Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért vakargatja magát? fórum

Miért vakargatja magát? (tudásbázis kérdés)


10. Nicator82 (válaszként erre: 9. - Serendipity:))
2014. máj. 11. 20:45
Nagyon szépen köszönöm, így fogok tenni :)
2014. máj. 11. 15:36

Száraz a bőre, a fürdéskor a víz irritálja esetleg. Egyébként a fiam pontosan ugyanezt csinálja, és neki kicsi korától kenni kell, atópiás dermatitis-e van, olvasgass róla.

Nálunk alapszabály, hogy csak gyógyszertári fürdetőt lehet használni, akkor nem lesz semmi baja. Ezzel utána is bekenheted, akkor krémként funkcionál. Csak érzékeny bőrre való, minden-mentes szereket használj nála, és semmi olyat, ami szárítana (hintőpor sem jó).

Ha nagyon durva, akkor én fenistillel szoktam kicsit bekenni, és megfújom neki, hogy enyhüljön. Utána nem nyúl hozzá egy darabig.

A körme mindig legyen rövid, hogy ne sértse meg magát.

8. 72497ec515 (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2014. máj. 10. 20:58
ekcéma nem lehet esetleg??
2014. máj. 10. 20:53
Erre nem is gondoltam, hogy esetleg a pelenka szorítja, alig várom a nyarat, akkor majd pucérkodhat, a nyaka szerintem attól viszket, mert pont odáig ér a haja.
2014. máj. 10. 19:56
Szoríthatja a pelenka. Gondolj bele, ha neked szoros valamelyik ruhadarabod a derekadnál, te is uhyan így vakarod.
2014. máj. 10. 17:04

Jó kérdés.Nekem nincs gyerkőcöm,úgyhogy pontosan nemtudom.Szerintem nem oldja meg,bár az estleges nedvességet felszívja.Krémezni kellene neki.Lehet nem ártana valóban megmutatni orvosnak és ő ír rá kencét.Esetleg egy kis sudocreme-el bekenni.Hátha jár erre olyan anyuka,aki megmondja a frankót.

Ápolócuccokban is érdemes ettől függetlenül valami sensitive-t használni.

4. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2014. máj. 10. 16:48
Bőrgyógyásznak mutasd meg.
3. Nicator82 (válaszként erre: 2. - Siss27)
2014. máj. 10. 15:24
És a hintőpor segítene? Vagy az jobban szárít?
2. siss27 (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2014. máj. 10. 14:01
Lehet beizzad neki és az izzadság kicsapja a bőrét.Az kegyetlenül bír viszketni még felnőttnél is.
2014. máj. 10. 13:53
Sziasztok, kislányom most múlt egy éves és jó ideje, amint leveszem a pelenkát a derekát elkezdi vakargatni, de van mikor fürdés közben sebesre vakarja, illetve még a nyakát hátul a hajtőnél. Másnál is előfordult már ilyen? Váltottam többször testápolót, fürdetőt. Pelenka sem ugyanaz mindig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook