék, hogy mi a teendőm egy beteg családtaggal, és pláne nem kezdenék el kifogást és felelőst keresni...

35. Borrdi78 (válaszként erre: 34. - Szafaripók)
2014. máj. 11. 21:55
En azert gondolom, h felmerul, mert pont ez a baratnom hezitalt emiatt. Mar volt egy 14 eves fia es neki nrmmakarta azt, h beteg testverrol kelljen gondoskodni. Sztem a ket dolog nem ugyanaz azert es fokeg nem az idotav. Ha szerencsenk van, rolunk max par evig kell a gyerekunknek aktuvan gondoskodnia, mig egy testverrol evtizedekig. De nyilvan ezt a kerdest is mindenki maskent kozeliyi meg. Bennem azert felmerulne.
34. szafaripók (válaszként erre: 33. - Borrdi78)
2014. máj. 11. 21:32
Ezzel az erővel a gyereked helyett is döntessz, mert öreg korodban elvileg neki kell eltartani téged. Szerintem egy olyan családban, ahol nem nyűgként tekintenek egy beteg emberre (nem csak erre az egy konkrét betegségre értve), ez így nem merül fel.
33. Borrdi78 (válaszként erre: 19. - Csincsinlány)
2014. máj. 11. 21:26

en meg pont ugy gondolom, hogy, ha nem vetetnem el akkor sem, ha downos, akkor viszont nem tennem ki magunkat a CVSnek se es az aminonak sem, mert minek kockaztassam a terhesseget es amugy a CVs nem is tul olcso.... ha az eredmeny ugysem szamit. Van egyebkent egy bnom, akit a kora miatt igencsak nyomattak az amniora, de azert nem ment el, mert tudta, ha beteg a baba, akkor is megtartja tutira.


Egy masik, de annal fontosabb kerdes ebben a helyzetben szerintem: ok, az anya ugy dont, megtartja a beteg babat. Node, ki kerdezi meg az apat? Ez kozos dontes kell, h legyen, es, ha az is, akkor is meg erinti egy (ket, vagy tobb) tovabbi ember eletet: a mar megszuletett, vagy csak kesobb szuleto testveret. Neki kell majd idosebb korukban a gondjat viselni, ha a szulok mar nem lesznek. Ot nem kerdezi meg senki. Itt ezeket a dolgokat is merlegelni kell. En megertem, ha valaki maga ezt a dontest meghozza, de onzosegnek tartom, h mas helyett is dont a masik eletet is befolyasolja ez a dontes.

32. szafaripók (válaszként erre: 27. - Anyagi)
2014. máj. 11. 21:25

Volt szalagavatós páromnak a kislánya down-szindrómás. Más betegsége nincsen!

A második babájuk (mert vállalták...), szintén kislány, teljesen egészséges.


Elég érdekes kérdés egy tudvalevőleg beteg baba esetében "egészséges élethez való jogról" beszélni szemben az "élethez való joggal".

Mert ugye a kérdést így is felteheted...

31. Borrdi78 (válaszként erre: 16. - Miryame)
2014. máj. 11. 21:21
nem, mert a kombi teszt a 12. heten keszul es az anya mar a 12. het betoltese utan nem donthet maga. Csak elotte. Utana csak orvosi indokkal lehet megszuntetni terhesseget!
30. Anyagi (válaszként erre: 19. - Csincsinlány)
2014. máj. 11. 21:20
Ezek ideák! Erre nem lehet felkészülni. :(
29. Anyagi (válaszként erre: 12. - C9f9b53798)
2014. máj. 11. 21:17

Hál'istennek te szerencsés vagy!

De biztos, hogy pont egy ekkora gondban levő embernek kell ilyen nagy szavakat (értsd : hülyeségeket!!!!) írnod?

2014. máj. 11. 21:16

A Prena, a Nifty , a kombinált, sőt, az amniocentézis vagy akár a korionbiopszia is csak néhány , gyakrabb kromoszómarendellenességet szűr ki, de ezernyi más, ritkább kórt nem.

Így minden terhességnek -még akkor is, ha az összes elvégzett teszt negatív és megnyugtató- van kockázata.

27. Anyagi (válaszként erre: 1. - Miryame)
2014. máj. 11. 21:08

A down-szindróa nem CSAK!!!


Komoly szívbetegségekkel és hasonló genetikai rendellenességekkel társul!!!!

Kérdés csak magadra gondolsz, vagy nézed a gyermek érdekeit, egészséges élethez való jogát is?


Ha nem tudnék azonnal dönteni, a genetikai tanácsadásra mindenképpen elmennék. Ennek viszont az a hátránya, hogy mire eredménye lesz, már csak megszülni lehet a beteg magzatot, ami mindenképpen hatalmas lelki megrázkódtatás.


Annyi baj történhet egy egészségesnek induló magzattal is (sajnos) a terhesség és főleg a szülés alatt. Lehet vitatkozni a dolgon, de érdemes eleve beteg gyermeket kihordani?

Nem is beszélve róla, hogy egy ilyen csapás után nem szoktak vállalni újabb, egészséges gyerekeket általában, mert az az egy testileg, lelkileg kimeríti a szülőket :(((

26. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Miryame)
2014. máj. 11. 21:03

"Képes megölni azt a babát, akinek annyira örült, akinek a szívverését megkönnyezte az orvosnál? Akit elnevezett, fotózta a pocakját, hogyan növekszik?"


Nos, nalam ez a szentimentalis agyhalal resze kimaradt, de ettol fuggetlenul volt a szituacioban reszem.

Eleg gyenge eredmeny miatt a nogyogyaszom megkerdezte, adjon-e beutalot amniocentezisre (meg csak fizetni se kellett volna, 1:300 valoszinuseg alatt tamogatott).


Atgondoltuk, atbeszeltuk a ferjemmel, es arra jutottunk, hogy mi/en keptelen vagyok ra, hogy egy kb. felidos, elozoleg megmergezett magzatot inditott szulessel megszuljek. Tehat gyerek marad, ha beteg, pech, ha nem, annal jobb. Ebben az esetben viszont ertelmet veszti az amniocentezis, ugyhogy koszi, nem kell a beutalo.


Nodokim csak vigyorgott, es megigerte, hogy nem lesz semmi baj ;) Hat, majd kiderul.

25. c9f9b53798 (válaszként erre: 21. - Hajini)
2014. máj. 11. 19:46

Hajini!


Miért nem írtad meg a hírt a másik "közös" fórumunkba, hogy újra babát vársz? Mikorra vagy kiírva?

Kisfiad hogy fogadta a hírt?:)

24. szafaripók (válaszként erre: 21. - Hajini)
2014. máj. 11. 19:36

Elolvastalak, megkönnyeztem...:(

És örülök, hogy ott a 2 egészséges fiad!:))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook