Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed alatt újra babát várok, milyen juttatásokat kapok így? fórum

Gyed alatt újra babát várok, milyen juttatásokat kapok így? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 12. 12:11
Csak már meglévő gyerekek után lehet két különböző jutattást kapni. Tehát amíg pocaklakó a kicsi addíg csak egy féle támogatás jár. Én is ebben a helyzetben vagyok, jövő héten lesz 2 éves a fiam, addíg gyeden vagyok, 16-ától táppénzen, amíg júliusban meg nem születik a kicsi, utána tgyás, majd megint gyed. A nagy után a gyest a férjem igényelte meg, mivel amíg meg nem születik a kicsi, én nem kaphatom a táppénz miatt.
2014. máj. 12. 09:01
Szerintem már nem kell beteg szabiznod meg ilyenek, mert van GYED EXTRA vagy mi a szösz:) A TGYÁS-t nem tudom, de a GYED-et duplán fogod kapni a "nagy" 2 éves koráig.
2014. máj. 11. 12:06
1éves korától felmondhatod a fizetésnélküli szabit kérhetsz helyette fizetett szabit pár napot és utána a pocaklakóval elmehetsz táppénzre igy kaphatod a gyedet ha már van 1éves a babád.ha megszületik a pici akkor utána ugyanúgy igényelheted a tgyást majd a gyedet stb.én is most fogom megérdeklödni a táppénzt az enyém juniusban lesz csak 1éves.a pocaklakó után 13.héttöl jár a családi adókedvezmény is.dokitól kérsz igazolást hozzá és a munkahelyedre beviszed.
2014. máj. 11. 11:11
Az lenne a kerdesem hogy gyeden vagyok a fiammal es ujra baba varok. Jarni fog a terhes tp es a tgyas gyed ilyei a kicsire is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook