Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 7 éves kisfiam lyukas, hátsó tejfogát ki akarja húzni a doktornéni, engedjem? fórum

7 éves kisfiam lyukas, hátsó tejfogát ki akarja húzni a doktornéni, engedjem? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. csengu
2016. okt. 31. 18:37

sziasztok!


Látom már nem "él" a fórum, de hátha hozzá szól valaki! :)


Mennyit kell most fizetni egy tejfog tömésért?

48. Begu (válaszként erre: 47. - F6390e6b9b)
2014. máj. 15. 20:03

Természeresen. Mondtam, hogy rutinos vagy, hogy is írhatnám, hogy nincs igazad.

Na futás fogat mosni, mert az örökletes zománchiba miatt az esti imára is időt kell szakítani, és már késő van!

Kapcs-ford.

47. f6390e6b9b (válaszként erre: 46. - Begu)
2014. máj. 15. 18:59
Nem a helyesírásommal van a gond,hanem a Te szövegértéseddel!!
46. Begu
2014. máj. 15. 18:44

Az szép magyart pedig tanuld meg rendesen Ancsa19851!

Természetesen én sem vitatkoznék szívesen veled, mert ha arra a szintre süllyednék, ahol Te vagy, ott bizony legyőznél a rutinoddal...

45. Begu
2014. máj. 15. 18:39

Köszönjük Emese.

Okos vagy, ülj előre...

44. f6390e6b9b (válaszként erre: 39. - Begu)
2014. máj. 15. 14:29

Te is okosabbnak képzeled magad,mint az orvosok!

Én nem fogok lesüllyedni a szintedre,engem nem érdekel mit hablatyolsz össze!Addig ameddig nem látod,hogy mit teszek a gyerek fogáért addig a szádat evésre használd az kezedet meg mosogatásra!!!

2014. máj. 12. 15:13

Micsoda ostoba kérdés::P


Az,hogy mit gondolsz teljesen másodlagos,ugyan is nem vagy fogorvos!

42. Begu
2014. máj. 12. 14:56

Erről beszéltem... De oktass ki nyugodtan, amit én is megtennék több anyukával, ha hozzám hordanák az "örökletes zománchibás gyereküket".

Ráadásul nem azt írtam, hogy savasítanak, hanem hogy savasak, ami a fogzománcra nincs jó hatással. Attól még a szervezetre lúgosító hatással van, egy szóval nem írtam, hogy nincs. Nem az asztalon mért pH-ja számít, hanem hogy a szervezet miként bontja, ill. hasznosítja. Legjobb példa a citrom: full savas (aszkorbinsavval tele, ami egyszerűbben szólva C-vitamin) de a legjobb lúgosító. Ezzel azért remélem mindenki tisztában van, hogy ez a két dolog nem zárja ki egymást, bár élelmiszer-mérnök nem vagyok, egyéb tanulmányaimból viszont erre következtetek.


A gyerek fogát meg húzasd ki, ha a doki azt mondta. Több fogat látott Ő már mint Te azt gondolnád, nem brahiból akar egyik sem fogat húzni, főleg nem gyereknél. Csináltass panoráma röntgent, később nem ér meglepetés, megtudod előre, hogy hol vannak meg a csontfogai. Reményeim szerint kb. 40-46 db fogat látsz majd (gondolom már vesztett fogat),nem egészen két sorban, mégse cápa. Tejfogai valszeg sorban állnak, csontfogai alatta ill. felette az álkapocsban különböző magasságokban, attól függően, milyen növekedési fázisában fényképezik. Ennyi idős korban a 7-eseinek nem biztos hogy rendesen látod majd a gyökereit, de lesz annak is, no para. Bölcsesség fogat ne is keress, max. "zsákocskáját" láthatod. 6 havonta meg lássa fogorvos a gyereket, mert 4 év múlva a fogszabályzása miatt fogsz írogatni, de azt is meg lehet úszni ideiglenesekkel, ha eszüknél vannak a szülők.

Nem reménytelen, csak odafigyelést igényel!

41. grizus (válaszként erre: 39. - Begu)
2014. máj. 11. 21:52

Gyümölcsevés után közvetlenül tilos a fogmosás!

A gyümölcsök önmagukban lúgosítanak, de a fogkrémmel együtt károsítják a fogat. A kóláról már ne is beszéljünk.

40. Cucicsillag (válaszként erre: 37. - Begu)
2014. máj. 10. 21:18
Tok egyetertek!
39. Begu
2014. máj. 9. 19:51

"Örökletes zonánchiba" nincs. Ezzel azok az emberek nyugtatják a lelkiismeretüket, akik alma...stb. evés, esetleg kóla...stb. ivás után, tehát savas dolgok után (és persze máskor is) izomból mossák a fogukat. Nem erőből kell fogat mosni, hanem helyesen. Egyszerű fogkefével is barázdákat tudunk szántani a fogzománcba, ami ettől sérülékennyé válik. Az örökletességet pedig a laikusok összekeverik a technika elsajátításával. Nyilván, ha egy szülő nem tud rendesen fogat mosni, akkor rosszak a fogai. Viszont az Ő technikáját tanulja meg a gyermek, ergo az Övé is el fog romlani. Szóval valóban örökletes, de nem a "zománchiba".


Nem akartam senkit megbántani, de a saját fogorvosa ezt senkinek nem fogja magától ilyen formán megmondani, ugyanis ezt nem mondhatja a paciens arcába. De kérdezz rá nyugodtan: hidd el, nem fog tiltakozni!

38. f6390e6b9b (válaszként erre: 37. - Begu)
2014. máj. 9. 14:38
Az én lányomnak is FEKETE sok foga,voltunk dokinál,és örökletes zománchiba.Semmit nem lehet tenni,max könyörögni az égieknek hogy a csontfog egészséges legyen.Nem minden esetben a szülő a felelős a gyerek rossz fogáért!!Én mindent megtettem amit lehet,elől így is lekoptak a fogai hátul meg mind fekete!!Sőt,már az is le van beszélve a dokival hogy húzás is lesz!
37. Begu
2014. máj. 9. 13:27

Jézus!

1. Már akkor el kellett volna vinni, amikor még nem volt ENNYIRE FEKETE!

2. Miért ne lenne gyökere egy tejfognak? Akkor mitől lenne bent? A Szent Lélek tartja a helyén évekig a 20 tejfogat? Nyilván nem, hanem a GYÖKERE! Majd amikor kialakulnak a csontfogak, elkezd felszívódni a tejfog gyökere, kiesik v. kihúzzák tökmindegy, ezután kibújik a csontfog. És hogy lesz-e az adott helyen csontfog v. nem, tisztán genetikai kérdés. Hogy volt-e csírája v. nem, amiből kialakulhat, mert ha nem, megvárhatjuk hogy kiessen, de akkor sem lesz alatta csontfog. Viszont ha van, akkor rohadtul nem foglalkozik a csontfog azzal, hogy: hümm, az előttem lévő tejfogat kihúzták? Na akkor kib..szok velük, nem jövök ki.

Egyébiránt valaki mondja már meg, hogy a csontfog hogy veszi észre, hogy a tejfogat kihúzzák?

36. globus (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2014. máj. 9. 11:18
Fiamnak még van 1 tejfoga, pedig jócskán felnőtt korú ... :D
2014. máj. 9. 11:17
aha
2014. máj. 9. 11:13

Ennyire rossz fogat vagy húznak vagy gyökérkezelnek. Miután tejfog és 1-2 éven belül úgyis kiesne úgy gondolta a fogorvos, hogy nincs értelme gyökérkezelni.

Sokan pedig azért nem viszik fogorvoshoz rögtön a gyereket, mert van egy pici lyuk a tejfogán, minek tömni, úgyis kiesik. A rendszeres fogmosást pedig azért "erőltetik" már egészen kis kortól, hogy amikor már maradandó fogak lesznek, a napi rutin része legyen a fogmosás.

33. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - Marcibaba)
2014. máj. 9. 11:05
Miért ne lenne ettöl csont foga?? Nekem szinte minden tejfogat húzni kellett mert magától nem estek ki mert nem szivodottt fel a gyökerük.
32. Ekka
2014. máj. 9. 10:39

A mi ovinkban szigorúan veszik a fogmosást.

Reggeli után, ebéd után, uzsi után is van fogmosás.


Itthon is van ennyiszer. Én pl. minden étkezés után mosok fogat, nem egy nagy idő, és ilyenkor értelemszerűen jön a kiscsajom is.

31. floracska (válaszként erre: 13. - Marcibaba)
2014. máj. 9. 10:38

Nekem az utolsó tejfogam úgy húzták ki, és nem nőtt a helyére csontfog. Aztán felmerült bennem néhány kérdés, hogy ha nem húzzák ki, akkor kinőtt volna-e, vagy hogy nem volt-e alatta a maradandó fogam és nem húzták-e ki. Mivel nekem úgy esett ki a tejfog, hogy beletörött, és a bent maradt darabot húzattam ki.

Mindenesetre én biztos nem húzatnám ki, ha nem fájna...

30. lomé
2014. máj. 9. 10:38
megröntgenezték
29. lomé
2014. máj. 9. 10:37
Te jó ég, milyen hibásan írtam: hátsó fogat hátulról (naná hátsó fogat elölről :-D ), megröntgentezték.
2014. máj. 9. 10:34
Te döntésed, nekünk is volt lyukas fogunk de nekünk nem húztak hanem ecseteltek hogy ne romoljon tovább mert nemsokára úgyis kipottyan. De minden orvos más. Igaz mi fogklinikára mentünk és csak 5 éves volt a fiam.
27. lomé
2014. máj. 9. 10:33
Nekem is húztak lukas hátsó tejfogat hátulról. Csak megrönntgenezték előtte, hogy van-e alatta fogcsíra. Amúgy az összes frontfogamat (tejfogamat) annó sulis fogászaton kihúzták. Már nem emlékszem, hogy mozogtak e. De egész szépen nőttek ki a maradandóak, nem lett csálé egyáltalán, lehet, hogy ezt akarták vele elérni. Szerintem az orvos tudja, mit csinál, esetleg meg lehetne nézetni egy másikkal, ha kételkedik az ember.
2014. máj. 9. 10:29
Nekem is kihúztak két tejfogamat is. Hátulról. Nem is fájt és nőtt helyette csontfog.
25. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2014. máj. 9. 10:25

En kihuzatnam, gyerekfogorvos sztem nem azert javasolja,mert az az egyszerubb, hanem igy latja jonak. A gyulladascsokkentot meg gondolom azert kapta,mert a gyulladasban levonel nem olyan hatekony az erzestelenito.

Szval, ket gyerekes anyuka ismeros ide vagy oda az orvosra hallgass inkabb!

Plusz, megutotte a szemem, hgy " feketere rohad" vagy hgy is fogalmaztad... Azt nem kene megvarni,mert nem egyik naprol a masikra lesz annYira szuvas.

2014. máj. 9. 10:01

Szerintem nimcs olyan ember, aki napjaban 3szor mosat fogat a gyerekevel...


Szerintem ha be van neki gyulladva, huzasd ki inkabb, de vard meg amig lemegy a gyulladas, nehogy ne hasson neki az erzestelenito injekcio es fajjon a huzas.


En azt olvastam, hogy a rossz tejfogaktol meg kell szabadulni tomessel vagy huzassal, mert a csontfogak minosege is fugghet toluk.

2014. máj. 9. 09:42
Mosunk fogat igen, ha nem is napi háromszor, de kétszer biztosan...
2014. máj. 9. 09:16
Ha begyulladt és fáj, ki kell húzni. Ha "csak" lyukas, nem húzzák ki, mert fontos, hogy tartsa a helyet a maradó fog számára.
21. Judit36 (válaszként erre: 7. - Marcibaba)
2014. máj. 9. 09:13

Szia, ezt is írtad:

"bizony fáj, sőt most bedagadt a fél arca és augmentint kapott".


Ne haragudj, de ha nem lenne internet ahol ezt-azt elolvasgatsz, akkor is megkérdőjeleznéd a doktornő véleményét? Ez a szakmája.

Bizonyos stádiumban lévő TEJfogat is célszerű kihúzni ahelyett, hogy a gyereknek előbb egy tömés procedúráját, majd egy tuti biztos húzást is végig kelljen szenvednie.


Mellesleg nem csodálkozni kellene, hanem a gyerekkel napi 3x fogat mosatni.


Tudom, hogy meglehetősen nyers voltam, de elképedek azon, hogy elb.szol valamit aztán hőbörögsz és a szakembert laikusként megkérdőjelezed. Kérd ki másik orvos véleményét ha gondod van.

2014. máj. 9. 09:12
Azért nézzék meg hogy van-e alatta csont fog mert nem mindenkinél van (több ismerősömnek nincs csak az ami először kijött és nem esett ki máig sem pedig felnőttek :-))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook