Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Trambulin a kertben - Meddig mehet el a szomszéd? fórum

Trambulin a kertben - Meddig mehet el a szomszéd? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. máj. 14. 23:28
..s nem tovább. :))
2015. máj. 6. 14:17
A kerítésig mindenképp ;)
54. Érdekes73 (válaszként erre: 53. - Anya4005)
2014. máj. 11. 22:39
Akkor szerencsés vagy :)
53. anya4005 (válaszként erre: 51. - Érdekes73)
2014. máj. 11. 22:30
Nekem simán megérné,ha ilyen tuskó szomszédaink lennének! De nincsenek :-)!
52. michelle.r (válaszként erre: 16. - 92e42a55b3)
2014. máj. 10. 20:30

Nem. Már nagyon régen nem időhöz, hanem zajszinthez van kötve.

Vannak emberek, akiknek annyira fáj az élet, hogy minden zavarja őket. Ez is ilyen lehet :S

51. Érdekes73 (válaszként erre: 41. - Anya4005)
2014. máj. 10. 18:40
:) kár a sütiért
50. manó2000 (válaszként erre: 49. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 10. 17:19
De egy kívülálló nagyon nem tud beleérezni abba a helyzetbe amiben nincs benne. Sajna. Tényleg teljesen más a kislányok játéka, mint a fiuké.A fiúknak több szükségük van a tombolásra. Míg a lányok sokszor leülnek az udvaron is pl. rajzolgatni.
49. 4c1a787e8f (válaszként erre: 45. - Simple)
2014. máj. 10. 15:42

Persze, vannak vadállati gyerekek. De ezeknél általában már a szülők magatartásával is eleve gond van, némi alkohollal fűszerezve.


Bár azért van egy nehéz korszak, főként a fiúknál, amikor ahhoz már nagyok, hogy nagyon tudjanak üvölteni, ahhoz meg még kicsik, hogy érezzék. Pláne, ha többen vannak. Az én gyerekeimet nagyon dicsérik a pedagógusaik, néha már kellemetlenül érzem magam, annyira. Tehát azért valószínűleg nem annyira gáz gyerekek. Mégis tudnak néha üvölteni, nagyon nehezen leállíthatóak, főleg, ha együtt vannak. Vagy éppen van, hogy a 4 éves egész nap hisztizik. Volt ilyen kor mindegyiknél, aztán szép szoktatással elmúlt. Szóval valóban, meg lehet tanítani őket, de általában pont a tanítás ideje a hangos. Az a 3-4 éves kor, 1-2 év időtartam.


Természetesen rájuk szólok, ha kell beállok játszani, hogy mutassam, hogy nem csak üvöltéssel lehet, sőt, ha nagyon kell még a szájukra is legyintek. De öt perc múlva ugyanolyan a hangerő. Persze megint szólok, de valahogy az ember érzi, hogy "ezek ilyenek", egy négy meg egy hét éves gyerek játéka nehezen tud más lenni, hacsak nem a számítógép elé, vagy a tv elé vannak szoktatva. Akkor meg persze az a baj, hogy miért ülnek a mai gyerekek ott. Szóval nehéz korszak ez a szülőnek is, ha nem a falu szélén lakik valaki, vagy tanyán. Én se örülök, ha bárkit zavarunk, de ugyanakkor azt is látom a gyereken, hogy ki kell valahol jöjjön a gőz, meg kell a mozgás, és vannak dolgok, amikre egy bizonyos kor előtt nemigen képesek. Én nem azt mondom, hogy ne korlátozzuk a gyereket, dehogy nem. De azt meg másoknak kell elfogadni, hogy meg kell egyezni egy olyan időben, amikor lehessen egy kicsit zajongani.


Tehát más egy kislány pillangóéneke, meg más két-három fiú. Úgy általában, persze kivételek vannak.


Ezt meg valaki vagy tudja, és elfogadja, vagy balhézik miatta. Mert azt nagyon nehéz megmondani, hogy hol a határ, meg azt is, hogy valóban az adott génállományú gyerek mire és hány évesen képes.


A lányom képes volt másfél évesen kifújni az orrát. A fiamnak ez 7 évesen sikerült.


Egyébként pont ebben más a felújítási, vagy a bulizási zaj, mert az előre tervezhető, lehet szólni, egyeztetni.

Arról meg azért elég nehezen, hogy mikor kattan meg kissé a gyerek még a legjobb nevelés mellett is. (Netán, mint nálunk némi autizmussal is fűszerezve van a nép.)

48. simple (válaszként erre: 47. - Simple)
2014. máj. 10. 15:18
ami nyilván nem egy=ami nyilván nem megy
47. simple (válaszként erre: 46. - Manó2000)
2014. máj. 10. 15:17
Igen én is így vagyok vele, mert ha szólna előtte akkor számítok rá, és akkor mondjuk filmezek vagy valami, ha már aludni nem lehet. De ha nem tudok róla akkor aludni akarok ugye, ami nyilván nem egy és tiszta ideg leszek miatta.
46. manó2000 (válaszként erre: 45. - Simple)
2014. máj. 10. 15:06

Hát igen, jogos.

A bulizásról szerintem is illő értesíteni a szomszédságot. Akkor nem érint olyan rosszul.

45. simple (válaszként erre: 43. - Manó2000)
2014. máj. 10. 14:31
Nem tudjuk ezek a gyerekek milyen hangokat produkálnak. A normális gyerekzaj, nevetgélés stb. engem sem zavar, de van amikor itt is kint vannak a gyerekek és torkukszakadtából üvöltenek szünet nélkül, na akkor bennem is felmegy a pumpa, és legszívesebben átszólnék, nem értem ilyenkor a szülőknek hogy nem tűnik ez fel? Egyszerűen az ilyesmit nem tudom elfogadni, mert én például a kutyát sem hagyom ugatni, illetve megtanítottam neki, hogy nincs felesleges ugatgatás, éjjel meg alvás van. Füvet sem kezdünk el nyírni délelőtt 10 óra előtt, nem óbégatunk este kint a kertben stb. Ha én oda tudok figyelni, akkor elvárom hogy más is megtegye. De hangsúlyozom mégegyszer, hogy nem a normális zajokkal van a problémám, és ha a gyerekek kint futkosnak játszanak de normál hangerővel azzal semmi gond nincsen. Van itt aki vasárnap reggel fél nyolckor már benzines fűkaszával esik a fűnek.... Meg olyan is aki éjjel 2-3-ig óbégat részegen a kertben, mert ő kerti partit tart.... Nem azt mondom egyszer egyszer belefér, de akkor meg nem ártana körbecsengetni a szomszédokat, hogy bocsi, ez és ez várható. Vagy ez csak nálam evidens dolog?
44. manó2000 (válaszként erre: 43. - Manó2000)
2014. máj. 10. 14:06
Még annyit hozzá, hogy az ilyen szomszéddal nem tudsz mit kezdeni.Ha leállítod a gyerekeidet te is és ők is rosszul fogjátok érezni magatokat a saját lakhelyeteken. Nem éri meg. Bosszantó, de az ilyennel nem tudsz mit kezdeni.
2014. máj. 10. 14:02
Egyébként ki nem állhatom azokat a sápítozó embereket, akik az egészséges gyerekzajt nem tolerálják. Láttam én már nagyon vad gyerekeket őrjöngeni állati hangon, az engem is zavar. De a normális gyerekzaj szerintem természetes.Akit ez zavar, annak valószínűleg más gondja is van. Normális esetben nem este 10 kor vannak ezek a gyerekzajok, hanem nappal, abszolút tolerálható időben. Engem akkor sem zavartak a gyerekek, amikor nem volt egy sem és most sem, hogy több is van.
42. manó2000 (válaszként erre: 2. - Napsugár..)
2014. máj. 10. 13:52

Ó szegények! Jól kifogtátok a szomszédot.

Nekünk is van trambulin a kertben, sőt másnak is a környező szomszédságban. Ez senkit nem zavar. Szerintem mehet nyugodtan rendőrségre vele,hátha kiröhögik ezért. :)

41. anya4005 (válaszként erre: 36. - Napsugár..)
2014. máj. 10. 13:08
Süssél neki valami fini krémes,habos tortát, és ha legközelebb szól,vágd a képébe!
40. gigi> (válaszként erre: 37. - Napsugár..)
2014. máj. 10. 13:06
Ez a nyuszika esete tudod...ha van rajta sapka az a baj,ha nincs rajta sapka meg az...
39. gigi> (válaszként erre: 36. - Napsugár..)
2014. máj. 10. 13:04
Legalább ők nosztalgiázhatnának egy kicsit arra gondolva, hogy milyen jó volt mikor még az ő unokájaik is ilyen kicsik voltak,s milyen jókat kacagtak játék közben. Víz helyett most nevetést kapnak...gondolhatnának erre.
2014. máj. 10. 12:59
Most atkoltoztettuk a trambit a ház masik oldalara..itt egyik oldalrol sem zavar senkit..pedig itt is vannak idősek. .de ott senkit nem zavar. Azt mondja nem fogja zavarni..hat ugy legyen. Mert engem innentol fogva nem érdekel mi tetszik neki es mi nem.
2014. máj. 10. 12:56
A játszóterek agyon vannak rongálva....sehol senki...mindenki otthon..vagy nem tudom hol..de ha a gép előtt ülnek a gyerekek az a baj..ha mozognak es még tetszik is nekik..az a baj...
36. Napsugár.. (válaszként erre: 35. - Gigi>)
2014. máj. 10. 12:54
Nincs unoka illetve már nagyok. En marhaaaaaa meg ket hete még gyöngyvirágot szedtem nekik a kertünkbol. A medencénk is evek ota ott all ahol most a tarmbulin allt...persze az nem zavarta mert mikor a vizet cseréltünk mindig ő kapta meg a vizet...persze az is ugyanolyan hangos volt mint a trambulin...de a medencéből volt haszna...a trambiból nincs.....
35. gigi>
2014. máj. 10. 11:20
A szomszédaidnak nincs unokája? Mert esetleg őket is át lehet hívni egy kis játákra a te gyermekeid mellé. Szerintem irigyek rátok,és azért csinálják ezt.Persze ez csak a saját véleményem...
34. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - Valakivagyok1984)
2014. máj. 10. 11:06
:)
33. Érdekes73 (válaszként erre: 32. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 10. 11:05
A gyerek azért gyerek hogy játszon szaladgáljon meg hangoskodjon :) Már véget értek azok az idők amikor beásták a gyereket egy gödörbe nyugton legyen :(
2014. máj. 10. 11:00

Talán ha még lehet beszélni vele, akkor abban kéne megegyezni, hogy legyen délelőtt 1-1,5 óra, délután meg 2 óra, amikor gond nélkül hangoskodhatnak a gyerekek. És akkor te voltál nagyon jó fej...


Jogilag nem valószínű, hogy ebbe bele lehet kötni.

Egyébként most foglalkozom ezzel a problémával jogász, gyermekpszichológus segítségével. Mert pont érdekel, hogy hol ebben a határ akár pro, akár kontra.


Mert ez az a téma, amire nem alkalmazható a normál jogrend.


Egyrészt azért, mert a még nem befolyásolható kisbaba akár éjjel is ordít, ha van joga hozzá, ha nem.

Akár azért, mert bizonyos mozgásra, meg egészséges, hangoskodós játékra, éneklésre, zenélésre az egészséges fejlődéshez szüksége van a gyereknek, ez ma deklarált tény. És a törvény nem csak azt mondja ki, hogy "joga van mindenkinek a nyugalomhoz", hanem azt is, hogy a szülőnek joga és elsődleges kötelessége a gyermek fejlődésének érdekében mindent megtenni.


Az a szomorú, hogy régen ez nem volt kérdés, mindenki tudomásul vette, hogy a gyerekek felnövekedése az zajjal jár. Az én gyerekkoromben annak kellett pironkodni, aki ilyenért szólt, mert még az is a gyerekesek védelmére kelt, akinek nem volt gyerek. Ma meg pont fordítva van.


Ezzel együtt azért fennál az is, hogy van, ahol tényleg gáz dolgokat engednek meg családok a gyerekre hivatkozva. No nyilván azt se lehet hagyni.


De nyugi, a trambulin nem az.

31. Érdekes73 (válaszként erre: 26. - Napsugár..)
2014. máj. 10. 10:57

Nekünk is volt olyan szomszéd hogy évtizedekig ( több mint 30 évig)semmiért se szóltunk viszont mikor olyat alkotottak be ami már túlzás volt szóltunk na azóta mi vagyunk a rosszak és örök harag :) Először elfelejtettek köszönni aztán mi is leszoktunk róla.

Különben szerintem jobb ez az állapot. Nem bennetek van a hiba nem kell velük foglalkozni.A helyedbe én nem is köszönnék nekik soha többé és kész.

30. andi6020 (válaszként erre: 23. - Hottie)
2014. máj. 10. 10:52
Ja. Ami egy akármilyen hétköznapon megoldható. Nem kell várni Karácsonyig.
29. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 26. - Napsugár..)
2014. máj. 10. 10:52

Én a helyedbe vennék neki egy ajándékot.

70ft a gyógyszertárba a füldugó.

Beleraknám egy borítékba és ráírnám:

Kedves szomszéd,használja egészséggel.

28. Érdekes73 (válaszként erre: 9. - Napsugár..)
2014. máj. 10. 10:51
Magas kőfal :(
27. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 2. - Napsugár..)
2014. máj. 10. 10:48
Nálunk is van és még mellete medence és most készülünk,csúszdát,homokozót,hintát venni szóval nálunk is a 2 gyerek biztos visitozni fog,de max este 7ig..na ez még nem csendháborítás,akinek nem tetszik menjen panelba és megtudja mi az ha háborgatják..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook