Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 kisgyerekes Anyukák írjatok! fórum

2 kisgyerekes Anyukák írjatok! (beszélgetős fórum)


2014. júl. 16. 08:52
Nekünk pont két év van köztük,nem volt semmi nehézség,minden elég gördülékeny volt,most már nagyobbak 5 és 3 lesznek sokkal könnyebb így mint egy gyerekkel
20. Niraya
2014. júl. 16. 08:43

[link]


Itt is a kis korkülönbség a téma és az ezzel járó élet. :)

2014. júl. 16. 08:38

Sziasztok!

Ha van kedvetek beszélgetni néha, ajánlom a klubomat: [link]

18. Rubiny (válaszként erre: 17. - Kilimcs)
2014. jún. 23. 11:19
Köszi:)
17. Kilimcs (válaszként erre: 16. - Rubiny)
2014. jún. 20. 15:43
sok sikert a költözéshez!! És kitartás. Az szuper, hogy ilyen jól alakult minden . gracca a tesókhoz!
16. Rubiny
2014. jún. 20. 07:57

Sziasztok,sokáig nem jött egy hozzászólás sem így nem is néztem egy idő után,de köszönöm,hogy írtatok.

Azóta már majdnem 3 hónapos a kicsi,átaludja az éjszakát,a nappalok is jól alakulnak,magamrais jut idő szerencsére.Jönni menni persze már kicsit nehezebb,de kocsival nem gond,egyedül nem indulok gyalogosan velük sehová.Nagy változás lesz hogy kertesbe költözünk jövő héten,így ez is könnyebbséget jelent majd.Féltékenység egy pillanatig nem volt köztük,anagy imádja a kicsi is kezd vele kommunikálni,mosolyog sokat neki és hangokat is ad hozzá.fáradtság depi bizony volt a legelején,de túl vagyunk a nehezén!az elindulást én is nagyon várom,meg azt az 1 éves kort,akkor könnyebb lesz tudom még sok szempontból.

15. Kilimcs (válaszként erre: 15. - ZéGyé)
2014. máj. 15. 09:14

nálunk a nagy egyáltalán nem volt alvós.. a kicsi is hamar leszokott a nappali alvásról. (szerencsére oylan ovijuk volt/van ahol ez nem gond) szóval nekem ez is ki votl lőve:)

Én megtartottam a munkám (de itthon van a munkahelyem, így azért más) nemvolt csak pár hét szünetem szülés után. de mégis elvoltunk.

nem volt időm egy csomó dolgon problémázni,a nyi dolgom volt.. azért amikro először tudtame gyt aludni, emrt már a kicsi se evett belőlem tejet, akkor mikor felkeltem, emlékszem, oylan intenzív volt a világ, a szinek minden :D na ez még azért nicns túl ygakran, de onnantól, hogy ovi, bölcsi (igaz sokáig csak midnen másnap mentek) kicsit könynebb lett.

2014. máj. 14. 22:49
2 év pontosan ,sose teszek igazságot,mert ma összekapnak holnap legjobb barátok .Szerencsém van mert nagyon jó tesók,ez nem jelenti azt,hogy néha nincs perpatvar.Napirend hamar kialakult,de szinte maguknak alakították,ha borul lazán veszik.Osztozni szoktak,de ez is változó,ahogy szokták modani egyik nap viszi a másikat
13. anya4005 (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. máj. 14. 22:14
Nalunk meg napi sok(k) a veszekedesek szama,de egyre tobbszor veszem eszre,hogy egyutt jatszanak,vagy a nagy tanitgatja a kicsit. Mondjuk,vicces,mikor beszelni tanitja,de nem adja fel! ( Nem akar a pici dumalni)
12. Kilimcs (válaszként erre: 11. - Anya4005)
2014. máj. 14. 15:06

;) hát ez az!!

mondjuk az enyimek, az egy táblát elosztják, emrt tudják, hgyha nem egyeznek meg, egyiknek se jut, mert más megeszi :D :)


de nálunk is van amin összevesznek.. de ez a kevesebb. az összefogás a nagyobb :)

11. anya4005 (válaszként erre: 10. - Kilimcs)
2014. máj. 14. 12:29
Az enyemek kepesek egy falat csokin osszekapni,meg akkor is,ha elottuk van egy tabla! De ha pl. jatszon szorakozik valamelyikkel egy masik,a teso azonnal ugrik! :-)
10. Kilimcs (válaszként erre: 7. - Anya4005)
2014. máj. 14. 10:32
a félrékenység mértéke a nemmindegy ;) valami rivalizálás mindenképp lesz azért. de hogy összefognak,s egítik egymást stb, az szerintem inkább rajtunk szülőkön múlik.
2014. máj. 13. 21:54
Tehát 1 szó mint 100 vannak pozitív s negatív dolgok ebben is mint minden másban. Féltékenység pedig szerintem minden hol kialakul hol jobban hol kevésbé. Viszont megtanulnak osztozni is bár ez nevelés kérdése s nem feltétlen az egykeség/tesóság kérdése.... Őszintén viszont próbáld röhögés nélkül kibírni hogy az orvosnál a nagy pálcikára alkudozik a húgának.... Vagy elrohan a fiam pisilni a wc-re s a kislány követi hogy bár pelenkában de állva pisil ő is...:D
2014. máj. 13. 21:45
Szia! Nálunk 1 hónap híján 2 év van a fiam s a lányom között. Hát vannak nehézségek: pl. a fiam elég későn tanult meg önállóan enni s egy ideig logisztikáztam melyik egyen előbb, az is szép feladat hogy az egyiket csendesebben tartsd míg a másik alszik addig amíg együtt nem aludnak időben. Viszont a kicsi sokkal könnyebben tanul meg/el dolgokat a nagyobbtól. Jót rosszat egyaránt. Magyarázhatsz te bármeddig a nagytesó 1x megmutatja s tudja. Könny szökött a szemembe pl. mikor kézenfogták egymást s lassan elindultak mert a kicsi még csak akkor tanult járni. :) Mondjuk az is édes mikor egymást puszilgatják hogy szeretik egymást. Bár az is "szuper" mikor a fiam úgy érzi hogy megnevelheti.... A lányom viszont nem szívbajos, meg tudja védeni magát (rettegek is az óvodától)... A fiamra nem mindig jut annyi idő amennyit szeretnék de én akartam a kis korkülönbséget minden buktatójával együtt. Majd ezt is megoldjuk s túl leszünk rajta.
7. anya4005 (válaszként erre: 6. - Kilimcs)
2014. máj. 13. 21:18
Én bevontam a nagyot,persze,csak amihez és ameddig kedve volt. Ettől még kialakúlt a féltékenység! Sajnos! De van tesóság is: a játszón védik egymást más gyerekektől! A féltékenység nem a 2 gyerek neveléséből adódik szerintem,hanem abból,ahogy az elsőt,mint egykét neveled! Mi nem terveztünk tesót (szerettük volna,de meddő vagyok-papíron:-) ),úgyh kiskirályként kezdte a nagy,minden szeretet,figyelem,játék ÉS mindkét szülő csak az övé volt. Sokszor nehéz,de remélem,lassan megszokja,h a kicsi már marad!
2014. máj. 13. 21:04

nálunk 1 év 10 hó van a kettő között:) és ahogy nőnek egyre jobb. ha odafiygelsz, hogy az első pillanattól kapcsolatuk legyen, bevonod a nagyot, hamar kialakul a tesóság.


most vagy várandós?


én nem voltam depis, csak iszonyat fáradt... de elsővel is az voltam, szóval ez nem elsz ujdonság, majd meglátod:) addig nehezebb, míg egyszerre pelusosak.

ha kétele kell vmire hordani őket, csak akkor több a logiszutika később. amúgy több az tthoni idő ha ketten vannak,márha tesónak igyekszel nevelni őket. midnenbe be kell vonni a nagyot, mindig. persze ha tesókk, akkor meg összefognak, de inkább minthogy folyamatos féltékenykedés legyen :D

2014. máj. 13. 20:57
Nálunk 18 hónap van a fiúk között. A kicsi napirendjét igazítottam a nagyhoz, úgyh 6 hónapos kora óta egyszer alszik ő is (eleinte 1 órával tovább aludt,de legalább volt napi 1 óránk a naggyal kettecskén). Lassan 4 és 2,5 évesek. A nagy ovis (sajnos többet van betegen itthon,mint oviban),a kicsivel itthon vagyok,majd jövő szeptemberben megy oviba ő is. Régóta nem melózom,nem nagyon járok/járunk sehova,de nem érzek bezártságot. A nagybevásárlást apa intézi,h ne kelljen 1 vagy 2 gyerekkel szenvednem,a kisebbeket,ha jó idő van,program szinten megoldjuk mi. Mivel kicsi a korkülönbség,könnyű közös programokat szervezni. Talán az volt a legmeghatározóbb fordulópont,mikor a kicsi elindúlt. Onnantól lehet jókat sétálni,játszóterezni. Persze,azért ez sem tökéletes: a nagyban ez hozta elő a testvérféltékenységet. A következő meghatározó dolog az lenne,ha ez az érzés benne el is múlna :-)!
2014. máj. 13. 14:53

Szia!


van két 2.5 éves és egy féléves. van mit mesélnem :) most nem tudok, de később írok bővebben! egyébként én élvezem :)

2014. máj. 13. 14:48

Szia!

Nem tudom, mennyire számít kis korkülönbségnek a 2 év 8 hónap (napra pontosan! :D), nálam ennyi van a fiúk között. Ami nekem nagyon nehéz volt, hogy a nagynak már megvolt a napi ritmusa, és ebbe kellett a kicsit valahogy beilleszteni. Pláne úgy, hogy a kicsi viszonylag hamar beállt a napi kettőre. Így aztán szinte mindig aludt valaki napközben, csak így én nem tudtam semmit csinálni, se házimunka, se pihenés, mert mindig az ébren levővel kellett foglalkozni.

A nagyszülők tényleg tudnak segíteni, HA nek akarnak mindent jobban tudni, mint te. De nekem az nagy segítség volt, ha a nagyobbat elvitték akár csak napközben is pár órára.

És tényleg kicsit kiborító tud lenni, bár szerintem anyukája válogatja, hogy szitne semmi időd nicns magadra, amíg össze nem tudod hanglni, hogy egyszerre aludjanak a gyerekek. És végre a kicsi is átaludja az éjszakát. Ha ez a megvan, akkor szerintem túl vagy a nehezén. De nekem addig is a magnézium-készítmények segítettek :)

2014. máj. 13. 14:32

Szia!

25 hónap van a fiam és a lányom között. A várandóság nem volt egyszerű, futni, emelgetni a nagyot. A szülés után könnyebben regenerálódtam. A nehézség, hogy a napirendet kialakítsd, amit aztán kell is tartani. Legyen házimunka, játszóterezés, bevásárlás. A napok könnyen ki tudtak csúszni az elején a kezeim közül. A frontok is nehezek, mikor mindenki feszültebb, nyűgösebb. Meg a kialvatlanság is problémás.

Könnyebb ha van nagyszülő, segítség. Ez nálunk nem volt. Ha bármi kérdésed van, írj! Most 20 hónapos a lányom. Jelenleg a 2 gyerek + munka + háztartás köröket futom! :)

2014. máj. 11. 13:17
Érdekelnének tapasztalatok,ki milyen nehézségeken ment keresztül kis korkülönbséggel született gyerekek mellett,milyen szakaszok voltak amik után jobb és jobb lett.Depresszió,szabadságérzés csökkenése stb,ki hogy élte meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook